Помощ при тълкуване на карти

С тях може и Бридж-белот да се играе, но не е желателно - отмъщават си..., и то много яко ;-).

Модератор: Cath

Назад към Карти - Таро

Мнениеот nati » 03 Юли 2006, 08:23

Здравейте, някой може ли да ми помогне за разтълкуване на карти Таро по метода "Келтски кръст" на въпрос" Какви намерения има той към мен"?
Сигнификатор /той/ - крал мечове
1 - /ситуацията/ - 2 чаши
2 - /това което усилва или отслабва 1 / - паж мечове
3 - /целта/ - страшния съд
4 -/основа/ - глупакът
5 -/минало/ - 9 монети
6 - /бъдеще/ - смърт
7 - луната
8 - /външни влияния/ - 3 чаши
9 - /надежди и страхове/ - рицар чаши
10 - /изходът/ - асо монети
Последна промяна nati на 04 Юли 2006, 05:54, променена общо 1 път
Аватар
nati
 
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2006, 07:26

Мнениеот Bloody Alibis » 03 Юли 2006, 08:44

При келтският кръст въпроса не трябваше ли да е в "Да/Не" форма?
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот sexy_pi4 » 20 Юли 2006, 03:26

Aко имаш книга за тарото там си има всичко и лесно ще разталкува6 тези карти.
Аватар
sexy_pi4
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 15 Юли 2006, 04:58

Мнениеот BeLLe » 21 Юли 2006, 15:03

Абе и с книга мн мн не е работа.. :) аз преди много време си бях купила на Артър Уейт - картинен ключ към таро и чак ,след като я препрочетох за 3 път , почнаха да ми се изясняват някои неща.. :roll:

П.С .. Мислите ли,че ако се медитира в/ху картите преди да "гледате" ще има по-голям ефект :)
Аватар
BeLLe
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 102
Регистриран на: 13 Юни 2006, 18:16

Мнениеот Wizard » 21 Юли 2006, 15:30

BeLLe написа:Абе и с книга мн мн не е работа.. :) аз преди много време си бях купила на Артър Уейт - картинен ключ към таро и чак ,след като я препрочетох за 3 път , почнаха да ми се изясняват някои неща.. :roll:

П.С .. Мислите ли,че ако се медитира в/ху картите преди да "гледате" ще има по-голям ефект :)



При всеки човек това е индивидуално! По скоро направи това, което смяташ, че е "правилно". Вече от резултатите ти и от опита в последствие, ще ти покажат вярната посока...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот bori » 12 Май 2007, 16:22

можете ли да ми кажете някой автори на картите Тароркойто сте чели и знаете,че вършаг работа? icon_thanks
Аватар
bori
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 04 Яну 2007, 09:31

Мнениеот Венера » 25 Май 2009, 09:39

Видях темата и аз също бих искала да помоля за помощ при тълкуването, тъй като съм начинаеща с Таро и все още ми е... мъгливо :oops:
Келтски кръст, въпрос "Как бизнесът на родителите ми да потръгне отново и какви са пречките?"
1 - Крал жезли
2 - Кралица жезли
3 - Смъртта
4 - Тройка мечове
5 - Императорът
6 - Рицар мечове
7 - Асо пентакли
8 - Четворка мечове
9 - Седмица жезли
10 - Магьосникът
Аватар
Венера
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:17

Мнениеот Nemezius » 25 Май 2009, 12:58

Венера написа:Видях темата и аз също бих искала да помоля за помощ при тълкуването, тъй като съм начинаеща с Таро и все още ми е... мъгливо :oops:
Келтски кръст, въпрос "Как бизнесът на родителите ми да потръгне отново и какви са пречките?"
1 - Крал жезли
2 - Кралица жезли
3 - Смъртта
4 - Тройка мечове
5 - Императорът
6 - Рицар мечове
7 - Асо пентакли
8 - Четворка мечове
9 - Седмица жезли
10 - Магьосникът


Доста объркана комбинация, най-вече поради "грешка" в задаването на въпроса- зададени са 2 въпроса и е нормално такова объркване. Задавайте въпросите си поотделно, за да получавате по-ясни отговори от тях.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Венера » 25 Май 2009, 14:15

Благодаря icon_compress
Зададох въпросите си поотделно и нещата се изясниха.
Аватар
Венера
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Май 2009, 11:17

Мнениеот Entelekheia » 14 Апр 2011, 17:20

Стрелям на сляпо, без да зная точно дали това е правилната тема, ще прощавате за което.

Първо бих искала да попитам, представлява ли някакъв проблем, ако картите са подарък? Бях на мнение, че ти сам трябва да си почувстваш точното тесте, но все пак, при положение, че са купени специално за мен, струва ми се, че едва ли е чак толкова страшно.

Второ, алгоритъмът ми с картите е следният : медитирам с всяка от тях ( едва на половин месец са ми ), с което правя различни асоциации с картата, а след това казвам едно символично заклинанийце, с което моля картите чрез съня ми да ми разкрият истинския начин, по който да ги тълкувам и добронамереността си ( или липсата на такава ) спрямо мен. Защото съм чувала за не един случай непоносимост между притежателят и колодата му.

Въпросът ми е - дали да тълкувам според сънищата си значението на съответната карта, или да се придържам към строго приетите тълкувания, при положение, че в някои случаи двете са коренно различни?
Аватар
Entelekheia
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2011, 13:52

Re:

Мнениеот Nemezius » 14 Апр 2011, 17:51

Entelekheia написа:Въпросът ми е - дали да тълкувам според сънищата си значението на съответната карта, или да се придържам към строго приетите тълкувания, при положение, че в някои случаи двете са коренно различни?


Тълкувай интуитивно, щом ти идват така значенията.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Cath » 15 Апр 2011, 09:42

Съгласна съм с Немезиус. Много е важно да можем интуитивно да тълкуваме картите, защото всяка карта (а и повечето гадателски методи) имат различно значение за различните хора, поради различните им разбирания и култура.

Колкото до това, дали можеш да ползваш колода, която ти е подарена, чувала съм мнения, че най-добре се работи именно с такава колода, така че стига да ти харесва и да можеш да осъществиш "връзка" с картите - давай смело!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Entice » 26 Ное 2012, 08:41

Може ли някой да ми помогне в разгадаването на картите, защото аз все още съм нова.
Въпросът ми е : "Ще преживее ли Сашо операцията?" (той днес заминава за София за операция).
Съдейки по цветовете и жизнеността в картите отговора ще е положителен, но някак си тази първа обърната карта - Син на Жезлите - Обаяние, малко ме смути. Освен това описанието на първата и третата карта съвпадат, а на втората е абсолютно различно. Затова ще помоля някой за помощ. А ето и картите:

Обърната - Син на Жезлите - Обаяние Изображение

Баща на Камъните - Пазител Изображение

Колесницата - Сила на Волята Изображение

Иначе, като цяло мисля че човека ще преживее и ще се оправи след операцията.
И аз специално тълкувам картите така:
Първата - Сашо иска да живее и да се радва на живота си, но в момента болестта го възспира.
Втората - Ще има момент на възстановяване, но там има и символи на живот - благородни животни и птици в по-близък план
Третата - Въпреки всички неща, той със собствената сила и воля ще успее да се справи с проблема.

А вие какво ще кажете по въпроса?
Аватар
Entice
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:49

Мнениеот Wizard » 26 Ное 2012, 19:27

Колесницата е път - може да се тълкува и като, че има път/живот да живее. НО има и друго. Виж конникът се опитва да удържи конете, които дърпат в различно страни и най-вероятно, ако не е здравата ръка да удържи юздите, колесницата ще се преобърне.
С две думи - това, за което питаш ще има положителен изход.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Entice » 26 Ное 2012, 20:55

Благодаря ти Wizard. Аз също съм на това мнение, но ми е много трудно да разчитам по три карти, а и повечето хора като не познават колодата ми и не искат да отговарят. Супер, много се радвам че и ти си на мнение като мен icon_occasion
Аватар
Entice
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:49

Мнениеот lil » 27 Дек 2012, 22:18

Щом ти е трудно с три карти, използвай метода "да- не- може би". Взимаш само дворцовите карти, размесваш ги и задаваш въпроси, на които се отговаря само с да или не. Картите имат в гония край нарисувани двойки мечове (или ками). Методът е обяснен в книжката към тази колода. Теглиш по една карта за всеки въпрос.
Аватар
lil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Сеп 2006, 20:45

Мнениеот Entice » 27 Дек 2012, 22:30

lil написа:Щом ти е трудно с три карти, използвай метода "да- не- може би". Взимаш само дворцовите карти, размесваш ги и задаваш въпроси, на които се отговаря само с да или не. Картите имат в гония край нарисувани двойки мечове (или ками). Методът е обяснен в книжката към тази колода. Теглиш по една карта за всеки въпрос.


Благодаря Лил, вече съм малко по-напред в материала с картите и знам за този метод, но някак си не ме е убедил че наистина работи. Ти пробвал/а ли си го ?
Аватар
Entice
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:49

Мнениеот lil » 27 Дек 2012, 22:34

Когато съм гледала на други хора, съм познавала 100% дори и за срокове...
На себе си нещо не мога да се настроя да познавам... или не ми се позволява... не знам.
Всичко опира до начина, по който е формулиран въпроса, май.
Аватар
lil
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 43
Регистриран на: 07 Сеп 2006, 20:45

-

Мнениеот TarantBog » 29 Юни 2022, 18:49

Няма как да синхронизираш изходната честота на инверторите. В момента на превключването нещата ще се прецакват.
Също така не е добра идея да включваш 2 или повече двигателя на един инвертор. Най-малкото защитата може да не се включи и да изпече единия натоварен двигател докато другия свободен си работи. За главоблъсканиците при конфигурирането на инвертора не ща и дума да отварям - да, ще можеш да подбереш някакви цифри при коите конструкицията да работи горе-долу ... но няма да е идеално.

А и нещо ми се губи смисъла - имаш си 3 инвертора, управлявай си ги заедно, какъв е проблема?


Аватар
TarantBog
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Ное 2012, 23:05
Местоположение: Россия


Назад към Карти - Таро

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта