Necronomicon - Книгата

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот kimbo » 20 Май 2011, 22:17

Здравейте искам да попитам нещо.

Не съм запознат с Necronomicon но ми стана интересно, от чисто любопитство искам да се запозная с тази книга.

Когато започнах да търся в интернет бях изненадан от нещата който намерих.

1-во В Уикипедия пише за Necronomicon че е Измислен Грамор от Арабина Abdul Alhazred

2-ро Има поне 3-4 Книги със името Necronomicon от различни писатели и всеки един от тях твърди че неговата е Автентична и съдържа "тайни ключове"

3-то от това което съм чел тук в Форума съм останал с впечатление че говорите за нещо сериозно и много силно Necronomicon, а на практика цялата тази история започва да ми заприличва малко като на поредицата Хари Потър виждат че се тиражира като книга на Ужасите и започват масово да излизат подобни книги. Не искам да обиждам никой дори напротив.

Искам да ви помоля, тъй като сте запознати и вероятно знаете коя е правилната книга Оригинала?
От къде произлиза тази книга?
От къде мога да си я намеря или дръпна в PDF формат, искам да я прочета?

Благодаря предварително
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kimbo » 22 Май 2011, 17:33

Аз пак ще попитам, кой от вас коя Книга чете?

На практика се получава така че има Легенда и може би Съществува такава книга Оригинал но не е ясно в същото време има 20 различни версия, всеки си чете каквато си иска и твърди че ритуалите работят?

Това не мога да си го обясня освен с 2 неща.

1. Плацебо Ефект, някой до толкова силно вярва че тази книги е мощна и всичко в нея е реално че със силата на Мисълта си прави наистина всичко да е реално и работи.

2. Или някой неща от Книгите в различните версии наистина са описани както трябва да бъде, говоря за ритуалите и прочие.

Интересно ми е кой от Вас коя книга чете ?
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот hamster » 24 Май 2011, 10:13

ами има я в библиотеката на сайта :mrgreen:
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот meri_j » 25 Май 2011, 20:38

http://darkbooks.org/pp.php?v=401508215
http://darkbooks.org/pp.php?v=1069863294
Ако не ти се чете на комп.,а искаш да си я купиш от тук---> http://knigite.eu/necronomicon-editon-1980-p-12515.html
Аватар
meri_j
 
Мнения: 6
Регистриран на: 13 Мар 2006, 22:50
Местоположение: jambol

Мнениеот kimbo » 25 Май 2011, 22:19

Мерси много за линковете аз вече я смъкнах

Не знам защо никой не пише в тази тема би било интересно всеки да си изкаже мнението.

Аз дръпнах вече няколко версии на книгата.

Масово Американците използват Simon версията.. и аз дръпнах нея да я видя.

Потърсих малко из библиотеките и установих че най стария и скъп Necronomicon е на H. R. GIGER'S , до сега не се бях сблъсквал с това име!

Интересно ми е при всичките тези издания е много лесно човек да се заблуди и не само заблуди ами да чете нещо... погрешно или непълно.

Например в една такава книга може да Липсват цели ритуали, печати или елементи от самия ритуал, който го правят ОПАСЕН или не работещ.

Примерно една версия съдържа 150 страници а друга 100 или 80 и прочие.. което означава че липсват неща, може да има неща за който хората занимаващи се с Necronomicon идея да нямат.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот nick » 31 Май 2011, 06:53

kimbo
по непотвърдени данни Некромикон пълен го притежават Ватикана и Английската библиотека , Дийн е работил по него.
единственния превод на Некромикон правен от оригинала е на старогръцки.
версията на Симон е много добра. прочети ги всичките и ще си направиш изводите сам.
а дали работи или не, можеш сам да провериш :mrgreen:
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот petroslav » 31 Май 2011, 20:57

Щом става вапрос за книгите Некрономикон мисля че е добре и да коментираме и творчеството на Х.Ф. Лъвкрафт. Бях чел някаде, че Ник спомена, че творчеството на Лъвкрафт е литературна измислица. Но всъщност страшно много хора му го четат и го приемат като източник на информация и знания. До колкото си спомням в Нек където е книгата на Педесетте, автора казва че Лъвкрафт си измислял, но не съм сигорен. Окултната литература ми е мн трудна да си я превеждам повечето работи за съжаление. Думите които неразбирам ги няма в речниците за съжаление и сам си в задънена улица. :(
Аватар
petroslav
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Мар 2009, 14:23

Мнениеот Darkss » 20 Авг 2014, 18:34

Ако на някой му трябва книгата да ми пише на лично,мога да му я изпратя по скайпа .Имам цялата книга имам и спелл буука в която са сигилите и пише как се изпълнява ритуала и кой какво прави :) ,но всичко е на английски език..обаче мога да ви преведа,ако искате .
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта