магически рунически символи

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот damnameneus » 27 Апр 2005, 11:26

Този знак са рисували северните войни на челото си преди битка. Смятало се, че може да се придружи и от заклинанието
"Ægishjalm eg ber milli bruna mjer"

Изображение

Вярвало се, че това ще донесе победа в битката
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Wizard » 27 Апр 2005, 13:37

Струва ми се, че може този знак да се използва и за други цели... Такова ми е усещането, много силен и як знак е това!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот damnameneus » 27 Апр 2005, 16:55

За да се сънува това което искаме да узнаем

Този знак се гравира на сребърна плочка или на бяла овча кожа през нощто на лятното равноденствие. Когато слънцето стигне хоризонта ще се присъни това което искаме да знаем.

Изображение
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот krismari » 28 Май 2005, 09:43

Първият знак е наистина много силен и с негова помошт можете да се преборите с всеки ваш враг. аз сам го използвала заедно сас заклинанието и наистина ми донесе победа, но го използваите само когато не можете да се преборите по друг на4ин.
Успех ви желая.
Krismari
Аватар
krismari
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 16
Регистриран на: 11 Май 2005, 09:06
Местоположение: Belgie

Мнениеот till_it_sleeps » 28 Май 2005, 16:01

За да се сънува това което искаме да узнаем

Този знак се гравира на сребърна плочка или на бяла овча кожа през нощто на лятното равноденствие. Когато слънцето стигне хоризонта ще се присъни това което искаме да знаем.



tova zvuchi dosta interesno :smile: imam niakolko vuprosa samo-vsichkite znaci li triabva da se gravirat i kade se postavia parcheto koza ili plo4kata, sled kato se gravira?
i posledno..koga besge liatnoto ravnodenstvie... :oops:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот damnameneus » 29 Май 2005, 15:04

равноденствието е на 21/22 юни, написаното се слага под възглавницата. :smile:
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lunohod » 10 Юни 2005, 07:44

Все се каня да питам :този първия знак го има във вариант - ограден в кръг , но ми се струва ,че така е по силен(без кръг) .Вие как мислите
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот damnameneus » 10 Юни 2005, 07:50

ЗА ДА ВИДИШ КРАДЕЦА

Когато искаш да видиш, кой е откраднал нещо от теб, начертай този знак на дъното на дървена купа, напълни я с чиста вода и поръси отгоре бял равнец.

Изображение

Кажи:

"Призовавам природата на тревата и силата на знака, за да ми открият кой е откраднал от мен и от другите. Ин номине домини амен. (В името на бога амин)!"

Лицето на крадеца ще се появи в купата.

(От медицински текст в исландски манускрипт от 17 в. )
Последна промяна damnameneus на 10 Юни 2005, 08:01, променена общо 1 път
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот naiacrcon » 24 Окт 2011, 19:20

Как се произнася изречението Ægishjalm eg ber milli bruna mjer и как да насочим силата срещу съответния враг.
Аватар
naiacrcon
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Сеп 2011, 21:29

Мнениеот estalion » 14 Яну 2016, 22:28

Някой знае ли сериозна руна за учене, т.е. за по- бързо придобиване на определени умения?
Аватар
estalion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 05 Яну 2016, 12:41

Мнениеот Phoebe » 27 Яну 2016, 15:49

estalion написа:Някой знае ли сериозна руна за учене, т.е. за по- бързо придобиване на определени умения?



Това е много интересен въпрос,който и аз задавам. По принцип ,точно руна за учене, няма.Правят се рунограми,като е препоръчително ти да си изработиш такива ,след задълбочено запознаване с руните.Основните руни,които бих използвала са ансуз,феху(тази руна винаги дава силни,но твърде непредсказуеми резултати),кемаз,беркана,маназ и бих завършила с дагаз.Евентуално може да допълниш с райдо,йера и совуло.Вече каква точно рунограма ще си направиш зависи от това КАКВО искаш да постигнеш и КАК ! От характера на преживяването и целта се определя и характера на руните.Това работи и руните по принцип са мощно средство ,много ги харесвам ,но не мога да кажа точно колко силно работи.Това е относително.За какво ти трябва?
На мен ми трябва нещо шоково в момента.Та и моето питане сега е ,някой знае ли метод ,който има силата на нарочения за измислен от Лозанов метод-сугестопедията,при който примерно можеш да запаметиш около 1000 думи на ден,или аре дори и за седмица.Спешно ми трябва някакво такова заклинание,по възможност с руни/рунограма ( в краен случай може и друга традиция,само не и "демони" или мъртвъци)
Чудя се дали да не се обърна директно към шефа–Один?знам ,че информацията е свидна,но моля някой да сподели ако наистина знае !
13 V
Аватар
Phoebe
 
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Окт 2015, 10:32

Мнениеот ivakavlad » 17 Яну 2018, 00:40

Здравейте интересувам се главно от руната Валкирия. Знам че много хор са я ползвали и като татуировка. Може ли повече информация за руната и реално има ли ефект като татус. Лично аз съм на мнение че не, но признавам си нямам много опит. Ще се радвам някой по запознат да обясни
Аватар
ivakavlad
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Сеп 2016, 02:12


Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта