Малко символи.

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот Ares » 10 Май 2006, 17:28

Изображение
Изображение

Християнски символ на Троицата
Хората носещи този талисман преминават през живота без препятствия и разочарования. Във всичките им дела ги очакват успехи, а най-вече в тези свързани с творчество

Славянски амулет “Перун”
Талисманът дарява победа, мъжество и успех. Прочиства земята от нечистотии, възвръща плодородието, носи просперитет и богадство в дома

Печатът на Лао Дзъ
Магически древнокитайски талисман. Носи щастие, успех на тези, които имат чисти помисли. Позволява възстановяване на здравето, увеличаване на доходите, повдигане в очите на другите.

Символ на двойното щастиеТалисманът се явявя много благотворен знак, подпомага семейното щастие, привлича различни видове семеен успех. Поставя се в юго-западната част на жилището или в спалнята. Може и да се носи.

Печатът на Соломон
Знак, предпазващ от влиянието на черна магия. Използва се като силен защитник от зли очи и заклинания.

Кабалистичен амулет
Талисманът носи богатство, просперитет и благополучие. Запазва капитала и подпомага неговото увеличаване

Византийски амулет “Компас”
Помага за духовното възраждане и укрепване по време на депресии и кризи. Помага за излизане от “черни преиоди”. Верен ориентир в объркани ситуации.
Аватар
Ares
 
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Май 2006, 18:41
Местоположение: Bern

Мнениеот Mad_Mike » 10 Май 2006, 17:40

Ся само да кажеш и как може да си направим амулет. icon_occasion
Изображение
Аватар
Mad_Mike
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 223
Регистриран на: 01 Апр 2006, 20:42
Местоположение: His Promised Land

Мнениеот Ares » 10 Май 2006, 18:12

Прерисувай символа на чист бял лист.После за освещаването трябва да кажеш:“О вечен и безкраен дух, със смирение те моля, с любов те викам, с вяра те умолявам. Изпълни този знак със силата и енергията на Вселената!” свед това настройване

1. Първите 24 часа носете талисмана със себе си. Желателно е да не го показвате на никого.
2. После на обратната страна на талисмана трябва да напишете своя знак (това може да са вашите инициали, подпис или зодиакален знак).
3. През първите 24 часа, четири пъти по десет минути дръжте талисмана между дланите си, за да поеме вашите флуиди и енергия.
4. След настройката на знака, на висок глас кажете, какво очаквате от талисмана.
5. Никога не давайте талисмана си в ръцете на друг човек.

Не знам дали се изисква специално мастило при рисуването.при мен талисманът действа нарисуван с маркер.
Аватар
Ares
 
Мнения: 8
Регистриран на: 09 Май 2006, 18:41
Местоположение: Bern

Мнениеот FireSun's Viking » 10 Май 2006, 18:16

Принципно талисман нетрябва да се показва или пипа от друг човек, който и да е той!!!!!!!!
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот wal4iza » 30 Май 2006, 17:05

а ако все пак го е пипал друг?нося го от години,ще даеиства ли?
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот Trismegist » 17 Авг 2006, 20:48

Ще действа,но няма да е същото..Всяка енергийна(външна)намеса
се натрупва в определено количество в талисмана и дава отклонение.
С времето може би се очиства самичък,но е добре да се направи нещо по въпроса-чакането не е препоръчително.

Има неща,които се очистват,но има и такива,които ще си останат вечно.В най-висшите нива е запечатано,като информация,че талисмана е осквернен и колкото и да се чисти,на онези най-фини нива-той вече няма да действа,а това е нивото на първопричините.

Докоснатия талисман или амулет,ще предотвратява само следствията,или ще привлича насилствно желаното.Ако ще е гарга да е рошева-има една приказка.Така че или не давай да ти "барат яйцата" или си прави нов талисман.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот chosen_one » 03 Яну 2007, 16:38

а ако искаме да направим талисман за друг човек , когото много обичаме? как ще се процедира?
Аватар
chosen_one
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Яну 2007, 20:33
Местоположение: sofia

Мнениеот Magic~Devil » 03 Яну 2007, 17:43

Не знам дали се изисква специално мастило при рисуването.при мен талисманът действа нарисуван с маркер.

От личен опит знам че ако го напишеш с червен химикал ще е по добър резултата.
Аватар
Magic~Devil
 
Мнения: 3
Регистриран на: 02 Яну 2007, 21:27

Мнениеот WandaBlenda » 03 Яну 2007, 22:12

Magic~Devil написа:
Не знам дали се изисква специално мастило при рисуването.при мен талисманът действа нарисуван с маркер.

От личен опит знам че ако го напишеш с червен химикал ще е по добър резултата.


Аз пък от личен опит знам ,че няма значение с какво ще го напишеш и дали въобще ще го напишеш :roll:

Докоснатия талисман или амулет,ще предотвратява само следствията,или ще привлича насилствно желаното.Ако ще е гарга да е рошева-има една приказка.Така че или не давай да ти "барат яйцата" или си прави нов талисман


Ами естествено.Ти си го заредил с една енергия,и всеки който го докосне ,го замърсява със своята енергия.Винаги се пропуска дребната подробност че ритуалите не са един и два, при създаване на талисман и че на талисмана освен да се зареди,трябва да му се изгади и защита.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот B-L-O-T » 04 Яну 2007, 10:03

това да правиш талисман за друг човек има значение само енергията която вкарвап в него (неволно/волно) . Ще е хубаво да влееш истинска чиста любов в него за да не вкараш друга енергия неволно . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот demonic » 04 Юли 2007, 09:47

мога ли да си направя всичките символи или не е желателно,само този кйто ми трябва ?
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Poison » 26 Юли 2007, 12:36

Е хубаво тези печати значи са сбурщайн. Гледам византийски амулет печът на соломон и то един от много на перун на светата троица
Абе от къде са взети?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот BallFace » 05 Сеп 2008, 11:42

Знам, че това е стара тема, но...имам въпрос...
Има ли определено време, в което трябва да се направи талисмана (спрямо луната, дните и т.н.)
Аватар
BallFace
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 06 Апр 2008, 08:12

Мнениеот Lord Njarlathotep » 05 Сеп 2008, 11:49

Ако не е споменато не би трябвало да има........
Изображение
Аватар
Lord Njarlathotep
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 410
Регистриран на: 19 Юни 2008, 14:36
Местоположение: Р’ЛЙЕХ

Мнениеот BallFace » 05 Сеп 2008, 11:53

Мерси за бързия отговор :)
Аватар
BallFace
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 06 Апр 2008, 08:12

Мнениеот ekaya » 05 Сеп 2008, 11:59

Зависи от това какъв талисман ще правиш, за каква цел, по коя традиция и какъв ритул ще използваш. Това са така наречените "съотвествия" - предмети или енергии, които имат връзка с насочването и фокусирането на магията.
Съответствията включват – планетарните часове, божества, билки, масла, астрологически символи, ангели, тотемни животни, магически азбуки, лунни фази, цветове и елементи. Някои от тях могат да се заменят.

Можеш да издълбаеш символите на задиакалните знаци върху свещите, за да подсилиш ефекта, като съотвествията са:
Овен – за започване на проект
Телец – за спечелване и поддържане на разкош
Близнаци – за създаване на промяна в общуването
Рак – за работа върху позитивни емоции
Лъв – за охраняване на онова, което имате
Дева – за запомняне на подробности
Везни – за възцаряване на справедливост
Скорпион – за подсилване на всичко
Стрелец – за привличане на веселие и приятели
Козирог – за планиране на бизнеса
Водолей – за постигане на промяна и свобода
Риби – за свързване с духовния свят

Това е инфо за часа, в който ще се извършиш ритуала.
ПЛАНЕТНИТЕ ЧАСОВЕ - Изборът на благоприятно време за започване на дадена магическа работа е важен въпрос. Когато нещо е започнало, неговото съществуване приема характера на условията, при които е било започнато. Всеки час на деня се управлява от определена планета и придобива нейните качества.
Планетарните часове не включват Уран, Нептун и Плутон, тъй като те се смятат за висши октави съответно на Меркурий, Венера и Марс. Например, ако неща се управлява от Уран, можете да използвате часа на Меркурий.
Единственият друг фактор, който трябва да знаете при прилагането на планетарните часове, е часът на изгрева и залеза във вашия район за съответния ден. Можете да го вземете от местния вестник или да направите справка в познатите астрологични сайтове.

Планетите и техните значения
Слънце = Успех
Луна = Семейство
Венера = Любов и бързи пари
Марс = За активиране на всичко
Меркурий = Общуване
Юпитер = Разширяване
Сатурн = Прогонване или ограничаване

А ето ти и общите съотвествия при лунните фази
ЛУННИТЕ ФАЗИ
Повечето вещици използват в магиите си лунните фази. Въпреки че има осем лунни фази, ние работим предимно с пет от тях:
Новолуние – Започване
Пълнолуние – Сила
Тъмна Луна – Прогонване
Първа четвърт (растяща Луна) – Натрупване
Последна четвърт (намаляваща Луна) – Преработване или обновяване
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53


Назад към Печати - Символи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 22 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 22 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта