малко полезна литература

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот HeBuDuMa » 26 Фев 2005, 22:03

здравейте.напоследък се интересувам от сънищата.това не е просто любопитство а стремеж да си обясня нещата които виждам на сън.понякога сънищата ми са красиви-като сбъднати мечти, а дръг път са ужасни и не мога след това да спя с дни.порових доста из интернет,прочетох различни неща.но в повечето от тези сайтиво нещата се повтарят и не мога да науча нищо ново.бих се радвала ако някой ми препорача някоя книга където да е засегната темата за сънищата и най-вече осъзнатите сънища- lucid dream
HeBuDuMa
 

Мнениеот fly^spirit » 02 Мар 2005, 08:56

Аз лично бих ти препоръчала творбите на Карлос Кастанеда.Много харесвам книгите му,помагат ти да осъзнаеш философията на съня или по точно да живееш в съня.Книгите му са тежки за четене,но са страхотни.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Marta » 03 Мар 2005, 16:23

В по-синтезиран вид идеите на Кастанеда, включително и за сънуването, можеш да намериш в "Учението на Дон Карлос" от Виктор Санчес - една страхотна книга от човек, който, слава Богу, не се пише ученик на Кастанеда ;) Друга полезна книга за работа със сънищата е "Алхимия на съня" на Тед Андрюс. И двете са на издателство Аратрон
Всяко едно търсене винаги започва с Късмета на начинаещия и винаги завършва с Изпитание на завоевателя.
Аватар
Marta
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 15 Ное 2004, 23:05

Мнениеот HeBuDuMa » 06 Мар 2005, 15:38

благодаря за съветите :smile: тук си намерих 3 от книгите от кастанеда една от които "изкуството на сънуването" .като за начало мога да кажа че някои неща ми изглеждат доста заплетени и в същото време интересни.но все пак още съм в началото.а в неговите книги засяга ли се темата за осъзнатите сънища?
I don't need no drugs to calm me . I have seen the writing on the wall . Don't think I need anything at all
Аватар
HeBuDuMa
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Мар 2005, 15:20

Мнениеот TrueLies » 17 Окт 2005, 01:49

Марта,аз лично не съм много очарован от Алхимия на съня.Според мен Тед Андрюс задълбава прекалено много.Не ми допадат вижданията му като цяло,може би ако живеех в средновековието нямаше да е така.Един вид опитва се да обясни нещо просто по сложен начин.А като става вупрос за контрол над сънищата - не мисля,че символите са клиючът кум това.
I need to read between the lines
Аватар
TrueLies
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Окт 2005, 14:00

Мнениеот Nemezius » 22 Апр 2009, 15:24

Тъй като темата е доста полезна, но доста назад- може би трябва да се направи със статус "Важна".

Още материали:

"Хакери на сънища", авт. Андрей Реутов

"Хакери на сънища", втора част, на руски език

"Праговете на сънуването", авт. Алексей Ксендзюк

Дерзайте!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот unicorn » 10 Мар 2015, 20:27

Флоринда Донер - Живот в сънуването
Също книгите на Карлос Кастанеда, Емануел Сведенборг и Лаберж. icon_flowerface
Аватар
unicorn
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2015, 07:47

Мнениеот Lustre4108 » 02 Юли 2022, 13:58

Тълкуване на сънища на Пиер Дако, както и трудовете на Карл Густав Юнг по темата.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта