За цената на нещата

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот AryanSun » 30 Мар 2006, 11:12

Много често пъти се задава въпросът:"защо магията ми не успя"?Каква е причината някои неща да стават,други-не.Някои хора вла-
гат в магията огромни очаквания.Смятат,че когато започнат да учат различните традиции,едва ли не ще ги поръси мана небесна.
Останали са с впечатлението,че благодарение на Кралицата на Всич
ки науки ще се отзоват в положението на Бай Ганьо,който се изле-жавал под едно крушово дърво и му се приискало плодовете сами
да влязат в неговата прозяващата се паст.

Много хора идват тук да питат за любовни магии и да оплакват съдбата си.Защо се стигна до там,че да искат въпросните съще-
ства да си върнат изгубените "любими"по този начин?Лошо ли е
да се прави любовна магия за да върнеш човека,когото си
"обичал"?Престъпление ли е?Или то е било сторено много преди
това!

Истината е,колкото и горчиво да звучи за някои,че всичко на този свят си има цена.Дава ти се нещо,но и ти трябва да дадеш,да пла-
тиш по някакъв начин.Тъжно или не,но Вселената може да се
сравни с един огромен хипермаркет или логистичен център,като МЕТРО,БИЛА-има от пиле мляко,дето се казва.Единственият
проблем е,че трябва да платиш.Дават ти нещо ценно,но или
и ти ще направиш нещо в замяна или нещо ценно за теб ще
ти бъде отнето.Няма начин,всичко трябва да бъде в равно
весие.Нищо не се постига наготово и да идва даром.За някои хуманисти,вярващи(в доброто) и други хора на Духа,това може да звучи подтискащо,защото ги измъква от техния свят на захарни розови облаци и ги сваля в реалността.

Ах тази лоша,жестока,безмилостна реалност!Или може би не е
толкова лоша?Защото те учи на ценността на нещата.Ако беше иначе,животът нямаше да има смисъл.Точно това,че трябва да
платиш за да получиш,те кара да преосмислиш ценностите и приоритетите в живота си.Точно така научаваш кои са истин-
ските за теб стойности в живота.Кое е това,за което би се от-
казал от дребните и егоистични желания?Има ли неща,за които
би пожертвал съня,здравето и дори живота си?Кое е това,заради което би продал душата си?

Искаш любов?Искаш приятелство?А какво ще дадеш или пожертваш заради тях?

Истината е,че и любовта и приятелството си имат цена.Нека хората с наклонности в областта на проституцията да не слушат това.Любовта и приятелството трябва да се заслужат.

Хората,които защитават подобни хипарски и псевдо ню ейджърски идеи са виновни за липсата на истинска любов и приятелство в съвременния свят.Защото ако не се бориш за любовта или приятелството на някого,ти няма да го оцениш,слечелвайки го
хей така.Ще се наситиш на въпросния човек,ще си играш със
сърцето му,а след това,може и да го захвърлиш като мокър парцал.Примери за това много.

Истинската любов или истинския приятел са ценни като живота ти.Когато ги окриеш,тогава разбираш,че цената е такава.

Хората трябва да се научат да ценят това което придобиват.Да разберат,че то не е дар.Или поне не винаги(за това ще стане дума малко по-долу)-което отново не освобождава
от отговорност!

Имаше време,когато-дали подтикван от истински хуманизъм,дали от желание за себеизява-се наемах да помагам на другите и да се изживявам като добрия вълшебник.Понякога
успявах,понякога не.Понякога срещах хора,на които и Боговете не могат да помогнат.Тъй като не исках нищо насреща(говоря за хора,които не са ми близки,не са ми приятели,
просто не са ми никакви!),след като успявах да разреша първия им проблем,решаваха да поискат още неща...до момента,в който не заприличах на джина от лампата на Аладин.
Имах случаи,когато са ме карали да разделям хора,защото им пречили или дори...да убия еди кого си!Направо се учудвам на падението на някои "хора".Особено на българската
психика-щом е муфта,да точим докато можем.И да,точно тия,за които споменах,мноого обичат да се правят на приятели,да ти говорят хубави приказки и да сипят похвали,до момен
та,когато им откажеш.И направиш ли го,почват да се цупят,да викат,понякога да обиждат.Научих,че много хора имат нужда не от магическа помощ а здрава дрянова сопа!

Ето защо аз не осъждам онези колеги -магове,които взимат пари за услугите си!Разбира се,говоря за истинските магове.Някои презрителни биха казали "ах тия шарлатани,не ги е
срам,колко са недуховни".Не си дават сметка,че самите магове са инвестирали страшно много в това,което са научили.Също като лекарите,към които непрекъснато отправят
"критики":"ей,не се наситиха,да им приседне".

Разбира се,има и богати магове или просто заможни,които не се нуждаят от пари.Тогава има други пътища на разплащане.Даваш нещо,взимаш от този,които ти иска(освен ако не е близък или
приятел) услуга-говоря за духовна цена.

Плащането е сравнително безболезнен начин.Аз лично имах ус-
пехи с плащането ...с кръв.Миналата година щях да карам един
курс по професията ми,който се очакваше не просто да е тру-
ден,а хората,с които щях да работя,се говореше,че са ужасни.И отидох до София със свито сърце.За щастие бях чел,че някои последователи на Уика заменяли кървавото жертвоприношение
със кръводаряване.Видях,че имаше акция за кръводаряване.
Инвокирах Тот и той много ми помогна.Не само че курсът мина леко,ами и останаха незабравими спомени.

Макар че това ми беше първото кръводаряване в живота и не го понесох физиологически много добре(но всичко минава-след
два,три дена),този начин е отново безболезнен.

Но както казах,има и други цели има и други задачи,които биха поискали сериозни жертви.

Има,учения,разбира се,според които не се плаща за това,което получаваш.Дайън Форчън казва,че равновесието може да бъде запзено,ако вместо да го изкривяваш,ако се опитваш да трансфор-мираш едно нещо в друго,просто теглиш непроявена енергия и я прибавяш към проявлението.Вярно е,това работи,но понякога.Най-често,грубо казано,ако поискаш пари,казват ти къде са заровени,
дават ти кирка и лопата и ти казват:иди еди къде си и копай!ЩЕ срещнеш много трудности по пътя,както и опасности и ще трябва
сам да ги преодолееш.

В темата ми за "Мистичните роднинства" споменах,че всяка душа произлиза от някаква висша сила.Затова говорим,че еди кой си
е дете на Христос,син на Сатаната,дъщеря на Афродита...
И като всеки родител,тези висши сили ще се се грижат за вас,ще
ви дадат каквото искате и от каквото имате нужда,но и вие ще работите за родителите си.И все пак нещата тук са ограничени.
Децата на Афродита ще имат успехи в любовта и ще са надарени
с красота,но ще имат ли същия успех в материалните дела или висшите духовни-ако пътят им е натам?Същото е и с децата на
Арес-успяваш в битките,но дали ще намериш любовта или нещо
друго?

Поради тези причини,много магове правят гадание преди да пристъпят към магически действия.Какво ще стане,ако поис-
каш това и това.Какво ще стане,ако помогнеш на еди кого си?

Нищо в тази вселена не идва даром,а се постига с кървав труд.
Да не говорим за самия магически напредък каква цена има-кога-
то започнат другите да те отхвърлят,да те ненавиждат затова,че
си различен,че не следваш конвенционалните модели на общест-
вото и оспорваш общоприетите истини и разбиранията за добро и зло,хубаво и лошо.И щом не си съгласен с тези истини,значи си
против тях.А щом си против тях,ти си нещо долно,престъпно,без значение какви са ти намеренията към хората.Ето как,дори и да
не си лош по душа,другите могат да те направят такъв.Интересен
е въпросът дали бихте поискали да придобиете власт,с която да "победите света"?Бихте ли поели кръста?Бихте ли отишли на Голгота?Каква е цената на това да си светлина в мрака?Да изгориш може би?Има ли нещо или някого,за когото/каквото бихте предприели тази стъпка?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Марио » 30 Мар 2006, 19:32

Много добре изказано !!!

Честно казано, ако не си ти AryanSun това форумче напълно ще запустее :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот sesil » 31 Мар 2006, 07:42

Защо магията не успя . - отговорите могат да бъдат много, но е желателно да бъдат потърсени, защото човек понякога не може да предвиди всичко, или защото не си е създал практиката да "огледа" първоначално ситуацията.

Всичко си има цена - Да така е, И рано или късно тя се плаща, от всеки. Но всъщност ние го възприемаме като цена, просто естественото състояние е равновесието, хармонията и когато тя е нарушена системата сама се връща в равновесното положение, а ние го възприемаме като необходимата цена за плащане.

Има неща, за които бих пожертвала и съня, и здравето, и живота си. Но няма неща, за които бих продала душата си. Егоистка съм в това отношение - тя си е моя и само аз доброволно когато и ако реша, ще я дам на някого или нещо.

Хората ценят нещата, които са придобили със собствено усилие. Затова помощта се възприема като мечешка услуга. Не напразно пътя към Ада е постлан с добри намерения. Затова е казано, че ако сам не си помогнеш и Господ не може да ти помогне. Съвсем различно нещо е да потърсиш помощ в смисъл на подкрепа за дадено твое начинание. Тогава и боговете помагат. Но това са уроци, които всеки сам минава по своя път, по един или друг начин.

Трудно е да разпръскваш мрака. Трудно е да бъдеш водач и да прокарваш нова идея, трудно е дори да бъдеш различен и цената е точно - изгори, за да светиш. Мини през Голгота, за да те запомнят и да следват пътя ти, макар това да направят единици, останалите ще гледат да изопачат всичко за да го използват за собствените си користни цели. Нещо такова наблюдаваме вече почти 2 000 години.
По-лесно е да повярваш на красива лъжа, отколкото на голата истина. За съжаление.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот Arhimikus » 31 Мар 2006, 09:09

Всичко си има цена и всичко се плаща. Всяка магия действа, но не точно както ние сме си го представяли. Каквото е горе, това е и долу, каквото е долу, това е и горе. ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот ChaoS » 04 Апр 2006, 07:11

Слънце, четях и ми се плачеше.
Евала ти правим за това колко шибано мъдър си.

Не спира да ме учудва как успяваш да улучиш нещата, които самия аз бих искал да кажа и да ги представиш по брилянтен начин. Защо не си намериш работа в някое списание? Бива те!

Но, въпрос, ти би ли дал живота си за да спасиш приятелите си? Бъди искрен.

И втори, по-важен въпрос: Би ли жертвал приятелите си, за да постигнеш мечтите си?


п.с.: Към модераторите- ако не ви харесва думата "шибано", мола, не трийте поста ми а просто я заменете с "проклето", ок? Знам, че съм простак, но просто на моменти този начин на изразяване ми идва много по-близо и естествено отколкото поддръжката на някакъв "възвишен" стил.

п.п.с.: Ариец, втория въпрос е заради максимата на един познат- "Приятел може да ми бъде само този, който е готов да ме пожертва заради мечтите си." Исках да видя размислите ви в тази насока.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM


Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта