Чакра на ръцете

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Мнениеот Armageddon » 12 Сеп 2008, 18:10

Прочетох една статия. От начало осещах изтръпване но после зех да осещам, че рацете ми са като 2 полюса на магнит(отблъскват се) и това отблъскване го осещам от 30 см. Също от 30см мога да мърдам лека хартийка. Това означава ли че съм си отворил чакрите на ръцете?
Аватар
Armageddon
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Сеп 2008, 18:04

Мнениеот Devil_Driver » 12 Сеп 2008, 18:50

Не бих казала-това не става от един път.Продължавай да правиш упражнението и надявам се резултатите ще са все по-добри и по-добри :)
Аватар
Devil_Driver
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 04 Апр 2008, 14:39
Местоположение: Varna

Мнениеот firen » 17 Сеп 2008, 18:16

Да предположим, че си започнал отварянето на чакрите. Но ако искаш да подобриш постиженията си, ще трябват още мнооого тренировки ;) Не става току-така. Браво! Ако това което казваш е вярно си постигнал голям успех от първия път, ако е така - продължавай!
Аватар
firen
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 47
Регистриран на: 01 Ное 2007, 20:41

Мнениеот МагНаско » 17 Сеп 2008, 20:33

След посвещаване в Рейки автоматично започват да действат лечителските ви способности чрез чакрите на ръцете
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот bellastella » 17 Сеп 2008, 21:23

МагНаско написа:След посвещаване в Рейки автоматично започват да действат лечителските ви способности чрез чакрите на ръцете


Всеки ли може да бъде посветен в Рейки? Например, ако аз не го чувствам, но пък искам да бъда посветена би ли се получило нещо?
Въпросът ми може да е глупав, но ме интересува.
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот МагНаско » 17 Сеп 2008, 21:28

Приблизително 95 процента от населението могат да бъдат посветени в Рейки първо ниво и то да доведе до съществени промени в духовното им израстване също и да подобри многократно здравословното им състояние.
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Mason » 23 Сеп 2008, 07:43

здравейте,

от известно време го правя това упражнение и вчера вечерта добавих вкарването на образувата топка от енергия в слънчевия сплит.
Препоръчва се за засилване енергията на тялото.

Ефекта се прояви 30 минути след лягане. по случайност си оставих дясната ръка на слънчевия сплит и усети в нея същите усещания като при упражнението - тръпнене на длантам бочкане на пръстите и натиск по нея; и съответно подоби чувста в слънчевия сплит. Махнах дланта, но след малко почна и двете ръце: натиск по дланите и бозкане по целите ръце подмишниците до лактите,отдолу и отгоре.
След това почна съшото с подбедриците - тръпнене, боцкане, топли вълни.

И така два часа.

На какво се дължи сподер вас?
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Nemezius » 23 Сеп 2008, 08:48

Масон, това е нормално- все пак си вкарал топката в сплит, от където се разпръсква автоматично почти по цялото тяло. Ако искаш да усетиш това още по-силно, можеш да я концентрираш например в сплит, който се намира малко над пъпа- там се пресичат 3-те основни енергийни канала в телата ни ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот paparosko » 23 Сеп 2008, 19:00

Второстепенните чакри на ръцете се използват при всички енергийни методи на лечение с полагане на ръце.

Лечебната енергията се предава от лечител на пациент посредством чакрите на ръцете, които се намират по средата на дланите.
В някои случаи за по-добро фокусиране, енергията може да се насочва и предава и посредством върховете на пръстите.

Както пише и Маг Наско, най-популярният метод на енергийно лечение с полагане на ръце е Рейки.

Всеки може да стане Рейки канал след съответно иницииране и да усети на практика енергията (става въпрос за универсалната жизнена енергия).

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот sanguinary » 23 Сеп 2008, 22:22

МагНаско написа:Приблизително 95 процента от населението могат да бъдат посветени в Рейки първо ниво и то да доведе до съществени промени в духовното им израстване също и да подобри многократно здравословното им състояние.

Оптимистично! icon_eusa_clap icon_flowerface Какво би предложил? Да се вмъкне като предмет в училищата? Би било прекрасно, но... сега повече време губят за да ги научат да си слагат презервативи и да не се друсат. Разбира се безуспешно. Така само ги подтикват, карат ги да мислят за това и естествено за техните години - да се противопоставят на правилата и това, което всички смятат за правилно.
Много по-добър ефект би бил постигнат, ако ги учеха на рейки... определено. Или просто някакво духовно учение, свободно избираемо.
Но да речем, че има и такива, които търсят опование в духовното. Да речем, че част от тях са заинтересувани от рейки. Какво да правят?
Дори и да приемем, че им се чете, което е рядкост.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот МагНаско » 24 Сеп 2008, 09:37

Човек минава през различни етапи когато му дойде времето да се докосне до духовните неща ще се ако не му е времето няма . Това което казах за Рейки първо ниво не важи за рейки второ нино защото не всеки един може да ползва пълноценно Рейки две , както и не секи един може да бъде Рейки мастер , все пак процеса е бавен и самото духовно издигане не е за всяка уста залък.
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот Arhimikus » 24 Сеп 2008, 15:17

Моля, не се отклонявайте много от темата :wink: Иначе предложението на Сангвинари ми харесва. Те явно затова въведоха "Религия"... а то нашето една религия...

И да не се отклоняваме от темата 8)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот dsims » 07 Окт 2008, 17:09

fgg написа:искам да ви попитам кат си стоя пред компа и изведнъж кракът ми бива боден от много иглички много силно десния.На какво се дължи това?


Лошо кръвоснабдяване на крака.
Аватар
dsims
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Юни 2007, 19:19

Мнениеот ivo333 » 08 Окт 2008, 08:57

fgg написа:искам да ви попитам кат си стоя пред компа и изведнъж кракът ми бива боден от много иглички много силно десния.На какво се дължи това?

Ти си специален!
Аватар
ivo333
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 04 Мар 2008, 17:49

Мнениеот fgg » 09 Окт 2008, 09:54

какво имаш предвид?
Аватар
fgg
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Сеп 2008, 20:06

Мнениеот ZefaS » 10 Окт 2008, 05:39

искам да ви попитам кат си стоя пред компа и изведнъж кракът ми бива боден от много иглички много силно десния.На какво се дължи това?

А случайно да си си сложил десния крак върху левия или върху кутията на компютъра или въобще върху нещо? Случвало ми се е хиляди пъти. Заел си такава поза, в която кръвта ти не влиза в крака ти или влиза едве-едва. И ако седиш така час два се получава, това за което си писал. После не чустваш крака си като ходиш- все едно си изкуствен. И усещащ топла вълна която нахлува бавно но мн приятно в крака. Пре ди години не се усещах и почти всеки ден ставаше така. Та неразбирам как от чакрита на ръцете стигнаме до кръвоснабдяването на краката confused2
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот van4encetyYyY » 03 Ное 2008, 08:15

http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/b4/chakri.html

Ето едно линкче,което исках да постна с риск някой да каже,че съм нахална просто,ако иска някой и най-вече начинаещите като мене да влезе.Има описани няколко опражнения за отварянето на чакрите! :)
Аватар
van4encetyYyY
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Ное 2008, 06:34

Мнениеот Mixael » 12 Ное 2008, 18:56

Това което е написано в inchaos е базова техника за отваряне на чакрите,което практиките не спират с тези примери.Има широко приложение,но осъзнаването е бавния процес който всеки преминава.Рейки е най-разпространения метод...но няма в България човек който да ти предаде качествено...а цените за убочение не се качват като информация.99%СА ШАРЛАТАНИ
Какво като си усетил някакви боцкания,изтръпвания,...след като си прочел нещо такова че трябва да усещаш,и веднага ...аз чуствам .Нормално е да чустваш,всичко е толкова нормално ,е какво като те боцка/голем праз.Има методика на убочение,има тестове,има толкова неща,че ако ги прочетеш ще те забоцка главата.Както казва Маг Наско(поздрави)не е за всяка уста.Едно е да мислиш е правиш-друго е да го правиш.Дано практикуваш повече от колкото да говориш фантасмагорйи...ама ако практикуваше нямаше да задаваш СМОТАНИ въпроси от сорта ...защо ми изтръпва крака.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот Mason » 12 Ное 2008, 19:25

А не мислите ли, че преди това май друго чакри трябва да се отворят.
А сметнахте ли дали е опасно ???
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Nemezius » 12 Ное 2008, 20:32

Mason, като те е страх от мечки не ходиш в гората, нали? Щом някой си е сложил главата в торбата и практикува- значи би трябвало да е преценил за себе си дали ще рискува или не.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Следваща

Назад към За Начинаещи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта