Вампири

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот heress » 05 Май 2005, 07:39

здрасти аз сам от скоро тук но прочетох интересни мнения и реших да се включа. от известно време на сам изучавам вампирите(енергиини и не само) както и вампирските заклинания и бих искал да знам някой знае ли нещо по въпроса
мерси предварително
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот CimeriaS » 05 Май 2005, 18:51

Първото нещо,с което започнах да се занимавам,бяха точно вампирите
и мога да ти кажа като съвет,че това е изгубено време,напълно
безсмислено.Зависи и за кои вампири по-точно се интересуваш.
Ако изпитваш само чисто любопитство за тези,които си гледал по
филмчетата,ще се наложи да те разочаровам,защото реалността е,че
такива няма.И все пак,книги имам много,ако искаш ще ти пратя.
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот EliKarim » 05 Май 2005, 19:09

За енергийните вампири съм не само убедена, че съществуват, но и познавам такива, които просто умеят да те изцедят до последна сила... За вампирите от киното, не мисля че си заслужава да говорим. Виж за заклинания, аз също съм търсила подобни. Има заклинания, които да те "замразят" на място, такива "за да изчезнеш", твърде познати ни от филмите с вампири, но всъщност те нямат нищо общо с вампиризма.
Няма вампирски език и вампирска писменост, въпреки че има знаци и символи. За тях обяснямат редица автори, но определено се знае малко. Специално търсих материали за да разчета и проверя вамп-символите от филма с Блейд и мисля че такива няма. Те просто са измислени специално за филма. Просто част от тях са взаимствани от символи обозначаващи хим. елементи, метали, посоки, сезони...и подобни.
За вампиризма имам друго мнение, аз го свързвам с рядък вид заболяване.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот till_it_sleeps » 05 Май 2005, 22:38

и аз познавам един енергиен вампир и от личен опит знам, че не е работа такива хора да са ти на главата. особено ако не знаеш как да се предпазиш.
чувала съм, че повечето от тези хора дори не подозират, че са такива.
едно ми е много интересно-'лекува' ли се енергийният вампиризъм или човека си я кара така до гроб? защото според мен това нещо не е полезно както за жертвата, така и за вампира.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот CimeriaS » 06 Май 2005, 09:42

till_it_sleeps написа:.
едно ми е много интересно-'лекува' ли се енергийният вампиризъм или човека си я кара така до гроб? защото според мен това нещо не е полезно както за жертвата, така и за вампира.

Лекува се,стига да осъзнаеш това,което си и да решиш да го промениш :smile:
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот heress » 07 Май 2005, 16:08

Да знам че вампирството по филмите е ако мога така да го кажа пълна "боза" и нямах това предвид като пуснах тази тема. Може би трябваше да започна така:
още от малък сам забелязъл че наранявам хората вкючително и тези които обичам (вапреки че то ден да ден ставаха все по малко, а днес остана само един и това все повече ме изпълва с омраза към всички) забелязах че когато сам далеч от тях като чели нищо лошо не им се случваше а когато сам с тях.. Е в началото просто си мислех че си внушавам но с времето забелязах че не е така в 10-ти клас започнах да се изучавам по задълбочено установих че мога да се контролирам донякъде тогава се научих и как да се концентрирам и да изсмуквам енергията от точно определен човек а не както преди хаотично по късно открих че като чели някой хора имат нещо като защита от мен и трябва да се напрегна за да успея парадоксално нали да вложиш енергия за да се собиеш с такава :))) но и до сега ме мъчи един и същ въпрос защто не мога да спра??? с времето успях да намаля както аз го определям "несъзнателното всмукване" многократно до толкова че дори и опитена вещица не успя да ме осети докато не и казах но все пак го има. Аз разбира се се стараех да не я наранявам но не винаги мога да се контролирам понякога то просто ми се изплазва накрая открих ритуал с който да пренасочваям всмуканата от мен енергия към други хора и така да ги "зареждам" с което проблема ми вече не е чак толкова дълбок но все пак искам да знам повече за тези като мен

а и още нещто вреди ли много око просто се взаме малкка съвсем незначителна част о душата на човек?
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот heress » 07 Май 2005, 16:57

Лекува се,стига да осъзнаеш това,което си и да решиш да го промениш
CimeriaS какво точно имаш впредвид???
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот till_it_sleeps » 07 Май 2005, 17:04

това си е само мое мнение, но ако го направиш-този, от когото си влзел душа-няма ли да изпитва силно влечение към теб( не е е задължително да е сексуално), сякаш сте свързани с невидима нишка?
както примерно когато се влюбим силно казваме 'дадох ти сърцето си'-сякаш наистина даваме на човека част от себе си. и когато този човек си тръгне започваме да изпитваме празнина. дали това неговата липса, или пък просто ни липсва частта от себе си, която сме му\и дали? или пък и двете.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот CimeriaS » 07 Май 2005, 17:21

till_it_sleeps написа:tova si e samo moe mnenie, no ako go napravish-tozi, ot kogoto si vlzel dusha-niama li da izpitva silno vlechenie kum teb( ne e e zadulzitelno da e sexualno), siakash ste svurzani s nevidima nishka?
kakto primerno kogato se vlubim silno kazvame 'dadoh ti surceto si'-siakash naistina davame na choveka chast ot sebe si. i kogato tozi chovek si trugne zapochvame da izpitvame praznina. dali tova negovata lipsa, ili puk prosto ni lipsva chastta ot sebe si, koiato sme mu\i dali? ili puk i dvete.

Има нещо вярно в думите ти.Дори и този човек да се чувства супер зле в твоето присъствие,той ще продължава да изпитва желанието да е в него докато вампирът поиска или докато човекът не се усети(:
Но до истинско обвързване...не...не бих казала.Това е една измама или илюзия,създадена въз основа на чуждо наложено мнение.
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот heress » 07 Май 2005, 17:27

И аз съм забелязал този страничен ефект Но все си мисля че може да се избегне ( примерно част от душата на умиращ в последните си минути живот или пък на мъртвец - тези двете още не сам ги пробвал поради големия риск за мен) тогава биха ли се появили други неблагоприятни ефекти
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот CimeriaS » 07 Май 2005, 17:49

heress написа:Лекува се,стига да осъзнаеш това,което си и да решиш да го промениш
CimeriaS какво точно имаш впредвид???

Историята ти ми е позната,изпитвала съм подобни чувства.Начинът с "отклонение на енергията",като я препращаш на други хора няма да ти помогне особено.От този психически вампиризъм нямаш абсолютно никаква полза,най-малкото защото рушиш единствено себе си.Единствената ти цел е просто да изчистиш това,което се е лепнало на аурата ти.А как ще го направиш вече е единствено твое решение.
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот till_it_sleeps » 07 Май 2005, 18:22

колко...сега като се замисля, май се сещам за още един енергиен вампир...много си прилича с онзи дргуа, за когото споменах...
надали съзнаваше какво прави.
обаче точно такова беше усещането да общуваш с него-отвратително. нещо непрекъснато те отблъсква и същевременно те тегли към този човек-нито го обичах, нито го хересвах, но нещо ме караше да продължаваме да се виждаме. дори доста време след като спряхме да се срешатме чувствах някаква душевна 'дупка'. сякаш този човек беше взел част от мен.
добре че не се занимава с оклутизъм, че що поразии щеше да свърши...
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот CimeriaS » 07 Май 2005, 18:40

till_it_sleeps написа:basi...sega kato se zamislia, mai se sestam za oste edin energien vampir...mnogo si prilicha s onzi drgua, za kogoto spomenah...
nadali suznavashe kakvo pravi.
obache tocno takova beshe usestaneto da obshtuvash s nego-otvratitelno. neshto neprekusnato te otbluskva i sushtevremenno te tegli kum tozi chovek-nito go obichah, nito go heresvah, no nesto me karashe da produlzavame da se vizdame. dori dosta vreme sled kato spriahme da se sreshatme chuvstvah niakakva dushevna 'dupka'. siakash tozi chovek beshe vzel chast ot men.
dobre che ne se zanimava s oklutizum, che shto porazii shteshe da svurshi... :-x

Винаги има начин да се предпазиш,най-лесното е като изградиш елемент,който им пречи те да теглят енергия от теб или чрез светлина(:
Аватар
CimeriaS
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 04 Мар 2005, 00:33
Местоположение: Бургас

Мнениеот AZA » 07 Май 2005, 23:48

За енергийният вампиризъм - познавам единият персонаж за който става дума малко по-горе .. и мога да ви кажа, 4е има начални познания по окултизъм ( по точно кабала) . Но най-интересното е, че разбираше какво прави с хората до себе си, и въпреки това не мислеше, че прави нещо лошо. Ще се опитам да перефразирам по памет негова реплика когато ( преди около 4 години ) съм говорел с него за това : "Аз тегля само по-малко и то само когато съм много зле.така, че няма да навреда кой знае колко." ... или нещо от сорта. Е на това мога да кажа само едно : ЕГОИСТ !!! icon_angry
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот till_it_sleeps » 08 Май 2005, 02:59

да, тва беше първата персона, лол :grin:
и втората я знаеш, ама сигурно не можеш да се сетиш в момента.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот heress » 08 Май 2005, 07:00

е може наистина да съм егоист но и ти щеше да бъдеш на мое място веднъж устеил притока на енергия няма да искш да престане а и без това вначалото го правех хаотично и несъзнателно(още донякъде е такова). Относно защитата с елементите наистина е добра идея "черпи енергия от тях не от мен" но нека не забравяйте че всяка защита може да се преодолее опитния вампир(черен магйосник) си знае как но надали ще се хаби спецялно за теб стига да не си го ядосала така че тази защита ще ти сварши работа
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот till_it_sleeps » 08 Май 2005, 14:16

heress, тук става въпрос, че енергийният вампиризъм е опасен и за теб. и то доста по-опасен, отколкото за жертвата.
това е като наркотика-много е яко, трудно е да го откажеш и най-накрая ставаш развалина. другия вариянт е да спреш. ти си решаваш.
на мен енергийните вампири не ми пречат толкова-ще мине, ще замине, ще смукне по малко-после ще съм като парцал няколко часа, ама ще ми мине. по-кофтито последствия са за вас.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот heress » 09 Май 2005, 10:00

Дали? нима чуждата енергия ме прави по-слаб????? не мисля така :)
дори напротив :lol:
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Vrania Volosia » 09 Май 2005, 12:34

Херрес:) Мен ако питаш, хич не ти трябва да споделяш с другите, че си енергиен вампир...Така имаш по малко шанс да ги "изсмучеш"..Съвет от приятел ;)
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот till_it_sleeps » 09 Май 2005, 13:59

Дали? нима чуждата енергия ме прави по-слаб????? не мисля така :)
дори напротив

тя може и да не те прави по-слаб, но самият енергиен вампиризъм има лоши последствия.
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта