Търся отговори !

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Назад към Въпроси

Мнениеот Saskinto » 05 Яну 2017, 21:23

Здравейте , напоследък всичко се промени . Всички започнаха да ме критикуват . Това е просто измислица ,кой ти проми мозъка , не се захващай въобще .Е не вярват пък ми казват да не се захващам (А ся де).В началото аз отвръщах на техните критикувания но напоследък започнах да ги игнорирам защото имам чувството че ми се подиграват . Аз от малък съм запознат с магията , но чак на 12 баба ми ми позволи да чета от книгите й .Развивам екстрасензорни възприятия и то с успех .И не само вярвам в езотериката и окултизма , те са част от ежедневието ми . Когато някой ме види че пак чета книга започва да ме отбягва или не точно това но незнам как да го обясня .Дали не живея в измислица , дали това мое ежедневие може да ме отведе по лош път . Защо другите не вярват в това , защо критикуват нито знаят нищо относно мен нито нищо .Някви материалисти се опитват да ме провокират (писна ми ) .Моля някой който вече е минал през това да ми помогне .
Благодарности .
Аватар
Saskinto
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Апр 2016, 12:12

Мнениеот Corrosion » 07 Яну 2017, 17:56

Това как ще реагират хората като им кажеш с какво се занимаваш си зависи от това по какъв начин го описваш. Може да те гледат както гледат астролог - да мислят, че се хващаш на измислици, които имат за цел да ти вземат парите; може да те гледат като сатанист - да си мислят, че се захващаш с неща, които не разбираш; може да те гледат и като паганист - да смятат, че или е някаква фаза на любопитство и че скоро "ще ти дойде акъла в главата". Не знам на колко години си, но аз когато бях в училище и показвах, че се занимавам с такива неща, хората го възприемаха по подобен начин, една приятелка даже се изсмя истерично като и казах, гадно е, знам. Когато почнах да уча за бакалавър, видях как на хората не им е особено смешно, или поне не го показват. Не че на който и да било от колегите ми му е ясно какво точно е това дето правя де, ама както и да е. Инересно им е да ми гледам на карти - даже тези, които не вярват много. Запознах се също с едно момиче, което е доста навътре в езотериката и си работим заедно над тези неща, съветът ми би бил да си намериш някой такъв. С нея се запознахме заради обява във форум за музиканти - взеха ме за вокал и малко по малко установихме, че вярваме в едно и също. Пробвай да си привлечеш някой такъв, никога не се знае откъде и как ще дойде.

Няма смисъл да се спори с онези, които са убедени, че това са глупости - тях ги е страх да не се окажат лековерните глупци, и доста от тях ги е страх най-вече от това да не си навлекат нещо, което не разбират и с което не могат да се борят, за това до последно ще твърдят, че е абсурдно. Един приятел ми заяви, че отказва да повярва, че същества могат да местят предмети, защото ако го повярвал, това означавало, че може и на него да му вземат нещо, и продължи да игнорира тази възможност. Добре е, че си спрял да се опитваш да ги убеждаваш, те някои хора, повечето даже, просто не искат да се занимават с това и предпочитат да го игнорират и отричат умишлено.

Като цяло, най-добре е да имаш с кой да си говориш и да практикуваш, а останалите ако искат да коментират. Ако се направят на много умни и знаещи, питай ги дали си мислят, че са по-мъдри от Ганди, който вярва в прераждането и чакрите. То това е като всичко останало - колкото повече искаш нещо, толкова по-трудно става да го получиш - докато се опитваш да те разберат, няма да стане, точно преди няколко дена тази моя приятелка коментира, че Мърфи е бил велик човек. Или се обгради от хора, които се интересуват от окултното, или го отдели от комуникацията си с хората, с които общуваш. Ние всичките сме си мислили, че заслужаваме жълти книжки в един или друг момент, но това отшумява. Всеки усеща тези неща по един или друг начин, просто повечето хора или не знаят какво е и не искат да знаят, или го бъркат с нещо друго.
Аватар
Corrosion
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 05 Май 2016, 17:31

Мнениеот Saskinto » 09 Яну 2017, 10:48

Благодаря за изчерпателния отговор Corrosion ! happy7
Аватар
Saskinto
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Апр 2016, 12:12

Мнениеот eXPerience » 10 Яну 2017, 02:26

Защо си тръгнал да им обясняваш? Трябвало е да се правиш на атеист и да осмиваш отявлено всичко останало. Обяснявай само когато има някаква вероятност някой да те послуша.
Вземи примера на Corrosion. Неговият приятел се притеснява, че ще си навлече неприятности, тоест вярва. Затова избира да не вярва (?), че да не му се случи нещо лошо. Този начин на разсъждение служи да убеди самия индивид, а не околните.
Аватар
eXPerience
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 03 Юни 2010, 16:27

Мнениеот Lustre4108 » 15 Яну 2017, 18:28

Причините хората да не приемат окултизма са много и християнството не е една от тях - преследване на магьосници и вещери е имало във Рим(Нерон, който е смятан за Великия Звяр и Антихриста е избил всичките), гонени са били във викингско време(при все че Один е върховния бог на нордическите народи, е бил по-скоро обект на страх, а не толкова на почит; само най-силните и благородните са избирали да го последват). Такова е било и положението в Гърция, където магията "умира" от естествена смърт, главно заради израждане на гръцките мистерии. Но няма смисъл да обсъждаме историята.

Сигурно си спомняш основния принцип на Херметизма: Знай, смей, искай, МЪЛЧИ! За да успее твоето дело, следа да мълчиш, да криеш всичко в тайна. Приказването, "споделянето" води до влошаване на нещата, до разпиляване на Силата(която се събира единствено в мълчание). И резултата ще е или неуспех в делото, което си подхванал, или нещо по-лошо: провал в живота, сривове в здравето и психиката и дори самоубийство. Можем да се сетим за две много силни жени, с паранормални способности, каквито бяха Вяра Кочовска и Ванга. Едната беше потрошена отвсякъде, при все че беше обект на изследване от японски учени. Втората не се радва и тя на добър живот. До появата на неоезическото движение или по-точно неговата деградация, никой уважаващ себе си маг или окултист не изпитваше нужда да се разкрива пред останалите. След това се появи тая глупост да "трябва да се образзоват хората, че вещица не било лошо" и прочие глупости. Въобще - замисли се реално защо другите трябва да знаят с какво се занимаваш, в какво вярваш, с кого спиш(и коя поза съответно използвате), колко пари печелиш на месец(последното се смята за груба грешка, ако се споделя!). Дали това са наистина твои идеи?Забелязал съм, че колкото повече държиш хората на разстояние от теб, не ги допускаш до много твои неща, имат повече респект от теб и те уважават. Ако им се разкриеш напълно или поне в голям процент, стават проблеми - това важи дори за хора, без окултни интереси или странни религии.

Е, нещата се променят, ако тези хора са семейния ти кръг. Ти каза, че имаш баба, която се занимава с тия неща, така че мисля, че там нещата са по-различни. Но ако все пак това не е така...следва да минеш отново инкогнито и да работиш усилено, докато добиеш ниво и увеличиш личната си сила. Ако успееш това(а за подобно начинание се искат години работа, курсове, обучения, практика) и твоята собствена лична сила стане по-голяма от тази на семейния егрегор, можеш да придобиеш доминантна роля в него. Обикновено хора с такава "аура" имат харизма, теглят другите към техните идеи. Факта, че имаш вече такъв роднина, действа в твоя полза.
Аватар
Lustre4108
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 190
Регистриран на: 08 Ное 2014, 18:16


Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 6 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 6 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта