Въпроси за гримоарите

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот darklord » 31 Яну 2012, 14:55

Здравейте! Нямам много опит с форомите затова ако бъркам нещо моля да ме извините.Та въпросите ми са дали могат някои неща от операциите(ползвам операции защото не са точно ритуали) в тях да бадат замествани.Знам че в готвенето неможеш да замениш солта с пипер и т.н..Но тези книги са писани доста отдавна и тогава тези неща не са били толкова трудни за намиране за разлика от сега.Другия ми вапрос е сварзан отново с разликата във времето и е относно 6-те или по-лошото 18-те месеца на инициация при Абрамелин.Та според вас това вазможно ли е в 21-ви век дори и в България и вазможно ли е с други методи на сварзване с ангела пазител да постигнем успех в операциите и ритуалите дадени в книгата.
Аватар
darklord
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Юли 2007, 11:29
Местоположение: unknown

Мнениеот darklord » 01 Фев 2012, 18:49

Здравейте отново! Не сам си задал вапроса както трябва ли нещо и за това никой не ми отговаря или просто трябва да почакам? confused2
Аватар
darklord
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Юли 2007, 11:29
Местоположение: unknown

Мнениеот Lord Voldemor » 02 Фев 2012, 10:39

От поста ти ми става ясно,че търсиш бързи резултати, и то само от някаква книжка.
Целта на тия месеци предварителна подготовка си има своите обективни причини-с упорство можеш да постигнеш всяка цел и кариера-дори да станеш космнавт,но да станеш Адепт е най-трудното,и достойно нещо на този свят.
Окултизмът не е хоби,а Призвание.Ако го нямаш,не се и захващай.Ако искаш да работиш в тази сфера обаче-защото да,това е работа във всяко отношение,и то работа къртовска и често неблагодарна-захващай се веднага,и не мисли за ,,кога''.Когато,тогава.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот darklord » 02 Фев 2012, 15:34

Благодаря за отговора лорд Волдемор но не търся бързи резултати.От поста ми наистина изглежда така за което се извинявам.Търся разяснение относно някои неща от гримоарите неща които се изискват за някои операции и които е почти невъзможно да се намерят вече.Както има операция от Големия ключ която изисква мазнина от човек умрял през месец юли и част от дрехата му за да се направи фитил за лампа.Въпроса е може ли както е примерно с “Ръката на славата“ да се направи от восък а не от истинска ръка както е правено но незнам с какъв успех.Всепак вече не бесят престъпници край пътя :mrgreen: .Или трябва да караме демони да ни намерят “оригиналните“ неща.Говоря в мн. число защото съм сигорен че много начинаещи си задават този въпрос.Дано да сам бил ясен :oops: .Искам да чуя вашето мнение.
Аватар
darklord
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Юли 2007, 11:29
Местоположение: unknown

Мнениеот Lord Voldemor » 03 Фев 2012, 00:06

Така поставен,въпросът ти е смислен,и наистина засяга един от най-основните ,,магически''(разбирай,всъщност реални)закони.Това е законът за съответствието-подобното привлича подобно.Противоположностите на даден енергиен план са в система знак +,но на различно равнище на ,,реалност''този знак е минус-говорим за чиста физика,мистификации няма.Съответствието изгражда Хармонията/Съществуванието.Това ще го изразим със следния пример-ако ти се подава издатина с размер n,ти я посрещаш със съответната вдлъбнатина.Колкото по- точно(хармонично)уцелим размерите,толкова повече сме в пълно съзвучие с Глобалните причнно-следствени връзки.Като да вкараш нож в точната кания.Ножът е прибран,той е запълнил формата си(канията).
След таз тирада вече мога да извлека същината на отговора(първо трябваше да насоча мислите ти в определена посока)-всеки един предмет може да бъде превърнат и от най-обикновен куфненски прибор,ако се зареди от магьосника.Просто на Силите се обръща ритуално внимание към този предмет,в който се канализира енергията,необходима за предзнаначение и активация функциите на предмета.
Трябва обаче да поясня,че веднъж наречен за магически един предмет-ако ще и касметлийският ти химикал да е-то той вече продължава да бъде такъв.Не е нещо,което като ти омръзне да го метнеш някъде,и забравиш завинаги.Бидейки вече магичен,атрибутът вече е под въздействие на по различни закони-тези на магията.А тези закони трябва да се спазват.
Като н-р че е грешка атрибутът да се вижда от други хора,освен ако не са ритуално съпричастни,или ако функцията на предмета е именно да бъде виждан.
Използването на непосилно сложни ,,съставки'' и прочие изисквания целят преди всичко да активират волята и въображението на изпълнителя.Колкото по-трудно е изпълнението на нещо,което желаем,толкова повече ще се провокираме да положим усилия.Резултатът от тези усилия преди всичко е резултатът от вложената в тях енергия.
След абсолютно ясното осмисляне на този закон,и след повечко практика,ще можеш да достигнеш равнище,където сам да си правиш ритуалите.Веднъж като знаеш правилата-програмният език-ти вече можеш да твориш твой софтуеър/ритуал,НО базиран на правилата.
Не очаквайте,когато се посдобиете с опит,и почувствате ,,че ви работят ритуалите''-не очаквайте винаги да ви работят ритуалите.Няма как да стане.Висшият ви Аз с най-завидно търпение се напряга допълнително да ви осуети ритуала,за да не си навредите,или да навредите на друг-и това,обръщам внимание и по отношение на ритуалите за добро-добрите намерения нямат нищо общо с добрата развръзка-дори понякога става обратното.а когато всичко това се ръчка и на фино равнище от неопитен ентусиаст,Висшият Аз бива затруднен допълните да ти оправя бакиите.За това и някои хора им се обръща внимание чрез нещо радикално,давайки им се знак-човече,опомни се.За мнозина бивши практици таква ситуация дори е поставила край на окултаната им дейност,освен в сферата на четивен интерес.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот darklord » 03 Фев 2012, 11:11

Лорд Волдемор отново ти благодаря за отговора.След като прочетох поста ти осъзнах че съм знаел отговора.Проблема при мен е можеби от това,че съм сам всмисъл че хората около мен не се интересуват от магия и няма с кой да обменям знание и опит.Заедно с това и задълженията ми в обществото.В мен винаги се прокрадва СЪМНЕНИЕТО.Това съмнение се опитвам да премахна незнам дали го правя правилно.Но няма да допусна то да ме отдалечи от магията.Както каза в предния си пост пътя на адепта е много труден за извървяване.Което пък ме кара още повече да продължавам по него.Хубаво е да споделяш с хора които вървят по същия път.Искаше ми се повече хора да се включат в темата но нищо.Благодаря ти отново за отговорите.
Аватар
darklord
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 01 Юли 2007, 11:29
Местоположение: unknown

Мнениеот eXPerience » 05 Фев 2012, 19:36

Разбира се, че си знаел отговора. И все по-често ще ти се случва да четеш неща, които вече знаеш. Това трябва да те окуражава, че си на прав път. Позволи на това знание да достига до теб. Може да се окаже по-важно дори и от думите на най-добрия Адепт. Защото е твое и важи най-много за теб.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 34 потребители :: 1 регистрирани0 скрити и 33 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 33 госта