Странни символи върху монета

Всичко от Ключовете на Соломон до печатите на папа Хонорий.

Модератор: EliKarim

Мнениеот NAT » 01 Май 2012, 09:18

Здравейте на всички :) Тъй като не съм особено наясно с окултните науки като цяло, реших да се обърна към вас с един въпрос. (Извинявам се ако темата не е точно за този раздел, но ми се стори най- подходящ.) Днес, докато разчиствах из нас, намерих странна монета, която изпадна от някаква книга (не помня да съм я слагала там, което ми се стори малко стряскащо, веднага си направих асоциация с магия с предмет или нещо подобно). По монетата има изписани символи, които никога преди не съм виждала. Та въпросът ми е дали някой може да ми каже какво значат и има ли основание да се притеснявам или е просто някаква си стара монета.
Ето и снимки на двете и страни.

Изображение
Изображение


P.S. Заедно с тази имаше и още една монета, но тя не ми си стори подозрителна, по скоро просто стара румънска монета от 1881. Не знам дали има значение, просто реших да спомена и това.
Love the life, respect the death!!!
Аватар
NAT
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 05 Май 2005, 14:21

Мнениеот Cath » 02 Май 2012, 18:15

Това не е монета, а някакъв накит, подобен на т.нар. "пендари". Подобни са се правили, защото е било по-евтино, от колкото да се използват истински монети за украшения. Металът е различен, символите са различни от тези, които са на монетите. Но вече какво означават самите символи и какво прави този предмет у вас - нямам представа.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот degagement » 16 Май 2012, 18:39

Арабски букви. Потърси в нета какви са арабските букви. Опитай да ги копираш в гугъл транслейт. Или просто попитай арабин, дали може да разчете написаното, ако държуш да знаеш точното значение.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Mandragora~Scream » 02 Авг 2012, 22:20

Османска монета. :)
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32


Назад към Печати - Символи

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта