Реабилитация на една тема

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Lord Voldemor » 13 Ное 2009, 10:47

Здравейте.Преди време в раздел за начинещите бях пуснал темата Гога.Получиха се доста коментари и мнения,че такова животно нема,и аз съм си го измислил.Дори темата май е изтрита.
Е,наскоро докато се ровех из безбройните книги вкъщи,ми попадна източникът на това инфо-Енциклопледия на окултизма; автор е С.Тухолка,издателство Плакра 2000.Страницата на която четем за гогата е 84.
Приложенето на гогата в моята тема бе с различно предзнаначение,но принципът е същия.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Anselma » 10 Дек 2009, 00:31

Извадка от Окултна Енциклопедия (на руски)

Обратный удар (при энвольтовании)

Заметим, однако, что энвольтование представляет немалую опасность и для самого колдуна.

Астральная молния, которую он посылает своему врагу, должна поглотиться в теле последнего; если же она не может приникнуть в него, то возвращается к точке отправления и ударяет в самого колдуна. Это называется обратным ударом.

При сильном энвольтовании обратный удар может быть даже смертельным. Часто колдун заговаривает, кроме своего врага, еще какое-нибудь животное, с тем, чтобы оно приняло на себя обратный удар в случае отражения данным человеком смертельного тока.

Иногда энвольтование продолжается по несколько недель и даже более. Если при этом колдун захочет освободить свою жертву от заговора, то он должен перевести заговор на: кого-нибудь другого или на животное, чтобы самому не пострадать от обратного удара.

Станислав Гвайта приводит следующие случаи обратного удара: 2 сентября 1687 гола суд города Пасси приговорил к галерам пастуха Хока за распространение эпидемии среди скота. Когда Хок был в парижской тюрьме, то один из заключенных, по поручению тюремного начальства, подпоил его и выпытывал у него секреты заговора и указания, где он зарыл гогу, после чего Хок в пьяном виде написал своему приятелю пастуху Брасдеферу выкопать эту гогу. Однако, протрезвившись, он стал кричать, что теперь он сам приговорил себя к смерти, и в припадке ярости чуть не задушил приятеля. Между тем Брасфедер исполнил поручение Хока, но, вырыв гогу, обнаружил смятение и печаль и сказал, что, как ему говорит дух, теперь Хок умирает. И действительно Хок умер как раз в это время.

Для отражения заговора лучшие средства - уверенность в себе, бесстрашие, вера и молитва, чистота и духовность сердца. Тогда человек не только стоит под покровительством эгрегоров добра, но, кроме того, астральные порождения колдуна являются слишком материальными, чтобы войти в общение и воздействовать на его астросом и ауру, составленные уже из тончайших и наиболее духовных частей астрала.



Тук има и други ценни неща:
Окултна Библиотека (на руски)
Anselma
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Ное 2009, 23:05

Мнениеот valko » 10 Дек 2009, 22:10

Anselma

99% от написаното са глупости. Волт се изготвя за отъждествяването на персоната с предмета. Не дай боже някой можещ да направи на теб и след това да използва черното кръщаване от традиционната магия.
Целунете ми чакрата!
Аватар
valko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 97
Регистриран на: 18 Апр 2009, 08:29

Мнениеот Anselma » 10 Дек 2009, 23:25

Както ясно съм написала, цитатът е от Окултна енциклопедия, а не мое творение. Ако не си разбрал - това е мястото от книгата, за което говори авторът на темата в първия си пост, и е пуснат от мен като илюстрация. Затова е излишно да обръщаш коментарите си към мен, но защо не напишеш писмо на Тухолка и не му кажеш какво мисли валко от форума? :)

Хубаво е обаче първо да намериш някой да ти преведе/разясни въпросния текст, тъй като в него не става дума за волт, а за гога; не се говори за енволонтуване, а за обратен удар при енволонтуване.

За енволонтуване и волт Тухолка говори тук и в общи линии мнението му съвпада с твоето, макар и изказът му да е друг. :)
Anselma
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Ное 2009, 23:05


Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта