Тивански шрифт (Вещерската азбука)

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот Arhimikus » 13 Фев 2008, 18:30

Позволих си да съгласувам буквите от английските източници към българската азбука. Ако някой има предложения, как е по-правилно, нека сподели.

[align=center]Изображение[/align]
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот n0angel0s » 13 Фев 2008, 19:43

Нали това в скобите е транскрипция?Ако е така как се чете..?
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Arhimikus » 13 Фев 2008, 20:31

Не, това не е транскрипцията. Има няколко начина за изписване на символите и затова съм показал тези, които съм виждал.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот galina_dim » 13 Фев 2008, 21:29

Предложения нямам, защото не ми е достатъчно позната материя, но забелязвам, че е изключително тредно да се оразличат някои букви, много са подобни.
Архи, от известно време насам работя и с грузинци, та ми се налага да разчитам и грузински - пробвай да потърсиш, струва си да се сравни. Та въпросният шрифт силно ми напомня грузински на моменти.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 14 Фев 2008, 08:40

Ще се поровя. Ако имаш свободно време и ти се занимава, помогни ми ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот galina_dim » 14 Фев 2008, 19:31

Грузинската азбука. Ш-то, Д-то, Р-то, Л-то... Доста са сходни.
Изображение

Пускам и печатен вариант на Тиванския шрифт, но с латинизиран прочит:
Изображение
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот galina_dim » 14 Фев 2008, 19:34

И поради липса на едит, добавям и глаголицата, нашата първа азбука. Могат да се направят невероятни сравнения:

Изображение
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот sasho 142 » 14 Фев 2008, 20:09

А вещерската и грузинската азбука при какви видове ритуали се използва?
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот mandragorko » 14 Фев 2008, 20:17

..грузинската определено я ползва народа,на чието име е наречена.....
..съмнявам се всички да са практикуващи занаята...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот sasho 142 » 14 Фев 2008, 20:24

Грузинската-брей че съм тъп!
Вещерската-имам предвид дали има някакво допълнително значение, някои неща, които са достъпни само с нея-като ангелските шрифтове.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот KaFFe^ » 14 Фев 2008, 23:03

1 въпрос който мисля е достатъчно сериозен, ако аз и мои познати я научим можем ли да си пишем на нея - ще бъде ли подигравателно ако не я ползваме за вещерски цели а просто никой друг да не ни разбира ?
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот avanabil » 14 Фев 2008, 23:37

Arhimikus написа:Позволих си да съгласувам буквите от английските източници към българската азбука. Ако някой има предложения, как е по-правилно, нека сподели.

[align=center]Изображение[/align]


Трудно е, да се получи такова съгласуване. Притеснява ме специално "Й", което е отнесено към "Х", в латинския му еквивалент. И това, което оприличаваш на "Ж", в повечето източници всъщност е "И"....Другото изглежда така, както го описваш
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот avanabil » 14 Фев 2008, 23:41

KaFFe^ написа:1 въпрос който мисля е достатъчно сериозен, ако аз и мои познати я научим можем ли да си пишем на нея - ще бъде ли подигравателно ако не я ползваме за вещерски цели а просто никой друг да не ни разбира ?


Не си правете експеримент с тези букви. Заигравките понякога могат да струват скъпо. Ако се нуждаете от такива криптограми има хиляди начини да си създадете ваши собствени. Повярвай!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот KaFFe^ » 15 Фев 2008, 00:15

Не беше с цел да експериментирам, просто питам за да знам дали ако просто си го упражнявам вкъщи и пиша нещо е безопасно :) а и беше добре за хората които не знаят като мен да бъде уточнено :) благодаря за отговора и предупреждението :)
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Kotentseto » 15 Фев 2008, 09:15

Кафенце, (прости ми умалителното, сега се събуждам и обожавам всичко, което напомня на кафе) най-лесно е да ползваш т.нар "Piggy code". Нали се сещаш за мрежата за морски шах? Написваш азбуката или дълга дума без повторения на буквите, или просто случайно разбъркваш азбуката и използваш означенията...
Давам ти примерно подреждане, ти можеш и да си го промениш (например, да са запълнени или щриховани квадратчетата). Както и как би се изписала думичката "кафе" с този код 8)

Изображение
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Arhimikus » 15 Фев 2008, 10:52

Аванабил, използвал съм "Ж" като "И", защото в английският вариянт за "J" се използва същият символ като "И". А за "Х" и "Й" не мога да ти отговоря, така го почувствах. Ако си направила разработка и имаш своя теория, моля, сподели я. Ще се радвам заедно да направим една по-пълна и вярна схема.
Благодаря на Галина за помощта, от грузинската азбука можем да сравним някои знаци и да ги наложим към тиванският шрифт.
Котенце, би ли обяснила по-подробно, мерси :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Kotentseto » 15 Фев 2008, 10:59

Идеята е да си кодираш писанията. С този код си правиш мрежа и в нея вписваш азбуката или някаква дума, така че всяка буква да отговаря на частта от мрежата, след което използваш знака от чертички, точки, квадратчета вместо отделната буква - виж снимката в предния ми пост.
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот KaFFe^ » 15 Фев 2008, 18:41

Котенце, мерси много :) много интересно ми беше като ти четох варианта и беше мн лесен ^^ няма проблем мен всички ми викат кафенце ^^ извинявам се ако съм напълнил темата с ненужни постове Архи !!! :) Знаеш, че е с добро :Р
Аватар
KaFFe^
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 03 Апр 2005, 14:44
Местоположение: Far Far Away

Мнениеот Arhimikus » 15 Фев 2008, 21:14

Щом е по темата, няма проблеми, за изясняване на даден въпрос винаги може да се пита. По-добре да ти стане ясно, отколкото да се забъркаш в неприятни истории поради незнание :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот avanabil » 16 Фев 2008, 00:00

Arhimikus написа:Аванабил, използвал съм "Ж" като "И", защото в английският вариянт за "J" се използва същият символ като "И". А за "Х" и "Й" не мога да ти отговоря, така го почувствах. Ако си направила разработка и имаш своя теория, моля, сподели я. Ще се радвам заедно да направим една по-пълна и вярна схема.
Благодаря на Галина за помощта, от грузинската азбука можем да сравним някои знаци и да ги наложим към тиванският шрифт.
Котенце, би ли обяснила по-подробно, мерси :)


Значи, аз използвах "G" за аналог на "Ж", въпреки, че е така, както го обясняваш. В процеса на писане интуитивно заложих на звука. Не претендирам за меродавност, защото и аз самата все още имам известин колебания. Все пак тук не става въпрос за английски, а латински символи :)
Другият символ "Й" го получавам като използвам "И".
Всичко останало е без промяна.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Следваща

Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта