САТАНИНСКИ ПРАЗНИЦИ - ДА СЕ ПОСМЕЕМ ДРУЖНО

Въпрос, на който искате да получите отговор, но не виждате подходящ раздел за него, задавайте го Тук!

Модератор: Nemezius

Мнениеот Celestial » 27 Авг 2005, 00:54

Vrania Volosia,
Ич абер си н'еам кой е CORD, пък и не ме интересува. Просто се кефя на мненията на Nathaniel. Не мисля, че "войни на ИСУС" има някаква връзка с темата. Това е отделна секта, а акойскаш мога да ти пратя инфо. да се ограмотиш малко. Ние не сме католици и не виждам в каква връзка споменаваш папата. Остави стареца на мира - то склерозата и мъдроста идват по едно и също време, но взаимно си пречат. Ако почетеш малко, ще разбереш, че католицизма като цяло се отдалечава от първоачалната форма на християнството (ОРТОДОКСАЛНА). Това не е дуалистична религия и е въпрос на елементарна култура да уважаваш мнението на останалите. Подобни инфантилни изблици си ги запази за вкъщи. Относно суеверията, за да говориш за нещо подобно е нужно най-малкото поне да знаеш етимологията на думата (гр.пр. СУЕ-сухо, празно, ВЕРЕ-вяра, тълкувание). Книгите не се ядат, а се четат и ако не разбираш нещо то по-добре не ги чети. БИБЛИЯТА е обемна книга, надявам се, че не ти е приседнала. Според твоето твърдение могат да ти завиждат 90% от академичните среди занимаващи се с теологични въпроси - ПОЗДРАВЛЕНИЯ icon_eusa_dance. Не знаех, че си си говорила с Бога, нали заеш,че когато ти си говориш с Бог се нарича молитва. А когато Бог ти говори-шизофрения...За слабаци не знам, но имайки предвид до какво ниво е стигнала Христ. култура не мисля, че има за какво да си говорим. Захари Зограф е бил хърбав човечец и на дали е правил серии на лежанка в някоя фитнес зала. А относно боговете които изреждаш като други проявления на сатаната, абе няма много общо да ти кажа. Говорим за политеизъм. Сатаната не е бог, а и той е творение на Бога. Като цяло култовете към изредените от теб богове не са негативни (тъмни). Сет е закрилник на пътешествениците и търговците-подвластен на Ре. А за Локи ... то и Арес е бил доста тъмна личнист. Кофти пич. Единственото ми пожелание към теб е да се ограмотиш, защото от това което пишеш вадя изводи, че си религиозно неграмотна.

heress,

Както споменах по- горе прави разлика между ортодоксално и католическо християнство. Никой нищо не е забравил, нито сечта на тамплиерите в православни храмове и манастири. Както и знаменития лозунг на папа Лъв VI "Избивайте наред Бог ще си ги познае".Общо взето при римо-католицизма има толкова ордени, че едвали и те самите могат да ги преброят. Когато говориш за такива неша като инквизицията, не забравяй, че говориш за институция, която призна, че земята е кръгла - 1935г. А оправда Галилео Галилей 1985г.
Прочети малко история и виж, че татарите не са нанесли кой знае какво поражени на държавата ние сме били в криза и преди тях :wink: .Съгласен съм, че България се унижава като качва на престола татарски принц. Но пък за сметка на това сме му изпратили главата в торба със сол. Ако имаш познания по история ще разбереш какво е произлезло от това. А колкото до тъпите турци (без расистки намек) те ни завладяват когато ни е сме влизали в ренесанса. Говори ли ти нещо Боянската църква??? Византия също влиза с нас. Спора е кой е пръв? И както се наблюдава 2века по-късно в Европа - ренесанса се свързва с отслабване на военната сила на държавите (разделяне на малки кралства, графства, отслабване на централизираната власт). Кладата не идва от Христос а от Испания. Или по-точно от орден наречен ИЕЗОИТИ (Язоити). Ако продължаваме така може и да стигнем до Въртоломеевата нощ. Отделните протестантски учения и 100г. война в Германия. Благодаря...
Le Mot Juste
Аватар
Celestial
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2005, 03:19
Местоположение: Moon

Мнениеот Nathaniel » 27 Авг 2005, 02:17

Vrania Volosia,
Ей, чернокоске... Не знам с кого ме бъркаш, ама си в грешка.
Кой е тоя CORD и за какво се бори? Кажи му, че ако се има за войн на Христа е збъркал мястото и времето.
И моляте не се гръмвай. Помисли за тези дето ще чистят след теб blob8
Да за твой ужас съм християнин, но е парадоксално, че знам за магията повече от теб. Отделно в християнството има мистицизъм и още куп неща с който не бива да се затормозяваш. Дръж се към окултното и демоните...все пак кой за каквото го бива. Недей да плачкаш после като дойде време да плащаш сметката. Ще пораснеш. Другото което е аз съм видял и двете страни, за разлика от теб. И избрах това което ме кара да спя спокойно нощем. А, да и я кажи като си лягаш гасиш ли лампата idea1 или свети цяла нощ. Все пак на светло всички сме герои и сред много хора в околовръст, но нощем сами е... е там е друго. Не се връзвай! Гъбаркам те :mrgreen:
. : : Nathaniel : : .
Аватар
Nathaniel
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Авг 2005, 20:51

Мнениеот heress » 27 Авг 2005, 09:38

На Celestial:
Ти прочети малко история. От кога православната църква е само България и Византия??? Ако не знаеш ще ти кажа че когато ние сме били завладявани от Турците Руските княжества-Които поправи ме ако греша също са ПРАВОСЛАВНИ са били под татарска власт. Т.Е. Православните нации са били под чуждо религюзно гостподство. Именно за това Православието не е вилняло с такава опустошителна сила като католиците. По това време мюсюлманите са колили и бесили на изток а Христяните са горили клади на запад- Просто това е същината на всички религии - Да колят и бесят всеки който изразява мнение противоречащо на Религьозните норми. Добре че по време на ренесанса хората най сетне са проумели оковите които сами са си поставили с Христянството и са се отрекли бавно от него. Сега то е по скоро културна принадлежност а не религия както и трябва да бъде. Колкото до другата форма на Христянството Исляма (Тъй като съм чел и корана и мога да кажа че това е най пладиятстваната книга в историята, копие от библията) Хората за мое горомно съжаление още възприемат Исляма каот религия- Именно поради това има разни Камикадзета екстремисти... Т.Е. Хтистянството и Исляма причиняват само зло на хората. - А тяхното божество е едно и също по-природа!
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот heress » 27 Авг 2005, 10:15

На Nathaniel:
Само един въпрос- Знаеш ли изобщо нещо за лейди Volosia? Ако не защо тогава говориш толкова гневно за нея, че да отправяш по нейн адрес абсурдните си обвинения?? Казваш че я е страх да заспи нощем на тъмно?? -Просто това е абсолютно нелепо. Никога не би го казал ако я познаваше поне малко!
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Celestial » 27 Авг 2005, 12:32

heress,
Не съм казал, че православие има само във Византия и България. Казвам само, че влизаме първи в ренесанса. Аз нямам нужда от уроци по история (достатъчно съм запознат със всичките и форми), даже мога да ти преподавам. Имам дори нужния педагогически профил.Всеки що-годе запознат с историята може да направи разлика между татарите и турците.
А за Руските княжества - Киевска Русия НЕ Е БИЛА ПОД КАКВАТО И ДА БИЛО ВЛАС по това време. А името Киприян, говорили ти нещо?
Още повече, че ние сме изпоузвали татарите като наемна войска. Останали са в бълг. история, като изключително предана бойна единница. Знаеш ли, че действител но ми е неприятно да срещам хора, които претендират, че са БЪЛГАРИ, а не знаят собствената си история.
Преди турците България е била една от най развитите (интелектуално и икономически) държави. Обясних по-горе, че ние не сме водили религиозни войни поради ред причини...една от които е религиозните ни възгледи. Бог никого не е карал да се бие в Негово Име - според ОРТОДОКСАЛНАТА църква. Моля те попълни си пропуските по история.
Le Mot Juste
Аватар
Celestial
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2005, 03:19
Местоположение: Moon

Мнениеот Nathaniel » 27 Авг 2005, 13:17

heress,
Не, не знам нищо за "лейди" Volosia, а и не ме интересува.
Но ми е чудно ТИ ПОДЯВОЛИТЕ ОТ КЪДЕ ЗНАЕШ КАК СПИ ТЯ. :oops: Да не я пазиш нощем (а тя знае ли) :oops: Извинявай, грубичко е от моя страна. Нека перефразирам: Воайорството е подсъдимо особенно ако е към малолетни. А ако си решил да правиш кариера в юридическите среди, като адвокат...дано имаш лиценз.
Чети малко по-подробно. Не съм обиждал никого. На края и написх, че се шегувам. Не аз, а тя твърди, че ме познава и ме бърка с ...някой си там...забравих му названието.
А, ти се дръж малко по на ниво и внимавай с тона.

P.S: СЕГА ОБИЖДАМ, но ТЕБ! icon_eusa_dance

Със извинени към другите читатели на форума icon_color
. : : Nathaniel : : .
Аватар
Nathaniel
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Авг 2005, 20:51

Мнениеот Nathaniel » 27 Авг 2005, 13:28

Celestial,
Много добре подбрана тема. Но май други не са съгласни с мненията ти (който аз подкрепям напълно). Малко са хората с адекватни познания по история и религий.
Искам на теб да се извиня за написаното към heress, защото ти си автор на темата. Видях, че и ти се опита да обясниш на индивида за някой неща. ОТКАЖИ СЕ НЯМА СМИСЪЛ. Спорил ли си с магнетофон. Неможеш да го надприказваш, поне при устройството има шанс тока да спре, или да натиснеш REC.
Компетенциите му по история на БЪЛГАРИЯ и на религийте са на ниво... "Мале к'во беше са" и "Някой има ли пищов по темата"
И мкисля да му купим една самобрасначка, че след тези думи и от твоя и от моя страна ще има нужда от нея...ако до сега не е изпоузвал такъв уред - ЩЕ БРАДЯСА! BangHead blob8 angry5
. : : Nathaniel : : .
Аватар
Nathaniel
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Авг 2005, 20:51

Мнениеот Celestial » 27 Авг 2005, 13:47

icon_badgrin добре да му вземем една самобръсначка, но розовичка ли да е? Е няма проблеми за обидите - стига да не надхвърлят нормата, но и той те провокира така че сте 50 на 50.
Le Mot Juste
Аватар
Celestial
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2005, 03:19
Местоположение: Moon

Мнениеот Vrania Volosia » 27 Авг 2005, 15:09

heress написа:Пояснение Аз не съм в сатанист, аз вярвам само на себе си!!!
Просто Сатан е по скоро метафора а не реално божество вижте мнението на Vrania Volosia в тема Съществува ли сатаната!А относно свободата Тъмната страна на хората е един от основните пътища които водят към нея!
за повчече инфо постнал съм една дълга статия - Тъмнината- воля да бъдем свободни! Там ясно съм казал мнението си


напълно съгласна!!!
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Vrania Volosia » 27 Авг 2005, 15:12

Nathaniel написа:Vrania Volosia,
Ей, чернокоске... Не знам с кого ме бъркаш, ама си в грешка.
Кой е тоя CORD и за какво се бори? Кажи му, че ако се има за войн на Христа е збъркал мястото и времето.
И моляте не се гръмвай. Помисли за тези дето ще чистят след теб blob8
Да за твой ужас съм християнин, но е парадоксално, че знам за магията повече от теб. Отделно в християнството има мистицизъм и още куп неща с който не бива да се затормозяваш. Дръж се към окултното и демоните...все пак кой за каквото го бива. Недей да плачкаш после като дойде време да плащаш сметката. Ще пораснеш. Другото което е аз съм видял и двете страни, за разлика от теб. И избрах това което ме кара да спя спокойно нощем. А, да и я кажи като си лягаш гасиш ли лампата idea1 или свети цяла нощ. Все пак на светло всички сме герои и сред много хора в околовръст, но нощем сами е... е там е друго. Не се връзвай! Гъбаркам те :mrgreen:


Моля??? Кви сметки бе? Демоните са енергии, ане същества! Ти шизофреник ли си??? Май ти не си наред нещо...
И кой по дяволите е казал, че се занимавам с магия..."магия" казват малките деца...Аз го наричам "съвременна наука", доста тясно свързана с квантовата физика..Но не смятм да споря с шизофреници за това...ще си проличи "кой- Кого..." :mrgreen:
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Vrania Volosia » 27 Авг 2005, 15:19

Calestial..."Много ме е страх в тъмното..да! Направо се напикавам в гащите! "Добре че има хора като теб ... blob8

Пет пари не давам кой как си тълкува религиите...те са си точно за това...Да си ги разбира кой както си иска...На затва съм антирелигиозна, и ако имаше поне малко акъл в главата, щеше да се досетиш, че сатанизма е точно това...Но както и да е...Намирам за загуба на време да споря за неща, които отдавна съм утвърдила за верни...

Колкото до теб натаниел...Много ме съмнява да не си тоя Корд, з акогото говоря...напомняш ми на него даже по начина на изказванята ти...При това..само начина по който реагира с такъв бурен протест, че това не си ти...е показателен! НО! Ако не съм права "моля" за извинение... icon_angel_4

* подигравателен тон...
Последна промяна Vrania Volosia на 27 Авг 2005, 15:27, променена общо 1 път
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Vrania Volosia » 27 Авг 2005, 15:25

Да..И само от културното ви отношение към една 'лейди" става ясно що за стока е младото поколение...*отегчена*

Обиждайте ме колкото искате...Намен ми доскуча...Подразбира се що за индивиди сте , щом ми обърнахте внимание на заяждането...НЕ СТРУВАТЕ! Сори, батки! :mrgreen:

Мъдрия винаги се оттгеля пръв и остава глупаците да се *джавкат*
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот heress » 27 Авг 2005, 16:32

Наистина и аз смятам че Nathaniel и Celestial са един и същи човек, или се познават личко и са неразделни приятели та чак и е много вероятно да живеят заедно. В подкрепа на думите си и на тези на Vrania Volosia ще ви дам някой доказателства. Погледнете само темата как се развиваше от началото и до сега. 1-вото мнение беше на Celestial в него той токрито се подигра на всички хора противници на христянството. След това същата теза пое и Nathaniel- Вижте постовете против Ариеца и т.н. тоест отй защитава същата теза. ДО ТУК ДОБРЕ!!! двама души на едно мнение- нищо нередно. Само че когато аз и Vrania Volosia се намесихме в темата и открито критикувахме тезата му мненията на Nathaniel и Celestial следват едно след друго в разстояние само на около час едно след друго. Погледнете им мненията като че ли говори един човек сам със себе си- ДО СЕГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ТОЛКОВА ЕДНАКВО МИСЛЕНЕ!!! + това Nathaniel е регистриран доста скоро на 24-ти август. Celestial Пусна темите за Шифърът на леонардо и ТАЗИ на 25-ти август- Познайте сега Кога са първите мнения на Nathaniel в този форум и в кои теми??? НА 25-ти АВГУСТ точно в Шифърът на леонардо и ТАЗИ. Който не вярва нека види. Не станаха ли прекалено много съвпадения???

Относно другата му тема за Шифърът на Леонардо- Същата история Забелязвате ли как в началото започва Nathaniel и следващия пост е на Celestial. Погледнете как и двамата нападат Ариеца и то някак еднакво... В тази тема първия пост е на Celestial и веднага след това се намесва Nathaniel....... Знам съвпадения ама чак пък толкова ?!
Последна промяна heress на 27 Авг 2005, 18:31, променена общо 1 път
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот heress » 27 Авг 2005, 16:59

на Nathaniel и Celestial... :)
Относно Историята:

Оф и на мен ми писна да си говоря с папагали които на всичкото отгоре и преиначават гумите ми: КЪДЕ СЪМ КАЗАЛ ЧЕ БЪЛГАРИЯ ВОДИЛА РЕЛИГИОЗНИ ВОЙНИ???? покажете ми цитат!!!!
Съгласен съм с това че България и Византия влизат в ренесанса малко преди османците да стъпят на Балканския п-ов.(Справка учебник по история 11 клас) Щом си толкова просветен би-трябвало да го имаш. Влизането в ренесанса само показва че Българите са едни от първите хора в европа осъзнали догматичните лъжи на христовата църква.

Относно религиозите войни ДА България Никога не е започвала религиозни войни НО ТАКИВА СА ВОДЕНИ ВЪВ НЕЯ. Да ти напомня как христянството е дошло по нашите земи (Справка учебник 11 клас - пак :) )
Княз борис който покръства българите е изгорил и избил всички онези негови поданици които не са се били покръстили "ДОБРОВОЛНО". -Пример ПЪРВОРОДНИЯТ МУ СИН май беше ОСЛЕПЕН и лишен от права към короната само защото се е опитал да върне старата вяра обратно по Българските земи. Така че не ми говори че Православните не са ЗВЕРСТВАЛИ въобще където има Христянство или Ислям - в религиозната им форма- навсякъде има насилие.
Последна промяна heress на 27 Авг 2005, 18:37, променена общо 3 пъти
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Звездичка » 27 Авг 2005, 17:05

Мила Vrania Volosia, не бъди толкова нападателна, моля те.Не съм целяла да обидя нито теб, нито това, в което вярваш. Аз изказах моето мнение за Caтанaта, без да искам да го натрапвам на теб или на когото и да било, ще те помоля и ти да не ми натрапваш своето по такъв начин.
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот heress » 27 Авг 2005, 18:40

Колкото до мен и Vrania Volosia, спокойно няма да ме осъдят за това че е малолетна. Незнам защо когато някой каже добри думи за момиче всички си мислят че те непремено ходят заедно.
Просто се учудвам на ниската инелигентност на някой хора...

(Не съм посочил имена така че не е обида към никого админе така че не е нужно да ми редактираш това мнение )
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот ODISEY » 27 Авг 2005, 19:26

Моля Ви, постарайте се да продължите дискусията в рамките на добрия тон! В противен случай ще заключа темата

И "незабравате" включен за дълго "CapsLock" клавиша на клавиатурите. :)
Аз пиша на Кирилица. А Ти?
Аватар
ODISEY
WebMaster
 
Мнения: 57
Регистриран на: 20 Май 2004, 18:11

Мнениеот Vrania Volosia » 29 Авг 2005, 15:37

Звездичка написа:Мила Vrania Volosia, не бъди толкова нападателна, моля те.Не съм целяла да обидя нито теб, нито това, в което вярваш. Аз изказах моето мнение за Caтанaта, без да искам да го натрапвам на теб или на когото и да било, ще те помоля и ти да не ми натрапваш своето по такъв начин.


нямаш проблем:)
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот AZA » 17 Сеп 2005, 02:15

Vrania Volosia написа:
Звездичка написа:...или пък обратното. :mrgreen: Все пак, Християнството би могло да просъществува някак без Сатаната, но Сатаната без Християнството нямаше да го има изобщо. icon_eusa_dance
angel13.gif


САТАН ВИНАГИ ГО Е ИМАЛО!!! ТОЙ Е СЕТ ПРИ ЕГИПТЯНИТЕ, ЛОКИ ПРИ СКАНДИНАВЦИТЕ И ТН...КУЦАТИ ИСТОРИЯТА НА РЕЛИГИИТЕ , А?
И Най вече рогатия бог ... ;) който май е и най стар от всичко изброено по-горе ;)

Здравейте на всички .. след дъългата ми липса ;)

П.П. Vrania Volosia дразни някой ред и ти де ;) никва те няма значи ;)
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот DarthSidious » 12 Окт 2005, 23:44

Или аз съм затъпял, или наистина няма нищо смешно в постинга горе. Вярно, че това за горенето на библията звучи малко позьорски, ама в останалата част не видях нищо смешно.
Та, къде трябваше да се смея?
Ave Satanas
Аватар
DarthSidious
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 12 Окт 2005, 22:06
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Въпроси

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта