макумба - ритуал

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот Dechko88 » 28 Яну 2010, 09:35

Намери три жаби, да са по-едри . Вземи снимка на жертвата и я размножи за да станат 3 снимки.
Сложи всяка снимка нагъната в найлоново пакетче и в пакетчето постави малко сол. Запечатай добре
пакетчето за да не изпада солта защото това ще провокира смъртта на жабата...
Постави всяко пакетче в устата на жабата, на тях им харесва и започват да го мляскат.
Преди да пуснеш жабите запали три черни свещи пред тях и изгори на пламъка лист на който предварително
си написал името на жертвата... след това ги пусни. Изчакай до две три седмици жертвата трябва да започне
да боледува безпричинно, а болестта не може да бъде разкрита ... бавно и мачително ще се стапя... има и вариянт
в който устата на жабата се зашива с червен конец за по-силен ефект....
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот StellaMorgana » 29 Яну 2010, 17:58

Въпросче - източника кой е за този ритуал? Изпробвал ли си го? Ефекта какъв беше? Разболя ли се обекта, умря ли? Случи ли ти се нещо след това?
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот SoFarAway » 29 Яну 2010, 21:11

Привет, този ритуал ми допада :D, а Макумба не мисля, че е точното име, защото Макумба значи гадание.
SoFarAway
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 84
Регистриран на: 22 Юни 2009, 16:34
Местоположение: Бургас

Мнениеот Dechko88 » 30 Яну 2010, 15:35

Ритуала е изпробван лично от мен работи, човека се беше разболял доста тежко последната информация която имах беше че е вкаран в болница друго незнам пътищата ни се разделиха, източника е една бразилка която ми се пада нещо като леля тя се занимава с такива неща в Бразилия и сме споделяли информация за някои ритуали, Много важно е да се визулизира добре човека докато се гори листа с името му и да се влее всичката умраза и негативна енергия в него
Аватар
Dechko88
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Сеп 2008, 17:59
Местоположение: Portugal

Мнениеот anakonda79 » 31 Яну 2010, 05:45

Не знам какво да кажа освен че като любител на тераристиката мога със сигурност да твърдя че на жабите не им харесва! Освен това погледнете природо защитният статус на животните в България, и ще установите че по- голямата част от жабите в родината ни са в червената книга! Освен това смятам подобни ритуали за посредствени и низши! Та нали Уика ни учи да обичаме и уважаваме природата и елементите?!?
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България

Мнениеот МаГда » 31 Яну 2010, 12:20

Та нали Уика ни учи да обичаме и уважаваме природата и елементите?!?
Анаконда79 , спести си философско-морализаторските напъни. Неуместни са в случая! Все пак това е раздел ВУДУ, а не е Уика
Audaces fortuna iuvat...
Аватар
МаГда
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Яну 2010, 20:13

Мнениеот anakonda79 » 01 Фев 2010, 16:03

МаГда написа:Та нали Уика ни учи да обичаме и уважаваме природата и елементите?!?
Анаконда79 , спести си философско-морализаторските напъни. Неуместни са в случая! Все пак това е раздел ВУДУ, а не е Уика

Щом си решила да следваш тъмната страна, прав ти път!!! И само да ти напомня, гледай да не се хвалиш много с това че убиваш жаби защото както казах са защитени от закона. Да не би и той да не важи за теб?
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България

Мнениеот rain » 01 Фев 2010, 17:23

Не спамете. Евентуалното убиване на жаби или други защитени животни е най-малкият проблем.
Подобни практики се поместват с информативна цел, а има къде по-действени и опасни, че да се
безпокоите за подобни работи. А и насочеността на раздела далеч не е свързана с УИКА, та да се
отправят морални наставления. Не си тревожете съзнанието с такива неща, който е решил да вреди
не ще го откажете, а тези които умеят да го правят няма да прибегнат до форуми за целта.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот МаГда » 01 Фев 2010, 19:41

Извинявам се за спама...Последно обещавам icon_angel
Аз съм последния човек, който има интерес към такива ритуали...Просто ме е яд на пуснатите от скука постове. Целия сайт е омърсен от такива. В случая морализаторстваш по тема, която е далеч от компетенцията ти. Но не го правиш с градивна цел, а за да натрапиш своята гледна точка ( смятам подобни ритуали за посредствени и низши...уика). Плюс това незнам какъв любител на тераристиката си ...Но, той казва „Постави всяко пакетче в устата на жабата, на тях им харесва и започват да го мляскат”. Има предвид, че им харесва да мляскат пакетчето...100% вярно
П.П След дълго лутане - сменям парадигмата. Минавам на Християнска езотерика. От много време искам да пусна тема, но заради такива като теб още не съм го направила. Нямам желание да чета коментари, които да ме карат да чувствам, че допускам грешка в избора си... да бъда християнка. Така,че просто влизам в положение на автора, въпросия Дечко88, въпреки това,че не споделям възгледите му...
Audaces fortuna iuvat...
Аватар
МаГда
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Яну 2010, 20:13

Мнениеот anakonda79 » 01 Фев 2010, 22:44

С риск да си изпрося БАН посети линк и си изкажи мнението "колко им харесва на жабите да дъвчат наилон", аз самата се занимавам с екзотични животни от доста отдавна за да знам какво им харесва и какво ги убива! Освен това нищо не спомена за зашиването на устата на жабата, може и това да им харесва!
PS:Рейн съжелявам за спама но просто не мога да сдържа огорчението си от подобни посредствени намерения!
skype: mariq123489
Аватар
anakonda79
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 08 Дек 2009, 21:24
Местоположение: България

Мнениеот The Shadow » 02 Фев 2010, 21:34

StellaMorgana написа:Въпросче - източника кой е за този ритуал? Изпробвал ли си го? Ефекта какъв беше? Разболя ли се обекта, умря ли? Случи ли ти се нещо след това?


rain, горките жаби са единственото, което си заслужава дискусията. Това "макумба - ритуал" не е практика, не е информация. То е ИСТИНСКИЯТ СПАМ. И на теб ти е ясно за какво иде реч, щом пишеш, цитирам: "тези които умеят да го правят няма да прибегнат до форуми за целта".

Ако държиш да удавяш в невярна информация онези, които прибягват до черни псевдомагии от форуми (в частност до този), понеже сам пишеш- те не умеят, то моля те, не го прави за сметка на жабите или на други невинни същества, към които някой тъпоъгълник от безсилие е насочил излишъците си на агресия.

А ти и знаеш, защо насочеността на раздела означава преобладаващо морализаторстване, без изобщо при това да е необходимо да се забърква уиката в кюпа.
Аватар
The Shadow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 60
Регистриран на: 27 Май 2009, 07:09

Мнениеот rain » 03 Фев 2010, 12:27

The Shadow написа: Това "макумба - ритуал" не е практика, не е информация.


Всъщност е. Познати са ми поне още десетина такива (полу-идентични) на този ритуал,
които са напълно автентични. При това от думите на момчето е изпитана практика, а не
нещо прочетено от книжка. По същество обаче това е по-скоро худу ритуал. Макумба е
название на афро-бразилска религиозна традиция и в случая заглавието на темата не е
особено удачно, но по етимология в Бразилия думата се използва и за "магия", "ритуал"
или "вещерство", така че не е проблем и така да се нарече. А в тази синкретична традиция
има множество заемки на различни системи от вярвания и практики от много други култове
и традиции с африкански корени в това число и худу.

Съвсем друг е проблемът, ако на някой използването (или нараняването) на определени
животни в подобни практики му се струва жестоко или неуместно. Какво да кажем тогава
за принасянето на жертвени животни в религиозните церемонии и обреди, при това не
само в африканските и бразилски култове, а и в други такива? Тези неща винаги ги е имало
под една или друга форма, независимо дали в религиозно-обредни или магически практики,
има ги и до днес и са неизменна част от техните вярвания. На мен пък например не ми е
приятно, че дядо ти поп коли агнета не заради вярата си, а за да си напълни търбуха, но
хайде да не превръщам темата в сблъсък на религиозна основа, че сигурно ще ме подхвнат
защитниците на "правди".

Колкото до всички онези, които държат да прибегнат до каквито и да било псевдо или реални
практики с цел вреда, не мисля, че ми влиза в работата да им се меся, а и каква е ползата да
морализирам действията им. Всеки сам си поема последствията от това което прави. Но това
определено не значи, че ще тръгна да ги подстрекавам или подпомагам.

Уверявам ви, че само с информация от форуми няма да се постигне кой знае какво или да
се решат всички проблеми само с една-две прочетени рецепти без необходимото познание.
И никак не мисля, че аз съм този, който дави хората с невярна информация. Съвременното
общество и болшинството от търсещи са затънали в окултни псевдо истини и пълни измислици,
така че дори и да исках, нямаше да мога да забия повече пирони в ковчега на хорското
невежество.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Anselma_ » 04 Фев 2010, 23:39

Dechko88 написа:Постави всяко пакетче в устата на жабата, на тях им харесва и започват да го мляскат.


Тази фраза подсказва, че може би ти не си разбирал смисъла на този ритуал и затова извършването му е било безсмислено.

Описаният ритуал е пример за симпатетична магия - магия, която се основава върху съответствието, което се изгражда между жертвата и привидно несвързан обект (в случая жабата), като жертвата се идентифицира (в случая със снимката) и така двата обекта стават подобни. На жабите не може да им харесва никоя част от ритуала, защото смисълът на ритуала е, че жертвата страда така, както страда жабата, умирайки бавно и мъчително от солта, която постепенно се разтваря в устата им.

В случай, че не си разбирал каква е идеята зад това, което правиш, а само си изпълнявал готова "рецепта", няма как да е било направено съответствието между жертвата и жабата, защото то се осъществява чрез твоето съзнание. Снимката сама по себе си е парче хартия, ако не е активирана от съзнанието ти. Симпатетична магия не е имало. Ако твоята жертва е страдала, това би могло да се дължи на силната ти омраза към нея, която сама по себе си може да е достатъчна да навреди, на шанс, или на плацебо ефект (когато със съзнанието си предизвикваш нещо, което желаеш и очакваш да се случи), но не и на това, че ти си извършил този ритуал. Ако случаят е бил такъв, жабите са били измъчвани излишно.

По отношение на употребата на животни в ритуалите, не мога да не се съглася с Анаконда. Рейн е прав, че такива ритуали са автентични, има ги и затова могат да имат място като информация, но от друга страна може да се намират незрели хора, готови на всякаква жестокост в името на някое низко желание. Такива ритуали са излишни, защото биха могли да бъдат заместени с други със същия успех. Те са опасни за човека, който ги извършва, и тук нямам превид само карма или обратен удар, а енергия. Те често са безполезни в неумели ръце, а понякога и погрешни, и така страданието на животните често се оказва безсмислено. Те са също варварски и подхранват цинизъм и жестокост.
Anselma_
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Фев 2010, 13:14

Мнениеот МаГда » 05 Фев 2010, 10:12

Постави всяко пакетче в устата на жабата, на тях им харесва и започват да го мляскат.
Искал е да каже, че няма да го върнат, да го изплюят...Естествено, че след това ще умрат..Но, според мен 3 жабки са малкото зло. Във Вуду ритуалите ,в култовете им към духовете има ритуални убииства на кози, овце,кучета,кокошки. Животните се заколват преди церемонията, а кръвта им се използва за ритуала. Даже и се хапва това месце. Вудистите си сготвят жертвената твар и си я изяждат,защото смятат, че особенно полизничка..Изпадат в транс и вярват, че духовете се вселяват в телата им...Престанете да ме обвинявате на лични в безчувственост. От както се помня съм вегетарианка и за мен – заколването на кокошка или обесването на кози ме жегва много повече от една жаба. Вуду религията е една от най-старите в света. Възникнала е в Западна Африка преди 6ооо години и има над 6о милиона последователи –коя съм аз, че да морализаторствам. На които не му допада да не го практикува, да не чете ....
Само за протокола: Вуду също учи към уважение към природата , хората, животните . Последователите смятат, че ако навредиш на някога, вредиш само на себе си, защото си във връзка със целия свят.И обратно-ако човек прави добро, той се зарежда положително и успеха и щастието му са гарантирани. Ееееее има и ....the dark side. Но,къде няма !?
Audaces fortuna iuvat...
Аватар
МаГда
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Яну 2010, 20:13

Мнениеот darkeyedsoraya » 26 Май 2017, 20:23

:roll: Умирам! Този ритуал може да затрие човек, а сте седнали да се притеснявате за жабите. Както и да е, имам въпрос към автора. Може ли тази жена от Бразилия, която ви се пада нещо като роднина да подскаже ефективен и прост ритуал за прекъсване на зловредна вуду магия?
Аватар
darkeyedsoraya
 
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2011, 01:51


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта