Маг за един ден

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Entelekheia » 13 Юни 2016, 15:25

Преди време ми попадна един израз, който много ми хареса - християнин за един ден. Става въпрос за хора, които в неделя ходят на църква, пеят най-силно от всички там, а след като излязат и през останалата част от седмицата - делата им са точно обратни на християнските добродетели. И с магията е нещо подобно - много хора са ме убеждавали, че се занимавам с празни работи, но като им се появи някакъв проблем, бързат да го оправдаят с наличието на свръхсетивни сили ("то сигурно в миналия си живот..." или пък "тя комшийката много лоши очи ми хвърля...") и бързат при врачки и оракли.
Трудно ми е да опиша с прости думи умопомрачителната идиотия на голям процент от постовете точно в този раздел. Затова ми хрумна следната идея - да събера в една тема различни "алтернативи" на магията, за които се сещам, така че да са от помощ за следващия окаяник, който дойде тук с желанието да получи върховното Знание, да стане маг за един ден, пък след това да вини магията за личните си неуспехи. Да, знам, че това е раздел за Въпроси, но гореописаният тип хора идва именно тук, а не в раздела за самоусъвършенстване (което може би е най-големият проблем), та се надявам начинанието ми да бъде прието добре от модераторите. 8) Е, да си ливнем вода за късмет и да започваме:

1. Магия за семейно благополучие
Нещата в семейството ви не вървят добре: родителите ви се карат или пък - вие се карате със спътника в живота си, а пък децата ви страдат. Съжалявам, но не магията тук е най-удачното решение, а консултацията със семеен психолог и провеждане на така наречената системна терапия. Подобен подход може и да ви се струва скъп, чисто финансово, но като дръпнете чертата от посещението на седем врачки, може да си е дори далавера. Докато при изпълнението на ритуал се ангажирате само и единствено вие, в системната терапия си проличава волята на всеки един член от семейството да се изправи и пребори трудностите. Защото няма нормален човек, който се отдава на семеен живот с години с идеята след това да го напусне, просто няма. Любовница не е толкова страшно, както и намерена трева в чантата на детето ви не е толкова опасна, ако просто Говорите.

2. Любовна магия
Това може би ще се получи донякъде лицемерно, защото двете ми най-успешни магии досега бяха точно любовни донякъде: извърших поредица от лични ритуали с желанието да привлека любов (не нечия конкретно, а просто да срещна човек, който така и така...). Успехът беше грандиозен, а последиците бяха катастрофални. Все тая.
Проблемите тук са няколко: любовта няма да е наистина, любимият се превръща в нещо като патерица на вашия нарцисизъм и за няколко момента на сладост може да си платите с години страдание. Ами, вместо това, приведете се малко в приличен вид, а, какво ще кажете? Всеки човек без видим физически недъг е всъщност лицеприятен, а това всъщност е единственото условие да привлечете човек от желания пол към себе си - чисто биологично обяснимо, хората проявяват интерес към красивото. Също така - поработете над общуването си, опитайте се да бъдете по-социално адекватни. Търсете, дори ако трябва на принципа Проба-Грешка и не си го причинявайте да се закучвате като магаре на мост пред някого, който никога няма да бъде ваш. Така не само може да изпуснете възможности на тепсия, ами чрез втренчване ще забавите и личното си развитие.

3. Магия за отмъщение
Тук алтернативата е толкова лесна! Просто плащате на човек да го набие здравата лошия и сте готови. Дори не е кой знае каква инвестиция - има хора, които ще се навият да ви свършат работата за кутия цигари и бира или дори само за тръпката. Ако методът ви се струва инвазивен, само помислете какво бихте причинили на другия и на себе си, в случай, че магията ви вземе, че подейства.

4. Магия за свързване с мъртъв човек
Много пък знаете вие дали с мървтвия ще се свържете, или с нещо друго. Отдайте на мъртвия уважението, което заслужава - тук дори не са нужни магии, любов преживе и помен след смъртта стига.

------------------------------------------------------------------------

Тези са най-честите молби на хората, затова и предлагам алтернативи единствено за тях. Ако темата ви допадне, би ми било интересно да допълните. Още една последна бележка – аз, например, имам естествена и непреодолима ненавист към неграмотни хора, особено ако са млади и нямат затруднения с технологиите. Наистина, няма как да подтикнете някого да ви даде едно от най-ценните и изящни знания, езотеричното, кату вий нисте гутови да нау4ити на-йпросте грам. pravilca.

Благодаря за вниманието и приятни и ползотворни дни на всички!
Аватар
Entelekheia
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2011, 13:52

Мнениеот konnik » 13 Юни 2016, 16:43

Аз например , смятам , че е много по гадно да направиш някаква атака или пък нещо за лош късмет за да си отмъстиш . Аз направих ритуал преди време преди време . Ритуалът се казваше змийските очи и целта беше да направиш лош късмет на някого , трябват зарчета и черен пипер , не помня точно ритуала и след това аз си опатих , още надругия ден започнаха да ми се случват само лоши неща confused2 нещо май не беше както трябва :mrgreen: Та затова вече не мисля така . Препоръчам на всеки който има такива проблеми да не прибягва веднага към магията а да се опита да си реши проблемите по друг начин :)
Аватар
konnik
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 18 Апр 2016, 14:31

Мнениеот Lustre4108 » 14 Юни 2016, 15:42

Маг за един ден не може да има по простата причина, че ако нямаш нужните личностнови качества, магията ти няма да успее. Ако искаш да навредиш на някого и да му отмъстиш, ако не можеш да се биеш(физически), ако не притежаваш умения да навредиш с чисто физически средства, то и магиите ти няма да успеят. Ако сам не си преодолял тежки болести, няма да бъдеш лечител. Ако не си бизнесмен по душа, няма как да успееш в магиите за пари. Повечето хора не осъзнават, че магията не прави от нищо нещо- горко на ония, които са останали с онази заблуда. Тя просто увеличава като потенциал това, което вече имате. И също, че разните малки ритуали, разните магийки за нещо си са просто странично занимание, а основното е развитието, осъществяването на Великото Дело както го нарича западната херметична традиция или пък самодеифицирането(според някои школи на т.нар. Ляв Път). Повечето ритуалища са напълно безсмислени, ако индивидът няма вътрешния "материал", чрез който да реализира целта си.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот eXPerience » 15 Юни 2016, 13:37

Ситуацията невинаги е толкова проста.

Да вземем за пример третата точка. Лесно е да платиш да пребият някого. Но какво правиш, когато твоята цел са полицаи, съдии и т. н. - все хора, които държат в ръцете си административната машина? И тук не говорим за отмъщение. Отмъщението е безсмислено, особено магическото такова, защото целта едва ли ще разбере, че точно ти си ѝ навредил. Тук говорим за отстраняване на тиранин, който злоупотребява с властта си, изнудвайки обикновени хора.

Един от треньорите ми по бойни изкуства веднъж каза: "Бойните изкуства затова са бойни изкуства - за да набиеш по-силен от теб човек. Не ти трябват бойни изкуства, за да набиеш по-слаб." Бойните изкуства и Магията имат изключително голям брой прилики, и това е една от тях. Не ти трябва Магия, за да се справиш с обикновените житейски ситуации, а с критичните такива, който биха ти навредили при липса на твоя намеса.

И да, както няма каратист за един ден, така няма и "маг за един ден". Но продължителните занимания с двете могат да помогнат в критична ситуация. Но както Брус Лий се захванал с бойни изкуства, защото е бил тормозен от хулигани, така и тези твои хора можеха да опитат да се захванат с Магия, ако не бяха мързели.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 16 Юни 2016, 14:54

Ще си позволя да споделя някои мои наблюдения по въпросите за любовта и семейството. Малцина от младите хора в България успяват да създадат сериозна връзка и здраво семейство. При повечето се случват доста неприятни и странни неща - живеят десетина години, правят деца, имат свой дом и пр. След това на единия му влиза бръмбар в главата и казва пред половинката си: "нищо не изпитвам към теб повече, заминавам си"(супер си му на това, че имаме деца), "намерих любовта на живота си, не мога да съм вече с теб". Сума ти мои познати и приятели ми споделят такива неща и се чудя накъде върви света.

Имаше една организация, която се нарича "Бързи срещи"(Speed dating). Хубаво замислено, целта е да проведеш разговор за 2-3 минути с някой от противоположния пол и ако се появи тръпка, да пишеш името й/му в един лист и следва втора среща. Ако е имало искра по време на тия 2-3 минути, много е вероятно, по тяхната теория, тая искра да стане семейно огнище. Методът на когото се позовават е доста древен и се е използвал традиционно от египтяни, евреи и араби. Самата организация прави опити да създава и просто приятелства между хората въобще(участниците и мъжете, и жените след срещите се събират на питие и си говорят, пък ако се завържат и приятелства, толкова по-добре). Проблема е, че тая организация не сполучи особено в България(поне по думи на организаторите), даже разпитваха участниците си какво да направят, че младите хора в България да тръгнат да се взимат. Според техни данни, нещата са били още по-зле: повечето хора в България не са просто сами(без половинка), а самотници(без приятели!).

Последното се потвърждава и от факта, че българите в чужбина рядко, ако въобще формират общности. Така, че, ако си търсите българско гадже, може би няма да е проблема в качеството на магиите ви, а просто в това, че магическите действия няма от какво да формират връзка. Не че няма и начини за хармонично създаване на връзка, без магическа манипулация и принуда, но дори и когато манипулация се прилага(и пречупване на свободната воля) тези действия нямат ефект- просто той няма от какво да се получи.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот StealthMG » 16 Юни 2016, 16:44

Не виждам проблем да ползваш магия за семейно благополучие. Всичко си зависи обаче от огромен брой фактори. Интересно ми е какво ще постигне психолога, ако някой се е заел по магически начин да пречи на семейството. Почти нищо, освен леко да отложи проблема във времето и след някой и друг месец или година да се стигне до още по-тежки ексцесии и проблеми, които вече дори и психолога може да не успее да потуши.
Колкото до говоренето помежду си - то с времето става все по-трудно при наличието на проблеми с разбирането, обидчивост, умора, развито его и т.н. И хората почват да бягат при любовници и връзки за един ден. Да не говоря за помията дето ни залива под формата на реклами и чалги и които неусетно си дават своето отражение. Било в разрушаването на морала или в скрито саботиране на организма с евентуално привнасяне на негативни мисли и болести породени от тях. Помислете си защо при огромен брой от рекламите за лекарства визуално се показват заболели органи и как като с магия съответния препарат оправя нещата. Дали подсъзнателно не се внушава че трябва да се разболеем от нещо си, за да можем да им купуваме лекарствата а същевременно същите тези реклами ще поддържат внушението за заболяването и се влиза в омагьосан кръг от който обикновенно изходът е един...
Интересно ми е замисляш ли се какво включват контактите с цел евентуални връзки (семейство). И защо след 2-3-5-10г се израждат повечето от тези връзки. Ако си мислиш, че личното излъчване няма особено влияние при подобни връзки (вкл. и приятелски такива) много се лъжеш. А когато излъчването на човек започне да спада, често се оказва, че вече не буди същия интерес у околните и те постепенно се оттеглят. В огромен брой от случаите е несъзнателно подобно нещо, което не му пречи да си действа и приятелства и връзки съществували в продължение на доста години да се израждат постепенно и да се прекъсват. А и забравяш че в някой случаи са намесени и кармични процеси и закони и от тях не можеш да се измъкнеш.
Любовните магии са дъвкани и продължават да се предъвкват. А дали някой се сеща, че подобен род магии, освен за любов, могат да служат и за отмъщение при някой редки случаи.
Магиите за отмъщение са нож с 2 остриета. Там е адски желателно да се знаят възможно най-голям брой фактори, за да не се влезе в омагьосан кръг. Особено ако са и свързани с кармата на замесените. Защото закона Око за Око, Зъб за Зъб си е точно проява на кармичния закон. И ми е любопитно как ако съм навредил на някой в предишен живот или дори съм го убил, и в този трябва да се "разплатим" как ще я изчистят тая карма така че да не се прояви на практика. Единственото за което се сещам като вариант е да я "отместят" за изчистване в някой друг живот. което на практика само отлага нещата за друг живот. Всъщност ако ще се стига до отмъщаване на някой за нещо, по-добре е да се намесят същества от астрала, които много по-добре от нас виждат взаимовръзки и причини и могат доста по-добре да коригират нещата ако се налага или да предупредят ако отмъщението е насочено погрешно към човек, който има или почти никакво участие в нещата или дори изобщо никакво, но са ни подвели по някакъв начин да си мислим че той може да е отговорния за случващото се.
ЕКСПИРИЪНС: Точно към подобни подкупни съдии, полицаи и т.н. най-добрия отговор може да е подобно отмъщение. То не значи, че трябва да ги убиеш или да им причиниш постоянни физически травми - по-скоро да излязат на светло кирливите им ризи и да ги подгонят легално за престъпленията им. А дали ще разберат или не, че ти или някой друг може да имат нещо общо пост фактум слабо може да те интересува. Даже ще си по-добре ако изобщо не разберат че имаш участие в това, защото после няма да имат към кой да насочат омразата и отмъщението си.
Колкото до контакт с мъртвите - в сънищата е най-лесно и относително безопасно. Да се призовава мъртвец едва ли има особен смисъл, освен в редки случаи когато няма как да се получи информация по друг начин. Има начини да призовеш точно този, който търсиш оттам, друг е въпроса колко им стиска на тези, които ще го правят по подобни начини, защото в повечето случаи се налага да се намеси някой от астрала (демони/ангели и т.н.) чрез които да повикаш точно този, които ти трябва за отговор на въпросите. А те най-често са финансови в подобни случаи. Обикновенно ако мъртвия трябва да предаде някаква информация те намират начини за това и да са сигурни че правилно са разбрани.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот Entelekheia » 17 Юни 2016, 11:11

Размислите ви са интересни и навярно всеки от вас е прав по свой начин, но идеята, с която създадох темата, беше да дам съвет на един тясно определен тип хора. А именно - такива, които се обръщат към форума без желание да развиват способностите си, а като бързо и лесно решение за проблем. Ако се поровите в тази секция, както и в секцията Молба за помощ, ще видите ясно защо съм избрала точно тези проблеми и защо съм предложила именно такива "алтернативи" на магията. Голяма част от "маговете за един ден" (а дали може да се стане маг за един ден е смешен въпрос, но съм обяснила и защо така ги наричам) са младежи с разбито сърце, отчаяни майки или съпруги и тийнейджъри, които здравата са се ядосали на някого. За сриване на корумпирани системи, кармични връзки и родови проклятия изобщо не съм говорила, а и това не е целта ми.

Разбира се, че има хора, които са жертва на магия! Обаче, нека не забравяме, че кадърните магове са много по-малко от останалите хора и теоретичният шанс някой да ти е направил осъзната магия не е огромен. Моята теза е, че първо хората, които не се занимават с езотеризъм(а и не само...), трябва да се опитат да решат проблемите си по по... битов начин. Ако не успеят - е, има предостатъчно други теми и съвети в този форум, които могат да са им от полза.
И да, определено смятам, че ако семейството ти не е жертва на родово проклятие, а просто на негативна енергия от недоброжелатели, семейната терапия е много по-подходяща от магия (която сигурно няма и да подейства) и врачки (които много ги знаеш откъде са се пръкнали), защото мобилизира желанието и готовността на цялото семейство да се справи с проблема. Друг е въпросът дали вече не си писнал на партньора си, а използването на магия да си го върнеш от това положение нататък си е субективно и можем много да спорим дали е правилно и дали не. Аз лично предпочитам да си стиснем ръцете и да кажем, че всеки може да прави каквото сметне за най-добре. От друга страна, ако партньорът ти те изостави след многогодишна връзка заради друг човек, тук или присъства ефектът на новото (и като се насити, ще съжалява и ще се върне, което обезсмисля магията), или партньорът ти действително е намерил истинската си любов и -- е, жалко, жив и здрав!
За отмъщението - не визирах крале, политици и прокурори, а просто нещастници, породили по някакъв начин резонен (или не) младежки гняв, или пък боклуци, които са те прецакали с пари, интриги и сделки... Макар че и с политиците може би става, кой знае.

Та, искам отново да обърна вниманието ви към факта, че темата е насочена към начинаещи, така че да ги накарам да се замислят още веднъж, преди да пристъпят към оправяне на живота си чрез магия. Защото, докато го мислиш колко е готинко да си направиш ритуал за намиране на работа и се зарееш в неща, които не са ти по силите, току-виж си забравил да си оправиш СиВи-то или да получиш нужната квалификация за въпросната работа. :wink:
И да, темата няма информационен интерес за хора със средно или с по-напреднало ниво, защото такъв тип индивиди би трябвало вече да си го знаят и да работят в доста по-тясна насоченост.
Аватар
Entelekheia
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Яну 2011, 13:52

Мнениеот Lustre4108 » 17 Юни 2016, 19:50

Ентелехея, темата ти е чудесна, но уви, не е била дискутирана за първи път тук- за тия неща се говори откакто съществува този(и не само този) окултен форум. Приказвано е, говорено е, резултата е същия. Отчаяни хора, глуповати младежи, отявлени психопати ще продължават да се цанят за "маг за един ден". Няма спасение от това. Така е било от памтивека, не вярвам нещата да се променят. И преди сме обяснявали, че от любовната магия няма полза и че който прибягва към нея се самоунижава и дори самоунищожава, защото това означава да умоляваш, да пълзиш на колене пред другиго, когото смяташ за единствен и незаменим. Аз съм се опитвал колко ли пъти да обясня, че ритуалищата за това и онова няма да свършат работа, ако човек няма нужната степен на духовно и психично развитие, ако го няма "вътрешния материал", нужен за реализирането на заклинанието. А това се постига с ред практики, медитация, опознаване и изкачване по нивата на силата(като например сефирите в кабалата, шаманските светове на Световното дърво и пр), което няма смисъл да обяснявам по какви пътища се реализира.А може и да може да се постигне нещо само с едно ритуалче, ама както един познат навремето се изразяваше по тия въпроси, "безплатно е сиренето само в капана за мишки". Нямам предвид, че зад това стоят демони, готови да погълнат душата на наивника и да я правят на яхния в преизподнята. Други демони ги вършат това, в човешки образ.И не е нужно някой да е на супер ниво за да го направи...не е и нужно да си много посветен за да се сетиш защо някой човек ще има такива мераци. Няма да забравя как една особа от женски пол(тъй, де, не че и мъже не хленчат за същото) преди време тук хленчеше и се сополявеше, искайки ..." лесна магийка за да си върне любимия". Умишлено подчертах прилагателното. Изводите са ясни...
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот Corrosion » 17 Юни 2016, 22:24

Има начин да се балансира скалата без никакви негативни последствия, което все пак обаче си зависи от гледната точка. Нека си спомним как почти няма велики филм, книга или история, които са осеяни само с позитивни емоции. Така е и в живота - трябва да има завръзка. Мнозина обожават мрачните и зловещи неща, точно защото цялостната идея за интересно не е изцяло еднорози с карамфили в носа. Важното не е докъде води всичко, а как се стига дотам. Те може да си мислят, че си осигуряват една точка, от която всичко тръгва, но честно казано, щом си мислиш, че нищо не може да се обърка, пада защитата и то се обърква. Като си мислиш, че нещо ще се обърка, то се обърква. Въпросът е да го възприемеш като част от историята и в момента, в който спреш да го възприемаш като нещо фрапантно, то изветрява бързо. Законите на Мърфи си действат и в наша полза понякога. Щом окончателно спреш да гониш, гонят теб. Щом запушиш всичките вратички, през които може да те афектира, съдбата си търси начин да влезе обратно на всяка цена. Даже и някой, който никога не си е и мислил за магия го е забелязвал неведнъж. Ако това не е изпълнено, няма как да работи никоя магия точно както е замислена. Трудното е да му се намери майсторлъка на това, а от там нататък, не мисля, че повечето от тях все още биха показвали интерес към магията.
Аватар
Corrosion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Май 2016, 17:31

Мнениеот Sogodarius » 18 Юни 2016, 10:07

Дилемата дали да се действа с магия или не е лично решение за всеки.С магия може много, включая и черните работи. Дали ще има последствия - ами за лаиците ще има и то със сигурност на 100%. Магията е сериозна наука и неща от рода на дали този или онси ритуал са силни или не - това са направо смешни неща. Човек ако знае теорията и практиката на енергията в биоплан, житейски план - дори вселенски план и съответно е развил интуицията и екстрасензориката си - това е гаранция за голям успех в магическата практика. Маг за един ден едвали някой ще стане. Просто резултати и да има ще са на базата на късмет и силно желание, но няма да са постоянни , силни, последователни. Всеки начинаещ готвач може и да сготви нещо вкусно, " да му се получи " , но това не значи, че всеки път ще е така. icon_flowerface
Аватар
Sogodarius
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 50
Регистриран на: 23 Фев 2011, 01:06

Мнениеот Lustre4108 » 19 Юни 2016, 15:35

Sogodarius написа: Маг за един ден едвали някой ще стане. Просто резултати и да има ще са на базата на късмет и силно желание, но няма да са постоянни , силни, последователни. Всеки начинаещ готвач може и да сготви нещо вкусно, " да му се получи " , но това не значи, че всеки път ще е така. icon_flowerface


Това за "ставане на маг на базата на късмет" не е невъзможно, макар че такива хора не растат по дърветата. Единствения човек на когото се е случило е създателят на Храма на Сет, Майкъл Аквино, който става маг за една нощ, преживявайки много силно спонтанно просветление, като изкачва кабалистичните нива от Малкут до Бина. Наистина не е ясно какво го е предизвикало всичко това, но е интересно дали няма чалъм да се повтори. Сигурно човека си е имал някаква база откъдето да тръгне всичко това-но това са мои догадки.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16

Мнениеот StealthMG » 21 Юни 2016, 22:39

Entelekheia написа: Голяма част от "маговете за един ден" (а дали може да се стане маг за един ден е смешен въпрос, но съм обяснила и защо така ги наричам) са младежи с разбито сърце, отчаяни майки или съпруги и тийнейджъри, които здравата са се ядосали на някого. За сриване на корумпирани системи, кармични връзки и родови проклятия изобщо не съм говорила, а и това не е целта ми.

Разбира се, че има хора, които са жертва на магия! Обаче, нека не забравяме, че кадърните магове са много по-малко от останалите хора и теоретичният шанс някой да ти е направил осъзната магия не е огромен. Моята теза е, че първо хората, които не се занимават с езотеризъм(а и не само...), трябва да се опитат да решат проблемите си по по... битов начин. Ако не успеят - е, има предостатъчно други теми и съвети в този форум, които могат да са им от полза.
И да, определено смятам, че ако семейството ти не е жертва на родово проклятие, а просто на негативна енергия от недоброжелатели, семейната терапия е много по-подходяща от магия (която сигурно няма и да подейства) и врачки (които много ги знаеш откъде са се пръкнали), защото мобилизира желанието и готовността на цялото семейство да се справи с проблема. Друг е въпросът дали вече не си писнал на партньора си, а използването на магия да си го върнеш от това положение нататък си е субективно и можем много да спорим дали е правилно и дали не. Аз лично предпочитам да си стиснем ръцете и да кажем, че всеки може да прави каквото сметне за най-добре. От друга страна, ако партньорът ти те изостави след многогодишна връзка заради друг човек, тук или присъства ефектът на новото (и като се насити, ще съжалява и ще се върне, което обезсмисля магията), или партньорът ти действително е намерил истинската си любов и -- е, жалко, жив и здрав!
За отмъщението - не визирах крале, политици и прокурори, а просто нещастници, породили по някакъв начин резонен (или не) младежки гняв, или пък боклуци, които са те прецакали с пари, интриги и сделки... Макар че и с политиците може би става, кой знае.

Та, искам отново да обърна вниманието ви към факта, че темата е насочена към начинаещи, така че да ги накарам да се замислят още веднъж, преди да пристъпят към оправяне на живота си чрез магия. Защото, докато го мислиш колко е готинко да си направиш ритуал за намиране на работа и се зарееш в неща, които не са ти по силите, току-виж си забравил да си оправиш СиВи-то или да получиш нужната квалификация за въпросната работа. :wink:


И да не говориш за кармични връзки и родови проклятия, те са си част, която не можеш напълно да изключиш. Искаш или не доста от връзките м/у хората са малко или много на кармичен принцип. Колкото до проклятията - не знам защо си мислиш че трябва нещо адски специално да се направи за да прокълнеш някой до 9-то коляно. Понякога и една фраза в момент на гняв стига за да се породи подобно проклятие и да действа със силата на специално изготвен ритуал, ако не и по-добре. Не случайно се казва да се внимава какво се говори, особено в много емоционално състояние, защото думите имат доста голяма сила и без да се осъзнава, може да се направят куп неща, които не само че някой не е искал да се случат, но дори и не е осъзнавал, че може да се стигне и до далеч повече случки от очакваните и/или предвидените.
Всеки, който си направи труда, може да напредне в развитието си или с други думи - да стане маг. Това, че засега малцина си дават труда и постоянството да го правят си е друг въпрос и си зависи индивидуално от човека. Проблема при повечето хора е, че дори да им дадеш ритуал за нещо си, те ще предпочетат друг да го направи вместо тях, мислейки си, особено ако е негативен ритуал, че ако нещо се обърка (или получи) няма да го отнесат те, ами този, на който са го поръчали. Само че грешат - отнасят го и 2-мата. Може и ако е достатъчно опитен изпълнителя на ритуала обратния удар да се смекчи, но пак си идва, дори и със закъснение.
И ми е интересно какво разбираш под израза "негативна енергия от недоброжелатели", защото де факто магията си е именно енергийни работи - било положителни или отрицателни енергии. Може тези недоброжелатели да не осъзнават какво точно правят или да не им пука, но това не пречи подобни енергии натрупвани понякога с години да си кажат накрая тежката дума и да разрушат семейството или към каквото там са насочени. Разбира се процеса ще е по-дълъг от спретнат ритуал в съответната посока, но в крайна сметка резултатите ще са същите, дори разтеглени във времето е далеч по-трудно да се уловят и да се контрират евентуално.
Ти може и да можеш да кажеш "ок, бяхме дотук" в една връзка, но ако срещуположната страна не може да каже същото по едни или други причини, а реши да прибегне до магия няма да има особено значение какво си казала. А да чакаш евентуално някой да се върне, може да отнеме и години със много съмнителен резултат т.е. доста пропиляно време в което е можело да се случат куп други евентуални връзки. А и не забравяй, че не всички имат твоята нагласа и търпение. Затова и са толкова разбити сърцата, защото често се случва да искаш някой толкова силно, че да прибегнеш до магия, а след някоя и друга година да се окаже, че той вече ти е писнал и да се чудиш как да се оттървеш от връзката. И тогава обикновенно следва раздяла, но понеже обикновенно партньора е до такава степен обвързан при качествено направено заклинание то той или не иска да се разделите или на свой ред започва да търси начин да те върне, вкл. и с магия, което вече е като резултат от включването на някой и друг кармичен закон в действие. И тогава обикновенно кошмарите стават далеч по-големи дори от най-обмислените варианти на подобно развитие на нещата.
Колкото до отмъщението и да не визираш крале и политици те също са хора. И те могат, а често и носят негативите от очакванията на хората и нереализираните обещания и желания. Дори при тях са по-зле нещата заради огромното количество енергия която хората изсипват в/у тях и понякога неволно или не им повлияват в една или друга посока.
Ако правиш ритуал (и то кадърно направен) то самата магия се грижи да се прояви по подходящия за теб или за хората начин. Било с изскачане на обява за подходящата за теб работа, или с научаването за такава от други хора ей така, някак м/у другото. все се случва нещо, което да те насочи в съответната посока. Друг е въпроса вече доко9лко ще се възползваш от шанса и информацията и как ще процедираш по-нататък с всичко случващо се. А работа може да си намериш дори не със заклинание или ритуали за работа, а например с ритуал за късмет ;). Все пак и там може да има обратни ефекти ако прекратиш например подновяването му.
Аватар
StealthMG
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 29 Окт 2014, 12:44

Мнениеот Corrosion » 22 Юни 2016, 21:48

StealthMG написа:
Entelekheia написа: Голяма част от "маговете за един ден" (а дали може да се стане маг за един ден е смешен въпрос, но съм обяснила и защо така ги наричам) са младежи с разбито сърце, отчаяни майки или съпруги и тийнейджъри, които здравата са се ядосали на някого. За сриване на корумпирани системи, кармични връзки и родови проклятия изобщо не съм говорила, а и това не е целта ми.

Разбира се, че има хора, които са жертва на магия! Обаче, нека не забравяме, че кадърните магове са много по-малко от останалите хора и теоретичният шанс някой да ти е направил осъзната магия не е огромен. Моята теза е, че първо хората, които не се занимават с езотеризъм(а и не само...), трябва да се опитат да решат проблемите си по по... битов начин. Ако не успеят - е, има предостатъчно други теми и съвети в този форум, които могат да са им от полза.
И да, определено смятам, че ако семейството ти не е жертва на родово проклятие, а просто на негативна енергия от недоброжелатели, семейната терапия е много по-подходяща от магия (която сигурно няма и да подейства) и врачки (които много ги знаеш откъде са се пръкнали), защото мобилизира желанието и готовността на цялото семейство да се справи с проблема. Друг е въпросът дали вече не си писнал на партньора си, а използването на магия да си го върнеш от това положение нататък си е субективно и можем много да спорим дали е правилно и дали не. Аз лично предпочитам да си стиснем ръцете и да кажем, че всеки може да прави каквото сметне за най-добре. От друга страна, ако партньорът ти те изостави след многогодишна връзка заради друг човек, тук или присъства ефектът на новото (и като се насити, ще съжалява и ще се върне, което обезсмисля магията), или партньорът ти действително е намерил истинската си любов и -- е, жалко, жив и здрав!
За отмъщението - не визирах крале, политици и прокурори, а просто нещастници, породили по някакъв начин резонен (или не) младежки гняв, или пък боклуци, които са те прецакали с пари, интриги и сделки... Макар че и с политиците може би става, кой знае.

Та, искам отново да обърна вниманието ви към факта, че темата е насочена към начинаещи, така че да ги накарам да се замислят още веднъж, преди да пристъпят към оправяне на живота си чрез магия. Защото, докато го мислиш колко е готинко да си направиш ритуал за намиране на работа и се зарееш в неща, които не са ти по силите, току-виж си забравил да си оправиш СиВи-то или да получиш нужната квалификация за въпросната работа. :wink:


И да не говориш за кармични връзки и родови проклятия, те са си част, която не можеш напълно да изключиш. Искаш или не доста от връзките м/у хората са малко или много на кармичен принцип. Колкото до проклятията - не знам защо си мислиш че трябва нещо адски специално да се направи за да прокълнеш някой до 9-то коляно. Понякога и една фраза в момент на гняв стига за да се породи подобно проклятие и да действа със силата на специално изготвен ритуал, ако не и по-добре. Не случайно се казва да се внимава какво се говори, особено в много емоционално състояние, защото думите имат доста голяма сила и без да се осъзнава, може да се направят куп неща, които не само че някой не е искал да се случат, но дори и не е осъзнавал, че може да се стигне и до далеч повече случки от очакваните и/или предвидените.
Всеки, който си направи труда, може да напредне в развитието си или с други думи - да стане маг. Това, че засега малцина си дават труда и постоянството да го правят си е друг въпрос и си зависи индивидуално от човека. Проблема при повечето хора е, че дори да им дадеш ритуал за нещо си, те ще предпочетат друг да го направи вместо тях, мислейки си, особено ако е негативен ритуал, че ако нещо се обърка (или получи) няма да го отнесат те, ами този, на който са го поръчали. Само че грешат - отнасят го и 2-мата. Може и ако е достатъчно опитен изпълнителя на ритуала обратния удар да се смекчи, но пак си идва, дори и със закъснение.
И ми е интересно какво разбираш под израза "негативна енергия от недоброжелатели", защото де факто магията си е именно енергийни работи - било положителни или отрицателни енергии. Може тези недоброжелатели да не осъзнават какво точно правят или да не им пука, но това не пречи подобни енергии натрупвани понякога с години да си кажат накрая тежката дума и да разрушат семейството или към каквото там са насочени. Разбира се процеса ще е по-дълъг от спретнат ритуал в съответната посока, но в крайна сметка резултатите ще са същите, дори разтеглени във времето е далеч по-трудно да се уловят и да се контрират евентуално.
Ти може и да можеш да кажеш "ок, бяхме дотук" в една връзка, но ако срещуположната страна не може да каже същото по едни или други причини, а реши да прибегне до магия няма да има особено значение какво си казала. А да чакаш евентуално някой да се върне, може да отнеме и години със много съмнителен резултат т.е. доста пропиляно време в което е можело да се случат куп други евентуални връзки. А и не забравяй, че не всички имат твоята нагласа и търпение. Затова и са толкова разбити сърцата, защото често се случва да искаш някой толкова силно, че да прибегнеш до магия, а след някоя и друга година да се окаже, че той вече ти е писнал и да се чудиш как да се оттървеш от връзката. И тогава обикновенно следва раздяла, но понеже обикновенно партньора е до такава степен обвързан при качествено направено заклинание то той или не иска да се разделите или на свой ред започва да търси начин да те върне, вкл. и с магия, което вече е като резултат от включването на някой и друг кармичен закон в действие. И тогава обикновенно кошмарите стават далеч по-големи дори от най-обмислените варианти на подобно развитие на нещата.
Колкото до отмъщението и да не визираш крале и политици те също са хора. И те могат, а често и носят негативите от очакванията на хората и нереализираните обещания и желания. Дори при тях са по-зле нещата заради огромното количество енергия която хората изсипват в/у тях и понякога неволно или не им повлияват в една или друга посока.
Ако правиш ритуал (и то кадърно направен) то самата магия се грижи да се прояви по подходящия за теб или за хората начин. Било с изскачане на обява за подходящата за теб работа, или с научаването за такава от други хора ей така, някак м/у другото. все се случва нещо, което да те насочи в съответната посока. Друг е въпроса вече доко9лко ще се възползваш от шанса и информацията и как ще процедираш по-нататък с всичко случващо се. А работа може да си намериш дори не със заклинание или ритуали за работа, а например с ритуал за късмет ;). Все пак и там може да има обратни ефекти ако прекратиш например подновяването му.


Не е задължително нещо да се върне. Повечето хора виждат как на другите и на тях самите им се връща, защото те искат да живеят в такъв свят. Искат покоя на това да знаят, че има някаква космична справедливост и си мислят, че " няма безплатен обяд". Това далеч не е така. Вярно е, че трябва да има баланс, но не е задължително да се изразява в добро и лошо, или поне не по класическия начин

. Ако виждаш нещо ужасно като нещо, което ти носи огромно удоволствие щом сполети други, но щом сполети теб е силно нежелано, докато не го желаеш с мисълта, че ще донесе страдание на други, а с тази, че ще донесе радост на теб, няма да се върне. Даже може да се привлече към онези, които искаш да ги сполети, защото привличаш хубави неща към себе си и околните, ако не изпитваш нищо негативно спрямо ситуацията. Ако искаш да накажеш някой се връща повечето пъти заради злорадстване. На психопатите и социопатите рядко им се връщат такива работи.
Аватар
Corrosion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Май 2016, 17:31

Мнениеот eXPerience » 23 Юни 2016, 01:23

Не, не, идеята ми не е да отмъщавам, да разкривам корумпирани системи или нещо подобно. Идеята ми е изчистване от вредители. На другите хора, потърпевши в случая, не може да се помогне, докато имат акъла и увереността на безгръбначен плужек. Ако някой се чуди защо, нека да си пусне Animal Planet или National Geographic, докато излъчват филм на тема животни в саваната, и ще разбере. Достатъчно е да изгледа сцена, в която 4-5 лъва гонят стадо от поне 100 огромни антилопи с дълги рога. Какво би се случило, ако всички тези антилопи се обърнат и подгонят лъвовете? "Но те са просто животни, които не могат да разсъждават!" Умилително е как в почти всички човешки учения, религии и догми се тръби как човекът е много по-висш от животните (най-висшето същество във Вселената), а в крайна сметка се оказва, че е на същото ниво, ако не и по-нисш.
Точно тази пасивност, умствена парализа и неспособност за организация срещу хищника са начините, по които той влияе на жертвата си (при хората т. нар. "ум на летача"), за да я превърне в лесна плячка.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27


Назад към Въпроси

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 13 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 13 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта