Как човешкият мозък разбира текст.

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот the_white_knight » 04 Яну 2009, 00:26

текста от долу е извадка от fenomenibg

-----
Как мозъкът разбира текст...
Сепорд писхлоози от увентеириста Кмерибдж, рдеа на букивте в енда дмуа не е от зенанчие, смао е внажо правъта и песлонадта бвука да са на привалонто мсято. Дригтуе
Бвуки мжое да са ръзбарнаки тотнало и тсетка пак ще е чилтев. Паринчтиа е че чкивошея мъозк не чтее бувалкно а вджиа дтумие ктао ендо цляо.
Мъоъзкт е нйа-увдинитяелит оагрн в чшокветоо тляо. Той увапрлвяа катко натише жнинези фикунци, ткаа и потвеендиео ни. Ниатше млиси, сомнепи и чвувтса са полд на нтеогваа дейност. Мгноо чсето пошренго го савявнарт със снложа тфеленона цнатрлеа или спюеромкптъур. Тзои орагн е мгоно по-сжлеон и от най-стлаожна мнаиша. Пзниаянтоа ни за мкзъоа, впръкеи итенивзинтне иледсзиваня, са все още чснтчиаи.
Quos deus perdere vult, dementat prius
Аватар
the_white_knight
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Яну 2008, 14:13
Местоположение: в мислите на приятелите си...

Мнениеот gothic_girl » 04 Яну 2009, 11:22

icon_eusa_clap Браво, браво!!! Това е супер просто!! :wink:
Only Gad Can Judge me!!!
Аватар
gothic_girl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2008, 07:39

Мнениеот gothic_girl » 04 Яну 2009, 11:26

Браво, браво!!! Това е супер просто!!! icon_eusa_clap icon_cool
Only Gad Can Judge me!!!
Аватар
gothic_girl
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Авг 2008, 07:39

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 11:36

Това е така, защото умението за четене се базира и на умения на подсъзнанието, колкото и примитивно и отдавна създадено да се смята то.

А в подсъзнанието пространства и измерения няма :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 11:40

....Четенето и правилното възприемане на смисъла зад думите не могат да бъдат осъществени без медитация, която е контрола на несъзнаваното и връзката с Всишия АЗ.
Записаните символи са просто израз на Словото, чрез което първоначално е създаден света и рез което ни говори Божествнеото.

Затова един от начините са откриване на истинското Слово и връзка с Висшия Аз е медитация над текс (колкото и да е кратък понякога той :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Мр Андерсън » 04 Яну 2009, 11:56

Mason написа:....Четенето и правилното възприемане на смисъла зад думите не могат да бъдат осъществени без медитация, която е контрола на несъзнаваното и връзката с Всишия АЗ.
Записаните символи са просто израз на Словото, чрез което първоначално е създаден света и рез което ни говори Божествнеото.

Затова един от начините са откриване на истинското Слово и връзка с Висшия Аз е медитация над текс (колкото и да е кратък понякога той :)


Що за глупости са това Масон??? Става въпрос за какъвто и да е текст а не за свитъците от Мъртво Море или Библията.Трябва ли да медитирам за да разбера смисъла на готварска рецепта или криминалната хроника във вестника? Няма нужда да търсим под вола тиранозавър.
Аватар
Мр Андерсън
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Дек 2008, 11:23

Мнениеот Mason » 04 Яну 2009, 12:18

e сори де, все се заривам да пиша "популярно" и все не става.
нормално е да не ме разбереш
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2009, 15:34

То не е трудно за разбиране тва дето го говориш ама и на мене ми звучи леко тъпо .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот velvetsi » 04 Яну 2009, 16:06

Мр Андерсън написа:
Mason написа:....Четенето и правилното възприемане на смисъла зад думите не могат да бъдат осъществени без медитация, която е контрола на несъзнаваното и връзката с Всишия АЗ.
Записаните символи са просто израз на Словото, чрез което първоначално е създаден света и рез което ни говори Божествнеото.

Затова един от начините са откриване на истинското Слово и връзка с Висшия Аз е медитация над текс (колкото и да е кратък понякога той :)


Що за глупости са това Масон??? Става въпрос за какъвто и да е текст а не за свитъците от Мъртво Море или Библията.Трябва ли да медитирам за да разбера смисъла на готварска рецепта или криминалната хроника във вестника? Няма нужда да търсим под вола тиранозавър.

Напълно съгласен.
Нощна смяна.Извинете ме.
Аватар
velvetsi
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 06 Дек 2008, 16:34

Мнениеот bellastella » 05 Яну 2009, 13:58

the_white_knight написа:текста от долу е извадка от fenomenibg

-----
Как мозъкът разбира текст...
Сепорд писхлоози от увентеириста Кмерибдж, рдеа на букивте в енда дмуа не е от зенанчие, смао е внажо правъта и песлонадта бвука да са на привалонто мсято. Дригтуе
Бвуки мжое да са ръзбарнаки тотнало и тсетка пак ще е чилтев. Паринчтиа е че чкивошея мъозк не чтее бувалкно а вджиа дтумие ктао ендо цляо.
Мъоъзкт е нйа-увдинитяелит оагрн в чшокветоо тляо. Той увапрлвяа катко натише жнинези фикунци, ткаа и потвеендиео ни. Ниатше млиси, сомнепи и чвувтса са полд на нтеогваа дейност. Мгноо чсето пошренго го савявнарт със снложа тфеленона цнатрлеа или спюеромкптъур. Тзои орагн е мгоно по-сжлеон и от най-стлаожна мнаиша. Пзниаянтоа ни за мкзъоа, впръкеи итенивзинтне иледсзиваня, са все още чснтчиаи.



Да, нещо подобно се получава и когато се проследи поредица от думи, написани на латиница и сред тях има някои думи, изписани на кирилица /или обратно/ - тогава възприемането на символите се обърква. Например:
DATA, LOVE, HATE, HAP, SPOT, TAPA...
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот puntina » 05 Яну 2009, 15:03

А аз си мислех че по-горе написаното няма да го разбера,е,успях,значи наистина е така. :mrgreen:
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Elektra » 22 Яну 2009, 15:02

Mason написа:....Четенето и правилното възприемане на смисъла зад думите не могат да бъдат осъществени без медитация, която е контрола на несъзнаваното и връзката с Всишия АЗ.
Записаните символи са просто израз на Словото, чрез което първоначално е създаден света и рез което ни говори Божествнеото.

Затова един от начините са откриване на истинското Слово и връзка с Висшия Аз е медитация над текс (колкото и да е кратък понякога той :)


Това, което казваш е истина - но само що се отнася до отделни текстове.
В някои текстове действително е вложено значение, което не можеш да откриеш с "нормален" прочит. Те са създадени от хора са имали примерно за цел да направят именно това. Знаели са как, имали са идея какво и т.н. :)
Но повечето неща днес не са писани по този начин. Текстовете все пак се пишат от хора. Отразяват техните идеи. Ако тези хора са изразявали вижданията си по "нормалния" начин и не са вложили нищо специално отвъд думите - то дори да медитираме над такъв текст никакво друго значиние няма да излезе. :wink:
Аватар
Elektra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 17 Окт 2008, 12:12
Местоположение: София


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта