Медитацията и още нещо...

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот TheAcid » 25 Авг 2004, 23:40

Здравейте, интересува ме какво е това медитацията? Искам да помоля някой, който разбира от медитация и може да ми обясни как да медитирам, ще му бъда много благодарен, тъй като съм питал много хора, а те само овъртат нещата,......благодаря много предварително на помогналите ми! ;) :? ......Искам да ви питам още нещо, нещо което мечтая да направя от малък. Моля ви научете ме, кажете ми номера...как да излезна от тялото си, кога да разбера и т.н,...моля ви да бъдете по задълбочени в отговорите си, тъй като съм решен да се занимавам с медитация и излизане на духа от тялото,..отнво благодаря предварително на отзовалите се ;) :?
Аватар
TheAcid
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Юни 2004, 08:39
Местоположение: Sofia

Мнениеот fly^spirit » 26 Авг 2004, 09:26

Здравей,значи аз имам скромен опит с медитацицията,но ти препоръчвам сайта на NeoN:www.shamballa-bg.net!Що се отнася за пътуването на астралното ти тяло мисля че можеш да го постигнеш по време на медитация,но първо трябва да я усъвършенстваш.Когато съм медитирала съм имала чувството на лекота и летеж.Но човека с които трябва да говориш е NeoN.А що се отнася до това какво представлява медитацията според мен това е система за постигане на пълна хармония с ума и тялото,да владееш себе си и чрез постояннство би могъл да постигнеш прекрасни резултати.Променя се начина ти на мислене,а и не само това.Подобрява се концентрацията ти.Това е медитацията-хармония,здраве,концентрация и контрол.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот Гост » 26 Авг 2004, 19:50

Лично за мен медитацията е тогава когато ума ти е чист от мисли. Когато си празне. Медитацията не е правене. Метитацията е релаксация в настоящето. Казват му също не-мислене, в хаоса се нарича гнозис и т.н.
Ако искаш да направиш така наречената "астрална проекция" всъщност илизане на астралното тяло от физическото, то най-лесния начин според мен е това да стане в съня ти. Когато сънуваш да осъзнаеш съня си и да имаш пълен контрол над него. Тогава правиш каквото си искаш. Ако сериозно искаш да се занимаваш с това трябва да си наясно че ще трябва да изминеш доста дълаг път. А защо точно по време на сън ? - тогава психическия цензор ти е най-слаб и можеш лесно да излезеш и да го заобиколиш. Какво е това психически цензор ? - Нещото, което ти блокира възприятията за магията, което те крара да забравяш сънищата и това което те прави безчуствен към "магията". Когато се научищ да го заобикаляш, тогава ще постигнеш сериозен успех с каквото и да е. Най-вече с постоянство се постига контрол - най-важното ако искаш да помниш , направи си дневник ! това е най-сигурния да не кажа единствен начин
успех icon_hello
Гост
 

Мнениеот TheAcid » 30 Авг 2004, 00:03

благодаря ви много, надявам се от страницата на Ne0N да науча още нещо :smile:
Аватар
TheAcid
 
Мнения: 9
Регистриран на: 24 Юни 2004, 08:39
Местоположение: Sofia


Назад към Въпроси

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта