Пентакъл за здраве

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот LordKasaiel » 28 Апр 2010, 16:26

Пентакалът е авторски и включва фрази на латински език написани на иврит (Hebrew) и арабски. Символът в средата е анкх. В общи линии навсякъде се казва: "Свещен/Таен символ/глиф на живота призовавам те. Пази ме здрав/жив." Различни вариации на написаните думи са преведени на латински, а след това на горе посочените езици. Ако има допусната неясност, моля, пишете защото наистина го правих набързо(постта) и не съм обяснил много добре. Самият пентакъл се прави в дните и часовете на Меркурий.

.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот rain » 28 Апр 2010, 17:39

И само да попитам тоя арабски защо е изтипосан, че и като транскрипция и с иврит.
Ако е само заради екзотиката няма смисъл, фразите са достатъчни и в оригинал.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Cath » 28 Апр 2010, 18:19

Може и аз да съм в грешка, но това не е пентакъл.
Съгласна съм с rain - съчетаваш доста различни символи от доста различни култури. Хексаграмът с фразите на иврит си вървят, но арабският и дори анкх-а, ми се струват излишни. Доводът "все пак е авторско" смятам да контрирам с "и ние трябва да си кажем мнението, след като е публикувано".
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Nemezius » 28 Апр 2010, 19:43

LordKаsaiel, да беше добавил и надпис на гръцки, че поне да има някакво обяснение за излишното съчетаване на различни езици- нали и преди 2000 години така са надписвали всичко в римските провинции. Не, сериозно- постарал си се да го направиш това, но наистина е някак... излишно помпозно това надписване на няколко различни езика в един и същи пентакъл.

@Cath:
Кате, пентаклите не е задължително да съдържа пентграми в тях, както знаеш- срещани са пентакли от външните кръгове за златната зора, които са съставяни и с хексаграми.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Cath » 28 Апр 2010, 20:21

Немезиус, мина ми през акъла, но нали съм рационална, реших че все пак трябва да се подчиня на логиката и да си попитам като ученичка. Мерси, за потвърждението.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот LordKasaiel » 29 Апр 2010, 07:19

Така,
1)реин не е заради екзотиката, след малко ще се обоснова
2) Кат ще обясня и защо съм направил оценявания от теб "буламач" от различни религии
3)Немезиус може би си прав и е излишно помпозно за някои, но сега ще се обосновя защо (а и аз харесвам подобните съчетания, заради което може и да ме анатемосате, в кръга на шегата)

Нека първо кажа, че имам високо мнение за вас тримата и за мен е удоволствие, че мога да обясня идеите си пред вас.
Започвайки моята практика преди години, аз се придържах към измислените и добре проверени ритуали, символи и т.н. С времето започнах да комбинирам съвсем безразборно различни детайли и казано честно се провалях с гръм и трясък. После се замислих кое дава сила на магиите ми-отговорите лично за мен бяха 4:
-вярата ми
-мислите ми
-подсъзнанието ми
-следване на различни методики, които съдържат в себе си голям символичен елемент
Започнах да подбирам по-добре различните компоненти и не след дълго изработих няколко ритуала, за които повечето окултисти биха ме разпнали на кръст, но за мое удовлетворение действаха; и не само това-в много случаи се оказваха дори по-добри. Макар да взема примера с анкх и който и да е друг символ на живота, можем да кажем, че това са абсолютно различни знаци-и ще бъдем прави! Но погледнато от следната гледна точка-независимо от религията, вярванията и смисловите отпечатъци и двата символа символизират едно и също нещо-живота... Наистина носят различни начини на мислене, но така не е ли по-добре?-призоваваме смисъла на символа по няколко начини, комбинирайки различни начини на възприемане и изобразяване на даденото понятие. Това е моето лично разбиране, което за мен е вярно и действащо, но както би трябвало да е по един въпрос може да има 2,3 и повече мнение като може всички да са верни.

Така използвал съм латинският, защото първо ангажира подсъзнанието ми повече от много други езици и често предпочитан от много окултисти.
Иврит-през времето в реалността се е напластила представата за пентакли и тя е почти неразривно свързана с иврита. Така малко или много се опитам да впрегна и тази магическа верига в деянието ми.
Що се отнася до арабския-горния довод важи и тук, но с друг смисъл.
Езиците са преплетени (както, ако сте забелязали навсякъде в постовете ми), защото съм установил, че по този начин правейки ги неразбираеми като сигили донякъде подобрявам ефекта-това е добре дошло според мен.
Кат по-нагоре в краткия ми разказ обясних какво представлява за мен сливането на различни култури и защо го правя. Разбира се може дори НИКОЙ да не приема доводите и възгледа ми, но нали в крайна сметка това е смисъла на форума. Ако не сте съгласни с идеята ми след като видите доводите ми... еми няма да правим война :wink:
Така сега за преплитането на езиците. Имаше някакво теория, която дори не приемам съвсем за вярна, но в нея се казва, че всеки един език съдържа в себе си частица от онзи библейски език, който се е говорил от всички хора преди да бъдат наказани. Аз го правя, защото така се преплитат повече магически вериги в действието, което извършвам и това води до по-голяма ефективност в моя случай.
Заради принципа може би за мен е по-добре да го нарека пентакло-сигил, но не го правя/ защото установих, че хора които не знаят изобо нищо от написаното и смисъла също се повлияват добре и се проявява ефекта.

Дори и да не стигнем до съгласие искам пак да отбележа, че наистина имам МНОГО високо мнение за вас и за мен ще е удоволствие, ако продължавате да коментирате и обсъждате постовете ми, защото така и аз мога да науча много чрез градивните критики. Благодаря! :oops:
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09

Мнениеот Cath » 29 Апр 2010, 10:45

Първо да благодаря за високото мнение!

Второ искам да подчертая, че именно това е начина на комуникация във форума - независимо от критиките да не се правим на ощипани госпожици, а да поддържаме дискусия! От мен имаш едно "БРАВО" за това!

Трето - доводите ти са логични, но според мен по този начин, който сам си изградил на база собствени емоции, чувства и усещания, методите ти стават лични. Т.е. биха били "работещи" за тебе.

Логиката на съжденията ти идва от това, че смяташ, че също както примерно една плодова салата е по-вкусна с повече плодове, то така и магията с различни традиции преплетени в нея ще стане по-силна. Само че нещата не стоят точно така. Защото независимо от прагматичните аспекти, обръщането към ритуалността представлява по-скоро един вид социална, отколкото рационална концепция. И не знам вие как се чувствате, но за мен символите, азбуките, че дори и божествата, извадени от контекста на своята митология, вярвания и разбирания, губят смисъла си така откъснати от първичния си замисъл. А дори да са ефективни, то определено не са правилни. Също както за мен не е правилно да се следват няколко традиции паралелно една с друга. Така че мнението ми си остава непроменено - цялостта на даден талисман, пентакъл, амулет, ритуал и т.н. е обусловена от еднородството на елементите, които го изграждат.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот rain » 29 Апр 2010, 11:17

Също благодаря за доброто отношение, това говори много за един човек, но се надявам
да не се обиждаш, ако към подобни действия си запазя скептицизма. В случая съм повече
от съгласен с това, което Cath написа. Ясно е, че консенсус и единодушно мнение не може
да се постигне, а и в крайна сметка, ако всички мислехме еднакво нямаше да е никак
интересно. Още повече, че в един форум или сред една група е в реда на нещата да има
различни хора с различни виждания.

Мога да тръгна да пиша доводи и обяснения защо не съм съгласен с тези съчинени практики
и да опровергавам импровизациите, но вече не виждам смисъл от това. По същата логика мога
да заклеймя и чалгата или радикалния ислям и да очаквам, че ще има полза. Ето защо нека
всеки преценя сам за себе си. Това е право на избор и ако човек иска да действа на принципа
проба-грешка така да бъде. Елементът на свободното творчество не може да бъде ограничен,
но всичко трябва да е в определени граници, иначе смисъл няма. В бъдеще ще те помоля обаче,
ако пускаш още подобни ритуали/практики, нека са само в една тема, в която ще се знае, че са
твои неща и няма да има проблеми.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот uvella » 30 Апр 2010, 07:19

Съчетаването на различни системи (езици, култури, символика, ритуалност и пр) и при мен дава по-осезаем резултат, отколкото закрепостяването в една-единствена. Това - като символиката, която се вгражда в печата.
По-интересно ми е, LordKasaiel , по какъв начин успя да приведеш в синхрон/да хармонизираш различните енергии на символите/текстовете в един/този печат така, че да даде практически резултат... Или не си? :) А ако е вече изпробван, сподели какво реално се е получило, плс.
Анкх е многозначен символ; разучавала съм го, но не го използвала практически; все още не съм го усетила "свой". Затова търся повече инфо - не за анкх-а, а за ритуалността, свързана с използването му.
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот LordKasaiel » 01 Май 2010, 08:42

Здравей увелла!

Ами както и по горе казах за мен, ако кажеш на 50 езика "здравей" в крайна сметка правиш едно и също нещо с един и същи смисъл. Въпросът ти е уместен-синхронизирането става посредством смисъла; насочваш мисълта си при изграждането му в неговата цел, защото както вече много пъти казах според мен независимо от възгледите, вярванията, обществото и т.н. да поздравиш за добре дошъл е едно и също нещо независимо от стотиците езици, на които можеш да го направиш- т.е. според мен нищо не се накъсва, нито пък губи целостта и смисъла си.

Резултатите първоначално бяха противоречиви. Опитах върху мен, но аз съм много активен спортист и метаболизмът и режимите, които спазвам ме каляват-така че боледувам много рядко. Тоест аз не можех да бъда прецедент за успех. Постепенно започнах да го изпробвам върху близки и приятели. Майка ми, която беше (и до ден днешен) е със сериозни проблеми със здравето отбеляза значително подобрение като:
1)не разбира от магия и символики и дори не знае какво е анкх
2)дори не знаеше, че го носи-така че подсъзнанието и не е повлияло ефекта (доколкото това е възможно)

Продължих да изпробвам и винаги постигах успех с едно изключение-един приятел некромант не се повлия от него и ефекта от магиите, които правеше си оставаше-имам предвид болнавост, слабост и т.н.
Така, че не съм съгласен, че символът е ефективен само за мен посредством моите възгледи.

Бележка: Междодругото докато тествах аз винаги правех сложни ритуали и страшно много дейности, които да заемат цялата част от съзнанието и подсъзнанието ми така че да не се намесвам в резултата.
'r dywyllwch ardalydd
Аватар
LordKasaiel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 20 Апр 2010, 09:09


Назад към Печати - Символи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта