Нужда от идея.

Тук можете за пишете за Ваш проблем или случай, за който искате да Ви се помогне.

Модератор: Nemezius

Назад към Молба за помощ

Мнениеот kriviq » 28 Фев 2014, 14:04

Здравейте,знам че не е правилно директно да искам вместо да потърся из форума понеже отговора на въпроса ми 100% го има,но все пак някой може ли да ми даде ритуал или техника за избистряне на съзнанието,със цел да взема правилното решение на една ситуация която ще запазя за себе си.
П.С. Мерси предварително надявам се да не ви създавам прекомерно търсене и грижи :)
Аватар
kriviq
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Авг 2010, 13:55

Мнениеот degagement » 28 Фев 2014, 19:05

Моят метод е трудничък, ноработи безотказно.

Преди години, когато правех над час медитация в неподвижност ежедневно, забелязах, че на разни трудни проблеми ми идват лесни и изпълними решения. Шашкаше ме колко са прости и как през цялото време всичко ми е било пред очите, та чак под носа.

Значи сядаш и не мърдаш и премахваш мислите на макс - колкот можеш, толкова. Отдели си около час и половина.
Ако не стане - на другия ден повтаряш. Гаранция ако не на първия, то до 3-4 дена ще имаш много добро решение на въпроса.

Не че е лесно заправене, де. Почти никой няма да може да приложи такъв инат, ама работи 100% :)
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот kriviq » 28 Фев 2014, 20:26

Мерси за бързия отговор приятел ;),ще го пробвам а и звучи добре като идея.
Аватар
kriviq
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 13 Авг 2010, 13:55

Мнениеот МагНаско » 15 Мар 2014, 11:25

Медитация - това е ключа :wink:
истината е някъде там
Аватар
МагНаско
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 186
Регистриран на: 21 Май 2006, 19:58

Мнениеот hexhexsnake » 10 Апр 2014, 23:25

Вземането на превилното решение е нещо изключително релативно. Дори при взето решение в много случаи е невъзможно да се оцени дали е било правилното или не.

Не съм сигурен дали, съвете ми ще ти помогне. Не е универсален, но работи в голяма част от случаите.
Ако решението трябва да се вземе между две алтернативи - просто хвърли монета във въздуха и виж какво ще се случи. Метода действа не поради факта, че монетата ще покаже ези или тура - момента в който монетата е във въздуха ти вече знаеш, чувстваш, усещаш и кое искаш да се падне - ези или тура. Самото падане на монетата ускорява процесите в теб и в много от случаите ще ти даде правилна посока.
Аватар
hexhexsnake
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2010, 23:38

Мнениеот Darkss » 21 Авг 2014, 16:45

не са нужни ритуали,отговорите вече са дадени над моя :Д ако искаш ми пиши на лс да ти пратя книга с техники за дълбока медитация и за какво ли още не,много е полезна!Казва се "The Book Of Knowleage".
We are that we are!
Аватар
Darkss
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Юли 2014, 19:00
Местоположение: Лом,България


Назад към Молба за помощ

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта