Драконите-мистични или реални?

Една от най-силните магии - магията на Дракона. Всичко свързано с драконите и Драконовата магия.

Модератор: EliKarim

Вярвате ли в силата на драконовата магия?

Анкетата свършва на 20 Авг 2004, 10:55

да,тази магия е една от наи-силните
4
100%
не,мисля че това са детски приказки
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 4

Мнениеот till_it_sleeps » 13 Юли 2005, 21:51

един въпрос (надявам се да не е бил задаван): до колкото виждам дракновата магия е на доста високо ниво. с какво са по-различни самите дракони от астралните същества-или в други думи-кое стъпало заемата в стълбицата на 'невидимите' с просто око същества. дали имат ранга на обикновен силен сервитор или са нещо повече-с ранг на демон или ангел? и ако не са нито едно от тези-какво са?
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ZUVUYA » 14 Юли 2005, 09:06

:) Добър Въпрос ... по- мое мнение .. Драконите определно са на едно ниво може би единствено с Бог- Формите.
Според това което съм опознал аз самия .. причина за това е, както бях споменал вече веднъж Драконите са ...Същности или дори Функции за тези дето си спомнят какво е това по математика.
Същевременно те са същноста на самата Магия.
И тук искам да направя едно доста важно уточнение При работа с Дракони ... трябва да знаете, че битката между вас и Дракона ... е само с цел да се покажете достойни за работа с тях, а не да ги подчините ... това са много ггорди и свободолюбиви създания и реално много по-силни и знаещи от нас.
Както споменах кантакта ни с тях носи основно мъдрост и сила, а за тях бих казал то ги развива и им носи енергия от нашата Вяра.
icon_flowerface
А за сервиторите и Демоните ....
до колкото си спомням Сервитора е помощник в Хаос магията. Той се създаваше от лична или първична (Хаос) енергия, както и от енергията на Егрегор. Тоест той е създаден от нас, знанията и способностите му са пряко определяни от нашите собствени.
Демоните от своя страна ... са изключително оисобен клас,
от собствените си контакти с тези създания и интереси съм достигнал до заключение, че по своя произход те са три основни вида ... бих се радвал, ако някой друг сподели нещо повече независимо дали в тази тема или някоя друга ... за тях и написаното по- долу от мен.
Първия тип демони, ще нарека Чистокръвни немога точно да опиша разлики от останалите, освен че тези създания ... произлизат паралелен свят не са изначално Зли, както се описват в повечето книги. Тези създания са изключително силни, но и даста първични.
Втория тип са да ги наречем падналите богове, те са създадени от природни духове , обожествени в един или друг период от човешката цивилизация.Така създадения егрегор ги подхранва до известно време след което енергийното им ниво пада и те става демоничи същности, по правило са доста зли, трудни за управление и всичко писано по книгите и холивудските филми е основно за тях.
Третия тип са персонификациите на негативни качества и събития, като земетресения и алчност и тем подобни. Те както падналите Богове са зли, и имат нужда от енергия, независимо дали чрез емоции като страх и омраза основно... както и сексуално желание или чрез вяра за да се подхранват.
Що се отнася до Ангелите, това са основно създания тип персонификации на същности от светлина или така наречените сили на Доброто ... те са подобни .. основно се захранват и съществуват на база хармонията и светлината.
Имайте предвид и друго, някой от тях са се проявявали под различни имена в множество митологии, а други са се появили вседствие на раждането на човек и след това кристализиралата му Личност се слива дали с Мрака или Светлината и се получава подобно същество.
Това е , надявам се да съм ви бил полезен.
П.С. дадената по горе информация е основно излагане на моите възгледи и ще се радвам някой да сподели свои или да каже ако по- една или друга причина е достигнал до подобни или различни, Разбира се icon_angel
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот Lunohod » 14 Юли 2005, 11:04

На мен ми е интересно какво обяснение има за използваните в астрологията термини "Главата и опашкатана дракона" ? Като астрологични точки имам понятие, но ми е любопитно защо се ползват точно тези термини?
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Poison » 14 Юли 2005, 12:17

Ми аз това ме мореше за сервиторите и егрегорите. Ма не разбирам все пак какво представлява егрегор и как се създава?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот ZUVUYA » 14 Юли 2005, 15:13

:P Сега за Главата и опашката на Дракона ... В древноста ...множество съзвездия ...са били кръстени Интуитивно на енергийни същности с близка Вибрация ....
Това незначи ... че там има дракони или .. че споменатото съзвездие ... е дракон
За другото ... ще отговоря ..друг път тъйкато темата е доста широка ...и изисква малко повече време :-)
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот ZUVUYA » 15 Юли 2005, 09:33

icon_flowerface
Back
Poison, егрегора е структура обарязувала се в следствие на взаимодействие на голяма група хора, в магията основно се използват такива структури от вярванията на една определена религиозна или практикуваща определена магическа система общност.Подобни егрегори за пример са Християнския, Ислямския, Уика ... Сатанинския ... Също онзи на "Joy Of Satan" ... или онзи на Хаос магьосниците от ИОТ, подобни структори се изхранват и подържат благодарение на вярата в тях. Те съдържат връзки с всички членове на групата, всички закони, обичаи , ритуали( ако има такива) , както и всичко останало свързано с тази група, както информация, така и като енерго- информационни структори.
Druido
П.С.Надявам се да е станало ясно, и да не съм направил някакви пропуски, ако е така Извинете за грешката. icon_thanks
старохотен Друид icon_eusa_clap
Wizard , извинявай, че го ще го използвам от тук нататък ... защото много ме изкефи icon_cool
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот till_it_sleeps » 15 Юли 2005, 13:34

има ли тогава някой, който да не е егрегор, а да е архетип-да е произлязъл не от човешката вяра и енергия (аз така си го разбирам)
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ZUVUYA » 20 Юли 2005, 09:14

има ли тогава някой, който да не е егрегор, а да е архетип-да е произлязъл не от човешката вяра и енергия (аз така си го разбирам)

Какво да има Тил ? Ако питаш за богове .. да някой от първичните богове са именно Археатипи по своя произход. Ако питаш за егрегор .. немисля, че един егрегор може да се породи или да е Археатип Druido
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот till_it_sleeps » 20 Юли 2005, 15:17

да, де и аз това имах в предвид. въпреки, че това сигурно спада към графа предположения.
тези богове, които ние сме си създали с нашите вярвания са егрегори.
а такива, които не са появили в следствие на човешка вяра, нещо като първични-архетипи.
кои от известните богове са архетипи? и различни ли са Аллах, Йехова и християнския бог един от друг?
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ZUVUYA » 20 Юли 2005, 17:47

icon_flowerface
... чесно да ти кажа ... да това е теория ... и нямам представа /// но една такава богиня може да е Афродита ... или Арес
Аватар
ZUVUYA
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 11 Окт 2004, 12:22
Местоположение: Училище Маг бул. Пиротски бл.127-Б (блока преди кино Арена)

Мнениеот bastet » 26 Окт 2006, 08:15

Голяма тема сте отворили за дракони.
Споделям мнението (доколкото успях да го проследя из множеството постове), че драконите са функции и мисъл-форми.
Обаче.. знаете ли какво си мисля? Че самия им образ, това, че изглеждат кано змии, летят, бълват огън, пари и т.н. има аналог в.. нека кажем някакво ниво на съществуване.
Не знам доколко сте запознати с българската митология, но тя поставя свръхестествените създания в много особено положение на съществуване между реалностите - като мястото на вещицата между другото :wink: . На мен ми се струва, че съм усещала лами и хали - в мъглата, която се стели над нивите, или пък се прокрадва надолу по някой хълм между стволовете на дърветата. Не става дума да ми е станало ей така романтично нещо да съм се разнежила. Става дума за не-човешко съзнание около мен. Ако знаете усещането, когато срещнете диво животно - може да е в игриво-любопитно настроение и да ви гледа като експонат зад витринка или пък да си бърза по негова си работа и с мисъл да казва "уф двукраки досаднико, какво си се довлякъл тука да тъпчеш, осмърдяваш и дигаш шум, хай върви си по-скоро по пътя!" Та понякога усещам това в тези ниските облачета дето се стелят и вият като същински змии. Честно казано, не ми се струват мега-интелигентни свръх-същества, въплъщения на самата магия. Може би са просто "диханията", както казват старите баби, които си съществуват и са вдъхновили древните мислители да сътворят идеите за Драконите. На дали някой ще постигне просветление ако успее по някакъв начин да улови или пребори такова създание, но може би осъзнат контакт би бил не по-малко полезен, от контакт с животно.
Та.. какво мислите за тези създания.. хали, лами или както и да се наричат?
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf

Мнениеот qN » 01 Мар 2008, 20:00

Ако някой се сеща да помогне. Трябва ми име на митологичен дракон със сходни качества. В никакъв случай Божество на сънищата в нормален човешки вид.
Последно ми стана ясно, че Драконовите аспекти са еквиваленти на Титаните от гръцката митология. Но на мен ми трябва име, което побира в себе си формата на дракон + контрол над сънищата (или поне нещо сходно).
Много ще бъда благодарна ако някой ми помогне или поне ме насочи.
Аватар
qN
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2008, 19:04

Предишна

Назад към Дракони магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 0 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 0 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта