церемонията "Брюле Marinette"

Нещо, което не е за всеки, но като претендиращ за обективност магически форум ще посветим тази част на хаитянска VooDoo магия.

Модератор: rain

Назад към VooDoo магия

Мнениеот hamster » 30 Авг 2011, 20:12

Marinette е зла ЛОА
церемонията "Брюле Marinette", не е тайна и е доста интересна
прави се на хълм върху клада се слага кукла на дървен стол куклата носи флаг
А жив козел е затворен в кладата под нея
Пее се песен в която се казва да не"яде" нас а враговете ни песента се пее докато кладата гори
Това е начин на позоваване на ярост Marinette и насочването и
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот jameila » 07 Ное 2011, 00:23

Това е начин на позоваване на ярост Marinette и насочването и[/quote]

Marinette е една от най яростните Лоа в Петро-династията. Тя се явява в образа на забулена сова и понякога се храни с човешко месо. Във Вуду присъства вярата в съществуването на Върколаци. Marinette е пoчитана като майка на всички върколаци. Обяздения(обладания) от нея чвек, отпуска ръцете си да висят, също както совата отпуска понякога крилете си на долу. От там идва и името й Marinette с слабите ръце. Даровете за Marinette трябва да бъдат заровени в тъмна гора, за да не може никой друг да ги открие освен нея,тъй като Marinette не обича да дели с никого. Според легендата Marinette-bois-cheche e била тази която, като вуду-жрица се е издигнала в царството на Лоа и същата тази, която през 1971г. в Bois-Caiman при една вуду церемония принесла в жертва едно прасе.
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот hamster » 07 Ное 2011, 05:44

Marinette е една от най яростните Лоа в Петро-династията

да jameila така е но Marinette предпазва от обратия ефект на черната магия :mrgreen:
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот jameila » 12 Ное 2011, 19:12

По принцип не е характерно за Маринете, нито пък за някой друг Лоа да предпазва от обратния ефект на черната магия,независимо дали си приел инициация или не.Всичко зависи от конкретния случай. Защото ако нямаш основателна причина за злото, което искаш да причиниш на жертвата, Маринете е изключително агресивна и ще се обърне срещу теб.

Изображение

Разпери криле и долети при мен, Marinette-Bois-cheche.
Само ти можеш да ми помогнеш сега .
О ти могъща Мarinette, имам нужда от теб.
Приближи се до мен,Оо Мarinette -Bois-cheche
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот veritas » 12 Ное 2011, 22:29

Но кое зло е оправдано, кое зло деяние е за добро.
Тоест емоцията играе най-голяма сила. Когато тя те е завладяла
един вид си в безопасност, не трябва да се мисли при такива ритуали или?

отделно от това icon_eusa_clap браво за вевето.

icon_color
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04

Мнениеот hamster » 14 Ное 2011, 13:47

По принцип не е характерно за Маринете, нито пък за някой друг Лоа да предпазва от обратния ефект на черната магия,независимо дали си приел инициация или не.Всичко зависи от конкретния случай. Защото ако нямаш основателна причина за злото, което искаш да причиниш на жертвата, Маринете е изключително агресивна и ще се обърне срещу теб.

jameila не ми се обяснява на тази тема. Tова което имам в предвид е, чувала ли си израза
"djab la manje moun Нан"
за този вид предпазване говоря.
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53

Мнениеот veritas » 15 Ное 2011, 12:18

"djab la manje moun Нан"


Източване на енергия?

icon_color
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04

Мнениеот jameila » 13 Яну 2012, 02:50

Съжалявам Hamster,
но едва сега видях коментарите, твоя и на Veritas затова ето го сега и моя отговор.
Първо мисля да започна със значението на „Brüler Marinette“ щом на теб не ти се обяснява – това е празник в чест на маман Marinette, която в по-нататъшния ход на събитията е била заловена и осъдена на смърт.Следователно била разпъната и изгорена на кладата. Според легендата малко след като настъпила смърта й, от тялото й се издигнал черен облак, който превръщайки се в Бухал отлетял към небесата в царството на Лоа, от там идва и името й “Bois Cheche“. “Bois“ означава" Гора" или" Дърво". Относно церемонията в Bois Caiman. “Cheche“ идва от френския “seche“ което от една страна означава "слаб/хилав" а от друга" сух".Маrinette e била известна с прекалено слабата си и хилава фигура. Tака, че двете заедно Bois ” дърво “ и Cheche “ сух “ символизират смъртта на Marinette на кладата.
"Brüler" озна4ава изгорен опърлен, т.е. церемонията „Brüler Marinette“ представлява спомена за смъртта на човешката Мамбо Marinette. Като начин на изпълнение на въпросната церемония лично на мен са ми познати само две версии. Едната е церемонията на Жреците която се изпълнява горе ,долу по начина кakто го е описал Hamster в който на стола е поставен не кукла а портрет на Marinette и от долу се пече живо прасе. А другата изопачена версия е тази която се практикува в тайните общества или така наречените червени секти , чиито традиционни практики доста се разминават с истинските традиции на Вуду.Според версията на въпросното общество върху кладата на дървения стол не стои кукла нито портрет на Marinette a жива Девойка която бива изгорена по същия начин както е била изгорена и Marinette. Всъщност историята на Marinette много напомня на тази за Исус Христос.

"djab la manje moun Нан"
Каква игра на думи :)

Djab което буквално преведено означaва "тъмен дух изяде човека".
Да Veritas,правилно си се досетил,че Djab източва цялата жизнена енергия . В повечето случаи обаче това се случва не с друг ами точно с този кoйто го е повикал.
Тук е момента да отговоря и на въпроса ти "за Емоцията"
Eмоцията не само, че не те предпазва от обратния ефект на магията ами именно заради прекалено силната емоция понякога много такива ритуали завършват трагично. Когато творим Магия САМИ без помощта на Лоа то тогава силната емоция не вреди, дори напротив. Но! когато общуваме с Лоа или с подобна същност ние трябва да сме изключително предпазливи и най важното от всичко е, ако искаш да имаш власт и контрол над ситуацията първо трябва да си се научил да владееш емоциите си.
понякога аналогична е функцията на това реторично обръщение "djab la manje moun Нан" което почти виинаги има възклицателен характер в средите на Вуду :
"Maй пак някой си е играл с огъня и се е изгорил"
Аватар
jameila
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Авг 2011, 18:13
Местоположение: M..G..E

Мнениеот hamster » 13 Яну 2012, 10:32

А другата изопачена версия е тази която се практикува в тайните общества или така наречените червени секти , чиито традиционни практики доста се разминават с истинските традиции на Вуду.Според версията на въпросното общество върху кладата на дървения стол не стои кукла нито портрет на Marinette a жива Девойка която бива изгорена по същия начин както е била изгорена и Marinette. Всъщност историята на Marinette много напомня на тази за Исус Христос.

jameila това можеше да го спестиш :mrgreen:
е церемонията на Жреците която се изпълнява горе ,долу по начина кakто го е описал Hamster в който на стола е поставен не кукла а портрет на Marinette и от долу се пече живо прасе.
виждал съм ритуал с кукла в човешки размер със снимка на Marinette но не мисля че точно за тези ритуали трябва да пиша всички подробности все пак са за запознаване с темата а не някой влезнал 1-2 пъти да направи мазало който има малко познания може да си допълни за това не давам подробности
а по темата за Djab въобще и през ум не ми минава да пиша защото наистина може да стане много лошо
Да Veritas,правилно си се досетил,че Djab източва цялата жизнена енергия . В повечето случаи обаче това се случва не с друг ами точно с този кoйто го е повикал.

jameila от опит ли говориш или от прочитане на някоя книга не се заяждам само се интересувам дали и някой друг се е сблъсквал с това
Аватар
hamster
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 130
Регистриран на: 22 Сеп 2009, 15:53


Назад към VooDoo магия

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта