12-те признака на Пробуждането

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Arhimikus » 24 Юни 2010, 14:51

Погледнах критично на заглавието, защото не мислих, че някой може да направи статистика как някой се "пробужда". Но когато прочетох статията ми стана интересно и реших да я споделя. Намирате ли нещо вярно в това, което е казано там? Лично на мен през последните 3-4 месеца ми се случват доста странни неща.

http://www.spiralata.net/kratko/article ... g=bg&pg=12
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот SoFarAway » 24 Юни 2010, 18:25

Бих казал, че на въпроса има ли нещо вярно в това, отговора трябва да го дадат хората, които изпитват описаните неща, или поне част от тях. И на мен ми се е случвало да изпитвам подобни чувства, но това признак ли е за завършека на еволюцията е много трудно да се каже по мое мнение.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот breaker » 24 Юни 2010, 18:28

много интересно :)
не знам дали е вярно , но доста описани работи се случват с мен ама не ми се вярва да се пробуждам confused2
Аватар
breaker
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Ное 2009, 09:52

Мнениеот eXPerience » 29 Юни 2010, 17:32

На няколко места се споменават "предишни животи". С риск да кажа някоя глупост: Доколкото знам, в християнството няма прераждания.

...произтичащи във връзка с пробуждането във вас на Христовото съзнание.


Как да се тълкува всичко това?
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lord Voldemor » 29 Юни 2010, 21:56

Не съм достигнал състоянието на Пробуждане,но през годините съм преживял някои неописуеми състояния,в следствие на които съм ставал буквално друг човек.През ежедневието ние имаме едно съзнание,а когато оперираме с Изкуството-друго.Акумулирането на лична сила води до такива качествени трансформации,които ако са се случили-то няма място за чудене случило ли се е или не.
Описаните в статията състояния са много общи,при всекого е индивидуално.Сигурен съм в едно обаче-Пробуждането се случва внезапно,неочаквано и необратимо.
Има един момент от процеса на Пробуждане наречен ,,тъмната нощ на душата''-това е състояние на повсеместна телесна болка и почти лудост,докато химичните процеси не се балансират от новозадействаните области в мозъка(сръхактивация на психоцензурът).
За искрено стремящите се към Пробуждане(аз не съм от тях :) )-спрете да бъдете това,което сте и може да имате успех.Навиците са най-заробващият фактор в живота-следователно...
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта