"Информацията" -къде,кога,как!!!!

Екипът ни очаква всяко ваше предложение, идея или съвет, относно подръжката на форума. Обратна връзка с Вас, потребителите на форума.

Назад към Предложения

Мнениеот mandragorko » 03 Мар 2008, 18:26

Искам да предложа идея,за която от доста време съм си мислел,че е удачна,дали съм прав,ще очаквам вашите компетентни мнения:
...за какво става дума:откакто членувам в този прекрасен форум,съм забелязал,че част от посетителите,най-вече новите търсят информация и отговори на много въпроси,без значение за какво става дума.И всеки един,който има здравия разум и желание да се порови из интернет и търсачките,които се предлагат,дава отговор/съвет/насока на всички тези питания...
...проблемът е в това,че повечето са решили да чакат наготово дадена информация,без да си направят сами труда(не е толкова усилен) да поразтършуват за това,което ги вълнува....живеем в динамичен век,технологиите и информациите са толкова напреднали,всичко е лесно откриваемо и смилаемо,че дори да нямаш кой знае какви познания,може да откриеш адски много неща,било за себе си,било и за останалите...
...от друга страна,част от питанията са актуални за масовия потребител и се заформят интересни и бурни дискусии между всички нас тук...вярно,повечето реагираме остро на определени въпроси и си мислим:боже,този колко е глупав/мързелив и прочееее,но в крайна сметка това е форум и всеки има свобода на словото и мнението си...
...основното,което бих се радвал да стане е всеки сам да се опита да намери това,което търси,ако не успее нека заповяда...тук май никой не остава без отговор,бил той spam или адекватен...когато срещнем трудност или пречка,неточна информация или непълен отговор,тогава да прибягваме към раздел "Въпроси" и да поместваме нещата,които ни вълнуват-личният опит,библиотека(задължително е всеки да има такава!),мнения и чути разговори,обсъждания сред група или коментари от опитни в сферата на окултното,винаги ще си казват тежката дума и търсенето ще даде своите резултати...
...очаквам всеки,в това число и администратори и модератори,да даде мнение по това ми предложение и как да избегнем излишните,понякога неадекватни постове по дадена тема/въпрос/търсене и да улесним всеки нов(и опитните не са застраховани) по пътя на истината и търсенето...

Благодаря на всички за емоциите,информацията и приятните разговори на всички в този форум и ще се радвам,той да продължи да се утвърждава,като едно силно и богато място,където вярата в магията може да сътвори чудеса и всеки да намери мястото и мисията си по пътя към скритото и тайнственото
!
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот venus » 03 Мар 2008, 18:51

Аз от известно време имам усещането, че "новите" си правят майтапи с хората тук... и ми се струва, че съзирам един и същи почерк... дано да греша.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Raya » 03 Мар 2008, 19:21

От форум не може да се учи. Не и по начина, по който на много им се иска да се учат. Могат да намерят информация някаква или да споделят техен опит, за да видят дали и други са имали същите преживявания. Истината е, че сам се учиш. Независимо дали с книги, интернет, хора, които ти се явяват учители или приятели или по какъвто начин се сетиш. Работата е там, че всичко опира до лична практика, а това което работи за един много често не работи за никой друг. Също е вярно, че хората като ги интересува нещо предпочитат да тупнат въпроса и да мрънкат, че никой не им отговаря как на тях им се иска без да си направят труда да се разтърсят. Има много други форуми на бг и не на бг, има търсене в тоя форум, което явно за да го забележи някой трябва да е сложено с огромни букви на средата на екрана. Няма как да накараш някой обаче да търси сам информация. Никой на никой не е длъжен, нито да му казва нещо, нито да му дава информация. Личен избор, както винаги.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот Arhimikus » 03 Мар 2008, 20:13

Венус, мисля, че изобщо не грешиш. За последната седмица наблюдавам регистриралите се, и много интересно, как повечето имат един и същи начин на изказване. А колкото до питането ти мандрагорко, ами могат да се създадат потребителски групи във форума. Така, в тези групи могат да се приемат сериозните хора.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот avanabil » 03 Мар 2008, 20:24

mandragorko написа:Искам да предложа идея,за която от доста време съм си мислел,че е удачна,дали съм прав,ще очаквам вашите компетентни мнения:
...за какво става дума:откакто членувам в този прекрасен форум,съм забелязал,че част от посетителите,най-вече новите търсят информация и отговори на много въпроси,без значение за какво става дума.И всеки един,който има здравия разум и желание да се порови из интернет и търсачките,които се предлагат,дава отговор/съвет/насока на всички тези питания...
...проблемът е в това,че повечето са решили да чакат наготово дадена информация,без да си направят сами труда(не е толкова усилен) да поразтършуват за това,което ги вълнува....живеем в динамичен век,технологиите и информациите са толкова напреднали,всичко е лесно откриваемо и смилаемо,че дори да нямаш кой знае какви познания,може да откриеш адски много неща,било за себе си,било и за останалите...
...от друга страна,част от питанията са актуални за масовия потребител и се заформят интересни и бурни дискусии между всички нас тук...вярно,повечето реагираме остро на определени въпроси и си мислим:боже,този колко е глупав/мързелив и прочееее,но в крайна сметка това е форум и всеки има свобода на словото и мнението си...
...основното,което бих се радвал да стане е всеки сам да се опита да намери това,което търси,ако не успее нека заповяда...тук май никой не остава без отговор,бил той spam или адекватен...когато срещнем трудност или пречка,неточна информация или непълен отговор,тогава да прибягваме към раздел "Въпроси" и да поместваме нещата,които ни вълнуват-личният опит,библиотека(задължително е всеки да има такава!),мнения и чути разговори,обсъждания сред група или коментари от опитни в сферата на окултното,винаги ще си казват тежката дума и търсенето ще даде своите резултати...
...очаквам всеки,в това число и администратори и модератори,да даде мнение по това ми предложение и как да избегнем излишните,понякога неадекватни постове по дадена тема/въпрос/търсене и да улесним всеки нов(и опитните не са застраховани) по пътя на истината и търсенето...

Благодаря на всички за емоциите,информацията и приятните разговори на всички в този форум и ще се радвам,той да продължи да се утвърждава,като едно силно и богато място,където вярата в магията може да сътвори чудеса и всеки да намери мястото и мисията си по пътя към скритото и тайнственото
!


Да, действително има такъв проблем, но за съжаление това е неконтролируем процес. Най-често по тези теми не може да се създаде някаква качествена дискусия, защото така или иначе те са породени или от незнание, или от мързел или просто за майтап, както каза Venus... Все пак след втория - третия пост, подобни теми потъват в небитието... Може би в този случай трябва да се прояви нещо средно между толеранс и безразличие...
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот runner413 » 03 Мар 2008, 20:38

Да мързелът наистина си казва думата и темите състоящи се от един въпрос чиито отговор се намира в интернет за 30 секунди или още по-лошо-отговора да го има във форума никнат като гъби.Лошото е че по този проблем нищо неможе да се направи въпреки всичкото старание от страна на Администраторите и модераторите.Да идеята за потребителските групи е интересна , но не виждам как това ще прекрати писането на такива никому ненужни теми...
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Arhimikus » 03 Мар 2008, 20:51

Никой не е казал, че ще спрат. Те няма да спрат, но в тези потребителски групи могат да се събират хора с близки интереси, в дадени области и така ще става много по-лесно да се разменя информация, по-качествено и много по-интересно.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Nemezius » 03 Мар 2008, 21:24

Малко разводняване на темата:

runner413 написа:Да мързелът наистина си казва думата и темите състоящи се от един въпрос чиито отговор се намира в интернет за 30 секунди или още по-лошо-отговора да го има във форума никнат като гъби.Лошото е че по този проблем нищо неможе да се направи въпреки всичкото старание от страна на Администраторите и модераторите.Да идеята за потребителските групи е интересна , но не виждам как това ще прекрати писането на такива никому ненужни теми...


Винаги има начин да се спрат подобни теми, или поне да се намалят значително, рънър- просто не администраторите не са стигнало до тази политика и разчитат смао и единствено на добрата воля на потребителите да публикуват мнения веднага след регистрацията си.

@ аванабил: просто да не се четат подобни теми и да не им се отговаря.. в една или друга степен това ще намали ако не друго, то поне писането на едно и също на форума
-----------------
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Abathor » 03 Мар 2008, 23:06

Хмм теми от рода "искам тя да се върне" дори не ги чета,а ако го направя е за да се ебавам.
Питат как да направят гоетична инвокация, а това е описано с подробности в Гоетия включително и значенията на символите и заклинания които да ти спасят кожата ако стане издънка...
Само че аз незабелязах досега някой да е прочел Гоетия до края където ги пише тия нещица.
Признавам малцина човека по отношение на Некрономикон(само тях знам). Интересно как неща които всъщност ги пише в книгата постнати в готов вид предизвикват удивление все едно е открита топлата вода.
Аз неразумния юрод не че много знам но поне прочитам общодостъпната информация докрай и гледам да осмислям и систематизирам нещата.По скоро ми трябват съвети относно практическата работа защото там си има тънкости.
Agnoscetis Dei, scio ipse
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот Nemezius » 04 Мар 2008, 00:22

Абатор, нима са били отказвани такива, било тук на форума, или в общи чатове? Мился, че не... Е, не трябва да се дава всичко в сдъвкан вид и да трябва само да се преглътне- т.е. вида, в който повечето искат информацията.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ultramarin » 04 Мар 2008, 09:32

какъвто въпросът - такъв и отговорът... аз лично не се занимавам да гледам кой се рагистрирал и как пише... преценявам всеки пост за него си и пиша така както според мен си заслужава

Реално форумът е цифраова седянк - място за запознанства, клюки, сладки приказки, предизвикване на интерес, даване на откъслечни сведения, организиране и т.н. Ако ще има да става нещо сериозно, то ще е или в затворена секция на форума или в оффлайн частта на форума

така поне си мисля аз де
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот ultramarin » 04 Мар 2008, 09:42

постването на списъци със книги за четене, препоръчани извори, сайтове и други е безмислено, според мен, и го виждам на личния си опит - 300Мега библиотека и около 50 книги на хартия... така и не съм ги прочел всичките, но често ги ползвам за справочници... затова, така както го виждам аз, е по-добре да се правят ФАКове в стил "Отговори от Посветения/ите"(всички задават въпроси, а един от форума им отговаря, после се събипат отговорите на всички хора и се компилира ФАК - въпрос и много отговори, въпрос и много отговори), аналогично може да се направят ФАКове "Писано Е"- задава се въпрос и се отговаря само с цитати, като са посочени изворите на всеки цитат и после пак се кмпилира и подрежда... така с течение на времето ще се създаде дойста голяма база данни и цял сайт с информация!
Освен това, може да се връщаме към стари въпроси от време н а време и като добавяме нови отгорои ще се види как се е развивало разбирането ни през годините

(аз си водя подобни "дневниците на отговорите", макар и не в точно такъв изчистен вид, щото не ми е и нужен де, но ползата според мен е огромна, особено ако има и препратки, став анещо като уики-маго-педия на самия мен и разбиранията ми)

Бтв, навит съм много за подобно нещо... още повече ако сме повече хора с различни подходи, ще се види как към едно нещо се гледа от различни ъгли
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот alex2002 » 04 Мар 2008, 09:57

Здравейте,нова съм ,но съм напълно съгласна с вас .Извинявам се за отегчителната тема,която пуснах,но просто имах нужда от съвет,тъй като до любовна магия никога не съм прибягвала.А и за пръв път се регистрирам във форум и още се ориентирам...По темата,пазара и нета са заляти с инфо,иска се само желание и упоритост и малко търпение да се поровиш.Трябва да призная,обаче ,че в някои книжки има доста недоизказани или неясни неща,които след прочитане на други книжки криво ляво се изясняват,така че ако някой нещо не е разбрал и иска да пита нека пита.Но според мен проблемът на хората за които говоримне е само в желаниетода получат готова информация,а в това някой да ги насърчи да "скачат смело" и всичко ще бъде ОК.Да ,ама не...
Аватар
alex2002
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Фев 2008, 12:23

Мнениеот venus » 04 Мар 2008, 10:03

Abathor написа:...
Интересно как неща които всъщност ги пише в книгата постнати в готов вид предизвикват удивление все едно е открита топлата вода.

Да, така е, хората търсят лесното, но без четене на книги не става. И то не на няколко, а на много и различни. Различните гледни точки позволяват по-цялостното осмисляне на въпроса.

ultramarin написа:... може да се направят ФАКове "Писано Е"- задава се въпрос и се отговаря само с цитати, като са посочени изворите на всеки цитат и после пак се кмпилира и подрежда... така с течение на времето ще се създаде дойста голяма база данни и цял сайт с информация!

Това е много добра идея. Аз също го правя от много време, защото нормално е, когато у нас се породи въпрос, да срещнем книга, да гледаме филм или да поговорим с човек, който да даде отговор на въпроса ни. Споделянето на тази информация може наистина да бъде полезно за всички ни. Приветствам идеята ти!
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mandragorko » 04 Мар 2008, 19:47

...така,виждам,че темата предизвика много хубав коментар от страна на хора,чиито мнения отчитам,като много полезни за доста неща,свърани с форума!!!!
...относно постовете на Venus и Arhimikus-да,предполагам сте прави,защото поставените теми,езика,въпросите и още малко неща са доста идентични...може да не става дума за един и същи човек,но като цяло нещата ми намирисват на бойкот или опит за провокация,което едва ли има ефект,освен лекото дразнене,което се предизвиква в нас,съфорумците...
...относно поста на Avanabil-повечето теми наистина отиват в небитието,повечето от тях не предизвикват,кой знае какъв интерес,но понякога се получават интересни дискусии,част от които и спадат към spam категориите...е,малко да разпуснеш не е излишно,но тук са създадени специални секции,които явно никой не ползва...толерансът и безразличието също си имат определен лимит на употребаа понякога се израждат и в по-лоши реакции от страна на определени потребители(или всички нас)...
...относно поста на Raya-форумите не се създават с цел,човек да се учи или получава единствено и само от там информацията,която му е необходима,без значение за какво става дума...глобалната им идея е те да са мястото,където да се намерят съмишленици и да се получава размяна на иформация,място,където можеш бързо лесно и в сгъстен вид да вземеш това,което понякога е трудно да изнамериш сред куповете информация,пръсната по всякакви източници...но не, форумите не са и кошчето за отпадъци на нет-потребителите,макар и често да се получава точно така,а поне този форум е прекрасно място и много ще се радвам да продължава да се развива към по-добро и по-добро,макар една борба да изглежда трудна и безплодна...
...относно поста на Nemezius-брат,понякога си мисля,че появата на spam теми,излишни въпроси,глупаво оформени теми и co. са с цел,един форум да става популярен и възможно повече хора да стават потребители в него,макар рекламата да е в състояние да се прави и по друг начин,но всеки с разбиранията и вярванията си...
...относно постовете на Arhimikus и Ultramarin-момчета,идеите ви са много актуални,надявам се администраторите и модераторите на форума да вземат под внимание препоръчаните от вас решения за избягване на проблема,който засегнах...макар да съм на мнение,че някои неща никога не могат да се трансформират,но от опит глава не боли,казват старите/мъдрите хора....

...въпросите са много,отговорите и решенията също,изводите нека всеки сам да си ги направи....
...имам свои две предложения,които съм обсъждал с част от вас(и получих подкрепата ви,благодария!):
-всички ритуали,които са поместени във форума да бъдат събрани в отделен „заключен” сектор,достъпен за хора,обединени в предложените потребителски групи!така всичко ще е лесно намирано,ще се избегне лутането в търсене на нужното...
-създаването на FAQ-секция,която да е първото място за всеки нов потребител,без да може да да има достъп до сериозните теми и да твори spam...единствено и само като наблюдател..

Искам да знаете,че това са само мои съждения и наблюдения и всичко е с цел подобряване на комуникацията и намирането на информация.Не искам да има обидени и засегнати,както и хора,които да се чувстват пренебрегнати,нещата са сериозни и единственото,което искам е да дам един положителен принос към една добра идея!
Благодаря на всеки от вас още веднъж и призовавам повече хора да дадат своя глас...
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот Wizard » 04 Мар 2008, 23:09

Решение има на проблема!
Мога да го реша точно с две кликвания, въпроса е да се нарави така че всички ние заедно да контролираме подобно поведение. Защото на всички ни е ясно защо се задават такива елементарни въпроси и се търси инфо за банални неща.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот runner413 » 05 Мар 2008, 09:09

Wizard написа:Решение има на проблема!
Мога да го реша точно с две кликвания, въпроса е да се нарави така че всички ние заедно да контролираме подобно поведение. Защото на всички ни е ясно защо се задават такива елементарни въпроси и се търси инфо за банални неща.

И какъв по-точно е начинът за решаването му?
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот sasho 142 » 05 Мар 2008, 11:08

според мен хората трябва да не са толкова мързеливи при търсенето на информация, но ми се струва, че понякога има полза от задаването на глупави въпроси, защото от появилата се дискусия, поне аз, понякога научавам нещо ново, а темата уж е на елементарно ниво.Мисля, че ако се трият ненужните мнения хората, които ги пишат ще се откажат.
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12


Назад към Предложения

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта