Мойсеевата молитва към Селена

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 18 Юли 2005, 05:28

Тайната Мойсеева молитва към Селена

Това заклинание се нарича тайната Мойсеева молитва към Селена, по произхода си то е от част от античните магически папируси и е от така наречената осма Мойсеева книга, която е била доста известно магическо съчинение в древността. Първата част на заклинанието се състои от имена на духове и божества, някои египетски други не, а второто е обръщение към богинята Селена. В оригинала заклинанието е написано на старогръцки, въпреки че е намерено в Египет.

Ето оригинала на молитвата:

Οινελ βιου Χνουβ ουηρ ακρομβους ουραοι ουηρ αι Αφ Ωρ οκι ανοχ βορινθ μαμικουρφ αει αει η αει ειε ειη Τεθ ουρ ουηρ με χρουρ χου ταις εχρηζη εχριγξ μαμεα ουρφ γυναικομορφε Θεα δεσποτι Σεληνη ποιησον το δεινα πραγμα......

това е транскрибцията и превода:

“Ойнел биу Хнуб уер акромбус ураои уер аи Хаф Хор оки анох боринт мамикурф аеи аеи а аеи еие еие Те тур уер ме хрур ху таис ехридзе ехринкс мамеа урф богиньо с лице на девица, Господарко Селена, изпълни това дело ………… ”


Заклинанието може да се използва към даден лунен ритуал за подсилването му. Не е особено желателно да се прибягва до това заклинание при дребни неща, защото това може да разгневи Богинята.

Не бих могъл да кажа какво общо има Мойсей със Селена, но това е така и то от хиляди години.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lunohod » 18 Юли 2005, 10:45

Много интересно :) Мисля обаче че тази последната част означава нещо по друго. гинекоморфи е като гинека/жена/ и оморфи/хубава
накрая е нещо от рода на ...чиито са силните неща...
Много ценен текст :wink: Прав си че е доста силно и не бива да се използва безразборно. :wink:
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот damnameneus » 18 Юли 2005, 10:53

е за превода съм сигурен, гюнайка или гинека е наистина жена, но и момиче, а морфос е и лик, лице, а този превод е от Карл Прайзенданц, светило в класическата филология
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lunohod » 18 Юли 2005, 11:03

ок, няма да споря със светила :wink: така ми се видя.Все пак има доста корени , много интересно :roll:
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот Звездичка » 18 Юли 2005, 14:21

Това наистина е много ценно заклинание...Благодаря :)
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот AryanSun » 22 Сеп 2005, 16:58

Тия дни гледах по телевизията реклама на една книга,която
хвърля светлина върху въпроса относно въпроса "какво общо
може да има Мойсей със Селена".И мисля,че мъжът на Блага
Димитрова я представяше.Има теория,изказана от Карл Юнг,
че евреите са всъщност египтяни.И сега са се натрупали нови
доказателства за това.Може да прозвучи меко казано странно,
но в книгата има тези,че праотецът на евреите,Авраам=Аменхотеп
а Сара=Нефертити.Ще чакам да излезе въпросната книга,ще ми
е интересно да я видя.Звучи наистина странно,но интересно.А и
в други източници се казва,че Мойсей е бил ревностен пазител
на мистериите на Изида...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Lunohod » 22 Сеп 2005, 17:31

Скоро гледах едно предаване за Ехнатон, чиято жена е била Нефертити.Ставаше въпрос , че е бил доста по различен и ,можеби е страдал от някакво генетично заболяване и понеже е бил пренебрегван като дете, когато става фараон загърбва старите вярвания и кара всички да почитат само един Бог - Атон .Версията е ,че е било под влияние на Нефертити , която идвала от други земи...и затова е бил много мразен и мумията му е била унищожена.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот damnameneus » 25 Сеп 2005, 15:31

относно връзката на Мойсей с традицията на богинята наистина е най вероятно това да е по причината, че в крайна сметка, поне доколкото се твърди де от книга като библията, която поне според мен не може да претендира за много голяма достоверност, той е възпитан в дома на фараона а това предполага, че и религиозното му възпитание е езическо, а какво е станало после, кой знае, а това дали евреите са египтяни - ами незнам, а и не е толкова от значение поне за мен.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Poison » 26 Сеп 2005, 11:32

Няма начин евреите да се месят с египтяните. Тва е напълно невъзможно според мен. :roll:
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Trismegist » 28 Ное 2005, 17:42

По повод за Ехнатон-не забелязваш ли,че Бога,който е въвел произлиза от неговото име.Или по-скоро той е кръстенна Бога.
Тогава е имало някакво отъждествяване на фараоните с богове и не забравяй Амон Ра-Тутан к-Амон-Рамзес итн.Това Ра го има в имената им.

Еврейте са откраднали от египтяните окултните си знания и затова може да се свързват с тях.повечето западни религии са произлезли от там,вкл. и Християнството.Забележете,че обрязване има при евреите и Мюсулманите.

Не зам,какво общо има Моисей със Селена,но това е или звезда или
астероид,който се почита,като богиня и има влияние върху съдбата на хората в астрологичните карти.

По същия начин всички други планети са били гръцки богове.Сега те носят техните имена.
Марс-Арес примерно.
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта