Отвличане на вниманието

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Wizard » 07 Яну 2009, 17:42

nick написа:най накрая се спрях те.
Винаги ми е било интересно как всички почвате да коментира нещо
от което си нямате и най малко понятие.
после измествате темата и преминавате в закани и заплахи
Невидях един коментар от хора, които наистина се занимават с дракони.
Не ви ли писна да се месите навсякъде и да раздвате акъл.
Защото на мен ми писна, да ви чета глупостите.



Nick, понякога това е добре да се прави, да се отклонява вниманието от същността на темата, защото ако само се пишат важни и напълно работещи ритуали и обективни мнения, то невежия и необучен на магия читател на форума, ще вземе да си самонавреди без дори да го иска и осъзнава....
Не случайно и древните автори на книги за магия са ги писали доста завоалирано и само добре подготвен и вещ в окултната наука, може да ги прозре и направи.

Така стоят нещата и в днешно време. Някой съзнателно се опитва да отвлече нанякъде вниманието на всички от същността на темата, но вещия и обучен да разпознава "житото от плявата" ще разбере на момента какво искат да му кажат съответните ритуали и окултни текстове.

Така че споко nick, просто игнорорай спама и продължи да пишеш или казваш същността на това което искаш - а който иска ще разбере и за който е предназначено, ТОЙ ще го намери!!!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Wizard » 07 Яну 2009, 18:16

Ето нещо, което ми попадана така, "случайно". Видях го в едно форумче, което сега се опитва да стане част от форумите за окултизъм в Бг:

#77 Posted by: CanisLupus - Yesterday, 08:13 PM
Ами можем да крадем потребители от меджик гейт-а
--------------------------------------------------------------------------------
#78 Posted by: Lord Nyarlathotep - Yesterday, 08:23 PM
дам... но ще домъкнем и спамерите...
--------------------------------------------------------------------------------
#79 Posted by: CanisLupus - Yesterday, 08:24 PM
Рисковете на професията xD
--------------------------------------------------------------------------------


Аз лично не знам колко са стойностните форуми на окултна тематика, но се сещам още само за един форум (не влизам там, за да знам със сигурност), който се поддържа от хора с доста прилично ниво на магическо познание. Щом като форума на Мортимус го няма, то тогава има и един друг форум, "общия форум" го наричам аз, в Дир.бг , но в дир-а не съм влизал от години....

Та по повод на писанията или Диалога по-горе - какво да го коментирам, те нещата са ясни...

Отвличане на Вниманието, добре Би било, за хора четящи Хари Потър и Ко.
Последна промяна Wizard на 07 Яну 2009, 18:21, променена общо 1 път
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Moerin_Elf » 07 Яну 2009, 18:20

Интересно....как се "крадат" потребители ?
Слагаш им една торба на главата и ги отмъкваш?
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Wizard » 07 Яну 2009, 18:38

Ето ви още нещо, този път от друг форум (пуснах се с търсачата да видя какво е положението, че нещо съм се отплеснал и не съм много в час) :

Домашно № 1

Първото домашно ще е посветено на откриването на това какво е реалност и на това какво е магия.
Като насока ще подхвърля няколко въпроса, но не е задължително да се ръководите от тях. Вашето лично мнение е единственото, което има значение. Само не забравяйте да дадете определение според вас какво представлява магията и какво представлява реалността, в началото на домашните си.

1. Дали реалността включва магията като част от себе си или реалността представлява едно нещо, а магията представлява друго нещо?

2. Дали реалността е в състояние да влияе на магията или магията е в състояние да влияе на реалността?

3. Може ли магията и реалността да бъдат едно и също нещо и ако "Да", то защо, респективно ако "Не", то защо.

Желая ви приятно писане и коментиране (аз също ще се включвам в коментарите естествено).

***********************


това пък го взех от друг форум, който пак може спокойно да се определи с - "Отвличане на Вниманието"!
Ок, няма лошо, аз лично съм ЗА такива форуми, защото те сами по себе си са полезни, защото енергията на тези, КОИТО ГИ ПРАВЯТ е необходима, за да се случат след това другите неща, необходими след това... (на някои хора) :wink:
Даже прочетох, че някои от тези форумчета имали по 4-5-6 потребителя, които си "пишели" помежду си...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Moerin_Elf » 07 Яну 2009, 18:41

Странно...това с домашното даже се досещам от кой форум е .....
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот galina_dim » 07 Яну 2009, 19:26

Не са само инкаос-ците тия с домашното. Още повече, че много от тях се изпоцепиха и в момента правят други форуми, точно като този, който Уиз описа...

На мен ми е много интересно как форум, посещаван от Лорда, ще се опази от спамери. Направо се чудя и мая.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Lord Njarlathotep » 07 Яну 2009, 19:30

[b][i]Ами като ми дадат да модерирам раздел Демонология разбира се... [b][i]
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот Wanda » 07 Яну 2009, 21:04

Форума W and W не е нов, създаден е през август 2006та, но в момента е преместен на нов сървър, така че не търся начин тепърва да стане "част от форумите за Окултизъм в България". Явно за 2 години и 800 потребителя е станал част. Уизард, защо не пуснеш и другия пост от чата, а именно моя, където пиша че не тези, които крадат потребители ще имат вина за това, а администратора - аз. И точно поради факта, че не знам кой с кого си пише, и кой краде потребители, ти писах тук, на Лично Съобщение да си разменим банери (та дори и само аз да имам банер на MG), най-малкото което мога да направя - подход чрез който поне малко ще попреча потребителите от моя форум да спамят тук. На всички ни е пределно ясно че потребителите, които са в моя форум имат регистрации и в Magic Gate. И форумът, подфорумите/секциите и темите - всичко е правено по тяхна идея.

Нямам право да слагам отличителни знаци на някой, който не познавам, а именно Lord Njarlathotep, за това го направих модератор на една от секциите в форума ми. Тази, която си е поискал и в която твърди че е най-добър. Давам шанс.
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот puntina » 07 Яну 2009, 21:20

Не смея да се меся,но може би с това свое мнение ще се намеся по един или друг начин. Wizard,знаеш колко си те уважавам (не са четки,споконо),адски много пъти си ми помагал за безбройните "грешки",които много странно ,но все на мен ми се случват,но нека да не се отделям от темата... Значи винаги ще има конкуренция м/у форумите и винаги хората ще искат техният форум да се посещава,пък потребителите сами си преценяват дали ще са тук или някъде другаде. :)
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот ekaya » 07 Яну 2009, 22:13

Реших да го видя тоя форум и изненада!

Нямам нищо против да правят copy/paste на мои неща, но поне да цитират чии са и от къде са взети.
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот galina_dim » 08 Яну 2009, 07:34

Ако част това са тези, за които аз си мисля, че са, то приветствам идеята с двете си ръце, двата крака и прочие способи.
Прибързано съдите, но няма и как да е по друг начин.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 08 Яну 2009, 07:52

Макар и малко да се отделя по темата и да се приеме за спам- няма да използвам ЛС.

@Галина: Да, някои от "инкеосците" се отделихме в нов форум, само дето няма такова нещо като "крадене на потребители", по простата причина, че ни трябва форум с практическа цел- нещо, за което МГ просто не е подходящ- тук не може да се работи в групи по различни проекти/програми.

Горното все пак си е до някъде по темата- по-добре да се отделим някъде и да работим, отколкото да спамим тук, нали ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Wizard » 08 Яну 2009, 10:04

Nemezius написа:Макар и малко да се отделя по темата и да се приеме за спам- няма да използвам ЛС.

@Галина: Да, някои от "инкеосците" се отделихме в нов форум, само дето няма такова нещо като "крадене на потребители", по простата причина, че ни трябва форум с практическа цел- нещо, за което МГ просто не е подходящ- тук не може да се работи в групи по различни проекти/програми.

Горното все пак си е до някъде по темата- по-добре да се отделим някъде и да работим, отколкото да спамим тук, нали ;)



Трудно ще се получи да се "работи заедно", защото стремежа за доминиране ще е винаги в основата на общуването между хората имащи се за "вещи в занаята".
НЕ е причината MagicGateBg само по себе си за това дали може да се работи или да има място, което да се ползва за активна окултна работа в онлайн пространството. ТОВА НЯМА как да се получи, защото както казах - хората са си сами по себе си индивидуалисти и НЕ може да ги накараш и впрегнеш да правят това или онова.
Разделянето на хората в даден форум не е от вчера. С MG това се случвало поне 2 пъти и това бяха много трудни моменти за развитието на сайта/форума, но така или иначе поне нас все още ни има...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Nemezius » 08 Яну 2009, 17:27

Wizard написа:Трудно ще се получи да се "работи заедно", защото стремежа за доминиране ще е винаги в основата на общуването между хората имащи се за "вещи в занаята".
НЕ е причината MagicGateBg само по себе си за това дали може да се работи или да има място, което да се ползва за активна окултна работа в онлайн пространството. ТОВА НЯМА как да се получи, защото както казах - хората са си сами по себе си индивидуалисти и НЕ може да ги накараш и впрегнеш да правят това или онова.

Разделянето на хората в даден форум не е от вчера. С MG това се случвало поне 2 пъти и това бяха много трудни моменти за развитието на сайта/форума, но така или иначе поне нас все още ни има...


Уизард, 'айде да не влизаме в дълги спорове по тази тема, а? Да, не се работи с всеки, както и не се налага на никого над какво да работи- когато се работи в група- се подбираме самите хора, които искаме да се включим в работа по даден проект/програма.
Това, че трудно се намират хора със сходни интереси, си е въпрос на късмет и желание за работа- изказвания от рода на "стремежа за доминиране ще е винаги в основата на общуването" и "ТОВА НЯМА как да се получи" са по-скоро кифладжийска излагация, отколкото изказване на някой "вещ в занаята", както ти самия казваш.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот degagement » 08 Яну 2009, 17:56

Wizard написа:Трудно ще се получи да се "работи заедно", защото стремежа за доминиране ще е винаги в основата на общуването между хората имащи се за "вещи в занаята".
НЕ е причината MagicGateBg само по себе си за това дали може да се работи или да има място, което да се ползва за активна окултна работа в онлайн пространството. ТОВА НЯМА как да се получи, защото както казах - хората са си сами по себе си индивидуалисти и НЕ може да ги накараш и впрегнеш да правят това или онова.



Защо да не може? Дори да са само двама, които имат обща цел стига напълно. Или всички магьосници, които познаваш работят само и единствено сами и говориш от личен опит?

Не отричам огромното ни его и индивидуализъм. Не отричам и това, че всеки един от нас се смята за нещо неповторимо и съвършено. Просто хората сме социални животни и освен ежедневните неща, споделяме и магическите си преживявания - било с разкази, било с обща работа.
И какво му е лошото в един форум да са само 5-6 души? Поне в моя случай - единствения път когато съм работила така (и все още работя), онези, на които не им беше интересно изпаднаха още първия месец и останаха само амбицираните. Тези, които останахме се посритваме един друг и си даваме хъс и желание за работа. Какво по-добро от това да работиш с други като тебе, без разни спамери да те бъзикат или да ти тровят живота със тъпи мнения и подигравки? Работиш по-упорито.

Не мога да разбера едно, Уизард:
Потребителите са нечия собственост ли са, че да бъдат крадени? Или като вляза един път в МГ, повече нямам право да погледна друг форум за магия?
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот nick » 08 Яну 2009, 20:45

Nemezius я слез на земята и не се прави на велик.

degagement не може да стане, защото се имат за велики магове.

Wanda добре, че каза кой ти е модератор на Демонология. Да не си правя труда да ти търся форума :mrgreen:
явно доста сте я закъсали с толкова много членове във форума :mrgreen:
айде направи Nemezius и Галина модове, че да е пълна картинката. :mrgreen:
да са ти честити новите потребитители и модератори :mrgreen:

нищо лично към изброените по горе имена.

Уйзи явно проблема ми е в това че им давам работещи неща.

Който ще се изнася при Wanda да се изнася, така по малко глупости ще трябва да чета.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот galina_dim » 08 Яну 2009, 22:43

Ник, не знам какъв ти е проблема, честно, но не съм очаквала такава реакция. Обикновено не прибързваш, не знам сега какво се е случило.
Всичко наред ли е?
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Wanda » 08 Яну 2009, 23:01

Nick, ако имаш желание наблюдавай какво се пише в форума ми, и ако видиш нещо написано от теб ми кажи. Ще бъде изтрито, а този който го е копирал ще получи бан. Няма смисъл от караници...
Аватар
Wanda
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 15 Юли 2006, 16:42
Местоположение: K0z/\0duy

Мнениеот sanguinary » 09 Яну 2009, 04:45

Пък защо не си спретнете една меджик битчица? :roll: И без това май е въпрос на време. :mrgreen:
А пък аз после ще мина само да скалпирам тези, с по-хубавите коси icon_eusa_dance
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Cath » 09 Яну 2009, 10:18

в детската градина ли сме?

защото от цялата тема получавам такова чувство - "дай си ми куклата!". много инфантилно ми се струва, на фона на това, което е МГ - а именно основен форум за магия, изобщо да се обсъждат ДРУГИ форуми.

много съм съгласна с degagement - потребителите не са ничии, за да бъдат крадени.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 24 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 24 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта