Вуду кукли?

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Мнениеот Хърмаяни » 05 Яну 2005, 23:21

Може ли да ми кажете как се прави Вуду кукла?
Аватар
Хърмаяни
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Яну 2005, 22:54

Мнениеот Гост » 06 Яну 2005, 08:58

Хърмаяни написа:Може ли да ми кажете как се прави Вуду кукла?


С въображение ?

Какво толкова има да се направи една кукла ? ако искаш си я ушии ако искаш си купи готова. Едно време как са ги правили куклите. След това я връзваш с жертвата посредством коса,нокти,части от дреха или каквото искаш по време на някакъв ритуал

и след това се забавляваш.
Гост
 

Мнениеот ChildOfDracula » 09 Яну 2005, 16:15

Искам да питам дали става със леко опърлена в единия ъгъл снимка на човека?
Oko za oko,zub za zub.
Аватар
ChildOfDracula
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2005, 15:38
Местоположение: Burgas

Мнениеот EliKarim » 09 Яну 2005, 22:59

За какво да става? Опърлената снимка и вуду куклата нямат нищо общо. А и куклата сама по себе си пак не е нищо, трябва да е съпроводена с определен ритуал.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ChildOfDracula » 10 Яну 2005, 09:21

Ами нали по-горе пише че ти трябва парче от дреха,коса или нещо такова и питам дали снимката ще свърши работа и пречи ли ако е леко изгорена?
Oko za oko,zub za zub.
Аватар
ChildOfDracula
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2005, 15:38
Местоположение: Burgas

Мнениеот Гост » 10 Яну 2005, 09:56

ChildOfDracula написа:Ами нали по-горе пише че ти трябва парче от дреха,коса или нещо такова и питам дали снимката ще свърши работа и пречи ли ако е леко изгорена?


Защо да не ти свърши работа - ще ти свърши дори и да го нарисуваш човека ... и да му лепнеш снимката на лицето на куклата, ама кво ли ти отварям очите като ти незнаеш елементарни работи - си тръгнал/а да правиш вуудуу кукли и т.н.

Има толкова много сайтове и разните му там книжки ... ама кой да търси, по лесно "как да направя тва, как да направя онова, ама защо така..."
Гост
 

Мнениеот ChildOfDracula » 10 Яну 2005, 11:58

Не мога да разбера защо всички сте толкова враждебно настроени!Все пак и вие някога сте били начинаещи и сте се учили малко по малко!А относно интернет страниците и книгите-ако някой ми каже страница в която безплатно може да прочетеш за каквито и да е магии,ама не шарлатанства,и книжарница в Бургас,от която можеш да си купиш книга за магии,направо ще го заобичам!
Oko za oko,zub za zub.
Аватар
ChildOfDracula
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Яну 2005, 15:38
Местоположение: Burgas

Мнениеот Гост » 10 Яну 2005, 12:21

ChildOfDracula написа:Не мога да разбера защо всички сте толкова враждебно настроени!Все пак и вие някога сте били начинаещи и сте се учили малко по малко...


ахаахаха не си виждала връждебно отношение, все още минаваш между капките :)

Сайтове много - виж този който ми е на подписа долу - за хаос магия е, но все пак може да има нещо полезно и за теб, макар че този вид магия е за хора които имат опит с всякакви други глупави магии "призоваване на духове, астрални проекции, вещерство и тем подобни"

Чесно да ви кажа магията която вие търсите и познавате, не е това което наистина е ;) Не съм видял човек тук в този форум който наистина да можеш да наречеш адепт (търсещ).

Всички тук са на ниво "Аз правя магии - пазете се идвам" - дано не останат на това ниво,но никога не се знае на къде ще те отвее вятъра, има и други глупости като шамбала и незнам си кво пробвай това shambala-bg.com има и други глупости дето ги пише един умопобъркан "врана" :) wicca.hit.bg .....

Глупци много хората им вярват - по-лошото е че и те сами си вярват.

Ще ми кажеш и аз съм направил сайт за магия ? - дам направил съм но продължавам да твърдя че е глупост, това е само за да те провокира да търсиш там където никога няма да се сетиш да погледнеш В себе си

Успех с "ученето" и "правенето на магии" - и един съвет отностно това правило "всичко се връща 3-кратно ?!?" - връща се ако има на кого да се върне :) всеки "магьосник е егоманиак" всеки иска да е по-по-най, но знай че ако се опитваш да навредиш на някого - ти навреждаш само на себе си, защото между тебе и този някой няма никаква разлика... всички сме част от една система и като вредим на нея вредим единствено на себе си ние сме тази система и ние не сме тази система - ние сме този хаос, но този хаос не се интересува от нас, той съществува , но и несъществува

Тъпо е да си мислим че от нас зависи нещо и че ние правим нещо си ... Всичко идва от там от където идваме и ние - обаче никой не го вижда и си мисли "аз правя ..." "аз съм..." бла бла

Магията е добра отправна точка за тръгване по пътя на себепознанието или на познанието като цяло (има ли разлика въобще) - но тя е само инструмент който трябва да бъде изхвърлен за да продължиш по пътя си

Всичко са просто глупости хаос маос уика незнам си кво. ТОва което е винаги е било там където е - навсякъде а ние го търсим някъде ?
Гост
 

Мнениеот EliKarim » 10 Яну 2005, 17:29

:lol: :lol: :lol: Враждебни??? Неее, аз дори не твърдя, че съм научена. Аз продължавам да се уча. Виж за Мортимус....той си е малко такъв...с парлив език, но казва верни неща.
За книжарници в Бургас....виж в тази езотеричната, която се намира на ул. "Патриярх Евтимий" (точно зад уч-ще Иван Вазов)или в антикварната книжарница на ул. "Кирил и Методий". Може би ще откриеш нещо полезно. Пълно е с окултна литература. за сайтове....зависи от какво точно се нуждаеш...те са стотици. Влизаш в google и започваш с търсенето. Ако си добре с английския ще можеш да си преведеш дори гримуари, обяснения...каквото ти е нужно. Ако не си - има online преводачи.

за вуду - куклата....мортимус е прав....не се захващай с магията ако не си наясно. Трябва ти първо теория.
Успех!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот EliKarim » 10 Яну 2005, 17:31

Аааа, и забравих да добавя...в книжарница "Хеликон" има доста неща за висшата магия, за еноховата, за медитацията, за лунната магия...за каквото се сетиш...
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Марио » 10 Яну 2005, 19:16

ChildOfDracula
книжарница "Хеликон",пл."Тройка" №4
книжарница "Нова Епоха" ул."П.Евтимий" №83
Ето и няколко хубави online книжарници:
http://bgbook.dir.bg/
http://www.helikon.bg/
http://www.book-bg.com/
http://www.pe-bg.com/
http://www.trud.bg/
http://market.dir.bg/
http://elrid.cult.bg/
http://www.aratron.org/
Тва май са най-главните:)))
Ама и ти след като се интересуваш поровисе малко!:))
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот fly^spirit » 19 Яну 2005, 09:08

ChildOfDracula написа:Ами нали по-горе пише че ти трябва парче от дреха,коса или нещо такова и питам дали снимката ще свърши работа и пречи ли ако е леко изгорена?



Да,снимката ще свърши работа.Навий я на руло и я сложи вътре в куклата.Не мисля,че това че е изгорена може да пречи,стига да е засегнато лицето на обекта.Всякакви лични неща на човека вършат работа.Въпросът опира в това амия ти да знаеш,че тази кукла е обекта.Всичко зависи от теб.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот SomoN » 19 Яну 2005, 22:44

може ли този ритуал да е МПРП или МПРХ ,или трябва да е някакъв специфичен?
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот fly^spirit » 21 Яну 2005, 09:04

SomoN написа:може ли този ритуал да е МПРП или МПРХ ,или трябва да е някакъв специфичен?



Somon, тук за кукли ли говорим? МПРП ИЛИ МПРХ е даже желателно да се изпълняват всеки ден. На теб специално нищо не ти пречи да експерементираш с практиката си, стига това да те кара да се чустваш добре. При вуду куклите от най-голямо значение е психичната сила, е не само при куклите,но тук е от особенно значение емоцията, желанието, любовта и не на последно място омразата. След направата си трябва да знаеш, че куклата не се изхвърля. Както каза Mortimus, можеш да направиш своята кукла от всичко - глина, дърво, плат. Използвай въображението си.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот {}Silver_Kiss{} » 26 Яну 2005, 15:19

A kakвo ce npaвu c куклата? Имам впредвид след ритуала.
{}Silver_Kiss{}
 

Мнениеот fly^spirit » 26 Яну 2005, 21:10

Ако си я направил за друг човек,той трябва да си я пази.Зависи и от целта с която си я правил.Но в никакъв случай не се хвърля.Пазиш си я увита.Е виж ако енаправена с цел "връзване"може примерно да я заровиш в земята.

А относно изказването на по горния потребител,освен че е обидно е и глупаво.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот EliKarim » 28 Яну 2005, 23:28

Хмм..
Възможно е и аз да не съм наясно с този тип магия, не твърдя че знам всичко, но мисля че след ритуалът куклата се запазва определен срок от време, а после пак с ритуал се освобождава от влиянието си. След това тя се изгаря.
Не съм опитвала, не съм и наясно с вуду, но това знам. Някой да е наясно за това изгаряне?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот fly^spirit » 30 Яну 2005, 10:25

Ами бих се съгласила с ритуала,но специално аз не бих я изгорила.Куклата е попила много от енергията и емоциите ти.Но както каза ти Ели,мисля че ритуала за освобождаване би свършил добра работа в случая.Мисля,че ако куклата е твоя,трябва да се изчисти и да се пази до следващото и ползване.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Shadow Mage » 24 Апр 2005, 13:16

Някой да има информация за вуду ритуал, наречен "Драконово око"?
Да ми се обади ако иска на ЛС :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот WandaBlenda » 13 Дек 2005, 06:30

Ами бих се съгласила с ритуала,но специално аз не бих я изгорила.Куклата е попила много от енергията и емоциите ти.Но както каза ти Ели,мисля че ритуала за освобождаване би свършил добра работа в случая.Мисля,че ако куклата е твоя,трябва да се изчисти и да се пази до следващото и ползване.


Как ще е попила от твоята енергия?Ти луда ли си да я връзваш за себе си?Никога не се връзва за собствена енергия или за някоя енергия която е от друго живо същество.Нали може да го утрепеш или още по лошо себе си да прецакаш.Освен ако самата цел не е да навредиш на някой.Връзва се за вода-море,океан или огън-вулкан и т.н.Може да се върже и за вятър но рискуваш ако спре да спре и въздействието.Най добре да се върже за няколко източника на енергия.Що се отнася за изчистване и ползване отново и това е грешка.Един път направена с някаква цел тя си носи информацията и толкова.И няма какво да я освобождаваш.Енергията на въздействие принципно си отслабва след време и постепенно спира да действа.А и зависи от каква материя е направен предмет-проводник.Не е задължително да е кукла между другото.Различните материи са с различна продължителност на действие.Плат и хартия са доста слаби.Дърво и кост държи до няколко месеца.Метал и камък са най яки но и те не са вечни.Така че нищо не правиш с куклата или там каквото е.Ако искаш след време можеш да я презаредиш.Ако не тя просто спира да действа и толкова.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Следваща

Назад към VooDoo магия

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 21 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 21 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта