Шумерска Любовна Магия.

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот kimbo » 23 Май 2011, 16:16

Реших да пусна темата тук, понеже забелязах че този раздел го посещават повече хора запознати с Шумерските Ритуали и Necronomicon

Твърди се че този ритуал е много Силен и Работи винаги.

В древни времена шумерите са вярвали че Любовта е ЗЛО нещо.

За всеки Мъж имало само едно нещо, което можело да го унищожи.. и това е една Жена и обратното за Всяка жена има само едно нещо, което може да я Унищожи това е МЪЖ.

В Шумерска легенда се твърди че първата Любов на земята е предизвикана от Черна Магия с помощта на Бог Gonosz.

Това е причината поради която Шумерите слагат Любовната Магия и нейното използване под знаменател Черна Магия.

На кратко за Ритуала, може да го използвате на свой Риск, Тук не става въпрос за Романтична Любов а по скоро за Обсебване и Зомбиране... аз лично не бих правил този ритуал.
Имайте в предвид че с изпълнението на този ритуал рискувате благосъстоянието на Мишената, било то Мъж или Жена няма значение. Ефектът на Ритуала, никога не избледнява той се прави веднъж и Завинаги!!!




Ритуал:
На тъмно място, където няма никаква светлина или съвсем малко, вземете една Ябълка и кажете заклинанието 7 пъти на ябълката.

Munus sig sigga ag bara ye
Munus sig sigga ag bara ye
Zi kanpa agga zapur dingir ye barra
Innus dugi ig karaggu sunnis
Innin aggish xashxur gishnu urma!
Innin aggish xashxur gishnu urma!
Arumi is issal dingir aru ye
Aggira aggish usha innunzu tull
Shaziga bara ye
Shaziga bara ye
Ye kiggeli is ye ze munnu ag bara
zi dingir ana kanpa
Ziga shubba na agsi shama ziga!
Ziga shubba na agsi shama ziga!
Zi dingir kia kanpa
Nemza Ye innin durre esh akki
Nemza Ye innin durre esh akki
Shelles esh karatun nummuzi!
Shelles esh kia karaton nummuzi!
Ugu agba andagub
Zi nimmasu ulesh
munus sig sigga ag az bara ye
Kummu!


Думата Kummu трябва Буквално да я изговаряте Колкото СИЛНО и ЯСНО можете.
След това дайте на Мишената да изпие Сока от тази Ябълка... Или да я изяде.



2. Открих и Друга версия на този Ритуал само че чанта се казва 3 пъти чанта е съкратен Вариант ще помоля някой ако може да го преведе каква е разликата?

MUNUS SICSIGGA AG BARA YE
INNIN AGGISH XASHXUR GISHNU URMA
SHAZIGA BARA YE
ZIGASHUBBA NA AGSISHAMAZIGA
NAMZA YE INNIN DURRE ESH AKKI
UGU AGBA ANDAGUB!
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kimbo » 23 Май 2011, 23:31

Допълнение към 2 ри Вариант ето и превод направен с помощта на

1. СДП МУЗЕЙ (http://psd.museum.upenn.edu/)
2. Шумерски Лексикон (http://www.sumerian.org/)
3. ЕТЦСЛ (http://www-etcsl.orient.ox.ac.uk/)
4. Речници / текст от книгите, които в момента притежавам.


YE - няма превод в нито един от източниците който са ползвани за превод, предполагам че е просто звук като пример Ох или Йе и прочие.
На втория ред думата XashXur няма никакъв подобен превод в източниците който за ползвани за това раздробих думата на ?.ash.?.ur ( Няколко от моите източника имат "Х" когато Думата/Буквата е Не довършена или Не позната) получава се ?+Едно + ?+ Кръст.

Няколко от останалите думи раздробени имат няколко възможни варианта за превод, Много от тях нямат никакъв смисъл за мен, така че пропуснах конкретната версия и се отправих към следващата възможна и така нататък, докато не се получи работещо изречение.

Пример: GISHNU означава Алабастър или Неестествено & URMA означава Лъв или Обвързана-Робиня ... в този случай избрах да използвам Неестесвена Робиня.

Като цяло преводът сякаш е по скоро за Обвързване/Задължаване на Волята от колкото някаква "Любовна Разказ" така че в случаите, когато превода има повече от едно значение, се придържам към този който съвпада със задължителния Обвързваш Характер на Заклинанието.

Крайният резултат е след превода на всеки ред, просто съм променял местата на думите за да се получи горе долу смислено и правилно изречение. Променяни са само Местата на Думите РЕДОВЕТЕ не са ПРОМЕНЯНИ.

Може превода да е Погрешен а Може и да е доста близо до истината, вие преценете сами.


ПРЕВОД:

Little woman who is pure
Lady, you will take my penis unto your loins
`-> as I have bound you as my unnatural slave
Until my semen dries up you shall remain
With this gift you are bound to desire
`-> At my words you will take my penis into you
My instructions to you lady are like an unbroken bond
`-> And you shall remain in your place
To not stand high at my side will bring my fury!



Превода е нарочно на English.

П.С Лично аз не съм правил този Ритуал но всеки друг който го е ползвал казва че работи на 100% и то много Бързо.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот kemal86 » 18 Юни 2012, 17:57

Задължително ли е да кажем заклинанието на ябълка ? Не може ли на чаша с вода ?
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Cath » 26 Юни 2012, 07:27

А задължително ли е да сложим картофи в мусаката, не може ли да сложим вместо това компот? :?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот kemal86 » 26 Юни 2012, 08:28

Въпроса не беше към теб ! Щом си гладен иди на рестурант и изяж една мусака и за мен ! happy7
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Ninlil » 27 Юни 2012, 18:01

Интересно относно второто заклинание е, че работи както на шумерски, така и на английски, мъжка и женска версия. В Некрономикон пише, че може и на нар, но аз лично не съм пробвала. Иначе наистина е доста силен, и с малко повече креативност може да се използва по други начини и за други цели. Напр.: заклинанието се казва над ябълка, а после се изцежда сокът и се смесва или слага върху нещо, с което обектът има контакт, по мои наблюдения не е задължително да го поглъща. Може и да се смеси със собствен парфюм, пак предизвиква желание и атракция в другия, но ефектът е по-слаб, аз лично използвам този начин когато ми е необходимо да получа нечие съгласие/внимание/симпатии. При всички положения обаче, трябва много да се внимава кой ще има контакт с ябълката(под каквато и форма да е).
Някой може ли да каже от къде е произходът на първото заклинание? Не помня да съм го срещала до сега.
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот Cath » 13 Юли 2012, 11:59

kemal86,
не смятам, че дължа някакви обяснения на човек, които явно не може да пише правилно, но все пак ще отбележа, че ако въпросът беше публикуван конкретно към някой (или чрез функцията "Лични бележки"), вероятно нямаше да си правя труда да отговарям на него. Но тъй като това е форум и всички виждат и имат право да отговарят и коментират, си позволих и аз да изкажа мнение. С отговорът исках да покажа, чрез похватите на иронията, колко абсурден е въпроса ти. Тъжно е, че не си го разбрал.

Колкото до самото заклинание, смея да твърдя, че нещо, в което се твърди, че "В древни времена шумерите са вярвали че Любовта е ЗЛО нещо." е пълен абсурд, защото има доста запазени любовни поеми от периода. Всъщност най-старата любовна поема в света е шумерска и започва с думите:

"Bridegroom, dear to my heart,
Goodly is your beauty, honeysweet,
Lion, dear to my heart,
Goodly is your beauty, honeysweet."

Също така предполагам, че всички сте чували за Инанна, която всъщност е шумерска богиня на любовта и плодородието, доста сходна с Афродита, респ. Венера!

Твърдението, че някакъв си бог Gonosz е създал първата любов на земята също ми се струва доста странно. Още по-странно ми се струва, че някак, мноооого случайно на унгарски gonosz, означава именно зло, но за сметка на това няма да го откриете сред боговете на Шумер. Ако някой все пак успее да намери доказателства, че въпросният Gonosz действително е шумерски бог, ще се радвам да ги видя!

http://sarissa.org/sumer/sumer_g.php - списък с названия на шумерски богове

За всеки, поне малко запознат с древните цивилизации и по-специално културите от Месопотамия, заклинателен текст, в който НИКЪДЕ не се споменава нито едно име на божество или някакъв дух е повече от необичайно. За пример ще ви дам част от едно асирийско заклинание (Асирия е била страна с подобни на шумерските обичаи и вярвания), за да получите някаква представа как звучи древно заклинание:

"Могъщи, блестящи, мъж на Ереду,
царствен, висок, първенец на Нудимуд,
Мардук, великолепни, който кара да ликува Апсу,
Господар на Есагил, помощта на Вавилон, любящи Езиду,
който запазва живота, първи в Емахтил, който обновява живота,
защитник на земята, обединяващ обширни народи,
дракон на всички престоли,
твоето име е навсякъде сладко за устата на хората."


Вече от там нататък сами си преценяйте до колко е автентично въпросното заклинание.

И една забележка към автора на темата. При цялото ми уважение към kimbo, но и двата му поста относно тази т.нар. шумерска магия са буквален превод,с някои съкращения, от два сайта, които беше добре да посочи:

http://erapteros.hubpages.com/hub/Black-Magic-Ancient-Sumerian-Love-Spell-That-Works - сайт със самото заклинание
http://www.qryztufre.com/necronomicon/ishtar.html - сайт относно превода

Абсурдно е, при положение че става въпрос за култура със запазени писмени сведения за магическите им практики, и при положение, че има толкова издадена научна литература по въпроса (че дори и на български!!), да стоим и да обсъждаме неща, които сме намерили в нет-а и на доверие сме ги взели за истина. Нека напомня, че става въпрос за магия! Проверявайте източниците си, проверявайте твърденията в обясненията на заклинанията, съмнявайте се преди да обвързвате с магия себе си и другите!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот kemal86 » 16 Юли 2012, 11:03

Какво значение има дали пиша правилно ! Щом сй разбрал какво съм написъл значи е достатъчно правилно ! Това какво е форум или час по български език ! happy7
Аватар
kemal86
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 32
Регистриран на: 06 Юни 2012, 07:45

Мнениеот Ninlil » 11 Сеп 2012, 11:40

Няма да споря за произхода, защото нито съм живяла в Месопотамия по това време, нито зная шумерски.
За мен лично произходът няма значение, ако заклинанието дава резултати.

А дали е от интернет или от книга информацията за мен няма голяма разлика, защото и в двата случая не изхождаш от личен опит, а се доверяваш на някой друг (автори, преводачи, etc etc).
Винаги я има възможността някой да промени нещо както му е угодно, или просто по невнимание и неразбиране.
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот Cath » 11 Сеп 2012, 12:20

Ninlil,
в общи линии - всичко е възможно.

Въпросът е в това, че ако вие искате да викате на бялото черно и да правите бялото, с идеята, че правите черното, то аз предпочитам да не се самозалъгвам, що се отнася до магически практики, и да наричам нещата с истинските им имена. И още нещо - редно е да се замислим не дали нещо "работи" или не, а какъв точно е ефектът от него. Но ако не сте успели да го разберете от думите ми и наистина не ви интересува дали правите древна магия или нещо измислено кой знае защо, то няма смисъл да коментираме повече.

Успех!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Ninlil » 11 Сеп 2012, 16:34

Целта на такъв тип магия е да се постигнат резултати.
Заклинанията и ритуалите са само средство към пътя да постигнеш намерението.
Същия резултат можеш да го получиш и без заклинание.

Когато желанието ми е да получа нещо, то намерението ми е да получа даденото нещо.
Целта е една и съща, пътищата по които може тя да се постигне- много.
Ако намерението ми беше да използвам древна магия, щях използвам древна магия. (по принцип)
Самата цел в случая не е ли резултата, а не метода?

А каква е разликата от ефекта между древна магия и между "обикновена" магия?
Не зависи ли ефектът от този, който я използва?

Какво пропускам?
Не се заяждам, наистина искам да разбера защо се хвана за това и кое е толкова важното, което не виждам.
Аватар
Ninlil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 31 Юли 2010, 08:34

Мнениеот Cath » 12 Сеп 2012, 12:02

Обяснявам, за да стане по-ясно: Важното е не ДАЛИ нещо дава резултат, а КАКЪВ е този резултат. Изобщо не коментирам връзката между целта и резултата, защото както добре си отбелязал/а - средствата са много.

Нямам нищо против хората да правят или да публикуват абсурдни неща, които наричат заклинания. А защо смятам въпросното нещо за абсурдно - описала съм в предния си пост. Но не харесвам, когато те са определяни като "автентични", както можеш да забележиш отново още в първия ми пост. Разбира се нямам и нищо против хората да правят абсурдни неща, които смятат за заклинания, след като не ги интересува КАКЪВ е резултатът, а са най-впечатлени от това ДАЛИ има резултат. За да избегна продължение на разговора трябва да отбележа, че говоря в общия случай, а не конкретно за теб.

На въпроса каква е разликата между древна магия и "обикновена магия" (предполагам, че става въпрос за съвременна) ще отговоря с една дума - огромна! Мисля, че е коментирано из форума някъде и преминаваме в доста различна тема. Ако все пак не ти е ясно - пиши ми на ЛС, за да ти обясня по-подробно.

Успех!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 15 Сеп 2012, 18:10

Little boy who is pure
Man, you will penetrate my loins with your penis
`-> as I have bound you as my unnatural slave
Until your semen fill up my vagina you shall remain
With this gift you are bound to desire
`-> At my word you will penetrate my loins with your penis
My instruction to you Man are like an unbroken bond
`-> And you shall remain in your place
To not stand high at my side will bring my fury!

Ето и другия вариант ;)
Кат, тук не си мн. права. Заклинанието може да се прилага и в/у други обекти (напр. хапчета, бонбони, кола и т.н.). Все пак Традиционно ябълката и нара се свързват с любовта, така че може би затова ги дават тук в обясненията.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Cath » 16 Сеп 2012, 07:27

Shadow Mage,
както казах и по-горе - всичко може - всеки си преценя до каква степен да изпълни дадено заклинание в оригиналния му вид. Лично аз съм на мнение, че след като в едно заклинание за любов е употребен такъв символ на любовта като ябълката, то това трябва да има някаква причина и е част от самия заклинателен процес (както например черните свещи в някои случаи, заради които куцо и сакато преобръща света). Ето защо, ако човекът, който искам да обрека на безмозъчност заради своите прищевки, е алергичен към ябълки или пък на мен ми е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО трудно да намеря ябълка, то ще си намеря друго заклинание. Но това съм аз. Някои хора могат наистина да харесват мусака с компот, вместо картофи, или ако трябва да използвам по-популярния сред българите израз - "манджа с грозде". :wink:

Но не мисля, че този "автентичен" ритуал заслужава вниманието, което му отделяме.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Shadow Mage » 16 Сеп 2012, 15:16

Кат, абстрахирайки се от ритуалите магията всъщност е кодирането на нещо за някаква цел, съответно заклинанищта ти помагат с избирането и наслагването на необходимите ти честоти в обекта, за да се постигне целта. Бил той Ябълка, Вино, Човек ако щеш. Много често се следват сляпо правила, пособия и т.н. и не всеки излиза от тоя кръг. Вярно е че някой неща е добре да се следват, било в пособията или в обектите за кодиране, но и експериментирането (внимателно по възможност) си има своето място. Не случайно казват, че да си маг, означава да търсиш и да експериментираш.
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Cath » 16 Сеп 2012, 18:29

Shadow Mage,
ще си позволя да добавя нещо към това, което си казал - не всеки, който нарича себе си маг е задължително на това мнение. Нека не забравяме, че съществуват множество вярвания, системи и традиции и според някои от тях нещата съвсем не стоят по този начин. Смятам, че е хубаво да не слагаме всичко под общ знаменател, или поне да уточняваме за коя точно разновидност на магията говорим, когато даваме такива определения, за да не объркваме допълнително начинаещите, както и незапознатите с материята. Именно за това беше и дългият ми пост.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Personne » 15 Окт 2013, 13:43

Здравейте,

за да се даде сок от ябълка или ябъка някой да я хапне трябва да имаш контакт с него в смислъл трябва да сте си приятелчета или някакви познати, не мога сега примерно аз да влезна на кафе в някое заведение, луд съм приемрно по някоя сервитьорка болезнено и искам да и направя магията - НЯМА НАЧИН ДА ВЗЕМЕ ОТ МЕН ЯБЪКИ СОКОВЕ ИЛИ ККВТОТО И ДА Е ЕЙ ТАКА не естествено е просто. Тва ще може да стане ако сте от една компания с човека и пак е трудно и почти невъзможно "на ти тази ябъка да хапнеш" :mrgreen:

Няма ли някакви пак супер силни заклинания за зомбиране без да се налага обекта да яде или пие нещо?


п.с. Всичкото занимаване с магия е на отговорност на човека който я използва и няма значение дали е любовна или каквато и да е. Наясно съм с нещата. Въпроса бил, че ако си правиш магии на себе си и молитви за благополучие, любов и т.н да срещнеш не било преследвано от вселенската полиция, обаче любовната магия била вмешателство в свободната воля на човек.... Както и да е ако някой знае такиа заклинания или ритуали нека сподели. Разбира се ако не са прекалено сложни в смисъл да търсим нокът от кондор или крило от прилеп хаха

п.с. 2. може да ми пишете на лично, защото тук едва ли някой ще сподели нещо открито ;)
Аватар
Personne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Сеп 2008, 09:03


Назад към Демонология

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта