...Странно...Може ли или не...?

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ~Talyn~ » 30 Мар 2009, 11:46

Страшно се колебая да споделя това за да не ме помислите за луд и още по-малко - превзет :? .Поставям темата в раздел "Самоусъвършенстване",защото искам да доразвия това,за което ще ви кажа.Та по темата.
Вървим аз и приятелят ми и в главата ми затананиква една позната песничка,не й знам името,испълнител,ни текст,нищо! Няма и секунда и той започва да си я пее на глас.По този начин се е случвало и много други пъти.Говорим си групичка и дойде ред на един Иво.Той се потупа по гардите и тамън си пое дъх да каже каквото иска и аз му казах цялото изречение.Класиката "Светът съществува заради мен!" :D Те ме изгледаха странно,но си продължихме работата. Др.случай-Правим диктовка по английски и госпожата си ни диктува.На няколко пъти и довършвах изреченията и тя ме обвини,че преписвам и замалко да ме изгони.НЕ СЕ ТРЕВОЖЕТЕ,НЕ МЕ ИЗГОНИ :) :P !Има и много други такива случаи,но да не точа локуми.

Незнам как ще ви прозвочи,но друго странно нещо е,че усещам чувствата на другите и какви личности са в действителност.Пример-Бях на рожден ден и събрахме пари да купим подарък на рожденика.Независимо че заподскача,знаех че не му харесва. Или др, - В час на класният доиде психоложка,която ни пита какво е мнението ни за увредените деца.Попита едно момиче.То неможа хубаво да се изрази.Почна да се притеснява и да заеква.Нищо неможа да каже.Но знаех какво усеща в себе си.Тогава започнах аз да говоря от нейно име и след всяка моя дума тя ми казваше само "Да" .Психоложката се учуди,че говоря от името на момичето,но си замълчах. Когато излизаме навън,и съм в близост до някой, аз го ,така да се каже,"разглеждам".С нас се държи една,но знам за какво наистина се притеснява.Докато си говорим някой се притесняват за роднините си,заради даден проблем...... Незнам....Немога да го обясня....много е трудно.Нещо като аз усещам каквото ти,дори и съкровеното ти аз. Същото е и с животните.Много се разбирам с тях.Разбирам какво искат и какво им е присърце.Но кучетата много ме мразят :D :D :D Когато ме срещнат винаги ме гонят.Даже вчера влязох в чужда крадинка,защото питбул ме беше подгонил по улицата :D


П.П. Питам ви как мога да ги развия и най-вече първото. Мерси предварително и дано не съм ви се хвърлил в очите.Извинявайте.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Raya » 30 Мар 2009, 20:56

За какво се извиняваш? Това не е нещо ненормално. Има къде къде по-тъпи спамерски постове. Обърни внимание на аури, телепатия и емпатия в случая, потърси инфо из google, защото не мога да ти дам точно линкове или инфо и може да намериш интересни неща. Потърси си и нещо, с което да си блокираш тия си възможности, защото понякога е крайно неприятно да има един човек в стаята, който се чувства кофти и да го усетиш и прикачиш. За това има инфо и във форума-психичен щит, при вампиризма темата мисля, че някой беше казал нещо от сорта, в книгата на Хюит за развиване на психичните сили имаше упражнения подобни и из нет-а 100% има. Go go boy ;)
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот ~Talyn~ » 31 Мар 2009, 10:31

Мерси,ще потърся.Незнаех,че се нарича емпатия.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот puntina » 02 Апр 2009, 08:44

Значи,сладулче,емпатия е ,когато чуваш мисли и усещаш чувствата на другите.
Телепатия,когато предаваш мисли на другите .
"Незнам как ще ви прозвочи,но друго странно нещо е,че усещам чувствата на другите и какви личности са в действителност." А това Талън му се вика "скан". Помага на магьосниците да разберат какъв е човека с/у тях. Това е хубаво да го тренираш (бтв то и трите са хубави). Но пък го тренирай по-скоро за определени хора,примерно не на всеки да му се ровиш по мислите ,а на някой определен,т.е. на някой ,който решиш че искаш,а другите да ги спираш и да чуваш само неговите. Това е хубаво. Рядко чувам мисли ,защото реално хората в по-голямата част от времето формулират мислите си в картини,а не в думи и все пак ,не зная дали е правилно да чувам мислите.
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Nemezius » 02 Апр 2009, 13:47

puntina написа:Значи,сладулче,емпатия е ,когато чуваш мисли и усещаш чувствата на другите.
Телепатия,когато предаваш мисли на другите .


А "шамалче", сладур? Телепатия е трансфер на мисли и усещания м/у "живи" същества- не само предаване на мисли.
Емпатия е приемане на усещания от "неживи", ако могат така да се нарекат, енергийни обекти. Например, влизаш отиваш в една гора и усещаш какво е там, какви чувства има, евентуално какво е имало в миналото там и т.н.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот puntina » 02 Апр 2009, 19:48

Nemezius написа:
puntina написа:Значи,сладулче,емпатия е ,когато чуваш мисли и усещаш чувствата на другите.
Телепатия,когато предаваш мисли на другите .


А "шамалче", сладур? Телепатия е трансфер на мисли и усещания м/у "живи" същества- не само предаване на мисли.
Емпатия е приемане на усещания от "неживи", ако могат така да се нарекат, енергийни обекти. Например, влизаш отиваш в една гора и усещаш какво е там, какви чувства има, евентуално какво е имало в миналото там и т.н.

Казах ти,че книгите не са ми достатъчни! Аз написах,това което съм чела,но винаги могат да се направят корекции относно знанията. :)
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот ~Talyn~ » 03 Апр 2009, 11:26

Пунтина,сладурче :) ,разбрах какво имаш в предвид и ще го пробвам на определен човек.Значи не е спънка в развитието ми? Олекна ми :mrgreen: Мерси за отговорите и ако знаете някакви медитации за развиването на нещо подобно?

П.П. Търсих в гугъл,но повечето са на чужд език,а тези на бг са за пречистване.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот ultramarin » 07 Апр 2009, 06:40

Пунтина,сладурче :) ,разбрах какво имаш в предвид и ще го пробвам на определен човек.Значи не е спънка в развитието ми? Олекна ми :mrgreen:

А защо реши че е спънка в развитието ти?

Мерси за отговорите и ако знаете някакви медитации за развиването на нещо подобно?

мда, има доста "медитации" за развиване на подобни хм умения, най-класическото е СЪЗЕРЦАНИЕ във всичките му видове... освен че развива силата на подобни способност, учи и да се контролират... ето варианта за пролетно съзерцание, тъй като сега е времето на масово цъфтене:

<<...вниманието се насочва към определени явления(по-точно казано към всякакви процеси) от външния физически свят. От една страна, това са поникване, растеж и зреене, от друга - прецъфтяване, увяхване, умиране. Навсякъде, където и да отправи поглед, човек среща тези явления. Навсякъде, където човек забелязва покълване и цъфтеж сред растителния свят той трябва да отстрани от душата си всяко друго усещане(вътрешна тишина, немислене, еталонно състояние,...) и за кратко време(10-30 секунди) да се отдаде единствено на това впечатление(тоест да го съзерцава). Скоро ще се убеди, че чувството, което по-рано при същите обстоятелства прелиташе бегло покрай съзнанието му, сега нараства, приемайки енергична и мощна форма.(чисто и просто си идва на преден план на вниманието) Той трябва да остави това чувство спокойно да отзвучи в съзнанието му, фокусирайки се единствено върху това, което възприема от покълването или цъфтежа.>>

принципно... това е разновидност на известния либер МММ от хаос-магията, но във приложение за развитие на емпатия/телепатия... това е конкретното упражнение за растения, но същото се прави и спрямо животни, хора, дори по отношение на климата или на дадено място, само по отношение на камъни и други "мъртви" тела е по-различно, поради факта че са инертни... е, с малко практика(2-3 години, не повече), човек може сам да съобрази как да модифицира практиките на МММ за целите си...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот ~Talyn~ » 07 Апр 2009, 19:58

А защо реши че е спънка в развитието ти?

Защото както Raya каза много е гадно да изпитваш болежките на друг в стаята.И това много ме разконцентрирва и когато имам по специялна работа и...просто ме разсейва(точно това искам да корегирам и да го превърна в + за мен).Но ми е интересно да се ровя из хората icon_angel някои са много "приятни".А относно съзерцанието,мисля че много ще се сработим :mrgreen:
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Nemezius » 07 Апр 2009, 20:16

Талън, има един относително лесен летон да не ти влияят така. Поне за мен си действа така, а и по мненията на още няколко познати. Тренирай "невидимост". Да, не става вързо, но с времето резултатите са точно такива.
Какво точно е "да ти пречат"? Ако се замислиш, може да стигнеш до това, че всъщност те те закачат с вниманието си. Това често обаче става като отговор на закачане с внимание(т.е. обръщане на внимание) от твоя страна.

Какво правим за да не ни закачат с внимание? Ми... откачаме се от вниманието им. Ето тук идва моментът на невидимостта. Тя не е да не те виждат- тя е да не те забелязват.

Тънкости да не те забелязват Като за начало, тренирай да не ги закачаш ти самия с вниманието си. Паралелно с това тренирай "откачане на вниманието", наричано още "невидимост". И така с времето, малко по малко, ще можеш да видиш реални резултати.

Успех
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ~Talyn~ » 08 Апр 2009, 15:43

Мерси! :) наистина много помагате! Ех,тоя форум,злато бе ! icon_eusa_clap Пак мерси за всички отговори.
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Nemezius » 08 Апр 2009, 17:24

~Talyn~ написа:Мерси! :) наистина много помагате! Ех,тоя форум,злато бе ! icon_eusa_clap Пак мерси за всички отговори.


Пак заповядай.
За да ти е по-лесно, ще пусна материал, който Lady_Death бе пуснала в InChaos преди години и стои на сайта там.

Формула за невидимост
Превод: Lady_Death, 22.09.05


Изявяване на намерението:
Волята ми е да призова силите на неуловимостта

А.) За да забуля работата си в мъглата на тайнствеността
В.) За да защитя действията си от всеки, който би се намесил и попречил
С.) За да елиминирам присъствието си от сетивата на всеки, който го долавя

1.) Литанията се произнася в центъра на кръга
2.) Заема се позата на руната DAGAZ
3.) DAGAZ се вибрира три пъти (DDDAAAAAAA-GAAAAAZZZZZZZZ)

Визуализация: Частици тъмнина се спускат върху участниците, ставайки по-гъсти с всяка вибрация, докато на третата ги обкръжи мъгливо, черно яйце.
4.) Участниците се придвижват тихо до всеки квадрант и правят “Знака на Мълчанието”
5.) Формулата е завършена – спрете визуализациите и прогонете със смях

Литания (прошепната)

Аз съм (ние сме) дърво в гъста гора.
Аз съм (ние сме) прашинка пясък в пустинята.
Аз съм (ние сме) уединена скала на склона на планина.
Аз съм (ние сме) шептящ глас в претъпкана стая.
Аз съм (ние сме) затворена пъпка на розов храст.
Аз съм (ние сме) единичен тон в оркестър.
Аз съм (ние сме) птица в ято, риба в пасаж.
Аз съм (ние сме) бледа светлина в звездно небе.
Аз съм (ние сме) забулен в тайна.
Където съм, там принадлежа.
Незабелязан кораб в море от сензорен поток.


Това е нещо, с което много хора са тренирали и е проверено като работеща практика. Надявам се да ти помогне и на теб.

Респект към източника и преводачката.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ~Talyn~ » 09 Апр 2009, 18:19

Ха! Изпреварих те! Това го знам и помага,но оценявам труда ти и пак мерси ^.^ 8) (би ли ми казал знака на мълчанието?Само това ми куца в цялата "формула")
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Nemezius » 09 Апр 2009, 18:54

~Talyn~ написа:би ли ми казал знака на мълчанието?Само това ми куца в цялата "формула"


Не се ли е налагало да кажеш на някого с жест за замълчи?! Изправен показалец пред устните- това е знакът(все едно казваш на някого "Шшшшшт!")

Изображение
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ~Talyn~ » 09 Апр 2009, 19:08

Ъ,това ли е? :mrgreen: confused2 мислих си,че ще е нещо страно и изкривено.Дойде ми на ум,че може да е това,но викам да не се излагам.Мерси happy2
Всичко е просто!
Аватар
~Talyn~
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 27 Яну 2008, 16:07
Местоположение: Казанлък

Мнениеот winternana » 24 Юли 2009, 14:31

Хммм... интересно.
Сега, когато ти прочетох "проблема", така както си го формулирал се усетих, че и аз го имам (повече или по-малко).
И честно казано виждам, че наистина има нужда от усъвършенстване.
Верно прилича на "скан".
Когато се случи така да разбера/усетя, че човека срещу мен не е искрен, се оставям да го види и това поражда негативизъм, раздразнение (което е нормално разбира се, никой не желае другите да знаят какво се случва у самия него) от негова страна, която пак не изразява явно, но аз пак разбирам и така... Ето защо се явява нуждата от усъвършенстване.
Общо взето приех тактика да си подтисна "скан" уменията, или поне да ги оставя да починат, защото този сензитивизъм понякога ми влияе директно и ме разтърсва емоционално. Започвам да приемам всичко около мен по чувствително, а така някои по-кофти случки направо мачкат.
Научих се, щом сканирам ситуацията/обекта да маскирам моят отговор (не явния, говоря за вибрациите) на видяното, защото явно че го предавам отсреща...
Трябва самообладание. Иначе е много хубаво умение.
Аватар
winternana
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Юли 2009, 10:58


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта