Татуиран Талисман

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот kimbo » 11 Ное 2011, 18:09

Здравейте, имам един въпрос.

Според вас възможно ли е да си направите реално татуировка талисман?
Разбира се има много хора, който и представа си нямат какво значение има точно тяхната татуировка но си мислят че им носи щастие, късмет.. и прочие.
Имам в предвид разбира се точно определен талисман а не Символ. Под символ имам в предвид животно, растение и прочие.

Мисълта ми е следната, искате талисман, който да ви нови късмет. Избирате талисманът. който желаете, информирате се за него от до.. и в точно определен ден и час го татуирате върху себе си.
На практика, може да го окадите и с мисълта си да го заредите.
Тука идва едно НО, проблема е че ще се вижда.

Въпроса ми е според вас възможно ли е?
Ако е възможно как бихте го направили вие?
И разбира се кой талисман, печат, амулет вие бихте избрали?
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот StellaMorgana » 11 Ное 2011, 18:42

Аз лично не бих го направила, но не по причините, които си изтъкнал, а по - скоро защото след като ще е нещо лично, според мен не е редно някой друг да го прави. Още повече се намесват и кръв, лимфа и прочие. Не съм убедена, че разсъждавам правилно в случая, но това е личното ми убеждение.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот kimbo » 11 Ное 2011, 19:39

Съгласен съм с теб. Но при всички татуировки има лимфа и кръв:)

Идеята е дали на теория е възможно, става въпрос за работещ талисман или амулет!
Инъче да възможно е отиваш и си татуираш, каквото пожелаеш на момента.
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот eXPerience » 11 Ное 2011, 23:19

Това, че татуировката ще се вижда, е най-малкият проблем в случая. Татуиращият едва ли ще има голямо желание да спомогне за зареждането на талисмана ти. По-скоро ще си мисли за своите си проблеми и ще разклати ефекта. Иглата за татуиране (или както там се казва) не е пригодена за магическа работа, още повече, че преди това са били татуирани и други хора, и повечето вероятно са оставили по нещичко от себе си. Дупката, в която ще трябва да идеш, за да те татуират, също не е пригодена. Освен това двете са заредени с болка и мъка - татуировки се правят все пак. А това с кръвта лично на мен ми изглежда като създаване на някакъв вид обвързване, което много трудно ще бъде развалено при нужда. Няма как да го избегнеш, освен ако не си направиш татуировка като от дъвка. Всичко това са малки и някои дори незначителни детайли, но само ако са поотделно. Като ги натрупаш, картинката вече става малко по-различна. Ако все пак намерението ти е достатъчно силно, за да ги надмогне, талисманът би трябвало да ти свърши работа.

П.С. Още се чудя как успях да използвам толкова пъти думата "това" в този текст.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Nemezius » 12 Ное 2011, 08:28

Е, така и така сте подхванали тази интересна тема.. за кой ли път, но поне е приятно да се чете, да ви дам и още една идея в такава насока- Хена(къна) ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот kimbo » 15 Ное 2011, 14:30

Сега ще кажа и аз нещичко.
Аз съм татуиран имам 3 за сега.

Относно въпроса с иглата, поне хората, който познавам ползват чисто нова игла за всеки, на практика тези игли струват стотинки и не знам, кой би използвал 1 и съща игла сигурно невеж.

Относно другото съгласен съм че няма как да се изисква от тату артиста да е някакъв Маг или поне да спомага при изготвянето на татуса за неговото зареждане.

Също така е вярно че мястото където ще се прави не е специално пригодено, Но в случая имам възможност тату артистът да дойде в нас или където аз си пожелая!
На практика аз мога преди изпълнението на татуировката, да извърша ритуал поне пречистваш да се изчисти мястото от всякакви влиания. Това е най-малкото, което може да се направи.

Също така както споменах иглата мога аз лично да си я набавя и преди да започне татуирането да се извършат манипулации с нея.

Единственото нещо е че не могат боите за самият татус да бъдат заменени с други такива ( визирам, специално пригодените магически бои )

Другото важно нещо е че след като имам достъп до новата игла, след като аз определям мястото, също така определям и денят и часът кога това да започне.

Когато се замислим излиза че единственото, което не може да се промени е мислите на татуиста, боята и това че ще се вижда самата татуировка.

Сега нека погледнем малко по-назад във времето.

Самото татуране е само по себе си ритуал, не е тайна че в древността татусите са използвани с различни цели.
Пример: Като белег, печат обвързваш към определено племе, други за красота, други за богопочитане, като казвам богопочитане имам в предвид езическите богове и всякакви създания.
Това което питам на практика се е случвало реално.

Какво мислите по този въпрос?


А за Татусите с Кана, те са съвсем друго и на практика нямат нищо общо с татус, по скоро с рисуване :)
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот eXPerience » 21 Ное 2011, 16:24

Ееееехехе, с толкова екстри вече е друга работата. :) Но аз грешно се изразих. Под игла имам предвид не само самият остър край, който се подменя, но и устройството, с което се татуира. Не съм запознат какво представлява устройството и затова не мога да се изразя много точно. Както и да е, ако все пак си сигурен, че конкретно това, което ще татуираш, може да бъде татуирано без да възникнат проблеми, давай. :D
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот kimbo » 25 Ное 2011, 01:10

Точно иглата не е само острата част, която боде а иглата има тяло и накрая ушенце, това цялото нещо представлява иглата, има различни размери и по принцип се продавам примерно 100 бройки 20лв кавам го примерно стотинки са.

Самата машинка без иглата е нищо, то е като опаковка метална защото иглата е най важна, всичко на всичко има Електромоторче и това е.

Аз не пуснах темата за да каже, някой прави си или недей.

Идеята беше че всеки да си напише мнението, той какви би направил и как в смисъл като съвет. Разбира се има хора, който не искат да се татуират без значение от татуса.
Пуснах темата ако теоретично ще го правите и след като знаете всички тези неща, как бихте постъпили?

Примерно Полинезийски татуировки са жив пример за това, има много различни видове но основно са 2, ще обясня за този за който се отнася темата.

Етуа - тези татуси включват религиозни и магически символи и имат силно духовно значение. Правели са ги за защита от зли сили, както и за почитане на божества и ред други.

Ето за това смятам че темата е напълно реална, и е възможно. Ако се направи както трябва.

Примерно те са използвали естествено не Машинка а цялата изработка на татуса само по себе си е ритуал, доста дълъг и мъчителен, използвали са длета от черупка на костенурка и много други различни пособи за да разрязват кожата. Проблема е че самата костенурка за тях е голям символ, също така техните мастила, ако мога да се изразя така са направени от различни корени и билки, който те почитат и имат религиозно значение за тях.



На практика е възможно и е правено и се прави все още, но въпроса е как вие бихте подходили, ако вие искате да си направите подобно нещо.

като не се ползват мастило от корени и черупки от костенурки в един по съвременен метод, в смисъл такъв как бихте осветили заредили ако мога така да се изразя предметите преди работа и по време на самата работа?

Мастило, Игли, Дата, Час и Място ?!
Аватар
kimbo
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Сеп 2010, 19:25

Мнениеот Bianco » 06 Дек 2011, 20:53

Айде и аз да се намеся. Решил съм да си татуирам символа на вещицата от Блеър. За тези, които не го знаят ето го долу на снимката. Въпроса ми е, дали това може да доведе до някакви отрицателни енергии и тн.. върху мен. Мястото мисля да е малко над китката отдолу на ръката? Знам, че всичко е само филм, но нали казват, че е по реална история... :oops:

Изображение
Аватар
Bianco
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2011, 20:00

Мнениеот Trismegist » 16 Дек 2011, 17:42

Да - татусите са вредни, защото въздействат на своя носител без той нищо да подозира.
Трудно е да обясниш на някой с голямо его, че нещо може да му въздейства, но ако все пак човек уважава себе си и твореца, не би си направил татус.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта