Илюминати и Сатаната

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Мнениеот drakona » 22 Дек 2012, 08:07

Здравейте, през последно време се заинтересувах от Илюминатите и искам да попитам какво е общото между Илюминатите и Сатаната? icon_salut Илюминатите сатанисти ли са?.... И ако наистина Сатаната води към просветлението, значи си е свършил работата... icon_salut [извинете, ако тва не е правилното място на темата] :mrgreen:
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Lord Voldemor » 22 Дек 2012, 20:48

Илюминати,сатани-вече нямат власт над Земята и нейните Жители.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот sirenaangela » 23 Дек 2012, 20:00

Lord Voldemor написа:Илюминати,сатани-вече нямат власт над Земята и нейните Жители.


Може ли малко подкрепящи твърдението обяснения?
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот drakona » 23 Дек 2012, 21:42

sirenaangela написа:
Lord Voldemor написа:Илюминати,сатани-вече нямат власт над Земята и нейните Жители.


Може ли малко подкрепящи твърдението обяснения?



И аз тъй викам!........ icon_angel_4 icon_angel_4
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Дек 2012, 21:44

За момента ще кажа само, през последните дни-и особено на 21-и и 22-и се извърши Окултна работа,която ...реши проблемът.Когато коренът се премахне,само въпрос на време е да изсъхне и останалото.
:wink:
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот drakona » 23 Дек 2012, 21:50

Lord Voldemor написа:За момента ще кажа само, през последните дни-и особено на 21-и и 22-и се извърши Окултна работа,която ...реши проблемът.Когато коренът се премахне,само въпрос на време е да изсъхне и останалото.
:wink:


ммм...Дано happy7 icon_color
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот drakona » 23 Дек 2012, 21:58

А и само да припомня, аз попитах ква е връзката между тях :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот sirenaangela » 23 Дек 2012, 22:14

Има предостатъчно литература за илюминати, в която се описват техните вярвания и ритуали и на кого се кланят!Почети още.Също съществуват различни интерпретации за това кой е всъщност сатаната.
Между другото, окултна работа са извършили и те, и то голяма,все пак тази дата са си я заплюли от векове.... та не се знае знае ли се!
Всичко е въпрос на гледна точка.Ако погледнем наобратно можем да видим и разберем доста за света в който живеем.
:)
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот drakona » 23 Дек 2012, 22:26

Емм аз д/г знам някои работи...че извършват сатанински ритуали и също че почитат и Люцифер, но едно не ми е ясно...Нали сатанинската религия води до просветляване(и според мен е така)..и Илюминатите са сатанисти и се смятат за "просветлените"..е Значи всичко това е благодарение на сатанизма...който от векове е потъпкван от християните и библията....и благодарение на нея властват над всичко...Дали тва значи , че сатанизма се издига? confused2 icon_salut icon_salut
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Cath » 23 Дек 2012, 23:38

Само да направя уточнението, че сатанизъм без християнство, а още по-малко без библията - няма как да съществува. Странно, но днес вече за трети път ми се налага да го обяснявам. Понятия като "сатана" и "дявол" са характерни за аврамовите религии, като всички сведения за Луцифер, Сатана и Дявол идват именно от Библията и други епиграфски паметници на гореспоменатите аврамови религии (иудаизъм, християнство, ислям). Така че твърдението, че Сатаната бил потъпкван от "християнството и библията" е малко... пресилено. Хубаво е да се направи уточнение и точно за кой сатанизъм става въпрос, тъй като си има разклонения и различни течения.

Същото се отнася и за илюминатите.

21-ви декемви не знам кой си го е "заплюл", но имайки предвид, че обикновено това е датата на зимното слънцестоене - астрономическо явление, при което слънцето спира своя ход по хоризонта за три дни - то трябва да се знае, че то присъства в преобладаващата част от предхристиянските религии и в един по-късен етап е добре усвоено и от самите християни (познатата ни Коледа).
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Дек 2012, 01:11

drakona написа:Емм аз д/г знам някои работи...че извършват сатанински ритуали и също че почитат и Люцифер, но едно не ми е ясно...Нали сатанинската религия води до просветляване(и според мен е така)..и Илюминатите са сатанисти и се смятат за "просветлените


Илюминатите са общество,в което властта се предава още от времето,когато ,,боговете'' слезли от небето и обособили човешките цивилизации.
Такива илюминати са били примерно висшите египетски жреци,които монополизират познанието на ,,боговете'' и чрез тази информация властта им се простираше досега-като връзката им с въпросните ,,богове'' като цяло не е прекъсвала.
Затова и именно ,,силните на деня'' са организирани в масонски и пр. и пр. ордени,които обаче са централно подчинени на илюминатите-защото един е центърът,а всички останали се явяват просто марионетки,подчинени чрез материални облаги и прочие.Самият факт,че една минимална група де факто е управлявала цяла планета,говори с какво познание от ВСЯКАКВО естество разполагат.
Те се самоопределят като илюминати-просветлени-ОБАЧЕ просветлението им е толкова истинско,колкото и сянката е еднозначна със същността на оригиналният обект.Силата им произтича от извънземни,които обаче са загубили връзката с Духа.Това се случило,тъй като тези другоземци дотолкова развили науката си,че осигурявайки си ВСИЧКО,настъпил момент,когато загубили собствената си душевна сила(звучи ли ви познато)за сметка на технологиите.Това ги откъснало от Духа,и поради това цивилизацията им почти загинала.Идвайки на Земята(уникална планета,богата на всичко),те получават правомощията да се намесят сред прото-човеците,на които обаче предоставят част от огромните си познания.Тези ,,богове''обаче имали нужда мого повече от нещо друго,освен златото и минералите-те имали най-много нужда от духовната виталност,съдържаща и излъчваща се от човешките същества.Затова и именно те създават почти всички духовни учения-защото си оставят ,,канал'',от който смучат от искрената вяра на богомолците.
В основни линии обаче,не тези инопланетяни са пряко виновни за тежката до този момент съдба на човечеството-а онези от хората,които сами се поддават на ,,тъмната страна''-те сами са виновни,т.е ОТГОВОРНИ за това.
Нещата обаче се промениха-ще отнеме време(не знам колко)но Осъзнаването на човечеството се намира вече на ново ниво.
Във връзка с това-нараснала е и личната отговорност на всеки от НАС.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот drakona » 24 Дек 2012, 08:34

Lord Voldemor - мерси много за отговора. Не знам до ква степен се е осъзнало човечеството , но МИЛИАРДИ хора живеят в невежество, без да подозират нищо...а гадното е, че не може да се направи нищо... sad11 sad3
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот drakona » 24 Дек 2012, 08:39

Cath написа:Само да направя уточнението, че сатанизъм без християнство, а още по-малко без библията - няма как да съществува. Странно, но днес вече за трети път ми се налага да го обяснявам. Понятия като "сатана" и "дявол" са характерни за аврамовите религии, като всички сведения за Луцифер, Сатана и Дявол идват именно от Библията и други епиграфски паметници на гореспоменатите аврамови религии (иудаизъм, християнство, ислям). Така че твърдението, че Сатаната бил потъпкван от "християнството и библията" е малко... пресилено. Хубаво е да се направи уточнение и точно за кой сатанизъм става въпрос, тъй като си има разклонения и различни течения.

Същото се отнася и за илюминатите.

21-ви декемви не знам кой си го е "заплюл", но имайки предвид, че обикновено това е датата на зимното слънцестоене - астрономическо явление, при което слънцето спира своя ход по хоризонта за три дни - то трябва да се знае, че то присъства в преобладаващата част от предхристиянските религии и в един по-късен етап е добре усвоено и от самите християни (познатата ни Коледа).



Не съм сигурен дали Сатанизмът произлиза от Библия, защото в някои източници пише, че Сатанизмът е съществувал много преди другите религии(включително и християнството).
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Cath » 24 Дек 2012, 10:17

drakona, точно за това направих уточнението, за да не се заблуждаваме, че сатанизма е съществувал преди християнството, камо ли преди другите религии. :roll: Да не говорим, че може би първите реални данни за сатанизъм са свързани именно с ЛаВей, който основава Църквата на Сатаната едва през 1966 год.

Колкото до илюминатите, хубаво е да се спомене, че в техния случай нещата малко се преливат между легендите и реалността. Историческият орден на Илюминатите, възниква през 18 в. в Бавария като част от развиващото се през това време Просвещение (на англ. е Enlightenment от там и Illuminati - т.е. просветени). За негов основател се счита Адам Вайсхаупт, който както историята показва е бил йезуит (погледнете си какво е Йезуитски орден). Разбира се, Орденът на Илюминатите се гради по примера на Масонския орден, но определено не може да претендира за някаква историческа древност, камо ли чак до древния Египет (с който го делят няколко хилядолетия).

Съществуват и много т.нар. наследници на този орден, като вероятно най-известният от тях е Ordo Templi Orientis (който възниква някъде края на 19ти, началото на 20ти век), но отново не можем да говорим за историческа приемственост с Древния Египет, който престава да съществува още преди новата ера.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот drakona » 24 Дек 2012, 10:28

И аз не съм сигурен за тва твърдение, но го прочетох във http://www.joyofsatan.org/ и реших да попитам... Следователно ако е така значи че цялата им престава за Сатанизма[конкретно за създаване на човечеството] е грешно? icon_salut icon_salut
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Lord Voldemor » 25 Дек 2012, 14:23

Кат,Вайсхаупт е просто поредният клон от дървото на илюминатското общество.Да се каже,че те започват съществуването си от него,е все едно да се вярва,че тамплиерите са изчезнали като фактор и Братсво след гоненията с/у тях от страна на Филип Хубавия.Хайде да не се предоверяваме на Уикипедия.
Моята информация е от кухнята на нещата-1-о,аз самият 2 години съм бил обучаван в магическото изкуство от учител,който,да кажем,че имаше пряка връзка с илюминатите.
2-о,в Акашовите записи всичко ТОЧНО присъства.Информацията от доста години си я набавям от Източници от фините светове,и естествено ВИНАГИ е била абсолютно вярна.Четенето на булевардна окултна литература дава резултати,но такива,че почти неизбежно отвежда в съвсем погрешна посока съзнанието на търсача на истината.Така действа дезинформацията-дават ти се в някаква степен истинни данни,но погледнати от по-висока позиция,те постепенно те отвеждат в кардинално различна посока.Това е обаснението на факта,защо такова ,,познание''( :roll: ) може да се закупи за 10-на лева.
сиренаанджела написа:

,,Ако погледнем наобратно можем да видим и разберем доста за света в който живеем''.

Това е много мъдро казано.Както по симптомите може да се определи една болест,така и анализирайки днешните събития,можем да разберем какво НАИСТИНА е довело до сегашният им вид.А както казва Хегел във ,,Философия на историята''-всичко ново,е изградено в/у основите на старото.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот drakona » 25 Дек 2012, 16:12

Мерси много :)
Аватар
drakona
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Ное 2012, 19:02

Мнениеот Cath » 02 Яну 2013, 19:27

Lord Voldemor, радвам се, че споменаваш информация от "кухнята", но аз не съм и претендирала за някакви дълбоки окултни познания за т.нар. Илюминати, а още по-малко съм коментирала някакви лични впечатления, изградени на база на постиженията на собственото ми съзнание. Наблегнах на историческата част на нещата, защото е хубаво, преди да започнем да се допитваме до информация, която е извън нашите възприятия, да се доверим на тази, за която има доказателства и факти в "света, в който живеем". :wink:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Voldemor » 04 Яну 2013, 12:26

,,Информация от света в който живеем''-е,нима същината на Окултната наука не е именно в съумяването да придобиваме информация от Света на Причините,т.е Света който ПОРАЖДА триизмерната реалност?Защото този триизмерен свят,Матрицата,е един свят който поражда въпроси,но не съдържа отговорите.Отговорите лежат ,,отвъд''.Иначе за какъв окултизъм говорим?Нима целта на Адепта не е да надмогне тримерните ограничения,изграждайки свой подход,система,чрез която постепено да се научи чрез разширение на съзнанието си да добива Познание за Причините?
По въпроса за историята-аз съм историк и по гимназиално,и по университетско(политологията е 2/3 история)образование,чета книги на такава тематика от 2-и клас.Информирам се от източници на руски и английски език.Защото за да сформираш една познавателна действителност,е необходимо наличието на максимален брой данни,за да не бъде гледната точка на изследването неправилно организирана още като първоначален подход.
Историята е една много деликатна територия,защото този,който владее историята,владее света.Исторически организираното самочувствие на един народ,в голяма степен определя и неговата бъднина,мястото му на арената на световните събития.Затова и примерно американците толкова се стараят да добият собствена историческа легитимност(300 год :oops: )в предвид геополитическата роля,която осъществяват.Колкото по-древен е един народ,толкова по-показателна е степента на духовната му зрялост и потенция да бъде.Защото Духът дава живот и битие на народите.
В историята съществува една логично организирана цикличност,която обаче никога не може да бъде правилно тълкувана,ако не се изхожда от света на причините.Именно поради това,в една огромна степен митологиите съдържат много повече историческо познание и фактологичност,отколкото ,,официалната'' история.Каква история прокламираше комунизма,каква история имат другите народи-все различна!Защо един Бердяев или Мечников ще кажат,че ние българите се подценяваме,незнайки факта,че съществуваме като ДУХ/НАРОД от над 3000 год?Да не говорим за най-,,новите'' разкрития,че цивилизацията ни е предхожда Египетската.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Cath » 10 Яну 2013, 14:15

Жалко за огромното време, което си прекарал в изучаване на история, след като въпреки това смяташ, че действително има някаква дори хипотетична вероятност твърденията, че "цивилизацията ни е предхожда Египетската" или "че съществуваме като ДУХ/НАРОД от над 3000 год." да са дори близо до истината. Няма да коментирам повече, че разводнихме темата. :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Следваща

Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта