Съдбата на човек закодирана в името му?

Всеки, който за първи път се сблъсква с Oкултното знание и Mагическите практики, да пише само в тази част на форума!

Модератор: Cath

Назад към За Начинаещи

Мнениеот Mason » 13 Юли 2008, 16:27

Оказва ли влияние името на човека върху действията му и мирогледа ми? Дали има магия в него и как се проявява тя?
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот The_Last_Angel » 13 Юли 2008, 16:52

Ами виж сега всичко има своята магия без значение якои ден може дали е име или псевдоним, а каква е тя никoй не би могъл да знае защото някои неща в живота се разбират след края my. От чисто психологична гледна точка името оказва влиеание на притежателят му защото ако имаш някое нормално име когато те повикат реаргираш спокойно, но ако е нещо тъпо (не естествено, звучащо зле или обидно) може да докара до по-остри емоции или чувството, че нещо не ти е наред.

P.P. - Хора кръщаваите децата си с имена, които да се свързват с ТЯХ, а не с баба или дядо защото времената се изменят и някой ден може да им се подиграват (в училище, на работа) защото се казват ¨Стойка¨, ¨Фанка¨, ¨Минка¨ и др.
Sometimes I miss you...
Аватар
The_Last_Angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 150
Регистриран на: 30 Сеп 2006, 23:21
Местоположение: Somewhere I Belong

Мнениеот B-L-O-T » 13 Юли 2008, 17:33

Има . Звуците които хората издават когато ти изговарят името и те са насочени към теб излъчват определена енергия която ти поемаш .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот FireSun's Viking » 13 Юли 2008, 19:58

Енергетиката на името е силно нещо, да не забравяме !
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот ZefaS » 14 Юли 2008, 21:42

Енергетиката на името е силно нещо, да не забравяме !

Така е, но това не влиае на съдбата ти! Всъщност такова понятие като "съдба" за мен не съществува.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот avanabil » 15 Юли 2008, 06:00

ZefaS написа:
Енергетиката на името е силно нещо, да не забравяме !

Така е, но това не влиае на съдбата ти! Всъщност такова понятие като "съдба" за мен не съществува.


Така е, енергетиката влияе много силно, както се споделя в последните два поста. Но какво би станало ако името се промени - има такива случаи?
Понякога това става по обективни или субективни причини. Трябва ли непременно да се очаква обрат, ако не в съдбата /защото и за мен е спорна като понятие/, то поне в базови аспекти от живота?
Аз съм по-склонна да мисля, че всички промени, които евентуално биха настъпили в този случай, са по-скоро повлияни от енергетиката на старото име, отколокото от енергетика, с която личността започва да се отъждествява по някакъв начин след промяната на името.
Интересно ми е да чуя и други мнения. :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот morsko_zaklinanie » 15 Юли 2008, 15:22

Много често мисля над тази тема :) Не знам доколко смислено мога да обясня какво имам предвид Не съм на наш'та планета емя днес..

Може би като за муза ще почна с един цитат от Алдебаран :) "Твоето име е онова вълшебно длето, което ден след ден дълбае и извайва твоя характер, бит и съдба. "

Вярвам в силата на енергията скрита и в най- тихия и почти неуловом звук. Всички имат силно зачение и съм убедена, че този "котейл" от букви и звукове с който са ни дарили при раждането ни е имал важна роля през живота ни и изграждането ни на характера. Естествено, че има един куп странични неща, които неименуемо са оказали вияние.. Било смейството или нещата, които са се случили.

Но в основата на тези неща седи нашият печат, който сме получили съвсем млади.
При много хора се вижда голяма промяна в живота и светогледа след смяна на името. Говоря в частност за жените, които са сменили фамилията си. То че животът в едно или друго отношение се е проенил, неизбежно е :) Но много често става за вътрешна силна промяна. Не непремено негативна, но е последвала след промяна на фамилията. Променяйки нея, човек е заменил част от това, дадено му по рождение с нещо, което му е било чуждо. Има теории, че със смяна на фамилията жената автоматично се сдобива и с дял от историята и енергията заложена в длъгият път на рода на съпруга й.

Понякога смяната води и до хубави промени в живота :)

За себе си засега съм решила, че искам да запазя моята си фамилия в бъдеще. Може и да не съм перфектният "коктейл".. Но се обичам и познавам по този начин и работя над себе си такава каквато съм. И в интерес на истината, не ми се почва отначало.
~ GoNe aLL AloNe ~
Аватар
morsko_zaklinanie
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Юни 2008, 09:56

Мнениеот morsko_zaklinanie » 15 Юли 2008, 15:28

Между другото :)

На който му е интересно да си погледне "Хороскопа на Името" . На мен ми е показвал верни неща. И въобще из целия сайт на Алдебаран има какво дасе прочете.

http://www.tayni.net/ime.php
~ GoNe aLL AloNe ~
Аватар
morsko_zaklinanie
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 18 Юни 2008, 09:56

Мнениеот Love » 15 Юли 2008, 17:04

Мойто е абсолютно вярно. Също така не е хубаво да се кръщава детето на починал роднина.
Аватар
Love
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Юли 2008, 16:36
Местоположение: In Your Dreams

Мнениеот van4encetyYyY » 01 Ное 2008, 14:49

B-L-O-T написа:Има . Звуците които хората издават когато ти изговарят името и те са насочени към теб излъчват определена енергия която ти поемаш .
Точно така.Някъде във един сайт бях чела същото нещо и съм убедена ,че е така. icon_flowerface
Аватар
van4encetyYyY
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 01 Ное 2008, 06:34


Назад към За Начинаещи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта