призоваване на ангели??

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Мнениеот avanabil » 16 Яну 2008, 20:24

alana_lire написа:ей,много мерси............... а самата магия със захарта ......как точно да ги призова-по имена ли ,като си ги представям.....имам и друг въпрос-малко мие трудно....габриел мъж или жена е?


Единствено Ханиел се появява в женски образ, въпреки, че такова деление на ангелите по полов признак е възприето заради нашите представи
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот alana_lire » 17 Яну 2008, 12:29

хммм...това за пола ми стана интересно,защото четох някъде из нета ,че габриел( или гавраил) бил от женски пол...та исках да знам като си ги представям как точно да си ги представям???
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот avanabil » 17 Яну 2008, 14:24

alana_lire написа:хммм...това за пола ми стана интересно,защото четох някъде из нета ,че габриел( или гавраил) бил от женски пол...та исках да знам като си ги представям как точно да си ги представям???


Най-често се визуализират като стълбове от светлина, обагрени в различни искрящи цветове. В случая пола не е толкова важен. Можеш да помолиш призованата същност да ти се разкрие визуално по подходящ начин. Това може отново да се припокрие с представите ти, но не е задължително :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот alana_lire » 17 Яну 2008, 19:57

много мерси за информацията.....а самото призоваване как става- изричам имената им или има специални реплики?
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот silver sea angel » 18 Яну 2008, 14:34

Пак ще спомена книгата " Ангели помощници в магията" там има заклинания за инвокация на всеки архангел ако я имаш може да погледнеш
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот alana_lire » 19 Яну 2008, 21:28

добре..благодаря!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот cant_smile » 20 Яну 2008, 08:52

Ето и малко за дейностите на някои от ангелите,за да знаеш кой за какво да викаш.

Габриел- той властва над Луната,Запад и Водата.Ангелът на виденията,магията,астралните пътувания,гадаенето,билколечението,милосърдието,истината и надеждата

Михаел- Помага за откриване на истината,добиване на познания, за предсказания и във философията.

Рафаел- Ангел на изцелението,хармонията,просперитета,успеха,честта и свързването с вашия ангел хранител.

Рациел- Архангелът на озарението,напътствието и съдбата.

Саммаел- Владее смъртта,изкушението,наказанието и възмездието.

Ханиел- Ангелът на любовта,красотата,съзидателността и цялата природа.

Цадкиел- Властва над духовната любов,учението на вътрешно ниво и късмета.

Цафкиел- Управлява духовното развитие,преодоляване на страданието и промяната на кармата.

Уриел (Ауриел) - Управлява предподаването,прозрението,стабилността,издръжливостта и духовното познание.

Съжалявам,в момента имам информация само за толкова.А вие може ли да постнете още някой ритуал за инвокация?
Аватар
cant_smile
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 64
Регистриран на: 16 Ное 2007, 16:13
Местоположение: Търси ме в безкрая...

Мнениеот avanabil » 20 Яну 2008, 14:13

cant_smile написа:Ето и малко за дейностите на някои от ангелите,за да знаеш кой за какво да викаш.

Габриел- той властва над Луната,Запад и Водата.Ангелът на виденията,магията,астралните пътувания,гадаенето,билколечението,милосърдието,истината и надеждата

Михаел- Помага за откриване на истината,добиване на познания, за предсказания и във философията.

Рафаел- Ангел на изцелението,хармонията,просперитета,успеха,честта и свързването с вашия ангел хранител.

Рациел- Архангелът на озарението,напътствието и съдбата.

Саммаел- Владее смъртта,изкушението,наказанието и възмездието.

Ханиел- Ангелът на любовта,красотата,съзидателността и цялата природа.

Цадкиел- Властва над духовната любов,учението на вътрешно ниво и късмета.

Цафкиел- Управлява духовното развитие,преодоляване на страданието и промяната на кармата.

Уриел (Ауриел) - Управлява предподаването,прозрението,стабилността,издръжливостта и духовното познание.

Съжалявам,в момента имам информация само за толкова.А вие може ли да постнете още някой ритуал за инвокация?


Бих добавила:

Сахиел - властта му се простира върху всички финансови и правни въпроси. Призовава се във всякакви ситуации, свързани с получаването на пари, както и за всякакъв вид справедливост. Времевата му орбита е 6 месеца;

Азариел - специфична сфера на действие - съпътства практиката на медиумите и различни трансови състояния.

Касиел - властта му се свежда до всички проблеми, свързани със собствеността, земята, земеделието. Управлява също така и физическата структура и издържливост на сградите. Покровителства възрастните хора, помага при уреждане на завещания. Има също власт над причинно-следствените връзки и изпитанията, които трябва да бъдат издържани в рамките на Закона за кармата. Времевата му орбита е 4 години;
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот alana_lire » 20 Яну 2008, 17:44

ооо..много мерси!
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

Мнениеот EliKarim » 21 Яну 2008, 17:47

Само да допълня че буквените съответствия са латински, не английски. Поне преди латинския, старогръцкия,.... а още преди това арамейския и т.н. са вършили страхотна работа. Според мен, ангел може да бъде призован от човек, на който поага дете. Детската невинност винаги е в плюс тук. Инъче е много, много по-трудно един ангел да се отзове, от колкото низш демон.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот avanabil » 21 Яну 2008, 17:55

EliKarim написа: Инъче е много, много по-трудно един ангел да се отзове, от колкото низш демон.



Eli, а защо се получава такава трудност при призоваването им, която при низшите демони не съществува? И как всъщност може да се прояви помощта на едно дете?
Аз често прибягвам до така нареченото "ангелско писмо" и досега съм нямала проблеми... Дори веднага съм получавала знаците им на съгласие, което го намирам за удивително.....може би най-удивителното от целия ритуал :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот EliKarim » 21 Яну 2008, 18:08

Просто чистотата на душата и безгреховността са присъщи на детето. Ангелът би се отзовал ако в ритуалната работа "използваш" дете. Ангел не би погледнал в очите грешник, а повечето от нас са такива по един или друг начин. Повечето ангели се явяват в мъжки, женски, неопределен пол или ярка светлина... тоест, те биха могели да имат пронизващ поглед. Ако в ритуалната работа ти сведеш глада, а невръстно дете поиска желаното от теб, или държи буквите, писмото или каквото използваш, то вероятността ангелът да се отзове е по-голяма.
Демоните, особено низшите идват по-лесно заради любопитството, алчността, умението да се изгаврят с човека при евентуална грешка и естествено това че човекът остава длъжник. Жажда за кръв и власт. Ангелът не иска откуп, иска справедливост. Демонът ще ти бъде верен по друг начин. От ангелът искаш помощ без да го подчиняваш, а демонът подчиняваш или сключваш зделка. Ангелът изпълнява точно и безусловно ако даде дума, а демонът може да намери вратички и да съсипе душата ти. Ако си недостоен за ангела, той нито ще се яви, нито ще обещая съдействие. Демонът би дошъл за да вземе и малкото енергия, която имаш.
Това с "ангелските писма" не е поява на ангел, а силата на буквите.
Късмет!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот avanabil » 21 Яну 2008, 18:29

EliKarim написа:Това с "ангелските писма" не е поява на ангел, а силата на буквите.
Късмет!


Досега не съм имала повод да се съмнявам, въпреки, че вероятно е трябвало. В този случай не би ли следвало силата на буквите да е безразлична към същността на призования ангел? Или казано по друг начин, защо всеки път ясно разпознавам знаците на съгласие, които са храктерни и уникални за всяка отделна ангелска същност? Питам, защото наистина се замислих за тези неща малко по-силно, отколкото всеки друг път...
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот EliKarim » 21 Яну 2008, 18:53

С една фраза написана с тези букви можеш да опитваш да призоваваш различни ангели. Докато при демоните, всеки един от тях има свой печат. Не бих казала дори че има ангелски печати, това дори не са печати за мен. Ангелът не може да се подчинява посредством букви и печати. Буквите тук са част от комуникацията, част от напътствията, лечението, желанието или упрека. Самите букви притежават сила и една фраза, подкрепена с оптимизъм, непоклатима вяра и желание може да донесе положителен резултат от оздравителен или пречистващ ритуал например. Енох е споменал в книгите си, че ангелските пратеници също оставят послания, без самия ангел да се явява. Понякога на изпаднал в беда дори може да бъде пратен ангел-пазител. Тук се иска постоянство и смирение. До колкото знам задължителни са правилата като постене, искреност, молитви изпълнени с вяра...и така нататък. Докато демонът може да бъде заставен в името на силата да се закълне в печатът, че ще изпълнява...или както там се спогодите. С по-низшите може да се преговаря.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Lunohod » 22 Яну 2008, 00:11

Демоните се викат далеч по-лесно от Ангелите. Съгласна съм. Въпросът е какво правим като ги викнем?
Нямам дете за сега, но в моя "глупав" идеализъм се числи разсъждението, че децата не са средство да си мислим, че ще излъжем ...ангелите... Те не се лъжат...Идват когато преценят, когато сме достойни, когато не мислим за нищо свързано с глупавите си желания за "камиончето на Иванчо" или "куклата на Мимето", които непременно трябва да са наши. И тогава всички тези желания и фалш изчезват...Това са неща много по-висши от нашия разсъдък и възприятия...

А дали изглеждат като хора, и дали имат пол, и дали ни гледат свирепо, си зависи изцяло от нас... Ние оформяме собствени богове спрямо нашите представи, но това далеч не обхваща тяхната същност.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот avanabil » 22 Яну 2008, 09:46

EliKarim написа:С една фраза написана с тези букви можеш да опитваш да призоваваш различни ангели. Докато при демоните, всеки един от тях има свой печат. Не бих казала дори че има ангелски печати, това дори не са печати за мен. Ангелът не може да се подчинява посредством букви и печати. Буквите тук са част от комуникацията, част от напътствията, лечението, желанието или упрека. Самите букви притежават сила и една фраза, подкрепена с оптимизъм, непоклатима вяра и желание може да донесе положителен резултат от оздравителен или пречистващ ритуал например. Енох е споменал в книгите си, че ангелските пратеници също оставят послания, без самия ангел да се явява. Понякога на изпаднал в беда дори може да бъде пратен ангел-пазител. Тук се иска постоянство и смирение. До колкото знам задължителни са правилата като постене, искреност, молитви изпълнени с вяра...и така нататък. Докато демонът може да бъде заставен в името на силата да се закълне в печатът, че ще изпълнява...или както там се спогодите. С по-низшите може да се преговаря.


Да, при ангелите няма печати. Единственото, което съм срещала е комбинация от символи, които катализират до известна степен процеса на призоваване, но това съвсем не е печат, личен подпис или каквото и да е друго, определящо ангела. А желанията, които отправяме към тях понякога не се изпълняват във вида, искан от хората - най-често се получава така, че в резултат на призоваването се постига изместване на възприятието, по отношение на проблема, заради който е призован ангела :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот silver sea angel » 24 Яну 2008, 11:04

Но щом като да призовеш демон е много по- лесно, то тогава като човек иска да призове ангел и примерно ангела се появи как да сме сигурни, че това е съответният ангел, а не някое низше същество приело образа му с цел гавра??? Защото има случаи когато на яовек му се яви светец или светица уж да му помогне в труден момент, а се оказва, че това е мръсна сила целяща да го обърка още повече. Та въпросът ми е: " Има ли начин, по който да ги разпознаваме??? :roll:
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот mandragorko » 25 Яну 2008, 02:14

набави си това:
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот silver sea angel » 28 Яну 2008, 17:34

Книгата я имам и скоро започнах да я чета. Зададох този въпрос понеже наистина има случаи на такъв вит измама, но не се сещам за конкретен пример в момента. Пъ и ми стана интересно, защото в една от книгите си Silver raven wolf пише, че не може да се появи нещо, кето не викаш. Та исках да разбера и вашето мнение по въпроса.
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот alana_lire » 29 Яну 2008, 13:20

а има ли някой който да е призовавал ангел и да сподели какви знаци например се получават и до колко време получаваме исканата помощ от ангел? има ли значение към кой ангел ще се обръщаме за помощ и начина на призоваване?
ГатаКа
Аватар
alana_lire
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 339
Регистриран на: 23 Мар 2007, 12:21

ПредишнаСледваща

Назад към Молба за помощ

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта