Някой да помогне :(

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот Jizele » 04 Юли 2013, 19:40

Здравейте,
Пиша с молба за помощ, въпреки, че не зная как ще се приеме това, което ще споделя.
Отскоро съм на нова работа. Колежката, с която работя определено не желае да съм там, постоянно намира начини да ме тормози психически.
Първоначално търпях, но напоследък наблюдавам следното явление-щом съм близо до нея получавам ужасно главоболие, което продължава докато се прибера вкъщи и дори понякога след това.
Цял живот не съм страдала от главоболие. В дните, когато се задържам повече в другите отдели на фирмата не получавам главоболие. Отделно от това не мога да спя нощем.По принцип не сънувах, сега сънувам само сънища, свързани с работата ми...
Първоначално отдавах всичко на ниско кръвно, но вече не съм убедена в това.
Моля за мнение и съвети-възможно ли е омразата и отрицателните и мисли да ми действат така?
Ако да по какъв начин бих могла да се "защитя"?
Аватар
Jizele
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Дек 2008, 12:56

Мнениеот wallter » 15 Юли 2013, 13:09

Като за начало не трябва да ти пука и да позволяваш да ти се качват на главата.Преди време аз така не издържах и влезнах в разпра с директорката където работих и тя отстъпи..;) Но ,за да не рискуваш работата си...Първо не е зле да имаш нещо против уроки.Второ...ако не се получава виш, в сайта има достатъчно "Защитни ритуали срещу психо-атаки" и прочие...Гледай това ,което правиш да не е с цел отрицателни намерения ( да нарани някого),защото после се връща.Ако имаш предостатъчно опит медитирай над дадения проблем. Представи си, как нещата се оправят и той избледнява все повече...поне при мен помага. Успех!
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот degagement » 18 Юли 2013, 21:32

И ако се връзваме на всеки простак, който срещаме през живота си, по-добре веднага да влезем в някоя лудница.

Имах си една колежка - днес взима 45 обаждания, а на поне 30 от тях се ядосва на клиентите.
Направих и елементарна сметка колко пъти за една седмица се ядосва само докато е на работа. Казах и' да помисли и за всеки простак или глупак, който среща и извън работа. Попитах я дали има желание да влиза в лудница до 4-5 години или в най-добрия случай да е на силни успокоителни.
Отговора беше "ама не мога да не им се ядосвам". Пълна лъжа. Може да не се дразни на всичко, ама не иска.
Обича си старите навици и толкова.

Като си обичаш старите навици, ще те боли глава и точка.

Малко ви е удрял живота просто, затова търсите помощ във форум за магия за дреболии.
Колежката била лоша. Голяма работа. Да не те е ударила случайно?
Завиждал някой си. Да си завижда! Ако завиждат - значи има защо!
Правили интриги. Ми ще правят като са некадърни и умират от яд, че ти си вършиш добре работата или имаш здраво семейство.

Лекарството е едно:
Господи, благодаря ти, че си ме направил по-способна и по-умна от тях!
И продължаваш да работиш по целта ти, която ти е на дневен ред.

Ама като ви е бил лек живота, ще ревете за дреболии.
Ами ако утре детето ти си счупи нещо лошо и се налага месеци наред да му даваш кураж, за да проходи отново?
В лудница ли ще влизаш от притеснение или ще имаш силата да го окуражаваш ден след ден и час след час да има сила и желание, за да направи всичко по силите си и да проходи все едно нищо не е било?
Ами ако останеш на улицата, в дългове, без работа и с деца на ръце?
Ще ревнеш и ще ти гладува семейството или ще се вземеш в ръце и ще осигуриш хляб и подслон за любимите си?

Никой не си ги задава тези въпроси.
Всичко се оплаква от всяка малка спънка дето срещне.
После нещата не били каквито им се иска.
Онова, което искаш, трябва сам да си го вземеш. Никой не е длъжен специално да ти обръща внимание и да ти доставя желаното.
Като искаш уважение от колега, извоювай си го - с търпение и разбиране, с подкрепа и взаимопомощ.
На всеки в живота му идва момент, когато му е необходима помощ. В такъв момент ще научиш колежката да те уважава. Но трябва да имаш търпение, та когато дойде момента, да имаш силата да и овладяността на характера да го използваш.

Никой не е длъжен да ни харесва. Никой не е длъжен да ни забавлява. И никой не е длъжен да се отнася с нас както искаме. Имат право да са различни или злобни или неприятни.
Боли ни глава, защото сме лигави пикли и се притесняваме за всяка дреболия.
Ако не ни пука, а гледаме просто да си свършим работата, глава няма да ни боли.

А пък ако сме суеверни - предложението от горния пост - носим си нещо против уроки или си правим някакви защитни практики - форума е пълен с такива.

Пак съм гадна, ама като знам на какви неща не съм гъкнала, а съм се взимала в ръце и съм се справяла повече от добре... после като видя такъв пост, чак ме хваща яд, че не мога да плесна един хубав шамар на автора, за да се събуди да се стегне малко.

Научили се да се оплакват, вместо да търсят начин.
Ама никой не им е казал, че съществува по-ефективния начин.
Ето вече един вповече знае.
Какво ще прави обаче оттук натам си е само негово решение и право на избор.

Имате право да си се оплаквате на воля и не съм аз тази, която ще решава как да си живеете живота.
Мое е само правото да се дразня и да съм заядлива махленска тетка :)

Айде, стига толкова глупости.
Успех с новата работа!
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот eXPerience » 20 Юли 2013, 21:05

Описаната от теб "магия" се нарича женска злоба. Факт е, че сама си си виновна за състоянието си. Главоболието си го причиняваш ти. "Ох, днеска пак трябва да работя с колежката." "Ох, вчера колко лошо ме обиди колежката - ще види тя!" И ако денят ти минава така, е нормално после да сънуваш работата си. Бъди мекичка и добричка само пред любимите си хора. Колежката ти е гадна кучка - бъди и ти такава с нея.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Sogodarius » 21 Юли 2013, 19:13

Твоята колежка може и да не го осъзнава, но ти прави уроки със злобата си...Не е магия , а уроки.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот degagement » 15 Авг 2013, 10:48

И уроките и магията са влияния.
Няма значение кое е от двете.

Никой не се сеща да си осъзнава тялото редовно, да се учи да си отпуска мускулите, да развива правилна стойка.
За това са главоболията.
Ако известно време се учиш да отпускаш добре главата (няколко месеца поне), искам да видя после дали ще се оплакваш от главоболие, пък ако ще и три кукумявки да те гледат ;)

Сами сме си виновни за болежките. Почти всичките са резултат от кофти навици. Лекуваме симптомите, но навиците не си променяме, затова ни повтарят едни и същи болести.

Ако прекалено много се тревожиш кой как те гледа (божееееее, да не са те захапали за задника или да са ти разбили носа???? всеки ще си гледа както му е кеф! и има право да си гледа както иска. свободна държава сме!) си те боли глава, не защото колежката е злобна, а защото ти си тъп и не искаш да си промениш навиците. Искаш друг да ти е виновен и да се оплакваш. Това е.
Все едно пък другите са длъжни да се съобразяват с нас - крехкичките и чувствителничките...

Чувствителноста - в леглото. Там поне има полза от нея.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот lolly » 15 Авг 2013, 13:30

според мен ти допускаш прекалено много това отношение да ти влияе. за мен по-скоро става въпрос за стрес, който от теб зависи да превъзмогнеш. ако му се отдадеш и не вземеш нещата в свои ръце, няма да се почувстваш по-добре. помисли кое е по-добре за теб, а не какво ще си кажат другите
Аватар
lolly
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Юли 2013, 19:09

Мнениеот eXPerience » 16 Авг 2013, 21:16

Не ми харесаха съвсем нашите формулировки. Затова пък днес случайно намерих една книга, в която нещата биват обсъдени по-точно и подробно. Ще си позволя да пусна един от цитатите, които ми припомниха за тази дискусия:

Имах някога пациентка, която твърдеше, че всяка сутрин през последните четири години има главоболие. Всяка сутрин в 6 ч. 45 мин. тя очакваше главоболието й да започне и вземаше болкоуспокоителните си таблетки. Освен това на всички свои приятели и колеги съобщаваше колко много страда. На пациентката бе подхвърлено, че всъщност желае тези главоболия и ги е избрала, за да бъде забелязвана и за да й съчувствуват и да я съжаляват. Подсказано й бе също, че би могла да се отучи от този навик и да се тренира да преместваглавоболията от центъра на челото си към едната или другата страна на главата. Пациентката щеше да разбере, че управлява главоболието си, като го кара да се мести. Първата сутрин след психотерапията тя се събудила в 6 ч. 30 мин. и бе останала в леглото, за да изчака появата на главоболието. Когато то се появило, жената успяла със силата на мисълта си да го премести в друга точка на главата си. Тя бе избрала нещо ново за себе си, а впоследствие изобщо спря да избира главоболията.


http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 5%F1%F2%E0
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот eXPerience » 16 Авг 2013, 21:44

Има много хора, които като установят някакво хронично неприятно състояние (вътрешно или външно), започват да търсят магия. Ако не е нещо бързо влошаващо се и заплашващо здравето и живота, то трябва човек да търси причината първо в себе си (а и в другия случай също, ако е сигурен, че няма да умре, докато намери причината). А не както обикновено несъзнателно ни учат - че винаги някой друг или нещо друго е виновно. Така е по-удобно, за да се запазим непроменени. Разбираемо е, че хората не винаги осъзнават всичко това, но след като им се посочи причината, трябва да поправят себе си. Използването на магия за "закърпване" на нещата "отвън" или чрез промяна само на външната среда има следния аналог във физическия свят:

Изображение

Разликата е, че колкото по-дебел става човекът, толкова по-малка и слаба става тази... количка. И накрая се чупи... Схванахте символиката.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот wallter » 17 Авг 2013, 20:45

Изключително полезна информация от страна на Експириенс.
Самият аз също съм много благодарен за http://www.spiralata.net/s.php?SearchTy ... 5%F1%F2%E0 .
Вътре е бъкано с уникални книги ,чиято информация е много , много ценна !
Ето и още една полезна книга ,която не отдавна бях чел и помага човек сам да успее да промени много неща ,включително да изолира негативното въздействие на хората и да успее да се справи сам ,с някои от собствените си проблеми благодарение на САМОХИПНОЗАТА ,която е присъща на база внушение ,което променя нещата.По този начин можете да влияете освен на СЕБЕ СИ и на останалите. http://duhovno-razvitie.com/hiuit.htm
Аватар
wallter
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 09 Мар 2012, 14:38

Мнениеот Sogodarius » 18 Авг 2013, 15:46

Имам чувството, че като някои попита за магия или енергийно въздействие в този форум много малко хора отговарят по темата.Все пак това е езотеричен форум, а не бгмама, нали?Вместо съвети за стила на живот на човека можем да коментираме езотериката свързана с такива проблеми. :wink:
Иначе по темата - за изчистване на такива негативи насложени от средата или хората около нас - по време на баня да се приготви леген със солена вода ( морска сол ) - обливаме се с тази вода, изчакваме 2-3 минути и минаваме под душа.Това за дреболиите върши много добра работа.
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот degagement » 20 Авг 2013, 14:11

Съгласна съм да коментираме езотерика. Но не и когато някой иска помощ, а причината няма нищо общо с магия.

Въпроса не е да филмираме искащия помощ, а да намерим начин да му посочим как да се справи.
И най-вече - да се осъзнае, че не всичко е в резултат на чуждо влияние, а по-скоро сами сме си го докарали с навици на поведение и мислене.

И по възможност не толкова заядливо като мен, разбира се.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Darkss » 19 Авг 2014, 05:54

Golden Mist Shield Spell
This protection spell is very easy to master. It creates an aura around you similar to a golden orb of mist filled with positive energy, which blocks other people’s negative thoughts and emotions. If you find yourself among negative people, you may use this spell and as a result you will not feel the slightest bit of discomfort. However, this shield isn’t very effective against supernatural dangers such as demons or curses, because it will dissipate easily when subjected to an attack.

The breath of life
And the light of my mind
Creates an enchantment
Of protection and comfort
As the air I breathe is purified
I surround myself with an orb of gold
This golden haze
Is constantly purified
And separated from any negativity
May my space be protected



Пише,че създава аура около теб,която е подходяща ако попаднеш в среда с негативно настроени хора,които ти мислят злото.Също така пише,че няма да ти помогне срещу демони или проклятия,но пише,че няма да се чувстваш гадно покрай тях :)
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България


Назад към Молба за помощ

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта