Литература за магьосници

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот Enchantress » 18 Сеп 2011, 16:57

"Черната котка" на Никол Данева - роман, съчетаващ мистиката и магията с българската действителност, с трилър елементи (абе направо си е трилър). Вътре има фатална жена-вещица, която преминава на тъмната страна, две сестри-близначки със специални способности, бяло Братство, практикуващо езически (уика-ориентирани) церемионии и сексуална магия, мутри, убийства и т.н. Препоръчвам я, защото на мен ми беше интересна и мисля, че и на доста хора тук ще се стори такава, но не очаквайте литературен шедьовър.
Аватар
Enchantress
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Апр 2011, 06:12

Мнениеот Raya » 19 Сеп 2011, 16:37

Lord Voldemor написа:Бих иаскал да допълня(дори много се изненадах,че не го срещнах)всичко което е от Кастанеда(само Кастанеда,без псевдо наследниците дето се нароиха).Както и един друг автор,който за мен е култов(в добрия смисъл)-др.Робърт Антон Уилсън(кото се абстрахирам от атеизма му,останалото е чиста проба съкровище)

Въпреки, че малко късно виждам поста, бих препоръчала ако се чете Кастанеда, то да се чете и всичко свързано с това име. И не смятам Кастанеда за "художествена литература" :) Иначе, не мисля, че трябва да се чете само това, което ни харесва, само защото потвърждава нашето мнение, мисля, че е по-добре да се проучва въпроса от-до с всички "за" и "против", а специално за този автор има много мнения, както и за много други, разбира се и "наследниците" им.
Също и книгите на Спас Мавров са интересно четиво, което засяга пряко нашето наследство, въпреки, че отново не бих ги категоризирала като "художествени".
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот Darkss » 19 Авг 2014, 02:22

Константинос - Призоваване на духове.Изкуството на магическата евокация
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България

Мнениеот Skinless » 24 Ное 2014, 20:51

Срамота! Никъде не видях една книга,която е точно по изискванията и е изключително интересна. Авторите ги мернах по отделно,както и да е - Донеси ми главата на принца. Автори: Зелазни и Шекли :roll: Демони, вещици, състезания наистина добра книга. Трилогия е, но 1-ва част е най-известната
Fly To Stay Alive
Аватар
Skinless
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 21 Авг 2014, 16:40
Местоположение: София

Мнениеот eXPerience » 03 Мар 2015, 01:05

"The Power Of Now" - Eckhart Tolle
http://www.mindwell.be/ebooks/thepowerofnow.pdf

Това не е художествена литература. Описаните в книгата неща имат енергийна стойност. Не са само за "просветление".
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта