Драконите-мистични или реални?

Една от най-силните магии - магията на Дракона. Всичко свързано с драконите и Драконовата магия.

Модератор: EliKarim

Вярвате ли в силата на драконовата магия?

Анкетата свършва на 20 Авг 2004, 10:55

да,тази магия е една от наи-силните
4
100%
не,мисля че това са детски приказки
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 4

Мнениеот fly^spirit » 18 Окт 2004, 15:32

Извинете,но тук нещата станаха доста грозни.Shadow Mage уважавай мнението на другите.Относно това което казваш за Mortimus,мисля че не си прав.Той уважава мнението на другите стига да не се налага.А относно NeoN тук вече искам да кажа,че той не пълни форума с "мръсотии".Напротив аз уважавам неговите постинги.Има доста мъдри неща които намирам в тях.Уважавам и твоето мнение,но мнение относно темата.Нека се придържаме към темите и да не забравяме добрия тон, нека да уважаваме работата на другите.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот ZUVUYA » 18 Окт 2004, 15:56

Shadow Mage написа:Imam oste edin vapros kam Zuvuia :). Kolko struwa edin na4alen kurs po magic? I kolko wreme prodaljawa obu4enieto? Vakulenko mi beshe kazala nesto po waprosa, no to beshe dosta otdawna i ne znam kolko sa aktualni tezi nesta. :) Thanks
P.S. Zuvuia ne se li prevejda kato Jrec na wremeto :)? (maja magic)



За Зувуя
Това е знанието за работа с време и пространство. Тази интерпретация (жрец на времето) се е базира на факта, че знанието е било достъпно само за жреците.

Въпросите към мен, можете да отправите на личната ми поща, както и на icq. Всички мои координати са известни. Не мисля, че този форум е мястото където е коректно да се коментират подобни въпроси.
Тук аз говоря за принципните положения в Магия на драконите.

За "драконите на смъртта"

Те са необходимо зло.....дори и зло не са.....защото понятията добро и зло са относителни човешки субективни измерения и не съществуват от Вселенска гледна точка.
Йерархично погледнато те се намират на едно от най-ниските стъпала на енергоинформационната еволюция на драконите. Защо? - защото са безсъзнателни и се движат от "нещо", което условно ще нарека "инстинкта на смъртта", но този материал има доста опасности, които дебнат начинаещия маг.
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Shadow Mage » 18 Окт 2004, 17:24

Прави сте всички и се извинявам за изказванията си. Май че ги направих импулсивно, което относително рядко ми се случва. Колкото до Мортимус ми направи впечатление че има дарба да избягва отговори, които не желае да даде, но това си е негова работа :)

Ще се постарая за в бъдеще да не правя прибързани изказвания, особено за хора които не познавам лично.
Shadow Mage
 

Мнениеот DracoGils » 19 Окт 2004, 09:29

Въпросите към мен, можете да отправите на личната ми поща, както и на icq. Всички мои координати са известни. Не мисля, че този форум е мястото където е коректно да се коментират подобни въпроси.
Тук аз говоря за принципните положения в Магия на драконите...


Цитирам NeoN от един друг форум по повод изказване на Zovuya тук:

типичен пример да проектираш силата си върху външен източник. дори самият "изследовател" на драконите, бойко, ги нарича функции (променливи, зависимост от константи, нещо вторично). функции са от теб, както и всичко останало. а уравнението е 12:12:12
12 космически лъча (основата на творението) + 12 резонантни центъра на създателя (нивото на логоса) + твоите собствени 12 енергиини центъра.

Аз също изследвам Магията на Дракона, но и аз съм на мнение, че няма какво повече да ни кажеш тук Zovuya,защото мисля, че се изчерпа... Би казал,ако имаше нещо важно, но това със сигурност и на ICQ-то няма да го споделиш,защото те Виждам, че определено си комерсиален!
DracoGils
 

Мнениеот ZUVUYA » 16 Ное 2004, 13:17

1/ Какво да кажа? Аз мисля да водим диалог, а не монолог и да показваме "кой е по- по- най" icon_color

2/ До комерсиалността:
Всеки сериозно занимаващ се с каквото и да е, е вложил средства и усилия в него, и очаква те да се възстановят по един или друг начин.....пък и е нормално, когато работиш за някого да получиш възнаграждение за труда си.
3/ И още
Излишно е да се крием зад привидна висока духовност, когато действията ни показват друго. АЗ поне назовавам нещата с истинските им имена.
Дали е магия, дали курс по английски, дали уроци по пиано, дали шофьорски курс- плаща се icon_color
Виж избор пак има- книжки на пазара колкото искаш, сега че нямало да ти бъдат обяснение от човек, минал през това- пак е избор

А когато някой иска да получи всичко наведнъж и наготово- ТОВА Е СЪВСЕМ ДРУГ ВЪПРОС icon_color
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Shadow Mage » 06 Яну 2005, 12:57

Драконовия ритуал, който е публикуван на сайта е интересен, но ми се струва че нещо липсва. Какъв е Пентакала, който се използва за извикването им? Може ли някой да го пусне като снимка :)? Или нарочно е пропуснат там?
Thx
Shadow Mage
 

Мнениеот SomoN » 13 Яну 2005, 01:22

Zuvuya,Zuvuya,Толкова си ми елементарен с твойте icon_color
като си нямаш понятие за магия тогава защо се правиш че си навътре в тези неща???Някой си мислят че си много "умен" защото не са ти чели глупавите постове.Просто е,нали?Ами ако реша да ти публикувам постовете във всички форуми в които съм регистриран ???Какво ще направиш?Май се досещаш че ако разберат колко си "умен" доходите ще ти спаднат много рязко (всъщност ти май нямаш доходи,кой ли заблуждавам?).
И си помисли много добре какво ще ми напишеш!!!
П.П - не се заблуждавай с мислите ,че не ми стиска icon_angry защото ми е писнало от самохвалковци като теб!!!
П.П1 - Съгласен съм с всички които са против него!!!
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Гост » 13 Яну 2005, 10:12

Пълен хаос ................ не ми се занимава да трия всички теми - за това се надявам "магическият" админ да ми изтрие юзера направо
Последна промяна Гост на 29 Яну 2005, 23:04, променена общо 1 път
Гост
 

Мнениеот SomoN » 13 Яну 2005, 10:29

П.С. Сомон аре да видим кой повече може да ядоса юзерите :) Аз съм разревал вече няколко и са напуснали форума, да те видим тебе

навит съм ;)

Само ако ми кажеш тоя Бойко от колко години практикува магия веднага ще ти кажа дали лъже (макар че сега е на 21-това означава че не може да се занимава с магия цял живот ,съответно-лъже) ;)
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот arcopal » 13 Яну 2005, 10:53

Доколкото знам той се занимава с магия от както се помни... от момента в който е почнал що годе нещо да разбира от света, демек от около 10ина годишен... но може и да бъркам, това ми е казано - това знам

но не си правете труда да се обръщате към него, просто от времето на горния му пост насам... той не е влизал в МаджикГейт!!! :))
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот Celestial » 30 Яну 2005, 03:56

SomoN написа:
... 21-това означава че не може да се занимава с магия цял живот ,съответно-лъже) ;)


Живота е относително нещо пък и времето също! Някои изживяват живота зи по бъзо от други... Аз съм скептик по рождение, но не бих казъл, че някои лъже дез да го познавам или поне да съм се обедил лично в това.
Le Mot Juste
Аватар
Celestial
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2005, 03:19
Местоположение: Moon

Мнениеот Celestial » 30 Яну 2005, 04:03

arcopal написа:Доколкото знам той се занимава с магия от както се помни... от момента в който е почнал що годе нещо да разбира от света, демек от около 10ина годишен... но може и да бъркам, това ми е казано - това знам

но не си правете труда да се обръщате към него, просто от времето на горния му пост насам... той не е влизал в МаджикГейт!!! :))

Познавам един Бойко, които учи в сф - Теология ако е същия ще си замълча! Имам си свое мнение по въпроса, по точно за неговата личност...
Le Mot Juste
Аватар
Celestial
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2005, 03:19
Местоположение: Moon

Мнениеот ZUVUYA » 10 Юли 2005, 15:41

icon_flowerface
времето тече и ние с него ...
много отдавна реалноста беше жива .. по друг и различен начин ... остатк от това отдавнашно бъдеще :wink:
Са драконите ... но ако те са в бъдещето .. значи са и в миналото .... за да ги открием тук ... е нужно да започнем да дишаме с собствените си бели дробове
П.С. това .. е началото което ми хрумна когато разглеждах тази тема и усетих желание да я отворя отново .. защото и е дошло времето
Всеки е свободен да тълкува това това ми желание както иска .. важното е заедно да продължим да търсим истината
icon_angel
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот till_it_sleeps » 10 Юли 2005, 17:30

ами аз си го тълкувам така-че може би има още нещо, което искаш да ни кажеш :wink: или може би пък искаш ние нещо да ти кажем :roll:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ZUVUYA » 13 Юли 2005, 09:02

icon_flowerface
Здравейте, първо
... с написаното целях да се събуди тази тема и да се получи обмен на информация.
Аз с удоволствие ще отговарям на въпроси зададени към мен, но не виждам смисъл от подобен начин за водене на разговор :-)
Защото за да са живи знанията на един човек те трябва да са в непрекъснато обмен с тези на други хора, така те се преобразуват в Познания ...които могат да дават практически резултати.
Иначе тези знания са мъртви.

Второ какво мислите за написаното по- горе ... вярно ли е или не ? icon_angel Дали е възможно Драконите да са Спомени от Бъдещето ?
:mrgreen:

А да .. не съм Учил Теософия ... :-)
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Wizard » 13 Юли 2005, 10:30

ZUVUYA написа:icon_flowerface
Здравейте, първо
... с написаното целях да се събуди тази тема и да се получи обмен на информация.
Аз с удоволствие ще отговарям на въпроси зададени към мен, но не виждам смисъл от подобен начин за водене на разговор :-)
Защото за да са живи знанията на един човек те трябва да са в непрекъснато обмен с тези на други хора, така те се преобразуват в Познания ...които могат да дават практически резултати.
Иначе тези знания са мъртви.



Според мен е много добра формата на общуване, която се създава във форума, защото не всички хора биха желали да разкриват своята самоличност и да общуват публично... мисля, че това имаше в предвид.

Колкото до Драконите... как мислиш, дали това не е само една различна форма на работа в магията или...?



Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Ivelin » 13 Юли 2005, 12:05

Според мен драконът се използва най-вече като метафора, за да придаде на съответната сила, максимално значение...все пак всички знаем , че това митично създание се смята за едно от най-могъщото във всички светове.

Относно възможността да се призове дракон, а още повече да се постави под контрол на мага, намирам това за напълно възможно, в съответствие с казаното от мен по-горе -- всъщност става дума за отделни проявления на първичните сили, които действат в Битието, в най-чистият им и могъщ вид.

Темата е много интересна и важна, дано се изказват по-стойностни мнения от това кой и какво е Бойко и такива подобни...
Аватар
Ivelin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2005, 11:08
Местоположение: Kefalonia island, Greece

Мнениеот ZUVUYA » 13 Юли 2005, 12:40

:) Да Уизард това исках да кажа, благодаря за помоща.
Сега отново да се върнем на драконите.
Да Магията на Драконите е един път. Подобно на хиляди други, каквито за Лунна Магия, Уика , Шаманизма и множество други. Път, който има хора пригодни да вървят по него и такива, които поради една или друга причина не са пригодни.
Това не се Обуславя от способностите, може да си много талантлив магьосник и пак да не си за този път.
Що се отнася до това какво са Драконите :) на скоро прочетох един цитат от "Пътуване до Икстлан"
на Карлос Кастанеда, който за мен хвърля повече светли върху темата какво са драконите .
Една нощ Дон Хуан и Карлос Кастанеда в пустинята, търсейки някакъв дух се натъкват на същество с уши на вълк, човка на птица, което много прилича на теле. То се гърчело и пищяло, сякаш бере душа.
Оплашен в началото Кастанеда, решава че видяното е Невъзможно да е реално.
Мозака му решава да го приравни към реалноста и Кастанеда вижда един КЛон вместо съществото.
Горд от постижението си той се хвали на Дон Хуан, че е Видял действителния образ, а не се заблудил.
Мъдрия Шаман от племето Яки го смъмрил, защото това наистина било умиращ дух и той се бил преобразил на клон.
Като подчертал, че и двете, взаимно изключващи се принципно реалности СА ЕДНАКВО РЕАЛНИ

В своето желание да доминираме над околния свят и поради слабо развитите си сетива, ние често Смятаме, че множество реални неща са плод на нашето съзнание или са синволи/метафори
Лично аз смятам, че трябва да съзнаваме това което е казал Дон Хуан На Кастанеда за реалностите. И мисля , че е възможно, нещо повече Много вероятно е подобни на Дрконите ментални създания да съществуват реално в други светове или измерения и ние само усещайки за кратко тяхното присъствие да сме решили да се възползваме от тяхната сила.
Кое е Вярното, Никой незнае ... но нека се замислим за клона .. и да внимаваме за подобни "клони" следващия път когато ходим в Гората :wink:
П.С относно своята особа не я намирам за толкова важна, за да бъде коментирана в този форум само, ще кажа че не съм и нямам намерение да изочавам Теософия :-)
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Ivelin » 13 Юли 2005, 13:42

Добре ZUVUYA, за Теософията разбрах... въпреки, че думата си е много точна и Рудолф Щайнер често я използва, ама църквата (и университета) пак си знаят тяхното и придават на цялата наука друг смисъл.

Относно реалностите - съгласен съм с теб, че не ги познаваме и дракони най-вероятно живеят някъде, но досега не съм научил някой да е материализирал и командвал ЖИВ ДРАКОН, ОТ ПЛЪТ И КРЪВ в нашата си реалност.... напиши ако имаш някакви данни за това.

Аз имах предвид духовният смисъл на Дракона и това какво можеш да изкажеш чрез него, затова използвах думата МЕТАФОРА, o'k?
God bless you
Аватар
Ivelin
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2005, 11:08
Местоположение: Kefalonia island, Greece

Мнениеот ZUVUYA » 13 Юли 2005, 15:40

:) Виж и аз определно не съм чувал за Материални Дракони ... и съм далеч от твърдението, че има такива в смисъла който внасяме всички ние.
Но електро-магнитното поле също не е абсолютно материално, както и електричеството, единствената разлика между последните две и това е, че ние сме създали уреди с помоща на които да ги изследваме.
:)
За духовното ... хммм виж това понятие от край време не ми се нрави ... и не го приемам ... истината е една, че то е много относително.

А за драконите ... ще спомена описанието за съществуване на Дракони в Тери Прачет, но с уговорката, че това е само един друг ъгъл за поглеждане над ситуацията.
В "Цвета на Магията"
при пътуванията на Ринсуинд и Двуцветко ... се натъкват на място където съществуват Дракони.За познаващите историите на магьосника Ринсуинд, е вече ясно колко се изплашил той, и тук е уловката драконите които живеят там .... Съществуват само и единствено, ако вярваш в тях ....
Ако те съществуват в друго Измерение ..за да може да имаме конткат с тях трябва да имаме близки честоти. Човешкото съзнание най- лесно се настройва на честота на нещо, чрез вярата в него. Това е ... тук става и объркването дали понеже ние вярваме в него то съществува или вярваме защото съществува. На този въпрос Няма отговор ... и поради тази причина аз написах първата статия за тях ... като историческа справка.Ако те са плод на вярата ни би следвало да се описва или по- приблизително един и същ начин или да ги няма на някой места. Но оказва се, те присъстват по един или друг начин ... различен в митологиите на почти всички, да не кажа всички народи.
icon_flowerface
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

ПредишнаСледваща

Назад към Дракони магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта