Действителността

Ако нещо има да споделите, каквото и да е, тук е мястото да го направите. В казана на Вещицата се забъркват сяк`ви манджи, Вие предложете какво?

Модератор: EliKarim

Мнениеот ~RaGDolL~ » 05 Юни 2015, 15:14

Много хубава дискусия се е заформила, с интерес прочетох всички мнения! Понякога ми "падат" определени думи в главата и обичам да разсъждавам върху значението и произхода им. Преди няколко дни, думата беше "действителност". Не успявам да намеря точна етимология в интернет, така че не мога да посоча произхода и, но пък за сметка на това, вижте:

действителност
дейност
действие
деец
дело
изделие

Което, разбира се, подкрепя сериозна част от тезата на коментиращите: действителността - реалността - я прави някой. Не е просто "ей така", не е случайност, не е някакъв безреден хаос. Дали дейците сме ексклузивно ние, или има някой горе, не мога да кажа, не знам.

А относно демоните и ангелите - точно започнах една книга, "Dispelling the Wetico", според която нещата, които някои хора наричат "демони", джинове, напоследък им викат aрхонти... са точно архетипите, за които говори Юнг. Още чета дефиниции, не съм навлязла в същината и не знам каква е идеята на автора. Но общо взето, взимаш архетип - мисловна структура, лишена от съдържание. Даваш и съдържание чрез комплекс - група характеристики. И след това, малко по малко се загубваш и оставяш това да живее чрез теб. Губиш (забравяш) характера и същността си и се превръщаш в това, което комплексът диктува. Хората с комплекс за малоценност, месиански комплекс и така нататък, са интересен пример. Хората, които твърдят че са преродени богове, исторически или митични личности, разни елфи, дракони, Юберменши, безкрайно силни магове и тн - също. Някои от тях се шашкат, осъзнават се и казват "бях обладан/подтиснат от демон, който ме лъжеше и ме караше да се държа еди как си", но реално са били обладани от собственото си подсъзнание.
Аватар
~RaGDolL~
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Фев 2007, 19:55

Предишна

Назад към В казана на Вещицата

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта