Как мога да променя своя характер?

Място за теми, които са извън магията, флууд, спам и всичко, което Вещицата ще изхвърли в кофата си за смет...

Назад към Recycle Bin

Мнениеот lestath_the_vampire » 29 Юли 2007, 21:04

От известно време започнах да се държа по друг начин с приятелите и роднините ми.За жалост ми се струва че те не харесват новото ми държание и това може да навреди на отношенията ни .Ако някой знае някъкъв начин за промяна на характер(звучи доста тъпо но...) моля да отговори?
Аватар
lestath_the_vampire
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Юли 2007, 20:00
Местоположение: Transilvania

Мнениеот avanabil » 30 Юли 2007, 07:07

Защо, след като осъзнаваш, че проявяваш черти от храктера, които са нежелателни за хората край теб, продължаваш да ги проявяваш? Ако не държиш на тази промяна, не е ли по-лесно да се върнеш към старото си поведение? Мисля, че новото ти държание не допада по-скоро на теб самия/самата, но искаш да оправдаеш промяната си с евентуална реакция от страна на околните, казвайки " За жалост ми се струва че те не харесват новото ми държание и това може да навреди на отношенията ни...". Това е моето лично усещане.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот B-L-O-T » 30 Юли 2007, 16:32

Макар и да е нелеп въпроса в моите очи ще отговоря така :
Ако искаш да живееш за другите живей само за тях . В момента който избереш себе си за по-важна пред другите ще има разочарование у тях към теб . Промяната на характера ти за целта която искаш трябва да поставяш себе си на най-ниското стъпало . Няма полувинчати работи при твоята цел . В момента който поставиш себе си преди тях взаимоотношенията ще се влошат . Обществото иска да си му полезна .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Марио » 30 Юли 2007, 16:55

Ако искаш да живееш за другите живей само за тях . В момента който избереш себе си за по-важна пред другите ще има разочарование у тях към теб .


Не е задължително. Умният човек и умният егоист лесно би могъл да се замаскира. Някой го бе изкарал мъдро: "магьосникът не е магьосник, ако не умее да действа независимо от своето его и да се замаскира като нормален/обикновен човек".
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот B-L-O-T » 30 Юли 2007, 17:15

Тук не говоря за маската й каква да бъде а говорим за нейното истинско аз . Това кеото е за пред самата нея . Иначе това което говориш е отделна тема и съм съгласен за наличието на маска в момента .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Марио » 30 Юли 2007, 17:44

Прав си разбирасе.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Lanukio » 30 Юли 2007, 19:57

При всяка промяна в характера приятелите и роднините реагират най-рано и най-остро. Все пак те са хората, които поддържат образа ти и които те задържат в този образ. В много практики се съветва ученика изцяло да се отдели от хората, на които може да разчита-семейство, приятели. Не съм съгласна, че трябва да се връща (като пол lestath е показал мъжки и забелязах, че се обръщате в женски към него) към стария модел на поведение. Това често е много по травмиращо и объркващо, освен ако предишното поведение не е било по удовлетворяващо и креативно-това е известно. Не разбирам нещо-какъв по-различен начин поведение, защо искаш ритуал, новия модел на поведение наложен ли е от някой/нещо, т.е. принудителен ли е, за да искаш външна сила да въздейства в случая, а ако не е наложено, а избрано доброволно, то кой изгражда това поведение ако не ти самия и твойте мисли?
Аватар
Lanukio
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 201
Регистриран на: 24 Май 2007, 00:07

Мнениеот paparosko » 07 Авг 2007, 20:14

Прочети книгата "Монахът, който продаде своето ферари" от Робин Шарма!

icon_eusa_clap
Никога не казвай никога!
Аватар
paparosko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 156
Регистриран на: 21 Юли 2007, 14:57

Мнениеот Zlatinov » 08 Авг 2007, 20:26

С воля!
Аватар
Zlatinov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Авг 2007, 11:54

Мнениеот NEVIDIMIQ » 11 Авг 2007, 19:44

.. Ще го кажа просто .. ако живееш за хората .. прави ги щастливи .. но бъди себе си .. не се прави на друг .. един приятел опита да се прави на друг .. сега няма приятели .. Be Good
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот DarkAngel666 » 11 Авг 2007, 19:52

Кратко и неточно, може би не чак толкова ясно: Характер е горе- долу нещо като АЗ. А вече как да си оформиш АЗ-а е описано.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот demonic » 11 Авг 2007, 19:55

незнам но аз мисля........защо трябва да се променяш заради някой...бъди самия себе си,бъди такъв какъвто си,не е нужно всички да те харесват,но още по-малко е нужно да играеш роля и да се правиш на такъв какъвто си,и моя характер е странен за много хора ама какво ти пука,просто бъди себе си,който те уважава и държи на теб ще те приеме такъв какъвто си,а ако не му харесва а се опитва да те промени значи не държи на теб а само иска да те направи такъв че на него да се харесаш,незнам това е лично мое мнение,не е нужно да го птиемаш или да се съгласяваш с него,но аз мисля че трябва да бъдеш винаги себе си и не трябва да се влияеш от чуждото мнение защото така не живееш истински,така живееш за другите,а не за теб и от това ти си наранен,а не те защото на тях не им пука
Последна промяна demonic на 11 Авг 2007, 21:35, променена общо 1 път
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот demonic » 11 Авг 2007, 19:57

незнам но аз мисля........защо трябва да се променяш заради някой...бъди самия себе си,бъди такъв какъвто си,не е нужно всички да те харесват,но още по-малко е нужно да играеш роля и да се правиш на такъв какъвто си,и моя характер е странен за много хора ама какво ти пука,просто бъди себе си,който те уважава и държи на теб ще те приеме такъв какъвто си,а ако не му харесва а се опитва да те промени значи не държи на теб а само иска да те направи такъв че на него да се харесаш,незнам това е лично мое мнение,не е нужно да го птиемаш или да се съгласяваш с него,но аз мисля че трябва да бъдеш винаги себе си и не трябва да се влияеш от чуждото мнение защото така не живееш истински,така живееш за другите,а не за теб и от това ти си наранен,а не те защото на тях не им пука
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот demonic » 11 Авг 2007, 20:00

оп сори незнам как е станало 2 пъти,ако може модераторите да истрият единия коментар,благодаря и се извинявам
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот DarkAngel666 » 11 Авг 2007, 21:20

Най- вероятно ти е изкарало ерор, презаредила си страницата и си натиснала "публикувай" отново.

Има си раздел с доофромяне на АЗ-озовете. Да бъдеш такъв какъвто си, означава да си караш с един и същ АЗ през много голям период от време.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот B-L-O-T » 12 Авг 2007, 07:00

NEVIDIMIQ - Не можеш да да живееш за другите и да си себе си .
DarkAngel666 - Характера е егото (или част от него) . Чистото освободено съществуване няма характер .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот DarkAngel666 » 12 Авг 2007, 07:47

Чисто ЕГОлогически погледнато имам 2 възможности... да споря или да не споря. Ако попитаме някой от студентите, изучаващи психология, те пък ще отговорят по коренно различен начин (на скоро говорих по подобна тема с една такава студентка). Но някак си не се съгласявам, че е его.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Re:

Мнениеот NEVIDIMIQ » 14 Юли 2010, 02:00

B-L-O-T написа:NEVIDIMIQ - Не можеш да да живееш за другите и да си себе си .
DarkAngel666 - Характера е егото (или част от него) . Чистото освободено съществуване няма характер .


Можеш B-L-O-T-е, можеш... Ако се замислиш, точно такъв пример се твърди, да се е случил в миналото --> Исус Христос .. той е живял ЗА хората. (не заради самите тях)
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52


Назад към Recycle Bin

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта