Въскръсване?

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот Flower_Fairy » 06 Мар 2009, 17:57

Все съм се чудела дали все пак, когато едно създание (например растение или животно) умре, дали все пак не може да бъде съживено? Въпреки, че всеки потвърждава това, че човек не може да бъде възкръснат от мъртвите, нещо все още ме дразни отвътре... Този въпрос не ми дава мира открай време. :? Понякога сънувам странен ритуал за възкръсване на мъртвец... А ето го и рутуала... (Не знам дали наистина може да се получи)
Издълбават се 3 окръжности във влажна почва, като се преплитат и вътре почвата в тях се издълбава. Получената дупка се пълни с вода и се слага някаква частичка от починалото същество. Водата се размътва и водата става на някакви бели ивици... Някакви думи се изричат и със пръст се рисуват значи по повърхността на разкаляната вода... и оттам нататък всичко ми се губи... :?
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria

Мнениеот paparosko » 07 Мар 2009, 08:33

Срещал съм информация за отделни личности, занимаващи се с Йога, които са съживявали починали, обикновено при условие, че смъртта не е настъпила преди повече от три дни. Може и повече, но тялото е трябвало да бъде държано при ниска температура около 4...5 градуса, например в пещери, каквито ги има в Тибет и Хималаите.
Друго условие е тялото да е физически цяло, а не разчленено, или смъртта да не е настъпила след насилствено разрушаване на някои от органите.

Аз лично, съм видял достта странни неща и вярвам в такива способности. Убеден съм, че човешките възможности са неограничени.

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Flower_Fairy » 07 Мар 2009, 16:31

Да, и аз съм чувала за такива личности, които съживявали починали. Но пък я си помислете ако всички хора ги съживяваха постоянно, какво би станало? :roll: Планетата ще се напълни с хора и няма да може да се живее! confused2
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria

Мнениеот Nemezius » 07 Мар 2009, 17:50

spam1 sign5 ban1
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Flower_Fairy » 08 Мар 2009, 16:24

Nemezius написа:spam1 sign5 ban1

??? Спамела ли съм била? sad11
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria

Мнениеот Flower_Fairy » 08 Мар 2009, 16:29

Абе защо все ще се намери някой така да се държи към мен? sad11 Нищо не съм ти направила мисля?
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria

Мнениеот Nemezius » 08 Мар 2009, 20:19

Flower_Fairy, нищо лично, но не се учудвам, че "все се намира някой", който да се държи така... и как няма да се намери- понякога се чудя как се намират такива, дто да не се държат така. Защо ли?! Ето в няколко точки:
1. Минаваш и "възкресяваш" стари теми, които дори вече сме забравили, и то с безполезен коментар- разбирам поне да беше нещо смислено...
2. Нарушаване на правилата на форума за спам и дабъл-постинг
3. Безсмислени теми, или неадекватно държание в такива, като например настоящата такава- Пускаш тема с въпроси и след това сама си отговаряш на въпросите, или по-точно сама се съгласяваш със предходното си мнение:

Flower_Fairy написа:Все съм се чудела дали все пак, когато едно създание (например растение или животно) умре, дали все пак не може да бъде съживено? Въпреки, че всеки потвърждава това, че човек не може да бъде възкръснат от мъртвите, нещо все още ме дразни отвътре... Този въпрос не ми дава мира открай време. :?...


Flower_Fairy написа:Да, и аз съм чувала за такива личности, които съживявали починали. Но пък я си помислете ако всички хора ги съживяваха постоянно, какво би станало? :roll: Планетата ще се напълни с хора и няма да може да се живее! confused2


Нима това е адекватно държание? Според мен не- всички получаваме насреща това, което отдаваме. Коментари от рода на "ми аз ще седна да си мълча" в стил ощипана госпожичка просто не върши работа. Наистина няма да е зле да попрегледаш поне нещо, кеото вече е написано, да ползваш търсачката преди да пускаш тема и тя да съвпада с друга такава(като темата ти за 13-тата зодия- информацията можеше просто да се пусне в старата тема за 13-та зодия и да се дискутира там- това вече си е основано и полезно съживяване на стара тема). Няма лошо да се пита- зависи как се пита обаче ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Sylar » 08 Мар 2009, 20:48

Дори и да има такова нещо като възкресяване,едва ли всеки има възможност да го научи,за такова нещо трябва да се занимаваш цял живот само в тази насока и да си далеч от заобикалящото ни ежедневие в което единственото нещо с което можеш да влезеш в хармония са проблемите на съвременното общество.Според мен хората умеещи подобни неща са в хармония с природата и истинските цели на живота които ние често забравяме. :)
Аватар
Sylar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2008, 20:41

Мнениеот paparosko » 08 Мар 2009, 21:56

Прав си,

Най-малкото са надраснали дребните заяждания и надменността.
Това са мъдри и дълбоко човечни люде!

:)
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Raya » 08 Мар 2009, 22:37

Искам да поднеса един много по-абстрактен поглед над нещата по тема 'възкръсване'. Когато се запознах с писанията на Кастанеда направих една връзка с библията. Темата беше толтекските възприятия на съзнанието в паралел с библейските писания, по-специално за страшния съд. Отбелязвам, че не съм се запознавала обстойно с библейските писания, но знам за какво става дума. За мен паралела беша между това, което наричаме его или самолюбие и истинската любов към себе си. Това, което беше като връзка за мен е горе-долу следното: ние имаме модел в главата си, който заучаваме от малки как действа и какво представлява света. Като деца приемаме всяка информация дадена ни от родителите и околния свят като истинна. Не я подлагаме на съмнение. След това, забравяме, че сме я приели за истина и вярваме в нея, спорим за нея и т.н. Какво се случва обаче ако в един момент осъзнаем, че всичко, което знаем може да не е истина и че всичко, което уж чувстваме всъщност е резултат от нашето самолюбие. Мисля, че въпросното възкресение без излишни окрасявания може да се счита това, да осъзнаеш проекциите, които правиш върху всичко, което ни заобикаля и няй-вече хора и събития, отношението ни към тях и нашите лични мотиви, които често са заучени и несъзнавани. За мен лично възкресение ще рече да се усетиш за това нещо и да се опиташ да живееш осъзнато. Какво ще рече осъзнато тук няма да обяснявам. Има толкова методи и начини, че сигурно няма да стигне един живот да ги разучиш всичките, тук всеки решава каква посока да избира, според предпочитанията си.
Извън темата, Nemezius е прав за това, че когато не ни се отговори на въпроса както ни се иска няма причина да се обиждаме и още по-малко да го приемаме лично.
А по коментара на Sylar не съм съгласна, че трябва да се отдалечиш от обкръжението си и да изгубиш поне живот в тренинг и практики. Смятам, че каквото и да се опитваш да постигнеш трябва да го постигаш точно там където си и точно с наличните средства, които имаш. Също не смятам, че има избрани или единици, които могат да успеят в дадена практика, мисля, че всеки го умее, стига да намери своя път и да мине през своята врата.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот Flower_Fairy » 10 Мар 2009, 13:02

Nemezius написа:Flower_Fairy, нищо лично, но не се учудвам, че "все се намира някой", който да се държи така... и как няма да се намери- понякога се чудя как се намират такива, дто да не се държат така. Защо ли?! Ето в няколко точки:
1. Минаваш и "възкресяваш" стари теми, които дори вече сме забравили, и то с безполезен коментар- разбирам поне да беше нещо смислено...
2. Нарушаване на правилата на форума за спам и дабъл-постинг
3. Безсмислени теми, или неадекватно държание в такива, като например настоящата такава- Пускаш тема с въпроси и след това сама си отговаряш на въпросите, или по-точно сама се съгласяваш със предходното си мнение:

Flower_Fairy написа:Все съм се чудела дали все пак, когато едно създание (например растение или животно) умре, дали все пак не може да бъде съживено? Въпреки, че всеки потвърждава това, че човек не може да бъде възкръснат от мъртвите, нещо все още ме дразни отвътре... Този въпрос не ми дава мира открай време. :?...


Flower_Fairy написа:Да, и аз съм чувала за такива личности, които съживявали починали. Но пък я си помислете ако всички хора ги съживяваха постоянно, какво би станало? :roll: Планетата ще се напълни с хора и няма да може да се живее! confused2


Нима това е адекватно държание? Според мен не- всички получаваме насреща това, което отдаваме. Коментари от рода на "ми аз ще седна да си мълча" в стил ощипана госпожичка просто не върши работа. Наистина няма да е зле да попрегледаш поне нещо, кеото вече е написано, да ползваш търсачката преди да пускаш тема и тя да съвпада с друга такава(като темата ти за 13-тата зодия- информацията можеше просто да се пусне в старата тема за 13-та зодия и да се дискутира там- това вече си е основано и полезно съживяване на стара тема). Няма лошо да се пита- зависи как се пита обаче ;)


ОК, сега разбирам всичко. Извинявай отново!
Мисли и после действай
Аватар
Flower_Fairy
 
Мнения: 7
Регистриран на: 28 Фев 2009, 13:47
Местоположение: Rousse, Bulgaria


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта