Призоване на демона Paimon

Тук могат да се постват различни проучвания на народните вярвания за демоните, практики за призоваване на Демон, както и Гримуари свързани с демонологичната практика.

Модератор: rain

Назад към Демонология

Мнениеот sethusa » 18 Авг 2015, 20:28

Някой призовавал ли го е?
Аватар
sethusa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2015, 18:04
Местоположение: Stonehange

Мнениеот svetgerysvet » 19 Авг 2015, 17:30

Sethusa, наистина това ли питаш или искаш да разбереш как точно да извършиш ритуала за призоваване в случая на King Paimon?
become living god
Аватар
svetgerysvet
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2015, 10:31

Мнениеот sethusa » 20 Авг 2015, 17:01

Интересувам се какво би поискал, зада направи услуга и дали е опасен?
Аватар
sethusa
 
Мнения: 4
Регистриран на: 10 Авг 2015, 18:04
Местоположение: Stonehange

Мнениеот StealthMG » 21 Авг 2015, 22:03

На времето имаше едно момиче ако не се лъжа - Poison. Гледайте да не повторите нейните грешки с демоните, че Паймон и Пазузу съвсем не са лесни и са далеч по-могъщи от тоя демон, от който тя си беше изпатила тогава. Колкото до това, кой за какво може да помогне си е писано в Гоетията. Не съм сигурен дали Паймон искаше кръв при призоваването си (няколко от тяк го искат задължително като Белиал), но ако правилно си спомням и за това имаше някакво инфо в Гоетията, или поне податки.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот Wizard » 25 Авг 2015, 16:34

StealthMG написа:На времето имаше едно момиче ако не се лъжа - Poison. Гледайте да не повторите нейните грешки с демоните, че Паймон и Пазузу съвсем не са лесни и са далеч по-могъщи от тоя демон, от който тя си беше изпатила тогава....


:) ... и аз си я спомням Poison, наистина много и се "струпа" по едно време.... :)
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Balamir » 28 Авг 2015, 11:27

StealthMG написа:На времето имаше едно момиче ако не се лъжа - Poison. Гледайте да не повторите нейните грешки с демоните, че Паймон и Пазузу съвсем не са лесни и са далеч по-могъщи от тоя демон, от който тя си беше изпатила тогава. Колкото до това, кой за какво може да помогне си е писано в Гоетията. Не съм сигурен дали Паймон искаше кръв при призоваването си (няколко от тяк го искат задължително като Белиал), но ако правилно си спомням и за това имаше някакво инфо в Гоетията, или поне податки.


Може да ти се стори наивен въпросът ми, но все пак да попитам. За какво им е кръвта на демоните, какво правят с нея, защо я изискват?
Аватар
Balamir
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2015, 12:09

Мнениеот Wizard » 31 Авг 2015, 14:15

Balamir написа:
StealthMG написа:На времето имаше едно момиче ако не се лъжа - Poison. Гледайте да не повторите нейните грешки с демоните, че Паймон и Пазузу съвсем не са лесни и са далеч по-могъщи от тоя демон, от който тя си беше изпатила тогава. Колкото до това, кой за какво може да помогне си е писано в Гоетията. Не съм сигурен дали Паймон искаше кръв при призоваването си (няколко от тяк го искат задължително като Белиал), но ако правилно си спомням и за това имаше някакво инфо в Гоетията, или поне податки.


Може да ти се стори наивен въпросът ми, но все пак да попитам. За какво им е кръвта на демоните, какво правят с нея, защо я изискват?



Кръвта им трябва, за да може Демоните да се заредят енергийно от нея, да се направи връзка с човека на въздествие и т.н. ...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Balamir » 02 Сеп 2015, 15:51

Wizard написа:Кръвта им трябва, за да може Демоните да се заредят енергийно от нея, да се направи връзка с човека на въздествие и т.н. ...



Демоните нали не са материални същества, как биха могли да се заредят енергийно с кръвта, която е материално вещество? Освен ако не притежават способността да се материализират. И като казвам да се материализират, имам предвид не просто да се появят (т.е. да станат видими), а да придобият собствено тяло, чрез което да заживеят (даже и за малко) в материалния свят. Иначе не мога да си представя как един демон (безтелесно същество) може да пие кръв, за да се зареди енергийно от нея, няма логика! Но ако погледнем на нещата от един по-различен ъгъл, а именно че демоните всъщност не се нуждаят от самата кръв, а се зареждат енергийно от силната негативна енергия излъчвана от жертвата, чиято кръв е пролята? Тогава нещата като че ли стават по-логични и приемливи ... за мен поне! Това не значи разбира се, че е точно така както на мен ми се струва! Просто се опитвам да разсъждавам логично, никога не съм контактувал с демони. Ако може някой - с информация или личен опит - да ме осветли в тая тема ще му бъда безкрайно благодарен!
Аватар
Balamir
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2015, 12:09

Мнениеот eXPerience » 06 Сеп 2015, 17:24

Кръвта съдържа част от твоята жизнена енергия. Колкото и да разсъждаваш, няма да разбереш нищо. Вместо това може да се позанимаваш малко с източни медитации, контрол над сексуалната енергия и т.н.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Sogodarius » 07 Сеп 2015, 11:54

Да в кръвта се съдържа жизнена енергия, но ( разбира се ) колкото е по-прясна кръвта, толкова повече енергия ще има. Въпреки всичко това с кръвта е слаб и доста стар начин за набавяне на енергия, но някои хора още го практикуват. Все пак има и други методи ( който знае ме разбира добре, а който не - да прочете, да научи и т.н. ).
Демоните , както и всички духове , се подчиняват на закона на проявлението - т.е. всеки дух се стреми към проявление ( или може би в жизнена енергия и нейната среда няма начин да не се прояви ).

Относно Паимон - ами внимавай с призоваванията без да разбираш много, защото ако нямаш опит с такива същности може да осъмнеш обсебен, защото ще предложиш без да знаеш себе си като машина на жизнена енергия и от там ще си малко като бот, управляван от демона. Паимон по принцип може да подчинява хората, така че си имай едно предвид. Ако си напреднал не ти трябват целите ритуали в Гоеция, а ако не си напреднал ти препоръчвам да спазваш книжката, кръговете, молитвите и т.н.

Иначе Паимон е сериозен ( имал съм инвокация с него ) , малко мрачен, леко песимист.
Ако искаш демон , който повече се смее ( макар , че се подиграва по-скоро , но е забавен) - Заган. В негово присъствие са ме хващали най- готините шеги в живота ми до сега, но имай предвид , че са хапливи и с оттенъка на подигравка, но все пак са шеги, а не подигравки.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот Balamir » 08 Сеп 2015, 15:28

eXPerience написа:
Кръвта съдържа част от твоята жизнена енергия.


Да де, тва ясно! Но кръвта има своята енергийна стойност в материалния свят, не в духовния! И как ще се възползва един демон от жизнената енергия на кръвта? Ще я пие ли, или просто обича да гледа как се пролива?
Явно и ти нямаш логичен отговор на неудобните ми въпроси!
Аватар
Balamir
 
Мнения: 4
Регистриран на: 21 Авг 2015, 12:09

Мнениеот Wizard » 08 Сеп 2015, 15:57

Balamir написа: И как ще се възползва един демон от жизнената енергия на кръвта? Ще я пие ли, или просто обича да гледа как се пролива?
Явно и ти нямаш логичен отговор на неудобните ми въпроси!


За магията винаги трябва да се мисли на ментално, НЕ на материално ниво!!
Между другото въпросите ти не са неудобни, просто нямаш достачъно знания, това е....
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот eXPerience » 08 Сеп 2015, 23:37

Balamir написа:Но кръвта има своята енергийна стойност в материалния свят, не в духовния!


Изобщо нямаш представа какво е енергията. Затова ти казах да се занимаваш с източни медитации. Чрез тях можеш да разбереш какво изобщо представлява енергията - твоята енергия, а след време може би ще можеш да възприемаш и енергията другите хора/същества. Вместо това ти си решил, че ако спориш настървено като адвокат в съда, ще докажеш нещо повече, или пък че някой ще тръгне насила да те убеждава.

Balamir написа:Явно и ти нямаш логичен отговор на неудобните ми въпроси!


Ако знаеш пък как съм се притеснил от твоите "неудобни" въпроси...
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Sogodarius » 10 Сеп 2015, 11:11

Към Balamir :
Баламире още не си разбрал някои неща за магията - енергията особено жизнената има дуална природа - действа на електромагнетното поле , но и действа в така наречената от теб ментална реалност.Бос и зелен си в това, че не знаеш, че т.н. ментална реалност е т.н. квантов свят на физиката :mrgreen: . Така че , имай едно предвид когато говориш за прана, оргон, ци , ки, оренда, мана, торсионна енергия и т.н. Или проучи нещата или просто няма смисъл да спориме за това, че ти не разбираш А-то и Б-то на магията.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06


Назад към Демонология

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта