Какъв е този символ?

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот _EXE_ » 13 Окт 2009, 18:15

Здравейте,
някой може ли да каже какъв е този символ (това са различни варианти..но замисълът е един и същ).
За повече инфо - нарисуван е върху един мнооого стар пръстен - кръгъл и вътре е издълбано това.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
_EXE_
 
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Авг 2009, 08:38

Мнениеот Tifaret » 27 Окт 2009, 19:56

Най- общо казано: Ако някой се е замислял откъде идват символите на забранено и внимание: Когато се пазим или се притесняваме от нещо инстинктивно скръстваме ръце пред себе си, все едно казваме -не мен, -без мен.Ако се замислим нашите ръце образуват една линия пред гърдите ни, когато всяка ръка хваща лакета на другата.Знака минус, изваждане /без/, НЕ.
От друга страна знака за внимание идва от изправената тояга, от сопата готова да нападне, от жезълът от който всеки е имал респект, от мечът който разсича.Знак за респект.Внимавай с мен един вид.
В зависимост от това накъде е обърнат символа на пръстена когато си го сложиш, можеш да предцениш за какво е пръстена.
Обикновено когато нещо е затворено в друго в случая символа е затворен образно казано в квадрат или е кръгъл като печат, когато затваряме или ограждаме нещо или подпечатваме нещо, то е за да го запазим, все едно да кажем- това е така, нека е така, или един от завършващите изрази в някой магии - "Така да бъде."
SPIRITUS RECTOR
Аватар
Tifaret
 
Мнения: 7
Регистриран на: 18 Юли 2009, 08:00

Мнениеот Trismegist » 20 Юни 2010, 12:36

Хммм - че не знам не знам, но квадрата или ромба са вибрации на марс.А квадрата затворен в кръг е универсален символ.
Може да е използвана пропорцията ф за която в момента не се сещам, но тя е вплетена в рисунката на леонардо давинчи.Не е важно само дали имаме квадрат в кръг, но и какви са техните пропорции.Сега не ми се рови, но ако е важно за теб - търси информация за пропорцията ф, вземи си измери символите.Всяка чертичка изменя вибрацията на един символ.

После има значение на кой пръст ще го носиш и кой знае какво още, но в тези подробности малко хора изпадат, затова заинтересованият да си търси инфото.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria


Назад към Печати - Символи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта