телепатия

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот al3nka » 08 Фев 2012, 15:13

Можете ли да ми кажете как как се осъществава телепатична връзка и как се прекасва телепатична връзка . Благодаря ви предварително ! :
Аватар
al3nka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 40
Регистриран на: 16 Дек 2010, 14:52

Мнениеот Trismegist » 14 Фев 2012, 23:02

Значи не знам от къде да започна :) . Първо това е процес на съзряване и е свързано с разширяването на съзнанието.По тези въпроси има литература и ако ти наистина се интересуваш от нещо - ще получиш и резултати.
Обаче такова хапче за телепатия поне аз не предлагам.Обикновено такива неща са забранение от закона ако се сещаш.Ще добавя само още, че всички хора са телепати, но не всички го осъзнават поради една или друга причина.

Като за начало се научи да си даваш сметка за мислите, които минават преза главата ти.Научи се да превръщаш подсъзнателните мисли в съзнателни.Всичко е въпрос на това на къде насочваш своето внимание.Човек става добър в онази област в която е съсредоточил своето внимание.Въпрос е дори на битка и на възмъжаване,е да се научиш, как да издържаш на външни разсейващи те шумове.

За да превърнеш подсъзнателните мисли в съзнателна информация, се изисква енергия.
Другото упраженине е да докарваш физическото си тяло до пълен покой, както в сън, но съзнанието ти да е будно.
От там нататък имаш избор, дали да визуализираш (да си представяш) някакви картини или да чакаш пасивно съзерцавайки странните минаващи образи.И така всичко е все пак въпрос на труд и много малко на талант.

Като за начло спри да искаш да увладяваш телепатията.Докъто имаш някаква илюзорна представа за нещо наречено телепатия - няма да я притежаваш.И ако все пак кажеш искам-и тя дойде, значи това едва ли е тя !
Надявам се да съм бил полезен !
И още нещо, ако този отговор те разочерова и не те задоволява, значи пак за лесното си тръгнал.А така няма да постигнеш желаното.Пак го казвам с цел да ти помогна, а не да те издразня.А можеше и нищо да не ти н апиша и да си седиш без отговор.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот degagement » 22 Фев 2012, 17:38

Телепатична връзка с кого или с какво?
Моят опит се базира само на опити с други хора, искащи да развият телепатия. Най-лесно се започва с предаване и възприемане на емоции, успеха дори при хиляди километри разстояние е на 80%. После може да се премине към звуци, образи и т.н.
Може да се започне и със усещане на емоциите на животните. За целта се изисква опит с немислене, медитация, неподвижност и другите форми на концентрация, за да можеш да се отвориш, да спреш мислите и да възприемаш невербализирано директното състояние на животните.
Аз започнах с дървета, но е по-лесно със животни, според следващите ми опити.
Онова, което е по-лесно за мен обаче, за теб може да не е най-подходящо.
Също така е удобно д асе правят опити и шрез сънищата - това подпомага процеса.

Прерови интернет за литература, практики или ритуали повъпроса и опитай онова, което ти допада и не ти изглежда опасно.
Или просто попитай твои познати, които имат сродни интереси, да опитате да видите какво се получава.

Най-честия случай е да се предават емоции успешно. Образите са един вид следващото ниво. При мен се получи с човек, с когото работя лесно и естествено и имахме вече изграден някакъв синхрон. За жалост прекъснахме опитите след 3 месеца, та нямам представа за следващите етапи. Но не сме използвали кой знае какви тайни техники. Работехме предимно на експерименти, но имахме достатъчно успехи.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот mira_87 » 17 Мар 2012, 11:27

Зна4и ли това,4е съзнанието трябва да бъде в "Тук и Сега" ?
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот Anuel » 07 Май 2012, 08:42

Под телепания аз разбирам АКИВНА ОБМЯНА НА ИНФОРМАЦИЯ МЕЖДУ ДВЕ СЪЗНАНИЯ.
Телепатична връзка може да се осъществи:
(1) неволно - по често наблюдавано явление в наши дни
(2) активно - изисква се обучение
Телепатията може да има и много неблагоприятни последствия за човека (особено ако съзнанието му не е подготвено), може да прегре умът му, може да изпадне в психоза и т.н. - за щастие тези неща се редки.
Лично мога да ти споделя, че ако имаш телепатични потенции над средните първо ще минеш през етап на т.нар."четене на мисли" т.е.човека пред теб ще е отворена книга и няма да имаш проблеми с разгадаването на информацията, която се излъчва от неговия мозък. На практика този етап е напълно достатъчен за ежедневната ни практика, при все че това не е телепатия.
Най-доброто според мен е създаване на активен телепатичен канал с любим човек това често става породено от любовта която синхронизира двата ума така, че те за се разбират "без думи". Разрушаването на този канал става пасивно (когато изчезне или намалее любовта).
Терепатичен канал може да бъде разрушен и чрез използване на лекарства, които блокират D2 рецепторите в мозъка, в останалите случаи канала може да се затвори активно от всеки един от участниците във връзката в произволно избран момент. По сложно е ако участваш в "телепатична конференция" тогава понякога трябва да ползваш и физикални методи за преустановяване на контакта, като например да си вземеш студен (ама много студен) душ, просто защото някои от участниците там (особено ако конференцията участват и сатанисти - нямам нищо против тези момчета) са по агресивни и могат ако усетят в тебе слабост да се опитат да нахлуят в съзнанието ти по начин, който за мен не е морален.
Аватар
Anuel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 06 Мар 2008, 15:19

Мнениеот al3nka » 25 Ное 2012, 18:58

Моляви не ми заключвайте темите просто искам да се отърва от дух който е в мен !
Аватар
al3nka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 40
Регистриран на: 16 Дек 2010, 14:52

Мнениеот Nemezius » 26 Ное 2012, 05:52

@Мира: Да, точно това означава- съзнанието ти трябва да е в настоящето, ако не искаш да бъдеш отнесена.

@Аленка: Потърсете за "Обладаване", защото това е термина. Само за информация- няма как това да стане от "дух на жив човек", поне не и за толкова дълго- тялото на другия до сега би било мъртво, безсвързаната си душа.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот degagement » 27 Ное 2012, 12:56

Леле, а аз си мисля, че още някой искрено някога се е интересувал от телепатията и си е дал зор поне да опита да развие нещо!

Не е насочено конкретно към никой този пост. Просто изразявам публично негодуванието и разочарованието си.

Знам че телепатията е реална и знам как би могла да бъде развита, поне до едно базово ниво, особено ако е съгласувано и от двете страни.
Знам и че има начин да бъде развита така, че човек да може да 'чете' чуждите мисли без позволение в някаква степен и си имам идея как може да се постигне, след като е поразвил гореописания вариант.
Но никъде не видях нещо съществено по въпроса.
Единственото съществено нещо, което намерих бяха няколко изречения в книгата 'Заслушани в молитвата на вселената', не помня автор. Благодарение на тези изречения и опити от типа проба-грешка знам каквото знам.
За съжаление всичките ми познати се отказаха веднага щом се оказа, че могат да възприемат или да предават понякога без да искат.

Не мога да разбера само фантазьори ли има по тея форуми? Няма ли хора, които да опитват нещата на практика, без да се отказват на втория неуспешен опит? Толкова ли ви е страх някой да разбере, че не сте единствения идеален човек сред милиардите несъвършени хора на тази земя?

За прекъсване на телепатична връзка може да се говори едва след като има създадена такава.
Почти всички 'обсебени' просто търсят внимание.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 34 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 34 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта