Мантрите

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот Wizard » 12 Юни 2005, 06:41

МАНТРИТЕ

Мантрата представлява сърцевината на т.нар, кавак (от санскр. kavacha, инструмент за магия; kav, моля се, рисувам, украсявам с фигури), индуски талисман от тантристки произход.
Това е призивна формула, съставена от санскрнтски букви, комбинация на определени звуци с подчертано въздействие върху човешкото тяло и атмосферата наоколо.
Брахманът, който измайсторявал кавака, вписвал мантрата и името на притежателя в геометрична фигура, повече или по-малко сложна, янтра, върху парче брезова кора с тръстиково перо, трън или косъм от бодливец, натопени в специално мастило от червен сантал, шафран, куркума, алое, мускус, камфор.
Съществуват талисмани от типа кавак за всякакви случаи, като металът, от който е изработена кутийката, е различен в зависимост от предназначението на магическия предмет, например:
Мед - против помятане и ранна детска смъртност.
Злато - за дълголетие и благополучие и срещу болести.
Лечебният кавак се носи в съприкосновение само с горната част на тялото - на шията или в косите.


Изображение
Индуски пентакъл

•Най-разпространената мантра е: Ом мани падме хум, което ще рече: в цвета на Лотоса се крие драгоценната перла (тайната). В Тибет тя бива гравирана по стените, в молитвениците на тибетските будисти, опасва изображенията на боговете-покровители.
•Друга, не по-малко почитана формула е: Ха, кша, ма, ла, ва, ра, я, изписвана в ритуални цветове, образуваща сложна фигура, заредена с необикновена магическа сила.
•Благочестиви словосъчетания, комбинирани с ликове на божества и добротворни духове, се срещат и върху тибетските защитни знамена, понякога окачвани по дърветата. Знамето на щастието краси стените на домовете или се увива като шал около шията.


Изображение
Ом мани падме хум




.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Gargamel » 31 Май 2007, 11:40

А как изглеждат "та твам аси" или "асси"и какво представлява "ом навах шивая"?В какъв случай се използва?Имам предвид втората.За "та твам асси" дори аз го знам.
Алоха!
Аватар
Gargamel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 30 Май 2007, 09:20
Местоположение: Neverland

Re:

Мнениеот Anselma_ » 04 Фев 2010, 19:21

Gargamel написа:... какво представлява "ом навах шивая"?В какъв случай се използва?...


Ом Нама Шивая е една от мантрите, които подпомагат цялостното духовно развитие. Тя води към духовна зрялост и пълен баланс (енергиен) на адепта.
Anselma_
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Фев 2010, 13:14

Мнениеот Lord Voldemor » 05 Фев 2010, 12:02

Главната функция на матрите е постигане на тишина на ума-само с мантри обаче,никой не е станал магьосник.
Пробвал съм доста различми видове мантри за достатъчен период от време-лично за мен този род вибрации създават някаква несъвместимост.
Иначе може да пробвате с една от най-старите мантри(Халдейска,ако не се лъжа) ХАМ-СА-многобройното повторение отстранява рояците мисли.Като цяло,мантруването не е лош метод,но в Индия н-р му се отдава прекалено голямо значение-което е просто поредната фикция.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си


Назад към Печати - Символи

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта