духовен водач и ангел хранител

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Мнениеот mira_87 » 01 Апр 2012, 09:43

Аз медитирам от няколко години ве4е,но през последните съм го правила много рядко,понеже имах една неприятна слу4ка. След това пулсиране,спрях понеже не знаех какво става и близо 4ас след това се 4увствах много странно. Все едно имах главоболие, а всъ6тност нямах. И съзнанието ми бе6е едно такова,дето на ни6то не мога да го определя. А това издигане на енегия ми е ново 20. Какво се прави в такъв момент?
Вие какви техники използвате за задвижване на кундалини?
П.С. degagement благодаря ти за препоръ4аната литература. Ве4е хванах една от книжките и искренно се смях. Харесва ми се стила на писателя.
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот mira_87 » 01 Апр 2012, 10:00

Има ли зна4ние в каква поза медитира6? Аз го правя в легнало положение със затворени о4и,понеже така ми най-лесно да се отпусна.
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот Mixael » 01 Апр 2012, 16:56

Сподели как точно медитираш. Поза на тялото, мисли, чувства по време на медитация...усещания, начина на дишане...всичко онова което за теб е медитация. Какво се появява в съзнанието ти, как усещаш тялото...има ли напрежение някъде въпреки легналото положение, колко време медитираш( минути, час, два...). Обясни точно какво се случва в един пост.

Защото малко ми е не ясно. Според мен имаш някакво напрежение. Имаш ли някакви стомашночревни неразположения ? Питам, защото много често точно това е причината за главоболие.
Не споделям мнението че изкачваш кундалини до някакво ниво и да причини главоболие. Има възможност да се концентрираш в/у главата си със стремеж да издигнеш енергията нагоре. Създаваш насилствено напрежение в тази област, което би могло да е причина.
Просто само предполагам.
921
Аватар
Mixael
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 148
Регистриран на: 23 Дек 2004, 00:31

Мнениеот mira_87 » 01 Апр 2012, 17:54

Това с "главоболието" ми се слу4ва за първи път. Ако въоб6те мога да го нарека така,но се появи след медитацията. По времето й изведнъж запо4на да ми пулсира областта на слепоо4ието и понеже не знаех какво става, си отворих о4ите след можеби 2 минути. Ина4е медитирам в легнало положение със затворени о4и. Отпускам си тялото и освобождавам съзнанието си от всякакви мисли. Ако се появят такива,просто ги оставям да отминат. В пове4ето слу4аи като 4е ли ме "обгръ6та,залива,удря" една топла вълна ( не знам как да го опи6а ) и тогава мислите ми приемат съвсем друга форма. Сяка6 остават без думи ( може и да не се изразявам по то4ния на4ин и да ме разбере6 погре6но,но не знам как по друг на4ин да го опи6а) Понякога се появят разни картини,които наблдавам безо4астно,които ту изглеждат реални,ту като сенки. А тялото в този момент не го 4увствам. Все едно го няма. Какво време минава съ6то не мога да кажа. Никога не съм гледала 4асовника. Може би 30 мин., но това може и да е илзия.
Когато запо4нах с медитацията тепърва заповнах да нау4авам за тези тематики. Тогава се опитвах да визуализирам,но о6те в самото на4ало ми се слу4и не6то странно,което ме стрестна и поизоставих тези заниятия. От тогава насам за вси4ките години може би да съм медитирала десетина пъти, до преди два три месеца,когато поднових. Аз ли4но го правя само за отпускане на тялото и съзнанието,когато се 4увствам пренатоварена. За това не съм намерила друга полза от цялата работа и не съм се интересувала по-подробно.Понякога имам 4увството,4е мога да навлезна в много по-големи дълбо4ини,но изпитвам страх, да не изгубия контрол над себе си. Та затова питах дали на някой му се е слу4вало не6то подобно. И това за кундалини,което пи6ете ми е абсолтно непонятно. В смисъл термина ми е познат,но само до там. Никога не съм я свързвала с медитацията.
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот mira_87 » 01 Апр 2012, 19:36

Възможно ли е да съм сгре6ила несъзнателно някъде. Цял ден 4увтствам някаква студенина в краката. Направо ме побърква. В къ6ти е топло,не ми е студено,ръцете са ми топли, а стъпалата ми замръзнаха. Усе6там го като някакво трептене,то не е и студенина,като студенина. 4орапи обувах,хем запо4наха да ми се потят стъпалата,хем са ледено студени. А парното е на макс.
От онези дни пак се слу4ва6е, но само за кратко,а днес направо не знам какво ми става.
4удя се дали не съм си навредила с не6то без да искам. Понеже от известно време не съм в особено добро настроение и в медитацията ми да съм привлякла не6то негативно към себе си.
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот Lord Voldemor » 02 Апр 2012, 08:16

Това за кундалини беше споменато в друг контекст,като пример,и не е съотнасян към този случай.
Ако се опасяваш,че си привлякла нещо негативно-прави очистващи процедури-във форума има достатъчно примери-не ти препоръчвам обаче сложни такива-нещо базово,включващо първоелементите.
ААко искаш да научиш как се медитира-ако е възможно да се научи от книга-Ошо е най-добрият източник.Защото медитацията не е поза и дишине.Медитацията е СЪСТОЯНИЕ на съзнанието,степен на разбиране,сетоусещане пълно и ярко,интензивно но не натоварващо.Медитацията се случва в пресечната точка м/у Концентрацията и Съзерцанието.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот degagement » 02 Апр 2012, 18:05

Ако медитираш легнала, обикновено започваш да заспиваш. В началото тялото крещи да помръдне след 10-20 минутки, но после заспиваш. Свикваш с позата и отпускането и вместо съзнанието да е нащрек, то се успива.
Целта на медитациите и концентрациите като цяло е осъзнатост, а не сън.
Дишането също помага или не. Ако дишаш плитко - отнасяш плувката.
Опитай седнала по-добре.
Позата, в която лежиш също така е проблем.

Слушай си тялото - там е тайната: дишането дали е отпуснато или имаш нарежения по тялото. Колкото и да пишем тука е все едно ако не си слушаш тялото и съзнанието ти не е нащрек.
Експериментирай като медитираш да е на различни места и в различни пози на тялото. Не си създавай навик! Навиците са убийствени за осъзнатостта.
И трябва да се прави разлика между вътрешна хармония и покой и между това да си успан.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот mira_87 » 02 Апр 2012, 19:36

До сега не ми се е сллу4вало да заспя. :wink: И някак си ми е трудно да си представя, как 6те отнеса плувката. Но благодаря за съветите
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот DENI » 08 Май 2012, 20:44

Lord Voldemor написа:Развитието на вътрешните сетива обаче,разкрива съвсем друга картина-очароваща в своята безжалостна обективност.

А защо точно ТАЗИ обективност е безжалостна?!?
Аватар
DENI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Окт 2007, 12:00
Местоположение: bg

Мнениеот mira_87 » 09 Май 2012, 16:24

Медитацията е СЪСТОЯНИЕ на съзнанието,степен на разбиране,сетоусещане пълно и ярко,интензивно но не натоварващо.Медитацията се случва в пресечната точка м/у Концентрацията и Съзерцанието.
(от Lord Voldemor )

Раъбирам те какво има6 предвит, или поне така си мисля. Про4етох няколко книги на О6о. Оба4е не мога да се задържа в тази пресе4на то4ка. Напрекъснато сънувам. Ти как се справи и колко време ти трябва6е? Трудно ми е дори да бъда там, където съм. Колкото пове4е се опитвам, толкова пове4е осъзнавам колко дълбоко спя и даже леко запо4нах да се от4айвам, понеже си мислех че 6те е по-лесно. :roll: Ина4е имах така леки проблясъци,което даде отговор на един от въпросите ми, които бях задала в темата. Дай някакъв съвет, ако въоб6те може да се даде. Интересно ми е как е протекло при теб или при някой друг, само се опасявам че това май е много лично, за да бъде разказано. И един ли4ен въпрос бих искала да ти задам, ако позволи6. Това при теб постоянно състояние ли е ?
Предполагам, 4е с времето тази пресечна точка се удължава и спя6тите моменти стават по-редки и по-редки. Така ли е, или представата ми е гре6на?


degagement, благодаря ти о6те веднъ6 за препоръ4аната литература. Хареса ми много, само дето последните книги ми доску4аха, понеже по4на много да се повтаря. Но съ6тност съм много 6тастлива, понеже заради едно прочетено изре4ение в началото на първата книга, спрях цигарите. 8) Толкова е лесно, чак сама не мога да повярвам. Благодаря ти о6те веднъ6. :)
Аватар
mira_87
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Яну 2007, 20:54

Мнениеот Lord Voldemor » 23 Май 2012, 00:13

Разликата м/у медитативното ниво на съзнание и немедитативното такова се свежда до степента на чистота на мислите ни .Мозъкът постоянно бушува от цял вихър мисли,което се явява буквално като шумов фон,който заглушава потокът чиста информация,изпращан от Висшият ни Аз чрез подсъзнанието.Навлизането в медитативно състояние(най-често алфа-честотна дейност)позволява съзнателното ,,общуване м/у будното(бета честотна дейност)съзнание и посланията на подсъзнанието,разкриващи се алфа-нивото.Просто релаксирано се ,,спускаш'' в алфа(става от само себе си с практиката,тъй като говорим за съвършено естествен процес)и там по-ясно се различават връзките м/у реално и не-реално.Това е постепен процес на изграждане,тъй като индивидът постепено започва да се сдобива със с е т и в а и с р е д с т в а да съзнава,създава и отхвърля все повече ,,реалности''.Така се получава синтез,подбор на ,,реалностите''.Ставаш способен да решиш-,, в тази реалност не ми харесва това и това,а аз вече ЗНАМ как и кое да променя.Това з н а н и е е наградата за положените усилия-животът започва да се развива в реалностните очертания,в които магьосникът и з б и р а да се случва.И тук противоречие няма,защото слушайки своят Висш Аз,човек започва да мисли и действа в хармония с Цялото.Нещата се припокриват,страданието изгубва смисълът си като чувство за собствена загуба,или въобще чувство на слабост(най-дълбоко заровеният страх).
Съвсем не съм постоянно в медитативно състояние,върша всякакви дивотии,но по-голямата част от денонощието ми преминава именно в това.Т.е. винаги когато пожелая или обстоятелствата го изискват с лекота мозъкът ми започва да оперира по този начин.
Повечето хора действат р е а к т и в н о на забикалящата среда,а на равнището на реакцията разумът отсъства-оттам и действията,,ама къде ми беше ума?''.
Ключовата мисъл е ,,какво стои зад ТАЗИ мисъл?
Безжалостна е тази обективност,защото тя израства,недопускайки други,,обективности'' да и поглъщат енергията.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Предишна

Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 27 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 27 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта