За мистичните роднинства

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот AryanSun » 29 Яну 2006, 16:52

Бях чел някъде,че между душите на определени същества или
"раси" от такива,съществуват връзки.Определени души идват
от един и същи източник и те имат своего рода роднински връзки.
Съществуват т.нар. "души близнаци".В началото на времето,когато
са били създавани душите,те са били една душа,от която са се поя
вили две.Те се допълват,не могат едни без други,но едно е важно
за тях:от различни полове са.И да,историята за "половинките",които
всеки мъж и всяка жена търсят са верни.Когато някой намери своята,
той е благословен:)).

Съществуват и т.нар. "близначни пламъчета" и "духовни братя"
и "духовни сестри".Последните две неща са нещо повече от
"обикновено приятелство".

Не можеш да станеш "брат" или "сестра" с някого.То е някак "предо
пределено"(макар че мразя тая дума,защото не вярвам съдба или
карма).Просто тези души имат едни и същ източник,в тях действа
един и същ космически принцип,Логосов лъч,ако щете.

Интересен е фактът,поне от това,което се пише,че между такива
хора съществуват особени явления-телепатия,синхронност,ако
се захванат с магия или друга форма на окултна дейност,са неверо
ятно силни и ефективни заедно.Бях чул нещо много интересно от
няколко човека,които твърдят,че са намерили своите духовни
братя и сестри.Не е нужно да са от един пол,разбира се.Може да са брат и сестра и ако отношенията им станат интимни,сексуални,тогава натрупват "карма",някак се чувстват зле заради това.Все едно са извършили кръвосмешение.Налице са негативни енергийни взаимо-
действия.

Именно подобни неща са ме накарали да се замисля над въпроса
за мистичните роднинства.Винаги съм смятал,че това са просто
стремежи у определени хора да намерят близки приятели,хора,
на които да разчитат...Но психическите феномени и други подобни
прояви между такива хора са наистина нещо което ме е впечатлявало.

Уви,по тази тема не знам много,дори нищо.И ще се радвам ако
някой знае нещо повече да го сподели.Или източници,откъдето
може да се научи повече.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Shadow Mage » 30 Яну 2006, 01:41

Ариецо, мисля че това съществува, душите, които са живели и преди се срещат отново. Не е случайно, че когато видиш някой непознат и още в началото много си допаднете или се намразите - това със сигурност означава, че сте имали някакви отношения преди този живот и те продължават и сега.

Интересен е фактът,поне от това,което се пише,че между такива хора съществуват особени явления-телепатия,синхронност,ако
се захванат с магия или друга форма на окултна дейност,са неверо
ятно силни и ефективни заедно.


Ами да ти кажа аз и сега усещам някаква синхронност с хора, с които дори още не съм се виждал, а съм говорил само в нет-а. Просто често ми се случва при някой от тях да "знам" отговора преди още да е дошъл или в един и същи момент да се окаже че сме си "пуснали" ако не точно едно и също съпбщение, то поне изключително близки по форма И смисъл.
Скоро ми пуснаха една "приказка", която отекна много дълбоко в мен (сякаш събуди нещо у мен). Става въпрос за минал живот някъде около 158Х г. и която явно има някакво отражение в/у мен в настоящия живот. Както и "обещанието" на този, които ми я пусна, че ще я изплащам до края на тоя си живот :-/. Това, което я направи още по-истинска е че и друг човек, на когото съм я пускал откликна на нея само че я "видя" от друг ъгъл. Тива предполага, че "участниците" в тогавашния ми живот са започнали да се появяват и в настоящия един по един. Предполагам че по някое време ще се срещна с тях независимо от всичо.
P.S. Тогава съм бил маг, така че настоящите ми окултни интереси явно никак не са случайни ;).
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот sanguinary » 30 Яну 2006, 06:01

Ариан казал си хубави неща.Би било добре,ако се сетиш за мястото от където си го чел.Радвам се,че не всеки го смята за абсурд.
Аз самия не се предоверявам на биологията и не мисля,че биологичните и братята и сестрите по кръв са по драгоценни от тези,за които е станало въпрос в написаното от теб.Дори според мен в това е смисъла на човешкия живот,това е за което ни е даден - да открием своята половинка,сестра,приятел,голямата любов... то е всичко в едно...
Shadow Mage ...не се сърди,но повечето ти посоки на разсъждение според мен са грешни.Това ,че усещаш "някаква синхронност" с хора предмети,места,звуци,миризми, може да няма абсолютно никакво отношение с минали животи.Има си физика,химия,вибрации и един куп други по-вероятни обяснения от твоето.
Познавам хора,които плачат на всеки филм и им се отпечатва в съзнанието.Тази приказка,за която говориш просто е била една хубав приказка,нито повече,нито по-малко.
Пак ти казвам,опитай се да не се сърдиш за това ,че намирам думите ти за наивни.
Ариан,знам че малцина са наясно с истината по този въпрос с душите и аз няма как да претендирам,че знам нещо със сигурност,но мисля,че това,за което говориш е само между две живи същества и не е задължително да са от различни полове,дори не е задължително да са човешки същества...а дори може и същества да не са.
А може би просто така повече ми харесва.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Shadow Mage » 30 Яну 2006, 10:42

Shadow Mage ...не се сърди,но повечето ти посоки на разсъждение според мен са грешни.Това ,че усещаш "някаква синхронност" с хора предмети,места,звуци,миризми, може да няма абсолютно никакво отношение с минали животи.Има си физика,химия,вибрации и един куп други по-вероятни обяснения от твоето.
Познавам хора,които плачат на всеки филм и им се отпечатва в съзнанието.Тази приказка,за която говориш просто е била една хубав приказка,нито повече,нито по-малко.


Това за приказката и че е отекнала в мен И В ДРУГИ явно е нещо повече от приказка, за да предизвика такива реакции, не мислиш ли?
Ако беше само до мен, можех да приема обяснението ти за правилно поне на думи ;).
Малко ме познаваш, в противен случай щеше да знаеш че проверявам информациите си на максимум доколкото ми е възможно в зависимист от случая. И дори и тогава продължавам да следя за различните неща, които може да изникнат впоследствие.
Колкото до самата приказка - тя има значение и ще предизвика някакъв отклик само в участниците в тея събития. Така че дори и да ти я сложа тук (което определено не смятам да правя) за теб и вероятно за 99% от тези, които я прочетат ще си остане просто приказка без никакъв отклик освен може би малко по-голям интерес ...

P.S. Ариецо, надявам се че сам си се сетил за тази тема, а не ти е подсказана отвън от някой друг МНОГО убедителен човек, целящ да види не само реакции но и да провери някои други неща :).
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот AryanSun » 30 Яну 2006, 14:44

Sanguinari,за първи път видях думата "близнчни пламъчета"(twin flames)
в сайта Crystalinks.com.От там се зарових и взех да търся инфор
мации в мрежата,които обаче стигат до там,че да обяснят понятия
та и термините,но не и да кажат нещо повече.

Понеже все повече и повече произхода на моята душа ми се изяс
нява,усещам енергийния поток/логосовия лъч от който произлизам,
този въпрос със моята духовна рода започна да става все по-актуа
лен и належащ.Просто търся да се събера с духовните си роднини.А
те,за мое щастие не са малко,само че ги усещам пръснати по всички
краища на света,а в БГ не знам дали има от тях.Обикновено вечер насън се получават такива връзки...Бих искал да ускоря процеса на взаимното ни откриване,но не зная как.

Shadow Mage,това за което пишеш,душите,които са били заедно
преди,а после се срещат отново,защото имат общи дела не е
задължително да са от един поток/космически принцип,може да
са от различни и те се наричат "души-спътници".Да речем хора,кои
то са били от един магически орден.

Това което казваш е интересно.Тъй като е дълбоко лично преживя
ване,поради което няма да го коментирам.Синхронностите,които
се проявяват между духовни роднини нямат този характер,който
се проявява между други хора по редица вторичниовъзникнали
причини.

Не само че твърдя,че сам съм се сетил за темата,а както отбелязах
по-горе,тя ме касае в момента и то много.Не знам кои хора имаш
предвид,които евентуално биха искали да научат това-онова...
работата е там,че кръга от общите ни познати,които имахме преди
значително е взел да се стеснява...какво да правиш,такъв е
живота:)).
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Trismegist » 31 Яну 2006, 06:52

Ej Ariec,abe stiga s tiq potoci bre!
Wseki kogoto moge6 da obikne6 e du6a ot tvoq potok-a kogo ne moge6 da obikne6???

Stiga ste se deleli na individi,rodove i dargavi.Vsi4ko hora sme ot edin potok.Tva ne e li qsno ve4e na vsi4ki,4e o6te go 4epkate toq vapros.
E ima po-blizki du6i,ama celta e tezi potoci da se vliwat v edin po-golqm potok.6toto vsi4ki potocj-naj nakraq se sabirat v moreto.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот ChaoS » 31 Яну 2006, 09:41

Хм... ето ви нещо странно, което ми се случи преди две години...

Срещнах моята "половинка". До тук странно- нищо.
НО.
Успях да й прехвърля онази част от мен, която й "принадлежеше"(която я допълваше и превръщаше в пълноценно, единно същество).
По метода на елементарната логика, след като БЪКВАЛНО съм дал душата си на някого... Не би трябвало да мога да пиша тук, а трябваше отдавна да съм 2 метра под земята.
Затова исках да те питам, Слънце... Хех! По-знаещи, можешти и вещи от мене определиха/откриха, че всъщност се състоя от множество души. Та... Случайно някъде там, където си намерил информацията да са описани и подобни случаи?
Защото се чувствам наистина странно, когато се запознавам с духовни "роднини" на различни "части" от мен.

П.С.: Тъй като и мене ме касае по подобни причини, можеш ли да ми кажеш откъде намираш информацията по въпроса, т.е. какви източници използваш за проучването си и докъде си стигнал с него? Мерси!
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот Shadow Mage » 31 Яну 2006, 13:57

Chaos информация за тея различни части можеш да намериш в 3-тата книга на Робърт Монро - "Безкрайно пътуване". Там той описва своя опит и срещи с тях. Доколкото си спомням имаше я за сваляне на Спиралата :).
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот AryanSun » 31 Яну 2006, 17:11

Trismegist написа:Ej Ariec,abe stiga s tiq potoci bre!
Wseki kogoto moge6 da obikne6 e du6a ot tvoq potok-a kogo ne moge6 da obikne6???

Stiga ste se deleli na individi,rodove i dargavi.Vsi4ko hora sme ot edin potok.Tva ne e li qsno ve4e na vsi4ki,4e o6te go 4epkate toq vapros.
E ima po-blizki du6i,ama celta e tezi potoci da se vliwat v edin po-golqm potok.6toto vsi4ki potocj-naj nakraq se sabirat v moreto.


Ами няма смисъл да ти казвам,че си в грешка и то голяма.
Нека времето ти покаже истината,не ми се спори.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот AryanSun » 31 Яну 2006, 17:56

ChaoS написа:Хм... ето ви нещо странно, което ми се случи преди две години...

Срещнах моята "половинка". До тук странно- нищо.
НО.
Успях да й прехвърля онази част от мен, която й "принадлежеше"(която я допълваше и превръщаше в пълноценно, единно същество).
По метода на елементарната логика, след като БЪКВАЛНО съм дал душата си на някого... Не би трябвало да мога да пиша тук, а трябваше отдавна да съм 2 метра под земята.
Затова исках да те питам, Слънце... Хех! По-знаещи, можешти и вещи от мене определиха/откриха, че всъщност се състоя от множество души. Та... Случайно някъде там, където си намерил информацията да са описани и подобни случаи?
Защото се чувствам наистина странно, когато се запознавам с духовни "роднини" на различни "части" от мен.

П.С.: Тъй като и мене ме касае по подобни причини, можеш ли да ми кажеш откъде намираш информацията по въпроса, т.е. какви източници използваш за проучването си и докъде си стигнал с него? Мерси!


А дали не сте всички една душа,която съществува в отделни
тела?Гледал ли си филма "Малкия Буда"?Аз лично обяснявам
нещата така.Но тук не се касае за "близначни души" или
духовни роднинства.

Съществува теория,че някои хора по една или друга причина,
но най-често това е било тяхно решение.А именно се "дисперги
рат" на отделни "частици",всяка от която предприема отделна
инкарнация.Така се говори и се смята за Алистър Кроули.

А откъде съм намирал информация...виждал съм това-онова в
Интернет.Главно в "Крусталните връзки" има разни неща,но можеш
да дадеш "twin-souls","twin-flames","soulmates"...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ChaoS » 01 Фев 2006, 07:05

Хех! Мерси, ариец! Ще, ще...

Не съм гледал филма малкия буда, но и другите, които изказаха тази теория не са го гледали... Самоче ако съм диспергирал съм бил ГОЛЯМ идиот, защото до тук съм намерил две потенциални и две почти напълно доказани подобни части... Ит едната половина от първоначалното нещо.
Без да броим чарковете, от които се състоя. ((на един познат, който е страхотна къртица и може да се разрови НВСЯКЪДЕ във ВСЕКИГО ченето му щеше да пробие масата като реши да "поразгледа" какво съм))

Още веднъж- мерси, Слънце! Че си блъсках главата над това вече близо две години... Ама така и не се сетих за гугъл...
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AryanSun » 01 Фев 2006, 12:48

ChaoS написа:Хех! Мерси, ариец! Ще, ще...

Не съм гледал филма малкия буда, но и другите, които изказаха тази теория не са го гледали... Самоче ако съм диспергирал съм бил ГОЛЯМ идиот, защото до тук съм намерил две потенциални и две почти напълно доказани подобни части... Ит едната половина от първоначалното нещо.
Без да броим чарковете, от които се състоя. ((на един познат, който е страхотна къртица и може да се разрови НВСЯКЪДЕ във ВСЕКИГО ченето му щеше да пробие масата като реши да "поразгледа" какво съм))

Още веднъж- мерси, Слънце! Че си блъсках главата над това вече близо две години... Ама така и не се сетих за гугъл...


Зависи...причини да се дисоциира или диспергира една душа има
много.Понякога човек се развива така,че става твърде сложен,твър
де комплициран(ти беше изказал едно мнение в "Депресивните
състояния...").Развива аспекти,които не могат да се примирят.Как
може да се съчетаят силно вярващ католик или православен и сата
нист в едно?Ако ти кажа,че познавам такива хора и каква мъка е
живота им,не ми се говори.

Понякога душата иска да се опознае,поради което това се случва.
Живеят две личности,които след като напуснат физическите си тела
отново се събират.

Възможно е да се получи отделяне,след смъртта и последвало инкар
ниране ,с цел да се съберат един ден,но след като са се развивали
отделно.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ChaoS » 01 Фев 2006, 21:42

Мерси!

И... да, знам какво е да развиеш противоречащи си аспекти в себе си. Такива при мене с лопата да ги ринеш.

Ще поразуча въпроса, ще почакам един-два чарка още да се наместят и после ако излезе интересна картина ще те уведомя.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sanguinary » 03 Фев 2006, 07:42

Според едни пичове със странни прически,всяка една душа в едно от миналите си прераждания е била бог творец .Тогава тя е сътворила вселена или дори цяло измерение,в което живее.Той не може да умре,но може да се превъплъти в материално тяло,което може да умира.Една част от него започва с ражданията и преражданията,а другата или го чака в това измерение или и тя започва сериала.Поединично няма връщане,демек дори единя да достигне високо духовно ниво и да достигне до тази истина,пак ще се прероди в материя,защото трябва да се събере.След пресичането на финалната права,резултата е - ти си на място,което ти си сътворил,по твой вкус и където си безсмъртен ,заедно с всичките си любими хора,дори животни,предмети,места.
Та ако се замисли човек,нима това не е рая,за който толкова приказки са отишли?Защото със сигурност не всеки си го представя като зелена полянка с пеперудки и тн и тн...
А адът е точно обратното - място изпълнено с неща,към които изпитвате непоносимост,хора и изобщо неща,които са ви неприятни и ви ужасяват.
Не твърдя,че са неизбежно прави тези пичове със странни прически...
но си заслужава човек да ги попреслуша за туй онуй...
Пък може в тяхното измерение да стоят така нещата и само за себе си да са прави :wink: icon_flowerface
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот ChaoS » 03 Фев 2006, 13:10

"Maybe this planet... Is another planet's hell."
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот sanguinary » 04 Фев 2006, 03:07

Значи били 11 планети от нашето...ммм забравих думата. Имало планети,дето не се виждат в космическото пространство.Така,както се твърди,че еверест далеч не свършва на върха,който малцина са достигали,а има доста още на горе и води до разни забавни местенца.
Обаче кой ще е толкова смахнат,че да тръгне да върви по въздуха и за това не знаят за това.
Та както са тия 11 планети,първата е райска планета,а последната е пъкъла (тука се смея зловещо).Коя каква планета е може да се разбере много лесно.Колкото по-напреднала е технологията за сметка на духовното развитие на една планета,толкова по-близо е до адските и обратното.В рая съответно още не са открили колелото...
Та тия летящи чинии,дето май само аз не съм ги виждал,били интервенти спуснати от адските планети,които изявяват желание да ни сринат духовно и да ни приобщят към адските планети тотално icon_angry angry5 .Вкарват технологии с все по-бясна скорост и се опитват всячески да ни превърнат в безчувствени зомбита,работещи на пълни обороти.blob8 Бил Гейтс се явявал нещо като централен нападател на техния отборDruido,но все пак има надежда! icon_eusa_dance Има и такива от райските планети пратеници icon_angel_4 ,но те са по-скатани и скромни.Не се намират по върховете на управлението,нито държат на известност. Разни духовни чичковци,дето ръкомахат из въздуха за да ни светнат кога ще настъпи апокалипсиса и ни съветват да си опичаме акълите,че тогава няма да има 6-5... notworthy
Земята са падала 7-мата планета в общата конфигурация.11-тата съответно е ада... icon_badgrin
колко колко пъти казах думата планета
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот till_it_sleeps » 04 Фев 2006, 06:02

"Maybe this planet... Is another planet's hell."


хаха, това ми хареса. имаме потенциал :mrgreen:
Аватар
till_it_sleeps
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 301
Регистриран на: 03 Апр 2005, 17:27

Мнениеот ChaoS » 05 Фев 2006, 14:00

Мдам...

всъщност съм се сблъсквал със системи, които наистина вярват, че като умреш се прераждаш на друга планета.
Както и че се изкачваш на по-висока плоскост, където СЪЩО умираш и процеса се повтаря... И повтаря... И повтаря...
Докато не станеш бог.
И после- докато не започнеш отначало.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AryanSun » 05 Фев 2006, 17:21

Ето един линк,но на английски:

TWIN SOUL (TWIN FLAME) RELATIONSHIPS
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот sesil » 19 Мар 2006, 15:14

По принцип всички души са създадени по едно и също време за да се въплащават непрекъснато докато не се усъвършенстват дотолкова, че да стигнат отново до първоизточника. Естествено те не вървят с едни и същи темпове - срещат се и се разделят, обвързват се по един или друг начин и отново се срещат, дори се прераждат на групи за да си помагат. Това са хората, които ни се струват близки и които просто в един момент ги "разпознаваме" по дума, фраза, докосване, аромат или каквото и да е - този ключ за разпознаване ни е "заложен" още преди да слезем в тялото си.

Има обаче и други - познати са ни като "падналите ангели", които в следствие на техен избор, по точно в следствие на това, което са отказали да направят се е задействала машината на тяхното падение и те са били обречени да паднат в материята и да се прераждат като хора дори и тук в момента на земята.
Слънце - сигурен ли си, че не търсиш именно тези други ангели?
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Следваща

Назад към В казана на Вещицата

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта