Инструменти, използвани в Уика

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот runner413 » 08 Дек 2007, 21:49

Инструменти, използвани в Уика

[glow=red]Магическият нож[/glow] (Athame) има древна история. Той не се използва за рязане, а с него се на сочва енергията, издигаща се при изпълняването на ритуали и заклинания. Ножа не е много изострен, често има две остриета ;с черна дръжка. Черното абсорбира сила. Във вещерството понякога се използват и мечове, имат същите свойства, но често са неудобни заа извършване на ритуали у дома,поради по-големите им размери. Ножът е инструментът, който поражда промяна. Обикновенно е свързан е елемента Огън. Фалическата му природа го свързана с Бог.

[highlight=red]Ножът с бяла дръжка [/highlight](Bolline) е практически, нож за работа,като противоположност на ритуалния нож. Използва се за рязане на свещенни билки, изобразяването на символи върху свещи, дърво, клей, восък, рязане на въженца и конци при магиите...

[shadow=red]Чаша / Купа[/shadow] - символизира Богинята, ясната същност на женствеността, Безсмъртието, просветлението и вдъхновението. Свързана е с елемента Вода.

[shadow=red]Казанче[/shadow]- символизира същите неща като купата. Казанчето трябва да е от желязо, подложено на три крачета ; отвора да е по-тясен от най-широката част. Също е символ на елемента Вода. Пентаграмата обикновенно е плоска пластина от месинг, злато или сребро. Така също може да бъде от дърво или восък. Понякога е изписана с опраделени символи. Най-обичайният и в действителност единствения необходим пентаграм е с пет лъча, използван в магьосничеството.

[highlight=red]Пентаграма[/highlight] е “взаимстван” от церемоналната магия. В това древно изкуство често е използван за защита, за викане на духове... В Уика пентаграма представлява елементите на земята и е удобен инструмент, върху който се поставят амулети, талисмани или други предмети за да бъдат ритуално осветени. Понякога се използва, да се призовават Бога и Богинята.

[shadow=red]Жезъл / Магическа пръчка[/shadow]: Жезъла или магическата пръчка е една от най-основните, главните магически предмети,Използвана е още преди хиляди години в магическите и религиозните ритуали. Това е инструмент за призоваване, зов, повик. Богът и Богинята могат да бъдат призовавани, за да наблюдават ритуала, с думи и издигнат жезъл. Понякога се използва, за да се направлява енергия, да се рисуват магически символи или да се описва кръг. Жезъла представлява елемента Въздух и е посветен на Бога.

[glow=red]Кадилницата[/glow] - В кадилницата се кади тамян. Тамяна прочиства вашето свещенно място. Представлява Въздуха, докато въглена (ако използвате такъв), Представлява Огъня.

[shadow=red]Звънец / Камбанка[/shadow] - Канбанката е ритуален инструмент с невероятна античност. Звъненето с камбанката освобождава вибрации, имащи силен ефект, зависящ от звука, тона и материята от която е изработено звънчето (камбанката). Камбанката е символ на женствеността и често е използван за призоваване на Богинята. Звъни се също за да се отблъснат злите сили и духове, или да се призоват енергии. Понякога се звъни, за да се отбележи началото и края на даден ритуал.

[glow=red]Метла с дълга дръжка[/glow] - Олицитворява Бога и Богинята наведнъж. Магьосниците Могат да започнат ритуал като замитат леко района с магическата метла. След това олтара се подготвя, инструментите се подреждат и ритуала е готов да започне. Замитането е повече от физическо причистване. Всъщност метлата не е необходимо да докосва земята. Докато замитат, вещерите визуализират прочистването на астралните сили, намиращи се на местата, където живеят хората. Това причиства пространството и ритуала протича гладко. По време на причистването, метлата е свързана с елемента Вода
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот EliKarim » 15 Дек 2007, 19:40

Само да отбележа, че всички тези инструменти могат да се използват и в астрала.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ПЕТЯ » 20 Юни 2008, 17:00

само да попитам-в Уика могат ли да се използват други неща?Питам защото сложих малко енергя в любимите ми топчета :oops:
Love Sucks=^.^=
ПЕТЯ
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Авг 2007, 16:49
Местоположение: в бърлогата на вълчицата

Мнениеот sin angel » 20 Юни 2008, 19:02

всичко може да се използва,за какво използваш тези топчета?
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот ПЕТЯ » 22 Юни 2008, 15:06

Най-вече за лечебни цели :) онзи ден ги помолих да закрилят и върнат котето ми и днес го видях на двора! :oops:
Love Sucks=^.^=
ПЕТЯ
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Авг 2007, 16:49
Местоположение: в бърлогата на вълчицата

Мнениеот sin angel » 22 Юни 2008, 19:12

много се радвам за котето ти :) а иначе както ти казах всякакви инструменти можеш да използваш стига преди това добре да ги пречистиш и осветиш
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот ПЕТЯ » 23 Юни 2008, 14:56

те са с мен от поне 5-6 години така че явно отдавна са пречистени :)
Love Sucks=^.^=
ПЕТЯ
 
Мнения: 7
Регистриран на: 30 Авг 2007, 16:49
Местоположение: в бърлогата на вълчицата

Мнениеот sin angel » 23 Юни 2008, 19:11

хубаво е и обаче от време на време и профилактично да си ги пречистваш,поне един път в месеца,поне аз мойте неща си ги пречиствам всеки месеш :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Юни 2008, 09:13

Едно въпросче и от мен: човешките кости и черепи могат ли да се използват ефективно при ритуали че с такива до сега не съм пробвал а изкам
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот sin angel » 24 Юни 2008, 10:13

за какви ритуали става въпрос?
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Lord Njarlathotep » 24 Юни 2008, 10:27

Спорд теб така като ме гледаш виждаш ме какъв съм филантроп и четеш какво пиша как мислиш angel12.gif
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот sin angel » 24 Юни 2008, 12:25

Едно въпросче и от мен: човешките кости и черепи могат ли да се използват ефективно при ритуали че с такива до сега не съм пробвал а изкам

ами мисля че могат да се използват,защо да не могат,но точния начин по които се не го знам,защото не съм боравила с такива неща,но мисля че мястото на тези наши постове не е тук защото темата е различна и по-добре да се придържаме към нея
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот Enforcer » 26 Юни 2008, 20:50

Lord Njarlathotep написа:Едно въпросче и от мен: човешките кости и черепи могат ли да се използват ефективно при ритуали че с такива до сега не съм пробвал а изкам

Ами, сигурно можеш да се снабдиш с някакви гумени кости - демонстративни. Ще бъде почти същото. :P
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта