Гадаене с камъни-възможно или не?

Тук можете да пишете за всякакъв вид гадания, които не са опоменати в другите раздели на форума.

Модератор: Cath

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 10:14

Зна4и...
Имам едно Лапсилацули вкъщи,коеот навремето много ме привле4е и си го купих...За ужас на един мой добър прияте който твърдеше 4е не му се нрави тоя камък...пригодено е за верижка , но не го нося...
Забелязала съм(и мисля 4е не си въобразявам) 4е камъ4ето насища цвета си и избледнява в зависимост от.. мои душевни състояния ..настроения,, понякога даже бъдещи събития може би...
Та, ми хрумна нещо...Възможно ли е да се гадае с камъни , да ре4ем? Подобно на гадаенето с Таро?Ако имащ разли4ни камъни(Лапиц, кристал и.тн.) би ли могло според вас да се изполкзват тези камъни за гадаене?ако да, по какъв на4ин?Може би дори ве4е има някакъв подобен метод?Някой 4увал ли е подобно нещо?
Освен това, камъните е известно 4е приемат мнгоо от енергията на притежателя им...
Зна4и ли това 4е ако теорети4но гадаенете с камъни е възможно, трябва да използваш камъните за да гадаеш само за себе си?
Просто си размислям :) И ще се радвам на мнения-...
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот n0angel0s » 09 Май 2007, 10:20

Здрасти.. преди доста време бях попаднала на статия, в която се казваше, че може да се гъдае на стъклени цветни камачета.. а и мисля, че руните също са камани, само че на тях има изобразени знаци.. :~)
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 10:58

n0angel0s написа:Здрасти.. преди доста време бях попаднала на статия, в която се казваше, че може да се гъдае на стъклени цветни камачета.. а и мисля, че руните също са камани, само че на тях има изобразени знаци.. :~)




Ндам.. за руните зная.. Макар да не съм се занимавала с тях практи4ески а просто да изу4авам все още нещата. Но идеятя ми е някъв метод със самите камъни, без руни по тях."благородните камъни" :)
И няма ли да си вкараме "автогол" ако бихме опиталиу да гадаем със собсвтените кам4етa за други хора ? :)
Камъ4етата са издайни4ета.Моя мъж например намираше един мой пръстен , пак от лапис, отваратителен и не прекъснато настояваше да го сваля и да не го нося.Даже ревнуваше от него..Като се замисля за събитията които последваха, мисля 4е камъните понякоога направо излъ4ват толкова силно и на такиви открити 4естоти , 4е и сляп да си ще ги видищ и усетиш.А съпругът ми на тема "езотерика " е пове4е от сляп и невеж.Съшият този пръстен ми се с4упи по много глупав на4ин в банята...МНа нищожни пар4енца се разхвър4а, тьй като беше изцяло от камъка и финно изработен.За негова радост и за мой повод за размисъл.
Та, затова се замислих...
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот nishtoto » 09 Май 2007, 11:29

Да вьзможно е!Взимаш от морския бряг 3 камьчета с леко яицевидна форма.Туи е наи-опрестения вариянт.Кафяво,бяло и черно.Кафявота е неутралното.Бялото значи ДА.Черното е НЕ.Което е по близо до кафявото ,то и това е отговорьт.Но преди ,ги взимаш в силаната си (изльчващата)рька и си задаваш вьпроса и когато почувстваш че си готов ги хвьрляш пред себе си.Могат да се изсползват и речни камьчета.Но по-трудно се намират да са поне що годе крьгли.
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 16:03

KAT написа:
nishtoto написа: мисля 4е камъните понякоога направо излъ4ват толкова силно и на такиви открити 4естоти , 4е и сляп да си ще ги видищ и усетиш.



Я не ставай смешна, да не би искаш да кажеш че камъните излъчват радиовълни с определена честота. Доколкото знам човешкия мозък не регистрира радиовълните. И сега остава че камъните излъчват телепатия - знаеш ли какво е камъка - материя нежива, когато камъка излъчи телепатия ти ще станеш на жаба.


НЕ това имах предвид :)
Но се посмях, да.:)
Сега сериозно.Камъните са нежива материя, но с това имаш впредвид именно МАТЕРИЯ.Оба4е за нематериални неща си говорим, нали така ?
И откъде ги измисли тия радиовълни? :)Каква телепатия?Къде съм писала нещо за телепатия?Говорим за енергия.Тя както знаеш е навсякъде.
За съвсем друго нещо става въпрос.
Но има време,ще разбереш. :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот ilusia » 09 Май 2007, 16:27

за мой ужас също - не харесвам този камък !!!
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 17:37

Krin le Fee написа:
Krin le Fee написа:
KAT написа:
Krin le Fee написа:
НЕ това имах предвид :)
Но се посмях, да.:)
Сега сериозно.Камъните са нежива материя, но с това имаш впредвид именно МАТЕРИЯ.Оба4е за нематериални неща си говорим, нали така ?
И откъде ги измисли тия радиовълни? :)Каква телепатия?Къде съм писала нещо за телепатия?Говорим за енергия.Тя както знаеш е навсякъде.
За съвсем друго нещо става въпрос.
Но има време,ще разбереш. :)



Ти май изобщо не си наясно с нещата, това което си ти е един телепатичен енергиен разум, за да усетиш нещо което ти въздейства то трябва да е от сходен характер, както ти каза нещо нематериално или телепатията е точно това. И гледай какъв майтап става тази енергия дето се излъчва от камъка може ли да мисли, ако не може тя не може да ти въздейства с нематериалните по вид енергии. Да не си мислиш че вселената е пълна с нематериални енергии (неживи) някакви си и те ти въздействат - пълна глупост.

Имало време да разбера, ами я ме просвети аз незнаещия.


Виж,какво съм аз, зная сама най добре:)Както и тези около мен.Не говорим за въздействие на камъни върху когото и било.Говорим за това, 4е камъните приемат от енергията на притежателя си.а това което излъ4ва (ил НЕ излъ4ват, зависи кой как го приема :) ) няма нищо общо с телепатия , радиовълни илуи каквото там се оптиваш да кажещ.Ако имаш какво да обясниш по темата, НЕЩО СТОЙНОСТНО И ВЯРНО,заповядай.
Вси4ко останало е спам, а не смятам да спамя собствената си тема.
Още по малко имам намерение да просвещавам когото и да било в каквото и да било.
Но да допълня , в крайна сметка, за да няма пак смехории от сорта на РАДИОВЪЛНИ и тем подобни, именно за тзова изре4ение което толкова мнгоо ти пре4и: " Mисля 4е камъните понякоога направо излъ4ват толкова силно и на такиви открити 4естоти , 4е и сляп да си ще ги видищ и усетиш".Става дуам за метафора.Тя е изразно средство в българския и не само език.Надявам се поне това "светване" да е досатъ4но, понеже друго няма да има.Другото е за другите, които знаят за какво си говорим :)
Както най отгоре написах-изу4авам нещата които ме интересуват.То4ка.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 18:50

Прекрасно! Просто прекрасно! :)
ще викна и другите да се посмеем.. да се поу4ат исках да кажа :)
Но,поне най после е мнение.Пък макар и само твое :)
Показваш креативитет, но всъщност доста си противоре4иш.#Имайки предвид други твои изказвания из форума.
Както и да е.Благодаря ти за отоговра все пак.Наистина ми хареса :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 09 Май 2007, 20:09

Ок.нека за теб е така и спора е приклю4ен. :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот alistar » 10 Май 2007, 02:00

Хей - не говорите за чакъл нали?:) Защото и в чакъла го има,но много малко...Става дума за съдържанието на Силициев двуокис-има го дори и в кредата-всъщност в кредата е доста голям процента. А тук спорите за благородни камъни-(огромно съдържание на Силиций) Има го в голям процент и в морските и речните камъни! Сега: СИЛИЦИЯТ на простоцарски език е СТЪКЛО!!! Демек-кристал! Водата също е с кристална структура! Е какво следва? Всичко с кристална структура може да се зареди,а щом може да се зареди-то може и да се изтегли енергия! Пясъка също е кристал с адски много примеси-жълтият цвят се дължи на голямото съдържание на Двужелезен триокис-колкото повече желязо-толкова по-кафяво става. Сините камъни дължат цвета си на съдържанието на Кобалт-това за Лаписа:) КАТ- ти никога не си държал,или държала в ръка изцяло нежива материя! и това по простата причина,че всички органични съставки изгарят едва при 600% по Целзий! Да не би да имаш камък без никакви микроби по него?;) Освен това аз не споделям определеието-НЕжив. Вселената е безкрайна и ако камъните комуникират/а ние не знаем дали е така/ може също да ни определят нас,като НЕживи.
"Аз знам,че нищо не знам!" Търсещия би разбрал,че всеки отговор поставя нови въпроси,за това смятам за грешно да се поставят констатации. Никое "бяло" не е точно "бяло или черно"- "Каквото е горе-това е и долу"
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 09:55

KAT написа:абе вие тука на идиоти ли се правите незнам или по скоро на глупаци. От форума се вижда че една част от вас контактува с духове някак си и общуват с тях. И досега не сте ли разбрали че тези духове могат много малко да въздействат върху материята в нашия физичен свят. А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете. Най- просто си представете че някои духове дори не могат да докоснат материята, камо ли да правят нещо с нея. По горе писах, духовете могат да си играят с нашия разум и ни лъжат че енергията идва от камъка.

Апък кристала и той си е материя - нищо не се зарежда в него.


Кат, (макар 4е се изкушавам да те запитам защомпо дяволите толкова ми напомняш на един мой малко поизгубил се "спирит-познайник " :) със същия на4ин на изразяване и същите маниери на противоре4ие :), 4е и със същия аватар icon_flowerface )
та ще ти покажа два цитата:

KAT написа: И сега когато ти почувстваш някаква енергия от камъка която уж се излъчвала от него всъщност в момента някой телепатичен дух ти прави малко мисловно телепатично представление в твоята глава и те лъже по този начин че енергията идва от камъка, това за тях духовете да го направят е елементарно. Както с примера с докосването усещаш го на разстояние от главата така у духовете ти пускат усещане че енергията идва от камъка , а тя енергията идва от самия дух но той прави така че за теб изглежда че идва от камъка
От форума се вижда че една част от вас контактува с духове някак си и общуват с тях. И досега не сте ли разбрали че тези духове могат много малко да въздействат върху материята в нашия физичен свят. А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете.


:)Та искам сега ако можеш да обясниш някои неща и по то4но изрази които на мен са ми много интерсни :
"телепати4ен" дух? - 4е те вси4ки духове (поне като духове са нематериални, нямат физи4еско тяло) ако общуват по между си си говорят по телепатия или нещо сходно,са "телепати4ни."Та, кому енужно опредлеенито и им ли според теб "нетелепати4ни" :) ;)
"те лъже" (духът) ...- ти наистина ли вярваш 4е духовете си нямат друга работра а само 4акат и дебнат някой да везем камъ4е в ръка 4е да го "излъжат" нещо си?
И сигурен ли си 4е "духовете" или каквото ти там разбирашн под определението изобщо им е "позволено"да лъжат, на нивото на което се намират?????"
"това за тях духовете да го направят е елементарно. "- бе вие май добре се познавате, та си знаете и спатиите? Туй много ме изкефи :)
"

"А щом те не могат да въздействат на материята "-4акай сега, ако "въздействат на нас да ни "лъжат " некакви си там работи, зна4и именно могат, ние сме дух в материя нали така?

"енергията идва от самия дух но той прави така че за теб изглежда че идва от камъка" .- щото си нямал друга работа и тъкмо му било весело на палавника-.... :) ;)

"А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. "+"А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете"

Така.КАт, усещам 4е се навлиза в една тема, която няма нищо общо с камъните , и изобщо не е лъжица за твоята уста(както и за моята, но аз поне си го рпизнавам и не се правя на всевиждащ и знаеш, исках да кажа смешен, из форумите)
Какво изобщо според теб са духовете?
Знаеш ли, ако за теб те са "подобни " на нас и нашата енергия, теорети4но би било поне мислимо 4е и силите които претежаваме са подобни...
От друга страна, материята е нещо което на нас ни удря спира4ката.
И въпреки това, имай впредвид , 4е някои "духове" не са стигнали и на йота от нивото на някои "хора" в своето развитие. Имам предвид "хора", живеещи в нашия материален свят но надарени или прокълнати със способности, простиращи се дале4 над него...Нещата не са така прости и ти и аз можем само да се стремим да разберем как са всъщност..
Моля те , преди да твърдиш каквото и да било, осмосли го и не използвай такива смешни определения като "телепати4ен дух " :) :) :)
Те сигурно и духовете се кискат някъде острани, 4етейки ни в момента, ма не мога да знам, аз не съм гъста с тях :) :P icon_angel
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 09:59

KAT написа:абе вие тука на идиоти ли се правите незнам или по скоро на глупаци. От форума се вижда че една част от вас контактува с духове някак си и общуват с тях. И досега не сте ли разбрали че тези духове могат много малко да въздействат върху материята в нашия физичен свят. А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете. Най- просто си представете че някои духове дори не могат да докоснат материята, камо ли да правят нещо с нея. По горе писах, духовете могат да си играят с нашия разум и ни лъжат че енергията идва от камъка.

Апък кристала и той си е материя - нищо не се зарежда в него.


Кат, (макар 4е се изкушавам да те запитам защомпо дяволите толкова ми напомняш на един мой малко поизгубил се "спирит-познайник " :) със същия на4ин на изразяване и същите маниери на противоре4ие :), 4е и със същия аватар icon_flowerface )
та ще ти покажа два цитата:

KAT написа: И сега когато ти почувстваш някаква енергия от камъка която уж се излъчвала от него всъщност в момента някой телепатичен дух ти прави малко мисловно телепатично представление в твоята глава и те лъже по този начин че енергията идва от камъка, това за тях духовете да го направят е елементарно. Както с примера с докосването усещаш го на разстояние от главата така у духовете ти пускат усещане че енергията идва от камъка , а тя енергията идва от самия дух но той прави така че за теб изглежда че идва от камъка.


[QUOTE="KAT"]От форума се вижда че една част от вас контактува с духове някак си и общуват с тях. И досега не сте ли разбрали че тези духове могат много малко да въздействат върху материята в нашия физичен свят. А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете.[/QOUTE]

:)Та искам сега ако можеш да обясниш някои неща и по то4но изрази които на мен са ми много интерсни :
"телепати4ен" дух? - 4е те вси4ки духове (поне като духове са нематериални, нямат физи4еско тяло) ако общуват по между си си говорят по телепатия или нещо сходно,са "телепати4ни."Та, кому енужно опредлеенито и им ли според теб "нетелепати4ни" :) ;)
"те лъже" (духът) ...- ти наистина ли вярваш 4е духовете си нямат друга работра а само 4акат и дебнат някой да везем камъ4е в ръка 4е да го "излъжат" нещо си?
И сигурен ли си 4е "духовете" или каквото ти там разбирашн под определението изобщо им е "позволено"да лъжат, на нивото на което се намират?????"
"това за тях духовете да го направят е елементарно. "- бе вие май добре се познавате, та си знаете и спатиите? Туй много ме изкефи :)
"

"А щом те не могат да въздействат на материята "-4акай сега, ако "въздействат на нас да ни "лъжат " некакви си там работи, зна4и именно могат, ние сме дух в материя нали така?

"енергията идва от самия дух но той прави така че за теб изглежда че идва от камъка" .- щото си нямал друга работа и тъкмо му било весело на палавника-.... :) ;)

"А какво са духовете те са подобни на нашата енергия. "+"А щом те не могат да въздействат на материята как вие знаещите магьосници ще заредите един камък с енергия която е присъща само на нас хората и на духовете. Вие се изкарахте по можещи от духовете"

Така.КАт, усещам 4е се навлиза в една тема, която няма нищо общо с камъните , и изобщо не е лъжица за твоята уста(както и за моята, но аз поне си го рпизнавам и не се правя на всевиждащ и знаеш, исках да кажа смешен, из форумите)
Какво изобщо според теб са духовете?
Знаеш ли, ако за теб те са "подобни " на нас и нашата енергия, теорети4но би било поне мислимо 4е и силите които претежаваме са подобни...
От друга страна, материята е нещо което на нас ни удря спира4ката.
И въпреки това, имай впредвид , 4е някои "духове" не са стигнали и на йота от нивото на някои "хора" в своето развитие. Имам предвид "хора", живеещи в нашия материален свят но надарени или прокълнати със способности, простиращи се дале4 над него...Нещата не са така прости и ти и аз можем само да се стремим да разберем как са всъщност..
Моля те , преди да твърдиш каквото и да било, осмосли го и не използвай такива смешни определения като "телепати4ен дух " :) :) :)
Те сигурно и духовете се кискат някъде острани, 4етейки ни в момента, ма не мога да знам, аз не съм гъста с тях :) :P icon_angel
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 11:09

Уау! :)"два основни типа духове",
"още по нематериална телепатия"
става съвсем интересно :)
Колкото за лъгането,"позволено" е сложено в кави4ки именноп защото не бива да се разбира буквално ма както и да е.става дума за моето виждане за нещата, а "позволено" е думата която най ми се приближаваше до ртова което исках да кажа.За Бог никъде нищо не съм казала...
Имам 4увството 4е ти самият така си оплел понятията 4е просто ни напред ни назад..Подоирам 4е си 4е бъркаш "духове" с "демони" , с разни други сили4ки и егрегор4ета и за теб вси4ко е в кюпа на духове.
Знаеш ли,май вси4ко е в на4ина на изразяване,.
Знам какво се опитваш да кажеш, но от обясненията ти се хващам за главата.
На4ина ти на изразяване не е мой проблем, мен не ми пре4и.Но маниерът ти да се прави ш 4е разбираш неща които не а ти ясни ми е смешен.Явно единствената дума която знаеш какво озна4ава е "глупости", за това пък я използваш наляво и надясно без да знаеш какво говориш.Картинката е пълна:)

Знаеш прекрасно какво си всъщност.
Всеки го знае за себе си най-добре кой какво е.
Защо тогава се правиш на нещо което не си-на компетент?Аз например като не разбирам нещо,изказвам мнението си, но не определям мнението на другите като глупост.Няма нито един тво постинг в който да си казал до сега нещо свързано с окултизъм или с нещата с които се занимава форума-Само спам,заяждане и ненужни конфликти, а да и тук таме няколко главозамайващи бисера :)...И за 4ий?
Както искаш.м :)
МОЯТА ТЕМА тука е за КАМЪНИ.
Ако искаш да си говорим за духове оттвори си ако оби4аш тема.може да си обменим мненията.Само 4е както ве4е казах, този разговор става твърде сложен и не е лъжица нито за твоята нито за моята уста.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 12:40

Добре 4е си ти да ни светнеш. :)
Моята тема е за камъните и за това което ми е направило впе4атление за тях.Другото не съм написала понеже не с<м преценила 4е интересува някого.Казах ти също така 4е самата аз съм в процес на изу4ване и допълване на нещата:)А ти нали си просветен, на тебе няма нужда да обяснявам :)
"Лъжица за твоята уста " е израз в който не намирам нищо просташко.
Някой във форума да намира????
Ако запо4на оба4е да определям като глупости вси4ко което ми се казва и всяко едно мнение което 4уя, ще се самоограни4а до изпростяване, да :)Затова и не го правя ... :)
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 12:44

KAT написа:То принцип няма нити духове нито демони или ...

4ове4е, не ми ли говореше до сега ти самият за духове, лъжещи хората 4е и два основни вида???Телепати4ни и не знам какви?

Не наистина. :)моля те, спри да спамиш темата с небивалици.Или си изясни сам за себе си подредбата и ела пак да си поговорим.
Но не в тази тема.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот Krin le Fee » 10 Май 2007, 15:43

KAT написа:мале ти наистина не си добре с мисленето - не ми ли прочете изречението до края. Обяснявам нещо за последен път, съществуват най-различни енергийни разуми, обаче няма такива едните които да са духове а другите демони, това дето наричаш демон всъщност пак си е енергиен разум, това че има някакви демони си е измишльотина която съществува в човешкия фолклор за да плаши хората вярващи в глупости. Просто както имаме много религии така имаме и много разновидности в магията. И когато някой човек започне да се занимава примерно с магията на демоните и прави някой ритуал да извика някой демон, нали това правите, просто ви се явява някой енергиен разум и ви се представя че уж бил демон, капише.


Виж, нека си е разум за теб, няма смисъл да спорим.
Само внимавай с изказванията си защото по4ваш да прекаляваш ... Кой къде има проблеми е ясно.Не само за мен.
Вси4ко хубаво ти желая.
Аватар
Krin le Fee
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 120
Регистриран на: 30 Мар 2006, 15:54
Местоположение: Germany

Мнениеот ilusia » 10 Май 2007, 17:45

Бе теб не те ли баннаха веднъж ?
Почваш да ми действаш изнервящо ...
Рядко ми се случва....
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот lord_beliar » 11 Мар 2010, 11:59

Значи аз съм чувал за "Тасеомантия" - искуството да се предсказва бъдещето със скъпоценни камъни, за него знам че най-добре може да се научи от Гномите - елементалните духове на земята! Мисля че може да се гадае и с обикновени камъчета, а не само със скъпоценни и полускъпоценни.Нали и обикновените излъчват енергията на земята? :wink:
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот lord_beliar » 11 Мар 2010, 12:06

А може и да се гадае с кристал, ако човек може да вижда и чува астрално.Тозе метод знам че се използва при евокации, в случая духът (съществото) се показва ако мога така да се изразя в кристала, в огледала или кристални топки за тези които не работят с кристали.Дори да не се евокира същество пак могат да се получат видения .
Аватар
lord_beliar
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 11 Фев 2010, 15:15

Мнениеот Lord Voldemor » 11 Мар 2010, 16:31

КАТ,разбирам цялостната ти позиция,но според мен се отклоняваш в следното;приписвайки ЦЯЛОСТНОТО въздействие на камъните единствено на съответстващите им,,духове'',пропускаш следният факт.В хода на еволюцията си човешкото съзнание е преминало през съответните минерален,растителен и животински стадии...а както е известно на енергийно ниво нищо не се губи.Преминавайки поетапно ние сме придобили възможността да взаимодействаме с камъни,растения и животни от позицията на еволюцията.
Бидейки в състояние на цялостност,човек съзнателно става част от природните процеси,и е в състояние да установи обратна връзка с тези Царства.Това е ,,външната'' страна на трансмутацията.Притежавайки вътреживеещ дух,от тази именно позиция човек става Кралят на Малкут.
А иначе гадаенето с камъни-практически не е от значение на какво гадаеш-чаени листа,руни,небесният свод или по утайка от кафе-всичко това са единствено средства за фокус.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Следваща

Назад към Гадателство

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта