учители

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Мнениеот DaRk_AnGeL » 09 Окт 2006, 00:12

еее хора безценни сте още утре като отида на даскало ще им го варна на всички
Аватар
DaRk_AnGeL
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 53
Регистриран на: 06 Окт 2006, 19:04

Мнениеот ZefaS » 09 Окт 2006, 17:52

wanda съмнявам се гнусният френски език да ми помогне в магията или изобщо в живота.Дори и да можех да си го налея в главата през фуния бих отказал. Френският е гнусен ,лигав и педалски.Не си ли съгласна с мен, че щеше да е по-забавно и полезно да учихме демонология или драконова магия вместо тази лигня-френския.
П.П. Не ми споменавайте Хогуортс- Хари Потър е пълна измслица.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Persa » 10 Окт 2006, 23:05

Zefas,
"гнусният френски" може и да се окаже полезен в дадена ситуация, още повече, ако не си на "ти" с ученето на езици, никой език няма да ти влезе в главата. Това, дали ще научиш нещо или не, зависи само от теб, и ако нямаш способности, никой не може да ти го налее с фуния, естествено...
доколкото знам, всеки си избира западен език - ти защо избра френски?
Аватар
Persa
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 23 Юни 2005, 07:10

Мнениеот EliKarim » 11 Окт 2006, 14:41

WandaBlenda написа:Никой не може да ти каже от какво ще го заболи даден човек, освен някой който го познава много добре като личност.Но със сигурност мога да ти кажа какво ще втрещи един учител-нечовек.Нищо не може да го свари по-неподготвен, от това да вземеш да му се явиш подготвен в час.Освен това ти гарантирам, че усилията и труда,които трябва да положиш, за да усвоиш която и да е магия и да започнеш да я прилагаш, в никакъв случай не са по малки, отколкото да седнеш и просто да учиш.Гарантирам ти ,че времето и труда да станеш магьосник са много повече от ученето в училище.Освен това успешното усвояване и прилагане на магия зависи много от това дали практикуващия има изградени навици и системи за усвояване и обравотване на информация.Така ,че защо не почнеш да си ги изграждаш?Как ще се занимаваш с алхимия например или ще бъркаш отвари ако не си научил Менделеевата таблица?Ще успееш ли да се справиш с астрология,нумерология и кабала ако нямаш елементарни познания по математика?Ще имаш ли нерви да изчетеш всички източни( и не само) философи, ако не си прочел повече от 2 книги през живота си?И защо не започнеш да тренираш със списъка,с който сигурно даскалицата по литература ви тормози.Историята няма ли да ти помогне в търсенията ти на древни гримуари,в призоваването на богове?А езиците?Ако знаеш какво инфо има само в нета.Ех, езици да знаеш-четеш и черпиш с шепи от всякакви опити.Още много мога да ти изредя ,но не мисля че има смисъл.Би трябвало да си разбрал за какво става дума.А ако не си,жалко за теб.Магията е за отличници :mrgreen:


icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_eusa_clap Много точно казано!

ZefaS, все пак всеки един език е богатство, колкото повече знаеш, толкова по-добре за теб!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ZefaS » 11 Окт 2006, 19:35

доколкото знам, всеки си избира западен език - ти защо избра френски?

Първият език ми е английски, а вторият-френски.Нямах бал за друг език.Никой не го иска тоя френски и за това мен ме набутаха да то уча. angry9
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот WandaBlenda » 12 Окт 2006, 06:35

ZefaS доколкото разбрах си почнал вече да превеждаш нека от английски.Ако не го беше учил как щеше да стане тая работа?Ако вземеш да научиш и френски ти обещавям да ти изпратя няколко итересни текста за превод :mrgreen: Аз лично ползвам английски,руски и унгарски свободно и се оправям криво ляво на немски и латински.Освен това в момента уча усилено испански и иврид.И сигурно и на 80 години като стана ,ще продължавам да уча някакви езици заради информацията,която мога да получа чрез тях. И да ти кажа под секрет :wink: най-голямото ми съжаление когато открих квантовата физика и връзката и с магията беше ,че в училище не обръщах голямо внимание на физиката и другите точни науки.По тоя случай сега наваксвам от нета,което ми коства големи усилия,защото съм "пораснал" човек :mrgreen: с обществени и лични ангажименти и времето ми е кът.Де да бях ученик ,който няма други задължения освен да учи, планини от чудеса щях да направя :)
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот ZefaS » 12 Окт 2006, 15:40

Аз лично ползвам английски,руски и унгарски свободно и се оправям криво ляво на немски и латински.Освен това в момента уча усилено испански и иврид

Леле човече искрено ти се възхищавам.Нали знаеш, че едната половина на мозъка е свързана с творчеството, а другата с логиката.Е аз обичам да рисувам.Тази ми част на мозъка е много по-добре развита, а френският определено не се води творчество.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Elementor » 12 Окт 2006, 17:15

Напълно съм съгласен с EliKarim!Няма никакаъв смисъл....поради няколко причини...
1.Ако човека найстина си заслужава има други сили и същества, които ще му върнат злото причинено от него.
2.Когато го нараняваш с твой действия се принизяваш на неговото ниво.
3.Ако не познаваш добре магическите закони, няма как да избягаш от бумеранговия ефект и в крайна сметка ще навредиш на себе си.

Преценете сами дали си заслужава! :wink:
Rion is here!
Аватар
Elementor
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 28
Регистриран на: 24 Юли 2006, 18:30

Мнениеот WandaBlenda » 12 Окт 2006, 22:52

ZefaS не искам да те отчайвам ама това с половинките на мозъка е пълна глупост.Щото аз си изкарвам хляба с рисуване :mrgreen:И да ти кажа бая комати изкарвам.Ама то е защото като седна да рисувам 4есто откарвам и по 48 часа.Когато бях на15 и реших 4е това ще е съдбата ми,започнах на една писта с още една камара народ.99% от тия хора отпаднаха от класацията.И знаеш ли защо?Защото нямаха воля да положат 99те% труд върху 1% талант.Така че всичко пак опира до преодоляване на мързела.Не си намирай оправдание.Няма невъзможни неща.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот ZefaS » 13 Окт 2006, 08:15

Аз не говоря за мързел.Учех спрежението на 20 глагола за близо 2 часа.Адски бавно.И въпреки това на края не ги знаех.WTF?
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот bastet » 17 Ное 2006, 11:09

УандаБленда е много права, че без навици за учене, запаметяване и дисциплина трудно се напредва в която и да е област, магията най-вече, защото тя е знание и мъдрост.

Зефас, на мен пък ми се учи френски. Едно време не щях немски да уча в училище, а сега да знаеш колко ми е полезееен.. знам че звуча като баба ти, ама такъв е живота.

За да ти потръгне с езиците, чети за сравнителна лингвистика. Като хванеш принципите, ще видиш колко е интересно. Тогава всеки език става история на цивилизацията, миграционните процеси и културната еволюция на човечеството. Аз така ползвам холандски с познанията си от немския, справям се с повечето славянски езици заради руския, книжовнославянския и българския, само словенски не разбирам, не знам защо, много е шантав.
Не забравяй, че и Толкин е тръгнал от езикознание.. а виж докъде е стигнал.

Друг е въпросът, че понякога се налага да имаме вземане-даване с хора, на които и на глава да застанеш, не можеш да угодиш. Каквото и да им направим, да квакат, да цвилят или да се чешат, няма да ги променим, най-много да станат по-проклети само. Те обикновено ни изкарват от равновесие с енергийни атаки - често неосъзнати, това просто им идва отвътре. С такива хора - защита от психични атаки. Като не получават удовлетворение от атаките си към тебе, бързо-бързо се отказват.
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf

Мнениеот ZefaS » 17 Ное 2006, 18:02

на мен пък ми се учи френски.
sleepy4
Не думай.Не вярвах някога да чуя подобно нещо. Повярвай ученето на думи е адски досадно. Особено ако звучат лигаво и 5 букви се четат като 1 или други такива глупости.
Като хванеш принципите, ще видиш колко е интересно.

Аз граматиката горе долу я чаткам, но повярвай изобщо не е интересно.
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот WandaBlenda » 18 Ное 2006, 13:57

Учех спрежението на 20 глагола за близо 2 часа.Адски бавно.И въпреки това на края не ги знаех.WTF?



_________________

Ами сядаш и учиш още 2 часа.Ако след това пак не ги знаеш,сядаш да учиш за още 2 :mrgreen: И така докато накрая почнеш да ги бълнуваш и на сън.Това е единия начин.Другия е както казва bastet да се опиташ да хванеш принципите на лингвистиката.Аз пък имам друг метод.Правя "закачалки" за всяка нова дума.Представям си я визуално на какво ми прилича и намирам друга дума,която да се закачи удачно към визуалния образ и да има почти еднакво звучение като думата която се опитвам да запомня.После когато искам да си спомня думата се сещам за образа и съответно какво съм закачила за него и така ми изплува и думата.При малко пове4е тренировки целия този процес става автоматичен и протича за части от секундата.Веднъж запомнена, думата влиза в обръщение и образа отпада от самосебе си.По тоя начин помня и телефонни номера и имена на хора с които се запознавам.За телефони си представям телефонните бутони и прокарвам мислена линия между цифрите както следват.Полу4ава се някакъв линеен знак,нещо като сигил :mrgreen: който запомням.Когато ми потрябва телефона,или кода или каквато и да е там поредица от цифри,просто си представям сигила и го наслагвам върху визуалния образ на бутоните от 1 до 9.Имената ги закачаш за друг човек със същото име или предмет или действие с подобно на името звучение,които ти напомнят на съответния човек.Най-лесно е когато знаеш значението на имената.Например Пламен е огън.Румяна е червено,Камен е скала.Иво е върба и т.н.Системата става и за запомняне на дълги текстове, но там трябва да се раздели текста на пасажи и да се приложи малко по сложна конструкция от много навързвани образи един за друг,които подсказват за всеки следващт пасаж.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот WandaBlenda » 18 Ное 2006, 14:37

Между другото твойта омраза към френския не към самия език ,а към учителката която го преподава.Ясно ми е че има гадни учители,на които и на челна стойка да им застанеш пак няма да са доволни от теб.Такива даскали обикновенно,набележат ли те,почват да те следят за всяка издънка и да те гърчат и наказват пове4е от необходимото.Единственото оръжие към такива е да се стремиш да не си в издънка.Тоест в която и област да те барнат по-френски, ти да звънтиш :mrgreen: И се подготви след като ве4е си набелязан, дори да си перфектен( а ти не си изглежда) да ти пишат по ниски оценки от колкото заслужаваш.Но!Ако се напънеш да си перфектен,даскалката ще продължи да те тормози още някой друг месец и като види че няма смисъл,след време ще си потърси друга жертва.Но дотогава ти си и "любимата"игра4ката и като такава ,ще трябва много да се напънеш за да се откопчиш от вниманието на "любимата" учителка и да я накараш да спре да те забелязва.И разбери,че заради един гаден даскал,не си струва да си проваляш успеха в училище.Ако ти спреш да учиш,кой ще е победител според теб?Ти или тя?Нито ти,нито тя бих казала.Само ,че ако тя няма достатъчно акъл да стопли ,че с тормоз няма да те накара да учиш и по скоро те проваля отколкото да ти помага,трябва ли и ти да си толкова еднопластов и да реагираш по първа сигнална,като отвръщаш със същото малоумие с което и тя те напада?Един от двама ви в случая трябва да е психолог.Явно тя не е.Така че се пада на теб да си.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот alistar » 18 Ное 2006, 21:07

Хей Кико- хрумна ми как може да си отмъстиш на даскалката при това без да намесваш магия:))) Що не и се обясниш в любов?? Прати и бележка-а,ако си момиче-още по-добре- ще и стане неудобно,но и няма да може да се оплаче щото веднага ще се усъмнят,че тя е провокирала това чувство в малкото невръстно дете- ще те остави на мира-гаранция и даже ще страни от теб дори няма да смее да ти пише слаба оценка за да не излезе,че ти отмъщава,а може и да се премести в друго даскало- както и да го погледнеш все имаш полза:) Аз поне не виждам слаби точки в плана.:)
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот kiko » 19 Ное 2006, 20:23

alistar това е много яко до сега не се бях сещала icon_eusa_clap
само един проблем ами ако ми отговори на белешката laughing9
Аватар
kiko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 23 Сеп 2006, 18:54
Местоположение: sofiq

Предишна

Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 15 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 15 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта