Самхейн!!

Вещери, вещици, уикани, друиди и всичко, което може да се свърже с практиката на вещерите.

Модератор: Arhimikus

Мнениеот magic_man » 31 Окт 2008, 04:39

Честит Самхейн на всички!Да сме живи и здрави и да имаме още повече успхи в начинанията ни!
Това е от мен
Аватар
magic_man
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 82
Регистриран на: 13 Юли 2007, 05:49
Местоположение: Бургас

Мнениеот dsims » 31 Окт 2008, 06:11

Честит и от мен! нека всички да бъдат весели, живи и здрави през всеки предстоящ ден!!!
Аватар
dsims
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Юни 2007, 19:19

Мнениеот mandragorko » 31 Окт 2008, 07:53

[align=center]Поздрав Към Всички Вярващи И Приятни хора,Които Познавам,Както И Всеки Участник В Този Форум!Нека Годината Бъде За Вас Здрава,Плодотворна и Щастлива!

Бъдете Благословени!
[/align]
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Moerin_Elf » 31 Окт 2008, 08:02

Честит :)
Намерих интересно ритуалче за Самхейн.

Свещи: оранжеви и черни
Благовония: ябълка, кипарис, мента
Цветове: черно и оанжево
Камъни: оникс, корналин, обсидиан,
Карта от таро: смъртта, номер 13 от големите аркани
Планета: плутон
Богове и богини: Хеката, Мориган, Озирис, Сернунос и всички богове от подземния свят, символи на смъртта, прераждането и задгробния живот.

Декорация на олтара:Олтарът ви би бил чудесен и много подходящ за празника като го украсите с различни изсъхнали есенни листа, сушени плодове, красива купа с ябълки. Можете да издълбаете две малки тикви и да забодете в тях олтарните си свещи.


Честване:Първата част от ритуала се извършва преди полунощ. Сега е моментът да се каже збогом на миналата година. Човек си спомня за тези които вече не са във света на живите. Запалете само една свещ. Когато полунощ настъпи, запалете останалите свещи, които сте подготвили. Сега напишете на няколко малки листчета лошите неща, от които искате да се освободите и ги изгорете. Посрещнете новата година с песни, смях... Още щом слънцето залезе чак до дванайстия удър на полунощ се възползвайте да гледате на таро, да разговаряте с духовете и да се молите за тях...

Ритуалът:Започнете като напишете върху парче хартия всичко, от което искате да се освободите, всичко, което бихте искали да промените през следващата година. Подредете олтара си /не забравяйте купата с ябълки/. Запалете свещите и благовонията, след това призовете кръга.

Призовете Богинята и Богът.

Сега вдигнете купата с плодове високо над олтара и кажете:

"Предлагам тези плодове, съдържащи древната енергия на Земята.
В нощта на Самхейн,
отбелязвам преходът ти на покойник към страната на вечната младост, Слънчеви Боже.
Отбелязвам също загубата на тези, които са ни предшествали както и тези, които ще ни заместят след смъртта.
Велика Богиньо, Свята майко, ти, която знаеш всичко,
напомни ми, че и в най-тъмния мрак блести най-ярката светлина."
Харесайте си един от плодовете и го вкусете, мислейки си за Великата Майка, която ви е дарила с тези плодове. Задръжте вниманието си върху изминалата година, на смяната на сезоните. Замислете се за началото и края на всичко съществуващо.

Запалете малък огън в някакъв съд /или запалете една свещ/.

Вземете парчето хартия, на което сте писали в ръка и се концентрирайте върху пламъка, казвайки:

"Мъдра Богиньо на Луната,
Господарке на звездната нощ,
Създавам този огън в този съд, за да ме освободиш от всичко, което е в моя вреда.
Нека Тъмнината стане Светлина
Нека Болката стане Здраве
Нека Смъртта покаже пътя на Прераждането!"

Хвърлете в огъня хартията и я оставете да изгори. Мислете си, че докато гори, всички ваши проблеми ви напускат.
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот fenix » 31 Окт 2008, 11:26

Честит и от мен и с пожелания за подобаващо изкарване, аз обличам мойта малка принцеса и ще се присъединим към децата от блока :)
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот galina_dim » 31 Окт 2008, 12:28

Честита нова година и от мен!
Нека да е силна и ползотворна!



*Темата е спам по характер и не е необходимо да се отваря 4та поред тема за самхейн в тоя раздел само, за да си честитим...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Poison » 31 Окт 2008, 12:43

Честито и от мен! моля кажете ми каква е истинската същност на този празник и едно и също ли е Самахайм и Хелоуин?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот galina_dim » 31 Окт 2008, 12:55

Poison написа:Честито и от мен! моля кажете ми каква е истинската същност на този празник и едно и също ли е Самахайм и Хелоуин?


Ей, къде се загуби ти бе :)
Ужасно не мога в момента да отделя един час и да ти преведа разни нещица, на които съм се натъквала в нета и ги смятам за относително добре написани. Ако четеш английски, дай ми мейл. А може и да пробваш Гугъл, уикипедия и другите тайни линкове :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот sirenaangela » 31 Окт 2008, 13:41

Честито и от мен! Внимателно с изтрещяването ! Жалко че съм далече и немога да изтрещявам с вас! Ха ха -весело изкарване на всички!
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот sirenaangela » 31 Окт 2008, 13:43

Честито и от мен! Внимателно с изтрещяването ! Жалко че съм далече и немога да изтрещявам с вас! Ха ха -весело изкарване на всички!
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Arhimikus » 31 Окт 2008, 14:41

Честито и от мен! Бъдете благословени и си спомнете за Предците!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Lord Njarlathotep » 31 Окт 2008, 14:53

Я.......... честито и от мен............ хайде наздраве......... drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk drunk и пийте и едно и от мен, защото аз аллкохолни напитки не пия...........а да и се напийте и други неща и от мое и в мое име...........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Rose » 31 Окт 2008, 15:32

Честито и от мен на всички форумци! icon_occasion Бъдете живи и здрави!Това е един от любимите ми празници.Разбира се,в къщи вече има подобаваща украса,а тиквата стана страхотна. :) Честито още веднъж!
P.S. Poison,мисля,че Самхейн и Хелоуин е едно и също,само че празникът първо се е празнувал от келтите.След това започват да го празнуват и християните и от Самхейн се превръща в Хелоуин(Halloween),наричан още Денят на Вси Светии. :wink:
Аватар
Rose
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Авг 2008, 15:51

Мнениеот Macabre » 31 Окт 2008, 15:40

Честит ви Самхейн и от мен,пожелавам ви много ползотворна и плодородна нова година с много успехи в интелектуално и духовно развитие и мноого любов.
И мисля че разлика има между Самхейн и Хелоуийн защото на Самхейн се почитат духовете и се призовават,а хелоуийн е модернизиран и хората се обличат страшно и се маскират защото си мислят че по този начин ще покажат на духовете че не ги е страх от тях.Мисля че на този ден трябва да се отворим широко за духовете и за тези които сме обичали но изгубили и да им покажем че още мислим за тях и си спомняме за тях с добро.Инъче казано Днес е ден Да Празнуваме с Духовете.
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот galina_dim » 31 Окт 2008, 17:49

Не се призовават. Няма смисъл.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот sin angel » 31 Окт 2008, 21:45

Честит празник и от мен хора ,много успехи ви желая и хубави мигове :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот kiko » 31 Окт 2008, 22:40

какво да кажа освен честит празник и нека светлина осветява пътеките по който сте тръгнали...

честита нова година icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface icon_flowerface
Аватар
kiko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 18:54
Местоположение: sofiq

Мнениеот crimson_faith » 29 Ное 2008, 23:49

Самхейн вече мина,обаче това е деня в годината,в който се чувствам наистина свободна,себе си съм,виждам онова малко пламъче в очите на истинските хора...прекрасно е! icon_flowerface Ден,във който завесата на Отвъдното се повдига и двата свята се сливат...какво по-хубаво от това??? icon_angel
Blessed be!
Аватар
crimson_faith
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Ное 2008, 21:20
Местоположение: Централните гробища

Мнениеот Moerin_Elf » 30 Ное 2008, 11:06

Ми...хубаво е ,ама...дали там в Отвъдното всичко е добронамерено към нашия свят ?
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот galina_dim » 30 Ное 2008, 12:35

Не, не е.

Можем да си отворим нова тема за това.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София


Назад към Вещерство - Уика - Паганизъм

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта