врачки и др. шарлатани

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот rossen76 » 30 Дек 2007, 21:31

Някои ходил ли е при маг Теодора? АЗ си поръчах от неините талисмани и вече цял месец ме лъже че ги е пратила,и ги няма, обърнах се към весника и ме посъветваха да подам оплакване в полицията каквото мисля и д анаправя,,,, ако има и другио излъгани нека д апи6ат и оставят телефони
Аватар
rossen76
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2007, 21:26

Мнениеот rossen76 » 14 Яну 2008, 11:37

:P има и други материяли в интернет http://bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=2338 вийте тука
Аватар
rossen76
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2007, 21:26

Мнениеот svoboda » 14 Яну 2008, 13:12

Здравейте,

Аз имах николко такива случая. Жалко че бях толкова наивна. Последният е с една които се нарича Сесилия (от София уж). Никoй да е попадал на нея?

Поиска ни 350 лв. и ни изпрати невероитни боклузи от магазините за 1 лев които веднага изхвърлихме.
А полицията наистина ли помага в тези случаи или е само губене на нерви и време?
Аватар
svoboda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 46
Регистриран на: 12 Сеп 2007, 18:42
Местоположение: Dania

Мнениеот venus » 14 Яну 2008, 16:50

Хората, които наистина имат способности, не вземат пари за това. Ако приемат пари, защото все пак живеем в материален свят, те оставят вас да решите колко да им дадете. Ако ви поискат фиксирана сума... хич не си губете време и пари.

Да не говорим, че тези, които имат истински способности, нямат нужда от реклама в медиите - хората сами ги намират.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 16 Яну 2008, 11:33

новите магове са зле направен експеримент,изпуснат почти след зародишен стадий,но пак опасен,растат му крака,ръце...опитва се да моли за вода,но не му давайте.....става по зъл....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 16 Яну 2008, 11:54

Те не са магове, а бизнесмени с псевдо-психологически подход.

Тези хора са и много опасни, защото говорят глупости, на които хората вярват и сами предопределят живота си.

Преди време имах случаен контакт с една от онези телевизионни звезди. Питах само неща, за които бях сигурна. И беше много забавно как ме гледаше в очите и се опитваше да отгатва реакциите ми към думите си. На въпросите ми отговори с най-стандартните възможни отговори. Примерно имах проблем с приятеля ми, който не е българин, и тъкмо го бяхме разрешили и бяхме планирали заедно ваканцията си, а тя ми каза, че той живеел с друга и връзката ни била приключила преди година и други глупости... Докато й оставях парите върху библията (!), едва се сдържах да не се разсмея.

Ами ако наистина имах проблем и бях повярвала?
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот rossen76 » 01 Фев 2008, 21:57

Ако отидете при маг Теодора, най- вероятно първо ще ви каже че имате черна магия и трябва д аи дате 300 лева да ви я развали и изготви защита , ако може и да си прободете пръста да ви направи магия за любов още по добре.Тя работи с сатанински сили, които след това обсебват човека.Да не говорим че мен започна да ме изнудва да и давам пари, и то големи суми д ами звъни по телефона да ме заплашва.Аз мисля че е много алчна за пари и алчноста ще я погуби,тя не може да помага на хората а само да си пълни джоба от чуждите нещастия.Каза ми че имам черна магия и трябва д аи дам 5000 лева д ами я развали 4е до 7 дни 6те сам умрял пък още живея.....
Аватар
rossen76
 
Мнения: 4
Регистриран на: 30 Дек 2007, 21:26

Мнениеот avanabil » 01 Фев 2008, 23:13

rossen76 написа:Ако отидете при маг Теодора, най- вероятно първо ще ви каже че имате черна магия и трябва д аи дате 300 лева да ви я развали и изготви защита , ако може и да си прободете пръста да ви направи магия за любов още по добре.Тя работи с сатанински сили, които след това обсебват човека.Да не говорим че мен започна да ме изнудва да и давам пари, и то големи суми д ами звъни по телефона да ме заплашва.Аз мисля че е много алчна за пари и алчноста ще я погуби,тя не може да помага на хората а само да си пълни джоба от чуждите нещастия.Каза ми че имам черна магия и трябва д аи дам 5000 лева д ами я развали 4е до 7 дни 6те сам умрял пък още живея.....


Виж, изхвърли всичко, което тази жена ти е дала или ще ти даде. Не се хаби да я окачествяваш по един или друг начин - с две думи не ангажирай повече мислите и чувствата си с нея. Не си ли даваш сметка, че по този начин даваш зелен коридор на сатанинските сили, с които твърдиш, че борави? Бъди безразличен и безучастен към това, което ти е причинила, за да се отървеш най-безболезнено. Няма черна, бяла, злена, виолетова и друга цветна магия /за това нееднократно е ставало въпрос тук/, още повече магия, която се разваля срещу пари. Забрави. Приеми, че тези пари са ти отнети, но по този начин са освободили място за друг паричен поток, идващ към теб....
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот hygiene » 24 Авг 2008, 18:30

случайно попаднах при ходжа адем и горчиво съжалявам отидох за добро а стана обратното адем ходжа приема в софия и в ръжево конаре -пловдив на всички хора прави все едно и също и той се смята за бог ние сме глупави че християни отиват при ходжи и те добре ни го връщат таксата му е малка и хората се лъжат обаче като ходиш периодично то пак става дълга и широка обаче всичко се обърна с главата на долу и стана много лошо разболяхме се изпокарахме се и останахме без работа не след дълго случайно разбрах че моя близка също попаднала при адем и пак същото на следващият ден мъжът и си счупи крак престана да работи синът и катастрофира изпокараха се във тях тя се върнала да му потърси обяснение и той я изгонил че не бил всесилен на всички иска светена вода захар лукчета дрехи на цялото семейство и шоколадови бонбони говори върху тях на турски духва 3 пъти та нали е "бог" и дъхът му е свещен и те отпраща
Аватар
hygiene
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Авг 2008, 13:05

Мнениеот Dorian. » 24 Авг 2008, 20:11

Истинските Магове не взимат пари venus е много права!Баба е лечител и цялото село и околностите я знае и идват при нея.Като споменат за пари тя вдига ръце и казва "НЕ".Баща ми пък намества стави и тем подобни и той също не иска пари.Обаче нали знаете завистта на хората...затова аз на тяхно място бих се криел пък и мразя въпроси от рода:как ти можеш а аз не?
П.П:помня , че само веднъж допусна да и дадът пари защото беше излекувала едно момиче от рак на кожата.
Аватар
Dorian.
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Авг 2008, 08:41

Мнениеот paparosko » 25 Авг 2008, 04:00

Има принцип (закон) за даването и получаването.
Всеки би трябвало да го знае.

Даваш ли - получаваш, получаваш ли - даваш.
Във Вселената всичко се стреми към баланс, хармония.

Така че някой дава ли нещо, съответно получава друго нещо в замяна, равностойно на даденото, било то пари, здраве, емоции и т.н.
А друг пък получава ли нещо, съответно дава друго нещо в замяна, равностойно на полученото, било то пари, здраве, емоции и т.н.
И така до безкрайност.

Всеки сам избира какво да получава и какво да дава, ако не избере той, Вселената избира вместо него - такъв е принципа.

Изборът е личен.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот venus » 25 Авг 2008, 07:09

hygiene написа:случайно попаднах при ходжа адем и горчиво съжалявам отидох за добро а стана обратното адем ходжа приема в софия и в ръжево конаре -пловдив на всички хора прави все едно и също и той се смята за бог ние сме глупави че християни отиват при ходжи и те добре ни го връщат таксата му е малка и хората се лъжат обаче като ходиш периодично то пак става дълга и широка обаче всичко се обърна с главата на долу и стана много лошо разболяхме се изпокарахме се и останахме без работа не след дълго случайно разбрах че моя близка също попаднала при адем и пак същото на следващият ден мъжът и си счупи крак престана да работи синът и катастрофира изпокараха се във тях тя се върнала да му потърси обяснение и той я изгонил че не бил всесилен на всички иска светена вода захар лукчета дрехи на цялото семейство и шоколадови бонбони говори върху тях на турски духва 3 пъти та нали е "бог" и дъхът му е свещен и те отпраща


По стечение на обстоятелствата познавам Адем и много хора, на които е помогнал, включително мои близки. Прощавай, hygiene, но освен че е написано неграмотно, това са пълни глупости. Адем няма ниска такса, всъщност няма никаква - оставя хората да решат колко да му дадат, може и 20 стотинки да му оставиш. Не е малограмотен, напротив, освен това, доколкото аз знам, учителите му са християни и изобщо няма лошо отношение към християните. Ако познаваш Адем наистина, знаеш какви икони има по стените на приемната му. Фактът, че на ден приема по 50 души и хората идвато от цялата страна е красноречив, мисля.

Преди 2 години една моя братовчедка имаше връзка с един хаймана (меко казано - женкар и бохем), той я заряза. Тя отиде при Адем и Адем й каза, че този човек не е за нея - но тя си настояваше, обичала го, само той ще е, щеше да се самоубива заради него. Адем направи каквото тя искаше - оправиха си отношенията, скоро след това тя забременя и се ожениха от зор. В момента нещата вървят супер зле, защото той си е такъв, какъвто си беше и тогава - женкар, пияница и скитник, а тя вкъщи сама с бебе на ръце. Адем ли е виновен?

Когато нещата не стават така, както хората желаят, те казват - това е голям проблем, и хукват по врачки. А защо нещата не стават? Защото ние сме тук, за да се научим да живеем правилно - това означава без привъзраности. Когато много се привържем към нещо, се включват подсъзнателни регулаторни механизми за нормализиране на положението. Както казва Лао Дзъ - всяка крайност преминава в своята противоположност. Голямата любов в един момент се превръща в агресия - в страх да не загубим обекта на любовта си, в предприемане на крайни действия, започваме да се държим неадекватно - чак до преследване, подслушване, шпиониране, насилие, убийство и самоубийство. Това е моментът, в който душевното равновесие се нарушава и човек загубва обекта на любовта си, временно или завинаги, докато се възстанови (това са именно кармичните механизми - всяко желание, емоция или мисъл, преминаваща границата, включва тези механизми). Всъщност, нашата душа/подсъзнание сама задава такава програма, която ни отдалечава от обекта на любовта ни - душата се грижи за себе си. Затова в древните книги пише - когато имате неприятности, смирете се, приемете горчивата чаша и не ритайте срещу ръжена, щото колкото повече се борите, толкова повече горчиви чаши ще изпиете. С други думи, душата е с приоритет пред желанията на тялото и душевното равновесие трябва и ще бъде възстановено - дали ще приемете загубата и ситуацията ще се нормализира за няколко месеца или ще се борите с вятърните мелници, ще загубите безрезултатно маса време и енергия и накрая ще се изтощите, ще се предадете - то пак ще стане.

И какво правят хората в тези моменти? Отиват при врачка. Виждат, че нещата се влошават, виждат, че се случват странни събития и си казват - някой ми е направил магия. Отиват при врачката или ходжата или мага, който вижда енергийния дисбаланс и го възстановява. И за 3-4 седмици нещата се оправят осезаемо, всичко е ок. Само едно нещо не е оправено - човекът не се е променил ни най-малко. Той не е променил отношението си към нещата, към проблема си - той все още изпитва тези налудни чувства. А както знаем - светът ни е ментален, с мислите и чувствата си след известно време ние отново създаваме абсолютно същата ситуация и нещата отново се разпадат. И отново следва врачка и т.н. Само че душата си има много механизми за въздействие - и ако егото не разбира от намеци, се включват в действие травми, болести, в крайни случаи и смърт. Разбира се, тези процеси изискват време - месеци и години. И хората, които по принцип нямат нагласата да се вглеждат в себе си, не разбират - всичко беше прекрасно, после ми направиха магия, после врачката Х ми помогна и нещата бяха прекрасни 1 година, пък сега изведнъж загубих работа, мъжът ми катастрофира, детето ми е болно, майка ми почина.. какво става? Хайде пак при врачката.

Така че, това е положението в общи линии. Маговете могат да помогнат само в случай, че хората използват тази отсрочка (защото помощта им е само отсрочка), за да разберат къде грешат и да променят отношението си към нещата. Човек притежава всички възможости сам да си помогне - стига да иска. На първо място трябва да се вгледа в себе си, използвайки реакциите на другите хора - те са само огледало, не да им се сърди, че се държат еди как си с него, а да се запита - те се държат така, значи какво в мен предизвиква това поведение? На второ място идва силата да се приемем каквито сме, с всичките ни недостатъци и възможно най-обективно. От позиицята "Аз съм перфектен, светът е крив" поместване няма. И на трето място - искрено желание и намерение (тоест конкретни действия) за промяна, с ясното съзнание, че промяната на характера ни няма да ни въвлича повече в такива проблемни ситуцаии и когато се хармонизираме, ще можем спокойно да имаме това, което ни носи истинска радост, без страховете да превръщат живота ни в ад. Така или иначе, нищо тук не ни принадлежи, само гости сме на тази земя - но затова пък можем да използваме всичко, което ни предлага, докато сме тук.

Никой ходжа, маг, врачка и който и да е не може да направи за вас онова, което е причина за раждането ви в това тяло. Работата е ваша.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот BallFace » 25 Авг 2008, 07:38

venus написа:Хората, които наистина имат способности, не вземат пари за това. Ако приемат пари, защото все пак живеем в материален свят, те оставят вас да решите колко да им дадете. Ако ви поискат фиксирана сума... хич не си губете време и пари.

Да не говорим, че тези, които имат истински способности, нямат нужда от реклама в медиите - хората сами ги намират.
Напълно си права...наши кумашини ходиха при някаква за 400лв на час и нищо не им е познала :roll: Не разбирам от къде идва тази огромна алчност!Искат още и още и дерат кожите на хората....На такива не се довеярвайте...всеки ше ви каже, че имате черна магия и трябва да платите 500лв в брой иначе ше ви изядът мечки :mrgreen:

Също така съм и напълно съгласен с мнението на paparosko :wink:
Аватар
BallFace
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 06 Апр 2008, 08:12

Мнениеот paparosko » 25 Авг 2008, 18:52

venus,

Ако мога да допълня:

Който е чел книгите на Сергей Лазарев може да е проследил неговото духовно израстване.
А какво представлява неговото духовно израстване, като се има предвид, че той е екстрасенс и лекува хората?
Както той сам казва - през многогодишната си практика е разбрал, че както и колкото и да лекува хората, те много често след време се връщат при него отново със същите проблеми.
И след доста практика Лазарев стига до заключението (и много други като него), че за да излекуваш даден човек окончателно, целта не е да се премахне само физическата причина, съответно и симптомите на заболяването, а да се стигне до емоционално-енергийната страна на нещата, да се разбере кои негативни черти от характера на човек са истинската дълбока причина за болестното състояние и чрез премахването им да се изкорени един път завинаги и самата болест.

След като Сергей Лазарев е прозрял това, прекъсва всекидневното приемане на пациенти за обикновено лечение и се отдава на единични случаи, които не лекува по стандартния за него начин, а започва да съветва хората какви черти от характера си да променят за да оздравеят. В същото време вижда кои контакти на пациентите с други хора са били негативни и са повлияли за възбуждане на заболяването и призовава пациента за прошка към тези, с които е имал негативни контакти.

Както се казва: Крушка си има опашка!
Нищо не е случайно.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот ludvig » 25 Авг 2008, 19:45

разбира се това е добре но истинският проблем е да разбере6 кои точно или какво по точно от характера ти пречи или предизвиква даден здравословен или друг проблем мисля имаше подобна книга на д-р Даиър но не можах да открия маи някои бе споменал че се казва За всеки проблем си има духовно решение или нещо такова и може би мнозина биха искали да се променят в здравословно състояние но може би незнаят кои по точно или какво по точно да премахнат от себе си лично на мен ми се струва че ще е добре да има нещо подобно на каталог за дадени отрицателни проявления на характера и противодеиствията от страна на природата
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот paparosko » 26 Авг 2008, 04:02

Прав си ludvig,

Ето какво е изписано на задната корица:

"Мисленето е източникът на проблемите - пише Даиър - Сърцето ви крие отговора за тяхното решаване".
Проникновена, но и прагматична, тази книга е за самосъзнанието и канализирането на целебната енергия вътре във всички нас.


Господи, направи ме оръдие на Твоя покой.
При омразата нека посея любов;
при болката - опрощение;
при съмнението вяра;
при отчаянието надежда;
при мрака - светлина;
при тъгата - радост.
О, Божествени Учителю, благослови ме
не да търся утешение, а да утешавам;
не да бъда разбиран, а да разбирам;
не да бъда обичан, а да обичам;
защото давайки, получаваме;
защото като прощаваме, биваме опростени;
и защото умирайки, се раждаме за вечен живот.

Свети Франциск от Асизи


:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот venus » 26 Авг 2008, 05:58

paparosko написа:venus,

Ако мога да допълня:

Който е чел книгите на Сергей Лазарев може да е проследил неговото духовно израстване.
А какво представлява неговото духовно израстване, като се има предвид, че той е екстрасенс и лекува хората?
Както той сам казва - през многогодишната си практика е разбрал, че както и колкото и да лекува хората, те много често след време се връщат при него отново със същите проблеми.
И след доста практика Лазарев стига до заключението (и много други като него), че за да излекуваш даден човек окончателно, целта не е да се премахне само физическата причина, съответно и симптомите на заболяването, а да се стигне до емоционално-енергийната страна на нещата, да се разбере кои негативни черти от характера на човек са истинската дълбока причина за болестното състояние и чрез премахването им да се изкорени един път завинаги и самата болест.

След като Сергей Лазарев е прозрял това, прекъсва всекидневното приемане на пациенти за обикновено лечение и се отдава на единични случаи, които не лекува по стандартния за него начин, а започва да съветва хората какви черти от характера си да променят за да оздравеят. В същото време вижда кои контакти на пациентите с други хора са били негативни и са повлияли за възбуждане на заболяването и призовава пациента за прошка към тези, с които е имал негативни контакти.

Както се казва: Крушка си има опашка!
Нищо не е случайно.

:)


Който е чел, правилно го каза... За съжаление, хората не четат - не че всеки трябва да чете Лазарев. Но когато човек има въпрос - въпрос към себе си, към Вселената, отговорът ще дойде някак - чрез "случайно" дочута фраза, "случайно" срещнат човек, "случайно" попаднала книга. Когато човек осъзнава, че има проблем и иска да го разреши, Вселената се разгръща пред него и му предоставя всички необходими му средства.

Когато имаме някакъв проблем например, в живота ни "отнякъде" се появяват още много хора със същия проблем. Вселената подсказва: не си само ти, огледай се, запитай се защо толкова много хора са изпаднали в една и съща ситуация. Защото, както казва и Лазарев, пред хората стоят в общи линии едни и същи изкушения - телесните удоволствия и духовните удоволствия. Тоест, зад привидното разнообразие от хора и ситуации стоят едни и същи основни проблеми - човек само трябва да разбере какъв точно е собственият му проблем и да осъзнае, че разрешението е в него, а не някъде навън.

За съжаление, само търсещите намират отговорите. Искащите и тропащите с крак продължават да циклят... докато не потърсят в себе си.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ekaya » 26 Авг 2008, 10:20

Циклещите така и ще си останат, ако нещо много силно не ги извади от равновесие, така че да им "прищрака", да видят и чуят неща, които до преди не са били в състояние. Трудно и рядко се получава... все пак и вулкан да изригне и земетресение да затресе, коня с капаци си е кон с капаци и най-моного да се хвърли в някоя пропаст вместо да си свали хомота и наглавника.

И все според мен хората, които ходят по врачки и баячки масово са там от лошотия. Зло да стоят, да вземат, да получат без да им се полага... същите тия хора страхотен страх ги тресе, параноя, че могат и те да са обект на подобна лошотия и хайде пак по врачки и баячки....
"Пострадалите" - те са друга група... там факторите, за да "ми се случи точно на мене така" могат са са страшно много - наследствени, личностни, социални, семейни - не говорим за вина, а за път на енергии, катализатори, слаби звена и т.н. Защото в тоя живот няма нищо случайно и никой през цялото време не може да бъде само жертва 8)
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот ludvig » 26 Авг 2008, 15:50

m daa сега вече се видях в коя група съм в групата на циклещите и конете с капаци много жалко за мен че живота и вселената не ме среща сподходящите хора и събития или пък уж случаино подсказани решения както пишат някои хора тук във форума звучи толкова добре може би на някои хора не им се налага да медитират или да търсят и ровят в книги и всичко им идва отгоре много жалко наистина за мен аможе би дори и да ровя в книги и литература не чета правилно но пък какво от това мога да се извиня веднага с темата че духовното развития на този етап не ми е необходимо и е насилствено за този етап на моето развитие както и да е успех на всички
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот ekaya » 26 Авг 2008, 16:15

ludvig, много крива ставам когато някои вади думите ми от контекста или ги тълкува превратно... а още повече се дразня от хора, които си играят на жертви, наонеправдани и т.н.

Никой нищо не е получил на готово. Трябва търпение, постоянство и работа.
Как мислиш като си сложиш етикет "зациклящ" и се обявиш за такъв - какво развитие ще търпиш?

Молко по-отговорно се отнасяйте кам това изкуство. Все едни и същи неща се опитват да ви обяснят тук, но кой ли слуша. Само хленч и вопли.
Има време за плач, има време за смях, за всичко има време - не хабете енергия в създаването на изкуствени емоции, а работете... другото си е чист авто-вампиризъм.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 11 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 11 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта